Прескочи до съдържание

Малайзия за сама жена


p7valkova

Препоръчани мнения

Здравейте.


С приятели планираме ходене до Тайланд за 15 дни...


но на мен ми се малеят, защото имам нужда от тотален речардж на батериите и искам да попътешествам и малко сама след като те тръгнат наобратно. 


Планирам Малайзия.


Та... как ви се струва?! Малайзия подходяща ли е като дестинация за сама жена.


Аз не се  притеснявам принципно. оправна съм.  С предварително проучване и планиране... Пътувала съм сама из Европа... Но Азия ми е непозната и далечна.


Ще се радвам да споделите мнения.


Предварително благодаря.


Редактирано от p7valkova
Връзка към коментар

Нямам наблюдения от голяма част от Малайзия, но в Куала Лумпур се чувствах гледана с ... влажни погледи. :blush:

Не съм била неприлично облечена и дори не съм била сама.

Може да е субективно чувството ми, но в по-голямата част от града беше едно и също.

 

Мисля, че има и друга дама, която беше там сама, та дано се включи с повече лични наблюдения за самостоятелно пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

pikonio, сигурно имаш предвид, но тя беше в Индонезия, а сега в Мианмар. Дано види темата и се включи.

lisska99 имах предвид, но не съм сигурна всъщност дали е пътувала сама.

Просто това е останало в главата ми.

Връзка към коментар

Нямам наблюдения от голяма част от Малайзия, но в Куала Лумпур се чувствах гледана с ... влажни погледи. :blush:

 

 

Еееех, младини, младини! ;)И красоти, красотиии! ;)  Мене пък, никой не ме гледа нито влажно, нито блажно40b8615116da1a3ca5e51aaef3ab35d5.gif

Даже, кат се кача в монорейла, веднага рипват да ми правят място да седна.40b8615116da1a3ca5e51aaef3ab35d5.gifНа опашката ме прибутват напред, децата ме гледат уважително.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Ех, че ми хареса! Веднъж да има предимство възрастта! :) 

Тъкмо бях започнала да се притеснявам, че и аз ще съм в Малайзия сама. :(

А какво ще кажете за Тайланд, Сингапур, Бали, Камбоджа, Хонг Конг и Макао, че и те ми предстоят да ги посетя  /сама, най-вероятно/?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз не съм била съвсем сама, защото съм била част от екипаж, но тъй като с колегите толкова години денонощно заедно, гледахме като се чекнем в хотела да се разделим и да се видим чак на тръгване към самолета, може да се каже че съм била сама в Тайланд, Виетнам, Камбоджа и Бали .... и из Африка, но това е друга тема.

Не съм забелязала да ме зяпат с влажен поглед, или не съм им била атрактивна извисявайки се с глава и половина над всички или както казва един колега имам "смразяващ поглед". Факт е че никъде не съм имала проблеми, дори и вечерно време, докато съм обикаляла улиците.

Според мен, ако си облечена прилично и не се държиш плахо и притеснително, няма да те закачат ! Разбира се съвсем нямам впредвид надменно и агресивно поведение, просто "златната среда" нито жертва нито агресор, поне при мен това  действа, дори и сега като обикалям с 4 годишното си дете.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Еееех, младини, младини! ;)И красоти, красотиии! ;)  Мене пък, никой не ме гледа нито влажно, нито блажно40b8615116da1a3ca5e51aaef3ab35d5.gif

Даже, кат се кача в монорейла, веднага рипват да ми правят място да седна.40b8615116da1a3ca5e51aaef3ab35d5.gifНа опашката ме прибутват напред, децата ме гледат уважително.

AlexandraKo, Развесели ме от сутринта - сама си се смях пред компютъра.

По темата сериозно: Миналата година бяхме в КЛ с колежка, тя допусна грешката да се разхожда сама около хотела /много луксозен, в центъра и т.н./. Откродноха й чантата за нула време, да не говорим колко се беше уплашила и прекара командировката в консулството за документи. Мисля, че ако си с местен гид, може и да си сама. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

AlexandraKo, Развесели ме от сутринта - сама си се смях пред компютъра.

По темата сериозно: Миналата година бяхме в КЛ с колежка, тя допусна грешката да се разхожда сама около хотела /много луксозен, в центъра и т.н./. Откродноха й чантата за нула време, да не говорим колко се беше уплашила и прекара командировката в консулството за документи. Мисля, че ако си с местен гид, може и да си сама. 

По повод на твоя пост, а не - по повод на колежката ти. :( За опасността в Азия.

 

Еее, ама в Азия си има  строг дрес код - никакво предизвикателно / като разголеност и ценност/ -  облекло, потници, къси поли, къси панталонки от тия:

anetarytmus-329886_large.jpg

 

или от тия:

 

tumblr_m7km0u7XFr1qblyyto1_500_large.jpg

 

и пр. Никакви бижута, часовници - аз си имам едни дрънкулки от техните пазари, дето се гиздя с тях само там,часовник за 2,50, пак от пазара. Никакви злата, сребра и пр.Обикновено съм или с пола до земята, или с дълъг панталон, нагоре - задължително нещо леко с ръкави. Или голям шал, хем ако съм с голи ръце да съм загърната, хем по храмовете за косата.

Чантата - задължително някаква спортна, "крос боди" пред мен. Човек просто трябва да се слее с тълпата, за да си няма ядове. Трябва да си незабележим и с нищо не интересен. Че луксозният турист е веднага обгрижен от крадците, той отдалеч си личи. Важи особено за младите хора. Не само за девойките, за младежите също.

С това не искам да кажа, че така си застрахован. Но рискът е намален. :(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ех, че ми хареса! Веднъж да има предимство възрастта! :) 

Тъкмо бях започнала да се притеснявам, че и аз ще съм в Малайзия сама. :(

А какво ще кажете за Тайланд, Сингапур, Бали, Камбоджа, Хонг Конг и Макао, че и те ми предстоят да ги посетя  /сама, най-вероятно/?

Не съм ходила в Малайзия сама, но в периода когато бях там имаше напрежение между китайци и мюсюлмани и беше необичайната обстановка. Иначе, да, гледат с влажни погледи, но само гледаха в нашия случай.

 

Ходила съм в Хонг Конг, Сингапур и там няма страшно да се размотаваш сама.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еееех, младини, младини! ;)И красоти, красотиии! ;)  Мене пък, никой не ме гледа нито влажно, нито блажно40b8615116da1a3ca5e51aaef3ab35d5.gif

Даже, кат се кача в монорейла, веднага рипват да ми правят място да седна.40b8615116da1a3ca5e51aaef3ab35d5.gifНа опашката ме прибутват напред, децата ме гледат уважително.

 Ех, Александра, ти си със съпруга си. Едва ли някой ще посмее да те погледне пред него. Но ако останеш за малко сама, нещата ще са други. Винаги се намира някой мераклия. хахахах Явно да си с бяла жена е супер престижно. В Индия, в един хотел от много голяма верига, мъж, който можеше да ми е син си предложи услугите, в прав текст. :blink:  Аз направо онемях, но с мен беше една млада дама, която яко го нахока.

Както се казва никога не е късно...

 

А ако ми отстъпят място в транспорта, след като цял ден съм обикаляла като "простинала магарица" - нямам нищо против, дори и с цената да ме броят за "олд лейди". хахахаах

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В КЛ има доста нелегални мигранти от Пакистан, някои от които им създават доста проблеми за съжаление.

 

За зяпане, зяпат мъжете, то и не само там го правят. Бях с мъжа ми, не са ми досаждали.

 

В Джакарта, мъжът ми по едно време ми каза както си вървяхме по улицата: "Тук така те гледат, че ако не съм с теб, направо ще ти скочат". Явно много се беше впечатлил за да го изкоментира.

 

Иначе индонезийците са много мили и усмихнати хора, по туристическите места, където има и много местни туристи, искат да се снимат с теб, и момичета и момчета, и жени и мъже. Възпитани са, винаги първо питат може ли. Хората от Европа сме им много интересни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да не ви шашкам, ама всички здрави хетеросексуални мъже заглеждат жените. Сега, въпрос на възпитание и културни особености е доколко това си личи...  :)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Мерси за отговорите на всички. Питах дали е опасно по принцип.

аз не отивам да си търся мъж. нито ще се държа предизвикателно, нито ще съм облечена предизвикателно.

Като пътуваш по такива места нито си наконтен, нито нагизден, нито на висок ток и едва ли приличаш на богат турист с раница на гърба, а по скоро искаш да се слееш с тълпата... е това с очите нямам как да ми се получи... ще се маскирам с очила.. хахаха

 

Искрено ме размяхте.

 

наявам се, поради религията която изповядват... това доизвестна степен да им постави някакви бариери.

 

Имах по скоро предвид, странно ли е в Азия да пътува сама жена... не придружена... чужденка... и  как се гледа на това от месните. това е.

мерси

Връзка към коментар

Мерси за отговорите на всички. Питах дали е опасно по принцип.

аз не отивам да си търся мъж. нито ще се държа предизвикателно, нито ще съм облечена предизвикателно.

Като пътуваш по такива места нито си наконтен, нито нагизден, нито на висок ток и едва ли приличаш на богат турист с раница на гърба, а по скоро искаш да се слееш с тълпата... е това с очите нямам как да ми се получи... ще се маскирам с очила.. хахаха

 

Искрено ме размяхте.

 

наявам се, поради религията която изповядват... това доизвестна степен да им постави някакви бариери.

 

Имах по скоро предвид, странно ли е в Азия да пътува сама жена... не придружена... чужденка... и как се гледа на това от месните. това е.

мерси

Виж сега, с всичките тези приказки и с шегичките, до тук, искахме да ти кажем следното:

Сама жена из Азия не е явление не видяно. Ако е на повече години,по - не и обръщат внимание.Но, ако е млада и хубава, трябва много да внимава, както навсякъде.Че то, да ни би в Европа да не е така?Това са си общовалидни правила при пътуване.

Лоши хора си има навред по света, за това трябва да се спазват местните обичаи и порядки и с нищо да не предизвикваме интерес или внимание към себе си.

Аз и друг път съм казвала - Азия ми е много на сърце и никъде не съм се чувствала заплашена по никакъв начин.А в Куала Лумпур се чувствам прекрасно.Ама и там, като стане 19.30 вече съм в хотела, а не -по улиците.

Моето лично мнение е, че далеч по - хубаво и по - спокойно е пътуването, когато си имаш другарче.И за хубаво, и за лошо.Наясно съм и че, много е трудно да се намери точния човек.Аз съм много щастлива, защото си ги имам двама - пътувам с половинЪТ ми:))или с една приятелка, дето много си я обичам и винаги си прекарваме чудесно двете.:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Мерси за отговорите на всички. Питах дали е опасно по принцип.

аз не отивам да си търся мъж. нито ще се държа предизвикателно, нито ще съм облечена предизвикателно.

Като пътуваш по такива места нито си наконтен, нито нагизден, нито на висок ток и едва ли приличаш на богат турист с раница на гърба, а по скоро искаш да се слееш с тълпата... е това с очите нямам как да ми се получи... ще се маскирам с очила.. хахаха

 

Искрено ме размяхте.

 

наявам се, поради религията която изповядват... това доизвестна степен да им постави някакви бариери.

 

Имах по скоро предвид, странно ли е в Азия да пътува сама жена... не придружена... чужденка... и  как се гледа на това от месните. това е.

мерси

Има защо да си задаваш тези въпроси. Била съм в обкръжение на хора от различни религии през аспирантските си години. Не съм усещала грам особено отношение или неуважение, а съм била млада.

Аз го усетих сега  на един малдивски остров с местни  - Маафуши.

Добре зная, че в мюсюлманските общности непридружена от роднини жена не изглежда добре. И все пак си мислех, че в туристическите места има поносимост. Собственикът на къщата за гости, в която бях, с характерната за района първичност, ме попита защо пътувам без съпруга си. И как така тази хубава, разбирай пищна, жена си няма съпруг. Един друг туземец посред бял ден, вървеше след мен повече от час, докато събирах корали и миди.  Накрая стана ясно, че е кондидат за съпруг. Спасих се в ресторанта на "Арена". Разкзвам това през смях, но там не ми беше смешно. Имай едно наум!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аааа, Дани, има дестинации, в които е напълно в реда на нещата местните да те разпитват за лични неща. В Бали е същото. Хубаво е за такива места да имаш подготвена версия за живота си. Преди да тръгна за Бали бях прочела, че там е в реда на нещата да те питат за семейния ти статус и че се чувстват зле, ако си сам. Така че подготви се за такива въпроси с добра версия. Аз си бях измислила чудесна история за съпруг и деца, че лъжех най-безобразно, но пък хората бяха много доволни. Приеми го като благородна лъжа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аааа, Дани, има дестинации, в които е напълно в реда на нещата местните да те разпитват за лични неща. В Бали е същото. 

И в Шри ланка е същото, толкова нетактични въпроси задават...за малко до сумата на заплатата ми да стигнем :) 

 

Относно Малайзия - бяхме две приятелки там, не съм усетила някой да ни заглежда или да ни обръща особено внимание, вечер дори сме се разхождали двете по улиците без да се случи нищо лошо или необичайно. Но това все пак е само личен опит, и въпреки това мисля, че Малайзия е спокойна страна като цяло, и с едно предпазливо поведение и по- не набиващ се на око вид не би трябвало една сама жена да има проблеми.

Връзка към коментар

Като стана въпрос, че питат за семеен статус, се сетих за наша случка в Индия.

 

Пътувахме от град на град със самолет, на място с различни шофьори, но от една фипма за превоз. Последните няколко дни от град на град с едни шофьор, та така да се каже сме станали по-близки.  

 

Той ни пита: "Вие двамата женени ли сте?"

 

С мъжът ми отговаряме: "Да."

 

Шофьорът: ''Ама един за друг ли сте женени?'

 

Ние отговаряме много учудени: "Да. За кого друг да сме женени?"

 

Той: "А, аз съм имал много клиенти, които са били женени за други. И мъже двойки и жени двойки също съм имал. Няма проблем, Аз съм много толерантен."

 

Изглежда, че много колеги, които са били в командировка и са имали допълнителен ден, два са наемали от фирма шофьор за екскурзия да разглеждат. Някои са били и в по-специални отношения.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аааа, Дани, има дестинации, в които е напълно в реда на нещата местните да те разпитват за лични неща. В Бали е същото. Хубаво е за такива места да имаш подготвена версия за живота си. Преди да тръгна за Бали бях прочела, че там е в реда на нещата да те питат за семейния ти статус и че се чувстват зле, ако си сам. Така че подготви се за такива въпроси с добра версия. Аз си бях измислила чудесна история за съпруг и деца, че лъжех най-безобразно, но пък хората бяха много доволни. Приеми го като благородна лъжа.

Напълно съм съгласна ! Нося брачна халка от 24 годишна (омъжих се на 29) точно затова, халката някак филтрира мераклийте  :lol:  Най-нагли за мен са не азиатците а италианците : няма да забравя как в една командировка в Италия едвам се отървах от един настойчив местен. Бях бременна в 6 месец и корема вече си личеше, дрехите с които бях облечена подчертаваха бременността ми съвсем умишлено и въпреки това, този човек (добре изглеждащ, скъп костюм, скъп часовник, скъпа кола изобщо не му отиваше това поведение) се държа изключително нагло и безцеремонно (по мойте критерий) като някакъв ........  много държеше да ми плати сметката в ресторанта в който бях седнала и да ме черпи "прекрасно бяло вино" и това въпреки че най-учтиво няколко пъти отказах, натъртвайки на факта че съм омъжена и БРЕМЕННА ! Никъде другаде по света не ми се е случвало след 1-2 отказа да продължат да нахалстват !

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не пътувам сама, но съм била в част от изброените страни и имам впечатления. В Сингапур, Хонг Конг и Макао съм се чувствала напълно спокойно. В частност Сингапур е едно от най-безопасните възможни места. В Хонг Конг видях някои изглеждащи по-съмнително улички, но не сме имали проблеми. В Малайзия се чувствах напълно безопасно и е една от любимите ми дестинации. Изненадващо, точно в Банкок съм имала проблеми. Там един тайландец така се зазяпа в мен в един магазин 7/11, че тръгна след нас. И стигна чак до хотела. Не беше никак приятно усещането да си преследван, при това беше тъмно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Напълно съм съгласна ! Нося брачна халка от 24 годишна (омъжих се на 29) точно затова, халката някак филтрира мераклийте  :lol:  Най-нагли за мен са не азиатците а италианците : няма да забравя как в една командировка в Италия едвам се отървах от един настойчив местен. Бях бременна в 6 месец и корема вече си личеше, дрехите с които бях облечена подчертаваха бременността ми съвсем умишлено и въпреки това, този човек (добре изглеждащ, скъп костюм, скъп часовник, скъпа кола изобщо не му отиваше това поведение) се държа изключително нагло и безцеремонно (по мойте критерий) като някакъв ........  много държеше да ми плати сметката в ресторанта в който бях седнала и да ме черпи "прекрасно бяло вино" и това въпреки че най-учтиво няколко пъти отказах, натъртвайки на факта че съм омъжена и БРЕМЕННА ! Никъде другаде по света не ми се е случвало след 1-2 отказа да продължат да нахалстват !

Италия е друга бира, особено южна Италия. Имам усещането, че за тях е знак на уважение към жената да подвикнат "Чао, белла!", дори жената да е крокодил или на 100 години. Дори да подсвиркнат след нея, което за нас е крайно неуважение.

Но там пък съм срещала най-милите момчета, които ще загубят маса време, за да те упътят, да ти покажат нещо важно. Вече съм писала, как един млад шофьор на автобус ни спря, качи ни и ни закара на мястото, откъдето да си вземем трамвай, независимо, че ние не бяхме за неговия маршрут и посока. Друг отказа да ни вземе пари и ни вози без билети. А не бяхме млади, жени на 50. Трети ни пя канцонети в заведението си, а бяхме само две клиентки - аз и приятелка.

Мога да кажа за италианските мъже само хубаво.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А, кат разправяте, се сещам и аз за такава случка.В близко време, за младите години няма да разправям.:))

Преди няколко години сме с приятели в Истанбул.Мъжете останаха да дремнат, па ние по женски -

на пазар.И си вървим по улицата към Капалъ - то, нали има много магазини за обувки, кожи и пр.Аз, най-дърта от ятото.

И кат се залепи за мене един лачен дядо,добре облечен, с едни пръстени, с едни ланци, златни очили -лъскав, та лъскав. Спрем ли някъде, и той спира и почва до мен:"Вааай,машалла , ваааай,машалла " и ги реди още некакви, дет не ги разбирам.Сигурно час продължи тва шоу, дорде не ми писна, барем да беше по млад, ми той, на сто години.:(Оплаках се на първия полицай и той го разпъди.

После цяла вечер ме юркаха, че съм си изгонила ухажорина. :))

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

И кат се залепи за мене един лачен дядо,добре облечен, с едни пръстени, с едни ланци, златни очили -лъскав, та лъскав. Спрем ли някъде, и той спира и почва до мен:"Вааай,машалла , ваааай,машалла " и ги реди още некакви, дет не ги разбирам.Сигурно час продължи тва шоу, дорде не ми писна, барем да беше по млад, ми той, на сто години. :(

За Турция това е познат сюжет. И там са "ценители". Особено на пещни форми. Да чуеш "Машаала, мадам!", е нормално, не е екзотика. Но мисля, че и те като италианците го правят за спорта, а не че ти се слагат. Може би защото знаем колко патриархално общество са и, че уважават жените.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напълно съм съгласна ! Нося брачна халка от 24 годишна (омъжих се на 29) точно затова, халката някак филтрира мераклийте  :lol:  Най-нагли за мен са не азиатците а италианците : няма да забравя как в една командировка в Италия едвам се отървах от един настойчив местен. Бях бременна в 6 месец и корема вече си личеше, дрехите с които бях облечена подчертаваха бременността ми съвсем умишлено и въпреки това, този човек (добре изглеждащ, скъп костюм, скъп часовник, скъпа кола изобщо не му отиваше това поведение) се държа изключително нагло и безцеремонно (по мойте критерий) като някакъв ........  много държеше да ми плати сметката в ресторанта в който бях седнала и да ме черпи "прекрасно бяло вино" и това въпреки че най-учтиво няколко пъти отказах, натъртвайки на факта че съм омъжена и БРЕМЕННА ! Никъде другаде по света не ми се е случвало след 1-2 отказа да продължат да нахалстват !

 

Абе тоя или е бил нещо нетипичен или ти си била по-чувствителна. Италианците са големи свалячи, но обикновено го правят така, че на жените им харесва и искат още. 

Не знам, чувал съм, че понякога халката не е спирачка, а точно обратното, в смисъл "вече са я харесали, значи е супер"

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.