Прескочи до съдържание

Тайланд през Май


pavelbs

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

започнах да организирам първото си  бюджетно пътуване до Тайланд и изобщо Азия.Досега сме закупили самолетните билети като полетите са в следния ред:

18.05.2017 излитаме с Катарските ,кацаме  рано сутрин на следващия ден в Банкок.

19.05.2017-свободен ден в Банкок

20.05.2017-следобеден полет за Chiang Rai  с Air Asia 

21.05.2017-

22.05.2017-

23.05.2017-

24.05.2017-

25.05.2017 следобеден полет за Банкок,но този път от Chiang Mai отново с Air Asia.

26.05.2017-Аютая

27.05.2017 Банкок

28.05.2017 Банкок през деня;полет в 21:15 за Доха 

29.05.2017 пристигане в Доха малко след полунощ.6 часов престой до полета за София

Бих искал да помоля за съвет как да си разпределим нощувките  в Чианг рай и Чианг Май.За кое място да отделим повече време.Къде е най-изгодно да си резервираме нощувки-booking,airbnb,mmt или airasiago.com(след като платих полетите ми пратиха оферти уж с доста отстъпки).На летището в Доха има ли обществен транспорт след полунощ за да може да уплътним тези 6 часа  престой на връщане и да отскочим до града ?Всякакви съвети за трите града,които смятаме да посетим в Тайланд ще са ни от полза.Особено за придвижването между летищата и на трите града,както и транспорт между Чианг Рай и Чианг Май.Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Ние пътувахме в края на април-началото на май из Тайланд. Това, което отряза почти всичко от твоята програма, беше справка с прогнозите за този период. Там, където не валеше, не можеше да се диша от жега. А в градовете и из камънаците... леле, почти се изпотявам като си спомня в Банкок какво беше. 

Хотели, стаи, къщи за гости в този период има супер евтини. Избери си с климатик. И басейн. 

Ние резервираме при възможност от agoda, за да ни теглят парите от картата и да не плащаме на място - спестява носенето на кеш и таксата за плащане с карта.

Сега наскоро проверявахме с едни познати и цените на едодневен трип до Chiang Rai не бяха високи. Може да се избегне нощувката там. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен в и около Чианг Май има доста повече неща за правене, отколкото в Чианг Рай, така че аз бих оставила един, максимум два дни за Чианг Рай. И на двете места още не съм била, но от това, което проучвах около Чианг Рай интересното е White temple, Black house, Златният триъгълник, има и селище на племето Karen /с дългите вратове/, може да се направи разходка с лодка по Меконг до селище в Лаос, такива неща.Всички тези неща могат да се комбинират в един ден /след като ги  предлагат и в еднодневен тур  от Чианг Май/.

За резервацията на хотелите - аз лично съм си резервирала хотел в стария град на Чианг Май /Cozytel Chiang Mai/ през booking, но не пречи да проверяваш във всички сайтове и да прецениш какво ти харесва. 

Относно придвижването между Чианг Май и Чианг Рай, четох че има автобус между двата града, но в момента не намирам линка. Друг вариант ти е да вземеш кола с шофьор от Чианг Рай към Чианг Май и по пътя да видите Белия храм.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Относно придвижването между Чианг Май и Чианг Рай, четох че има автобус между двата града, но в момента не намирам линка.

http://www.greenbusthailand.com/website/en/services/bus/time-table#c1

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за съветите.Програмата ни засега  е следната:

18.05.2017-излитаме с Катарските ,кацаме  рано сутрин на следващия ден в Банкок(07:20).

19.05.2017-свободен ден в Банкок 1 нощувка

20.05.2017-следобеден полет за Chiang Rai  с Air Asia 2 нощувки

21.05.2017-Chiang Rai

22.05.2017-Отпътуване за Chiang Mai 3 нощувки

23.05.2017-Chiang Mai

24.05.2017-Chiang Mai

25.05.2017 Следобеден полет за Банкок  отново с Air Asia.Отпътуване за Аютая 2 нощувки

26.05.2017-Аютая

27.05.2017 Отпътуване за  Банкок 1 нощувка

28.05.2017 Банкок през деня;полет в 21:15 за Доха 

29.05.2017 пристигане в Доха малко след полунощ.6 часов престой до полета за София.Опит за среднощно разглеждане на Доха

 

Резервациите за нощувките ги променях няколко пъти,защото първо бяхме двама,после трима,четирима и сега последно сме 5 човека с платени билета.Всичко съм резервирал през Букинг.Водещото беше да са с климатик,да имат включена закуска и да са близо до забележителностите.Разбира се и след четене на доста ревюта.Комуникацията с някои от хостелите беше доста добра.Ще продължа да следя темите за Тайланд .

Единствено се чудя дали  да намаля на една нощувка Аютая и да увелича с още една Банкок. :)

Връзка към коментар

В Chiang Mai имате ли ясна идея за трите дни, предполагам ще правите някои от трековете в джунглата? Ще е супер най-накрая да имаме доклад от там, че го караме само на теория до сега :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.