Прескочи до съдържание

Чартър до летище Даламан през Октомври


Препоръчани мнения

Виждаш кои агенции предлагат пакети до там и им звъниш да видиш дали ще ти продадат само билет и на каква цена. За друг вариант аз поне не се сещам :)

Връзка към коментар

Обикновено една агенция наема чартъра и прави пакети, а останалите препродават само варианти на пакети.

Съответно търси, кой е поръчал чартера и съответно да опиташ при него за такава опция. Ако не напълнят самолета имаш шанс от типа last minute.

Връзка към коментар

Цените на нашите чартъри са... нямам думи, на мен ми оферираха до Санторини миналата година 265евро

 

Сигурно е било без летищни такси :) .

 

А ако си говорим честно, аз не съм и чувал за чартър от София до там, та най-вероятно си е било за полет на Олимпик.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А, има си :) един, два пъти годишно се случва, за майските и септемврийските празници обикновено.

Ние си взехме ферибота на отиване, а на връщане с Astra airlines до Солун.

Връзка към коментар

А пък понеже пегасус също се оказа, че се харчи може да помислиш да идеш с автобус до Истанбул и от там може за 50-ина евро двупосочен до Даламан :)

 

2013-08-02_00-17-10.png

 

Редакция, за 42 даже малко по-късничко през септември, не каза за какви дати търсиш...

 

2013-08-02_00-22-00.png

Връзка към коментар

Единственият чартър до Даламан, който открих е на варненска туристическа агенция. Така полетът ми се удължава с пътуване до Варна, но пък датите са през октомври, което е супер. Момчето беше любезно, но доста се изненада от моето питане. Каза че ще се консултира с началството и ще ми пратят оферта по мейла.

Иначе преди 2 години бях направил супер организация до същата дестинация - полет с Pegasus до Истанбул и след 3 часа престой още един полет с Atlasjet до Даламан. Цялото пътуване на цена 150 лв. на човек отиване и връщане. Само дето седмица преди пътуването ми изпратиха мейл от Пегасус да им се обадя аз по телефона!!! Обадих им се аз (явно на тях им е скъпо да звънят в България, особено пък за такива неща) и ми казаха, че полет нямало да има, защото спирали дестинацията София. На въпроса "е не можете ли да ми предложите друг полет тогава" ми предложиха полет, който беше минал преди 2 дни!!! Явно в Турция са по някакъв различен календар. В крайна сметка се оказа, че не можело нищо да се направи и щели да ми върнат парите (чаках ги повече от седмица).Така се оказа, че в последния момент започнах да търся алтернативен превоз до Истанбул. Turkish Airlines бяха (и още са) на цена от 200+ евро. С кола до Истанбул се стига по-бързо отколкото до Варна - 300 км. до границата, от които 140-150 са магистрала и още 300 оттам до Истанбул, които са само магистрала. Ако напълним резервоара до горе на границата отпада и проблема с цената на бензина в Турция (към 4 лв.) Проблемът обаче е къде да се остави колата на паркинг в Истанбул за около седмица-две. Цената на паркинга на летището беше от порядъка на 200 лв., което може да е приемливо ако летите до Китай или Япония, обаче не и ако ще платите повече за паркинг отколкото за 4 полета. Справка с летище Сабиха в момента показва, че има твърда тарифа 140 лв. за 15 дни престой и 100 лв. за 7 дни, а с летище Ататюрк - 155 лв. за 15 дни и 115 лв. за 7 дни. На това последното пише, че има специален режим за паркиране на коли с чужди регистрации, което май не е много добре. Както и да е, преди 2 години бяхме само двама възрастни и се спряхме на варианта пътуване с автобус до Истанбул на цена около 60 лв. отиване и връщане на човек. Проверихме и как е влакът (със спални вагони), но се оказа и по-скъп, и неудобен за връзка с полета до Даламан. В крайна сметка София - Даламан - София ни излезе кажи-речи 110 лв. на човек. Сега обаче е различно - изобщо не мога да си представя да пътуваме 8 часа в автобус с дете на 1г. И то, и ние, и всички други пътници направо ще се побъркат вътре. Затова търся чартър или в краен случай с колата на цена 400 лв. (бензин, винетка и паркинг) + двупосочни до Даламан за 100 лв.

 

Между другото Истанбул е най-близкият голям хъб до България и е с тенденция да се разраства все повече и повече (турците ще строят ново ултрамодерно летище, което щяло да стане най-голямото в Европа). Полети от там има до почти всяка точка на света. Ако се намери някакво изгодно решение за паркинг в Истанбул, вярвам че всички магеланци ще са повече от облагодетелствани.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С бебето най-удачно ми се струва с колата до Истанбул.

 

Не можеш ли да провериш цени на някой паркинг в града + пътя до летището и да видиш дали не е по-изгодно.

Връзка към коментар

Даваш ми идея да проуча по-дълбоко как стои въпроса с паркинга. 

 

Това, което мога да ти препоръчам е да разгледаш хотелите в близост до летището, много от тях имат Park & Fly услуга, дори тези които са на няколко километра от самото летище, която дори с включена нощувка е по-евтина от това да паркираш директно на терминала. При пътуването до Карибите така направихме с колата в Париж, излезна доста по-евтино. Обикновено тези хотели имат безплатни шътъли до летището. 

Връзка към коментар

Я виж на какво попаднах, паркинг специално за клиенти на пегасус. Има разни terms дето не гарантират свободно място, но мисля че е по-скоро застраховка, може би си заслужава риска?

 

http://www.flypgs.com/en/airport-transport/default.aspx

 

70 лири е за седмица. Нормалната цена е 144

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това изглежда хубаво, само нещо картата до там не я разгадах, но пък сигурно ще има табелки. Така се спестяват поне 40 лв. за паркинг при едноседмичен престой.

Връзка към коментар

Да добавя, че чуждестранните возила в Турция (в случаи на полети извън държавата), сте задължени да оставяте на паркинг под митнически надзор. Което специално за летище Ататюрк, не е паркинга на летището, а по-далеч.

От там и следствието, че ако имате изходен печат на паспорта и съответно нямате печат от митническия надзор за автомобила, сте в нарушение. Друг въпрос стои и с каското по същата причина.

На самата граница, за преминаващите с автомобил, тези неща се следят (печати и проверка за автомобила, пълномощни и т.н.)

Редактирано от cck
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.