Прескочи до съдържание

Чили, Френска Полинезия и Великденски остров през октомври


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Паралелно със Скандинавията трябва да организирам и още едно пътуване.

Върти ми се идейката, да комбинирам Чили , Френска Полинезия  -  Таити и Бора-Бора с отскок и до Великденския остров.

 

През къде е по- добре да се пътува до Сантяго - през Париж с Ер Франс или през Мадрид с Иберия?

Моля за мнения и съвети всякакви. :) :) :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ми пусни търсачката и ще си покаже вероятно.

Иберия и ЛАТАМ са партньори и е по-вероятно да ви го даде с Иберия на един билет всичкото. Париж-Сантяго е по-дълъг от Мадрид - Сантяго, ако има значение за комфорта. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Звучи като да го правите двупосочно този полет Чили - Таити и обратно .. Без да ти охлаждам ентусиазма, ама говорим за към 1.5к - 2к евро на човек, без Бора-Бора-та.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Звучи като да го правите двупосочно този полет Чили - Таити и обратно .. Без да ти охлаждам ентусиазма, ама говорим за към 1.5к - 2к евро на човек, без Бора-Бора-та.

Мисля го така:

Кацане в Сантяго, оттам - полет до Великденския остров.

После:

Великденски остров - Таити.

Таити - Бора - Бора

Бора - Бора - Сантяго

С по няколко дни на всяко място, най- много - в Сантяго, с разни турове оттам. Валпарайсо, Виня дел Мар, Андите и пр.

То е ясно, че няма да е хич бюджетно, нали за това искам акъл и съвети всякакви. :) :) :)

Връзка към коментар

Логистично погледнато мисля, че водещо трябва да ти е полета Великденски - Таити, че е един път на седмица и от там да редиш пъзела.

Мисля също, че 1.5-2К евро е оптимистичния вариант освен, ако не попаднеш на такава оферта като наскоро, която която звучеше прекалено добре, за да е истинска http://www.fly4free.com/flight-deals/europe/round-the-world-from-europe-for-e1093-okinawa-south-korea-new-zealand-tahiti-easter-island-and-chile/

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Александра, няма как да стане това, което си написала.

Единственият начин за горното е Сантяго - Великденски - Таити, след това Таити - Бора Бора - Таити, и обратно Таити - Великденски - Сантяго.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като човек минал през маршрута мога да ти предложа следното:

 

- Ако имаш мили при някой член на One world най-изгодно е да вземеш отсечката Сантиаго-Великденския остров с мили.

- Преди 2 седмици търсех за един приятел билет за началото на февруари и се оказа, че за този период Латам нямаха директен полет от Великденския остров до Таити. Провери как е положението за твойте дати, но тази отсечка също е препоръчително да се купи с мили.

- За февруари двупосочен билет отсечката Сантиаго - Великденският остров- Сантиаго се движеше между 700 и 1000 евро, като най-странното беше, че сайтът на Латам даваше цени само от 1000 евро, но през скайскенер изкарваше цени от 700 евро през различни агенции. След много цъкане свалихме цената на 650 евро. Ако имаш късмет абсолютно промоционалните цени слизат и до 400 евро, но за февруари не видях подобни цени.

- През последните години най-евтиното което съм виждал за двупосочен билет от Европа до Великденския остров е цена от около 1000 евро. Това е цена на билет с начална дестинация от където лети Iberia или Latam.

- Сезонално Latam летят и от Лима до Великденския остров. При добра цена си строва да се види и тази опция.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Неколцина от форума могат да се похвалят с цена от Европа до Великденския наполовина на обявената, но това е веднъж на високосна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Логистично погледнато мисля, че водещо трябва да ти е полета Великденски - Таити, че е един път на седмица и от там да редиш пъзела.

Мисля също, че 1.5-2К евро е оптимистичния вариант освен, ако не попаднеш на такава оферта като наскоро, която която звучеше прекалено добре, за да е истинска http://www.fly4free.com/flight-deals/europe/round-the-world-from-europe-for-e1093-okinawa-south-korea-new-zealand-tahiti-easter-island-and-chile/

Ееее, тази оферта е супер. :unsure:

Неколцина от форума могат да се похвалят с цена от Европа до Великденския наполовина на обявената, но това е веднъж на високосна.

То, до Великденския от където и да го гледам, все е скъпо, това е ясно.

Александра, няма как да стане това, което си написала.

Единственият начин за горното е Сантяго - Великденски - Таити, след това Таити - Бора Бора - Таити, и обратно Таити - Великденски - Сантяго.

Искаш да кажеш, че трябва на връщане - поскок, подскок - пак кацам по реда на идване?Не мога да литна от Таити до Сантяго директно.Правилно ли разбрах?

Връзка към коментар

Искаш да кажеш, че трябва на връщане - поскок, подскок - пак кацам по реда на идване?Не мога да литна от Таити до Сантяго директно.Правилно ли разбрах?

 

По тази линия лети само Латам, като монополист. Полетът от Сантиаго до Таити е директен, но с кацане на Великденския остров в двете посоки. Има и отделни полети само до Великденския остров.

На Таити трябва да се прехвърлиш на друг местен монополист Air Tahiti. Цената на самолетния билет Таити-Бора Бора-Таити обикновенно е близка до тази за карта включваща няколко острова цък

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Когато аз пътувах в региона при Бритиш мили можеха де се прехвърлят и между лица, които не бяха в роднинска връзка. Ако някой във форума има излишни мили, може и да направите сделка :)

 

Малко разцъках Скайскенер и за случайни дати между 12-ти февруари и 7-ми март намерих билет с Латам от Мадрид до Таити за 1692 евро на човек с прекачване в Сантиаго и спиране на Великденския остров. Вероятно може да се направи версия с безплатни стопове и на двете места. Мадрид е добра изходна точка за търсене на билети в тази посока, защото от там летят Latam и Iberia.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По тази линия лети само Латам, като монополист. Полетът от Сантиаго до Таити е директен, но с кацане на Великденския остров в двете посоки. Има и отделни полети само до Великденския остров.

На Таити трябва да се прехвърлиш на друг местен монополист Air Tahiti. Цената на самолетния билет Таити-Бора Бора-Таити обикновенно е близка до тази за карта включваща няколко острова цък

Много ти благодаря,  много ценна информация!f1078a37a4a681df112f70458e4b7aa8.gif

Когато аз пътувах в региона при Бритиш мили можеха де се прехвърлят и между лица, които не бяха в роднинска връзка. Ако някой във форума има излишни мили, може и да направите сделка :)

 

Малко разцъках Скайскенер и за случайни дати между 12-ти февруари и 7-ми март намерих билет с Латам от Мадрид до Таити за 1692 евро на човек с прекачване в Сантиаго и спиране на Великденския остров. Вероятно може да се направи версия с безплатни стопове и на двете места. Мадрид е добра изходна точка за търсене на билети в тази посока, защото от там летят Latam и Iberia.

Да, аз също така мисля. Но понеже веднъж летяхме с Ер Франс до Буенос Айрес и полетът беше до Сантяго, та за това  ги гледах и тях.

Много ти благодаря, ще пробвам дали мулти-сити ще може да се направи.

372ec8935c66caa2691f0f50ab6d27ba.gifМоже, можееее!Сега проверих - фърчиш си от остров на остров, без проблем с един билет.

А мили аз си имам - и от Иберия, и от Бритиш.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ееее, тази оферта е супер. :unsure:

То, до Великденския от където и да го гледам, все е скъпо, това е ясно.

Искаш да кажеш, че трябва на връщане - поскок, подскок - пак кацам по реда на идване?Не мога да литна от Таити до Сантяго директно.Правилно ли разбрах?

Ами ти си букваш полета Таити - Сантяго, той просто винаги спира на Великденския остров. Може би не се и слиза, знам ли.

Ако имаш мили, Сантяго - Великденски остров напоследък имаше много свободни места. 12500 на човек в посока, 50000 за двама отиване и връщане. Преди години беше по 5000 като domestic. Даже може и бизнес класа да си вземеш, че е 5 часа... До Таити обаче нямаше никакви, когато гледах, абсолютно 0, трябва да се плати, и ставаш с по 3-4 отделни билета.

Връзка към коментар

Ами ти си букваш полета Таити - Сантяго, той просто винаги спира на Великденския остров. Може би не се и слиза, знам ли.

Ако имаш мили, Сантяго - Великденски остров напоследък имаше много свободни места. 12500 на човек в посока, 50000 за двама отиване и връщане. Преди години беше по 5000 като domestic. Даже може и бизнес класа да си вземеш, че е 5 часа... До Таити обаче нямаше никакви, когато гледах, абсолютно 0, трябва да се плати, и ставаш с по 3-4 отделни билета.

 

Аз значи съм късметлия, защото и до Таити пътувах с мили :) На Великденския остров винаги се слиза от самолета, защото го чистят, но след 5 часа полет е добре малко да се разходиш преди да продължиш да летиш още 5 часа. В транзитната зона на летището освен това има и една статуя с която може да се снимаш ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Статуята на летището е менте. Правена е от бетон ;) Да се снимаш до нея е все едно да се снимаш до восъчна фигура на Антъни Хопкинс.

 

Автентичните статуи са от шуплестия вулканичен камък, наличен в изобилие на острова.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Статуята на летището е менте. Правена е от бетон ;) Да се снимаш до нея е все едно да се снимаш до восъчна фигура на Антъни Хопкинс.

 

Автентичните статуи са от шуплестия вулканичен камък, наличен в изобилие на острова.

Капитанскииии, не изпадай в подробности, моляяя!db39bdda4379d70d8c4e447f02ff925b.gif

Като се снимам до тая статуя, после ще ми се смеете.b0302f7995e92dcc5992f240234e2832.gif

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Статуята на летището е менте. Правена е от бетон ;) Да се снимаш до нея е все едно да се снимаш до восъчна фигура на Антъни Хопкинс.

 

Автентичните статуи са от шуплестия вулканичен камък, наличен в изобилие на острова.

 

За пътуващите транзит това е единствената възможност ;) Да не говорим, че хората масово се снимат и с восъчни фигури ;)

Връзка към коментар

Статуята на летището е менте. Правена е от бетон ;) Да се снимаш до нея е все едно да се снимаш до восъчна фигура на Антъни Хопкинс.

 

Автентичните статуи са от шуплестия вулканичен камък, наличен в изобилие на острова.

 

Ако става въпрос само за снимка с някоя от статуите, има такава автентична пред музея Fonck във Виня дел Мар: http://www.museofonck.cl/new_site/index.php/moai, това е най-лесния вариант :) Даже не е нужно да се влиза в музея, статуята си е отпред.

 

Полети до Сантиаго има с Latam от Милано, с прекачване в Сао Пауло, аз така се връщах тази година от Сантиаго, самолетът беше Dreamliner 787-8. На отиване пътувах от Мадрид до Лима, като полета се обслужваше от Иберия.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако става въпрос само за снимка с някоя от статуите, има такава автентична пред музея Fonck във Виня дел Мар: http://www.museofonck.cl/new_site/index.php/moai, това е най-лесния вариант :) Даже не е нужно да се влиза в музея, статуята си е отпред.

 

Полети до Сантиаго има с Latam от Милано, с прекачване в Сао Пауло, аз така се връщах тази година от Сантиаго, самолетът беше Dreamliner 787-8. На отиване пътувах от Мадрид до Лима, като полета се обслужваше от Иберия.

 

Благодаря ти!☺Ще разгледам и този вариант.
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Двупосочен Таити-Великденски остров за ~550Е?, но се търси обратно, за да не се ползва връщането, а от Сантяго и Великд.остров-Таити да се върнеш през Оукланд, ХКонг и тн.  Еднопосочните са с много високи цени за  1-2.2019, дано някой намери и сподели нещо подобно, без да се минава през LAX и SFO

https://www.skyscanner.net/transport/flights/ppt/ipca/190129/190204/?adultsv2=1&childrenv2=&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&qp_prevProvider=ins-Map&qp_prevCurrency=EUR&priceSourceId=unspecified-unspecified#details/15519-1901290300--32115-0-12539-1901291305|12539-1902042355--32115-0-15519-1902050100

 

Ticket details  540-550E двупосочен!?
PPT - IPC 03:00 29 January 2019
IPC - PPT 23:55 04 February 2019

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, lil_dim каза:

Двупосочен Таити-Великденски остров за ~550Е?, но се търси обратно, за да не се ползва връщането, а от Сантяго и Великд.остров-Таити да се върнеш през Оукланд, ХКонг и тн.  Еднопосочните са с много високи цени за  1-2.2019, дано някой намери и сподели нещо подобно, без да се минава през LAX и SFO

https://www.skyscanner.net/transport/flights/ppt/ipca/190129/190204/?adultsv2=1&childrenv2=&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&qp_prevProvider=ins-Map&qp_prevCurrency=EUR&priceSourceId=unspecified-unspecified#details/15519-1901290300--32115-0-12539-1901291305|12539-1902042355--32115-0-15519-1902050100

 

Ticket details  540-550E двупосочен!?
PPT - IPC 03:00 29 January 2019
IPC - PPT 23:55 04 February 2019

Тоя маршрут е адски труден, това не е Лондон - Франкфурт примерно, там само ЛАТАМ лети и прави каквото си иска.

За еднопосочен може да пробваш с мили или комбиниран околосветски билет, но не очаквай кой знае колко добра цена

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.