Прескочи до съдържание

Внимавайте с Terravision. Как да получа обезщетение?


Препоръчани мнения

Обещах им на Terravision какви ще са последствията от постъпката им. Доста мизерна компания се оказаха. Не отговарят и на мейли. Трябва да им се пише през Фейсбука, за да се задействат. 

 

Градът е Порто. 30.11.2016. Полетът беше ранен и се наложи да се закупи ранен автобусен трансфер. Изборът се сведе до Terravision, защото са международна компания. Иначе с метрото е доста удобно като придвижване, но беше рисковано.

 

Закупени са 2 билета от центъра към летището. Но автобусът не дойде в 6.15 по разписание. Днес ме информират, че автобусът минал в 6.28. Може би чакахме около 10 минути (не съм сигурен като си в стресова ситуация колко точно) и се видя, че няма да го бъде. Наложи се такси да се взима.

 

Подозирам, че ме лъжат, че е минавал автобус. Няколко причини защо мисля така.

 

1. В tripadvisor има тема, която е 1:1 с моя случай и то с коментари в последната година. https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g189180-i598-k8050367-Do_not_use_Terravision_bus_to_airport-Porto_Porto_District_Northern_Portugal.html

 

2. На билета няма информация, че услугата е в партньорство с Goin' Porto. В днешния мейл ми съобщават, че имали партньори в Португалия. Никъде не са ме информирали, нито пише на билета.

 

3. Няма табела на оказаното място в Порто. В други градове съм виждал, в Порто - не.

 

Искам от тях обезщетение, както и да покрият разходите за таксито. Причиненият стрес май не се калкулира. :) Засега отказват. Може би е трудно доказуемо, защото те винаги може да кажат, че е минал автобуса.

 

Надявам се на помощ от магеланци. Към кого да се насоча? Мога ли да търся по-високо обезщетение? Сумата е относително символична, но въпросът е принципен. Гледам, че са регистрирани в Лондон ако е вярно това, което виждам.

 

Намирам координатите в Португалия на National Centre for Information and Consumer Disputes Arbitration'. Ако са с английска регистрация, тогава може ли към някоя институция в тази посока?

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Можеш да погледнеш тези две теми: 

 

http://magelanci.com/topic/7025-terravision-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/

 

http://magelanci.com/topic/155-terravision-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B8%D1%8F/

 

Колкото да видиш, че не си сам, а не че ще са ти от полза :) Мисля, че няма регулация, чрез която да ги натиснеш, а и изглежда те са доста стиснати също. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предлагам да има отделна категория с измамите на Terravision. Три теми не са малко. Така може превантивно други да не се "опарват". Макар че влизам всеки ден в магеланци, не си спомням да съм чел другите теми. В магеланци гледам много хора разчитат на тях. За големите туристически дестинации може и да са коректни. Редно е да не стигаме в крайности. Но за по-периферни дестинации като Порто се вижда резултатът. Нямам никакво съмнение, че това не е единичен случай.

 

Освен това са доста глупави. Писах им, че не са попаднали на подходящия човек и ще има последствия. Вместо да си платят и да се извинят. Сега ще ме активират и всяка седмица ще им изпращам линк към тема, която ще откривам във всички международни форуми. :P

 

Започвам с магеланци. Достатъчно голяма аудитория. Няколко човека като прочетат темите и да решат да се откажат от техните услуги, и ето го обезщетението. Много са глупави. Казах им да "внимават за репутацията" си. ;)

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Не знам доколко ще ти свърши работа и дали е в правомощията му, но докато четях за твоите премеждия, се сетих за Британския финансов омбудсман, за който се пишеше в другата тема - Жертва на хакерска атака. Там е помогнал, защитава правата на потребителите срещу търговци, регистрирани във Великобритания. Може пък и тук да даде едно рамо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жалко, доста тъпо са постъпили. Не знам от коя част на града е трябвало да пътуваш за летището, но сега гледам в сайта на летището има мотриси от 05:45 - 06:00 ч в различните станции . Порто е един от най-добре уредените градове с транспорт до летището, в който съм бил, не е трябвало да се занимаваш с автобуси и таксита.

Връзка към коментар

Предлагам да има отделна категория с измамите на Terravision. Три теми не са малко. Така може превантивно други да не се "опарват". Макар че влизам всеки ден в магеланци, не си спомням да съм чел другите теми. В магеланци гледам много хора разчитат на тях. За големите туристически дестинации може и да са коректни. Редно е да не стигаме в крайности. Но за по-периферни дестинации като Порто се вижда резултатът. Нямам никакво съмнение, че това не е единичен случай.

 

Освен това са доста глупави. Писах им, че не са попаднали на подходящия човек и ще има последствия. Вместо да си платят и да се извинят. Сега ще ме активират и всяка седмица ще им изпращам линк към тема, която ще откривам във всички международни форуми. :P

 

Започвам с магеланци. Достатъчно голяма аудитория. Няколко човека като прочетат темите и да решат да се откажат от техните услуги, и ето го обезщетението. Много са глупави. Казах им да "внимават за репутацията" си. ;)

 

Е чак пък раздел, ще четат хората, ще внимават :) Тук се пишат доста оплаквания от всякакви услуги, ако зачестят проблемите ще зачестят и темите по естествен начин. Няма нужда изкуствено да ги побутваме, а и все пак форума не е платформа за черен пр, трябва да има баланс. Ако по някаква причина не си видял другата тема, може би е защото повечето хора не са имали проблем с услугата на теравижън от тогава :)

 

Изглеждаш достатъчно нахъсан поне за сега, действай смело, ще е интересно да видим дали ще издействаш повече от мен - мизерен ваучер с ограничена валидност и подреждане на тяхната услуга много ниско в приоритетите, ако има алтернативи.  

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.