Прескочи до съдържание

Франция от край до край


krasen_denev

Препоръчани мнения

Дълго отлаганото пътуване до Франция ще бъде осъществено в началото на месец юни 2017 г.Решихме да посетим каквото можем в тази красива страна.Надявам,че в тази тема ще ми дадете препоръки и насоки за всичко което се сетите.Ще се радвам и на критика/понякога доста полезна/.

Ето и хронология  на пътуването:

Ден 1: София-Любляна  и нощувка

Ден2: Любляна-Постойна-Любляна и нощувка

Ден 3: Любляна-Верона/няколко часова почивка/-Ментон и нощувка

Ден 4:Ментон-Монте Карло-Ментон и нощувка

Ден 5: Ментон-Ница-Ментон и нощувка

Ден 6: Ментон-Екс-ан-Прованс-Ним

Тук идва един голям период  на уседналост.Седем нощувки в Ним и еднодневни и полудневни кратки пътувания до Арл,Авиньон,Оранж,Понт-дьо-Гар.Монпелие,Горд,Монт Венту,Колорадо Провансал и др.

Ден 13: Ним-Каркасон-Алби и нощувка

Ден 14: Алби-Кахор-река Дордон и живописните селца по брега,нощувка

Ден 15:река Дордон-Бордо нощувка

Ден 16:Бордо –дюни Де Пилат-Бордо и нощувка

Ден 17:Бордо-Мон Сен Мишел.Тук ще останем 2 нощувки

Ден 19:Мон Сен Мишел-Тур.”цели” 3 нощувки за да можем да видим няколко от замъците по Лоара.

Ден 22:Тур-Шартър-Париж.Ще бъдем гости на френската столица в продължение на 4 нощувки

Ден 26: Париж-Страсбург/няколко часова почивка/-Улм и нощувка

Ден 27: Леголенд в Гюнцбург ,нощувка в Улм

Ден 28:Улм-Виена и 2 нощувки в австрийската столица

Ден 30: Виена-София.Последен напън с евентуално спане някъде в Сърбия.

Общо взето е това.Навсякъде по маршрута ще бъдат посетени историческите,архитектурните,градските и селските,религиозните и природни забележителности.Пътуваме с  кола,пълна с багаж и с две деца.Едното на 10 другото на 3 годинки.Умишлено избягваме големите градове/с изключение на Париж,Виена и Бордо,поради невъзможност от замяна / с цел повече спокойствие. Ще се храним предимно от пекарните,магазините и рядко на ресторанти.За нощувките ще разчитам на Airbnb,но съм отворен към всякакви предложения.

До тук съм сметнал входните такси за забележителностите,горивото и толовете за магистралите,спането  и ориентировъчно храната.Тотала излиза малко над 10 хил. лева,което прави дестинацията адски скъпа и далеч от бюджетните такива.

Всеки съвет /надявам се на много такива /ще прегледам  подробно.

Благодаря ви предварително!

Вие сте на ход. ;)

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Все още можеш да купиш билети до Югоизточна Азия и да промениш цялата стратегия. Или за Мадагаскар :)

 

Проверих къде съм гледала за нощувки срещу бартер, но съм те заблудила, статията, независимо от достоверността, е само за Италия. Обаче в бюджетната тема Самурайка даде някакви интересни идеи за настаняване във Франция. Провери и я поразпитай, ако още не си. 

 

Успех, ще ми е много интересно да следя това пътуване. Ще имаме в последствие скелет за цялата страна. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Само едно мога да кажа - завиждам благородно на времето, с което разполагате! Ох, а какви красоти ви предстои да видите!!!

Ще помагам с каквото мога и ще очаквам разкази и снимки с нетърпение!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз (между стягането на два куфара) засега ще кажа две неща:

- ден 13 и ден 14 ми се виждат малко натоварени (макар и да не съм го смятала като километраж), особено със завоите по Дордона :)

- ден 22 - ден 26 - надявам се да имате възможност да отделите 2 -3 часа да пием по бира ;)

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благородно ти завиждам. Не съм била във Франция, но точно днес (невероятно съвпадение ) се размечтах и прекарах половината работен ден в планиране на цялостна обиколка на тази страна, която да осъществя, надявам се, в близко бъдеще. Забелязвам, че не си включил Колмар в плановете, а минаваш сравнително наблизо, поради липса на време или има и друга причина ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Страхотен план си направил!

На 20 мин от Бордо /с влак/ е Сен Емилион. Освен че е известен с шатата си, е много красиво средновековно градче, а подземията са страхотни. Сите де Вин в Бордо ми беше голямото разочарование - много модерна и впечатляваща сграда отвън и доста скучна експозиция, освен това е 20 евро. Като сте в Бордо, така или иначе, ако можете някак да напаснете, непременно посетете и баската част на Франция /Байон, Биариц, сен Жан де Люз/. Много е различно красиво, стахотна кухня, ако ходите в биариц, ще ти кажа едно ресторантче с най-вкусните октоподчета, които съм яла.

От Монт Сен Мишел, ако имате време да отидете в музея на Робер Татен - уникално място.     

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Все още можеш да купиш билети до Югоизточна Азия и да промениш цялата стратегия. Или за Мадагаскар :)

 

Проверих къде съм гледала за нощувки срещу бартер, но съм те заблудила, статията, независимо от достоверността, е само за Италия. Обаче в бюджетната тема Самурайка даде някакви интересни идеи за настаняване във Франция. Провери и я поразпитай, ако още не си. 

 

Успех, ще ми е много интересно да следя това пътуване. Ще имаме в последствие скелет за цялата страна. 

Азия или Мадагаскар с деца- не мисля.Прегледах линка на Самурайка и цените са сходни с тези на Airbnb.

 

Само едно мога да кажа - завиждам благородно на времето, с което разполагате! Ох, а какви красоти ви предстои да видите!!!

Ще помагам с каквото мога и ще очаквам разкази и снимки с нетърпение!

Надявам се силно на помощ!

 

 

Аз (между стягането на два куфара) засега ще кажа две неща:

- ден 13 и ден 14 ми се виждат малко натоварени (макар и да не съм го смятала като километраж), особено със завоите по Дордона :)

- ден 22 - ден 26 - надявам се да имате възможност да отделите 2 -3 часа да пием по бира ;)

 Бира задължително!!!

Разстоянията в тези дни не са големи.По пътя за Алби единствената цел ни е Каркасон.Имайки предвид дългият ден ми се струва,че времето ще стигне.От Алби до селцата на река Дордон разстоянието е кратко и съм взел под внимание ограничението от 30 км/ч. по селските пътища. Твоят съвет е?

 

 

Благородно ти завиждам. Не съм била във Франция, но точно днес (невероятно съвпадение ) се размечтах и прекарах половината работен ден в планиране на цялостна обиколка на тази страна, която да осъществя, надявам се, в близко бъдеще. Забелязвам, че не си включил Колмар в плановете, а минаваш сравнително наблизо, поради липса на време или има и друга причина ?

 

Да Колмар отпадна поради липса на време,защото в този ден трябва да стигна от Париж до Улм.Може да го включа но трябва да махна Страсбург.Ще видя дали ще съм се наситил на катедрали/тази в Страсбург е страхотна/ и ще преценя.

Страхотен план си направил!

На 20 мин от Бордо /с влак/ е Сен Емилион. Освен че е известен с шатата си, е много красиво средновековно градче, а подземията са страхотни. Сите де Вин в Бордо ми беше голямото разочарование - много модерна и впечатляваща сграда отвън и доста скучна експозиция, освен това е 20 евро. Като сте в Бордо, така или иначе, ако можете някак да напаснете, непременно посетете и баската част на Франция /Байон, Биариц, сен Жан де Люз/. Много е различно красиво, стахотна кухня, ако ходите в биариц, ще ти кажа едно ресторантче с най-вкусните октоподчета, които съм яла.

От Монт Сен Мишел, ако имате време да отидете в музея на Робер Татен - уникално място.     

За Сите де Вин си абсолютно прав.Даже и не съм си помислял да го включа.

Много ми се искаше да посетя някой от фаровете по крайбрежието,но се отклоняваме много.Отрязах 8 нощувки до тук,като от това най-много пострада Бордо,Бретан и Париж.

Музея на Робер Татен? Ще видим!!!

Връзка към коментар

Следващият път планирайте северната част - Пикардия, с наблягане на  Нормандия (фантастично красива област). Ще разкажете на голямото дете и ще види местата от Денят "Д", че от учебниците нищо няма да научи за тази велика битка. А малкото ще види живи крави, в изобилие, чистички, полегнали на зелени полянки с езерце край тях, че в България няма къде да види жива крава. В Зоопарка още не са  сложили, може би защото трябва да я внасят от някъде.

Пожелавам много приятни емоции :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Страхотен изглежда планът, даже щях да ти препоръчам много хубав апартамент в Мантон от airbnb, в който бяхме за седмица през май, но за съжаление е махнат от хоста (в момента предлага подобен в Рокебрюн-кап-Мартин, но само за двама). Предполагам сте избрали Ница, защото е по-близо за еднодневна разходка, но аз бих препоръчала да отидете до Кан и Антиб, които са много по-спокойни и лежерни за разходки с децата, особено Антиб. Ница е хубава, но е голяма лудница и си трябват 2 дни, ако се ходи и по музеи. В деня с Монако, ако не сте много уморени, може да минете за кратко и през Вилфранш-сюр-Мер по пътя обратно към Мантон. Иначе самият той е доста приятен, с хубава крайбрежна алея. Друг град, който много харесвам е Екс-ан-Прованс, евентуално ако ви остане време да се съчетае с Авиньон, който също е много хубав, но може да се разгледа и за половин ден с посещение в папския дворец. В този ред на мисли бих махнала 2-те нощувки във Виена, която си е за друго пътуване, за да има повече дни във Франция. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В този ред на мисли бих махнала 2-те нощувки във Виена, която си е за друго пътуване, за да има повече дни във Франция. 

Дени,страхотни идеи. Много малък избор има за 3+ човека,а и са доста скъпи затова ще се радвам на всякакви предложения относно спането.За Ница сме намислили един ден в разходки /крайбрежната,старият град/ без музеи.И аз си мисля за Антиб,но за Кан-не.

Как да махнем Виена за сметка на още дни във Франция-нали трябва да се приберем,все пак. ;) А,Виена си е доста далеч от София при все,че имаме и бебок/не точно/ в колата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като сте Ница, може да се разходите до Еze /на 6 км е от Ница в планината/ - много е живописно. За 1-2 часа мах може да го пообиколите. St Paul de Vence / на около 20 км от Ница/ е подобно на Еze и може  да съчаетаете едното или другото с Антибл

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Другото, за което се сетих, е да си потърсите апартамент в Ница, там може би има по-голям избор и по-добри цени. Така единия ден може да отидете в посока Монако - Вилфранш-сюр-Мер, а на другия да съчетаете Ница и Антиб. Иначе Виена - София е съвсем постижимо за ден, с нормална скорост и с почивки, така поне може да отпадне още една нощувка в Сърбия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Един френски сайт за настаняване. Някой "местен" да каже дали е читав.

https://en.gites-de-france.com/

Да, читав е, резервирала съм през него 2-3 пъти.

Това е официалният сайт на къщите за гости - може да наемате отделни стаи, или цяла къща.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сами се чудя какво ще правите два дни на Монт-Сен-Мишел. 

 

По-добре мръднете до Сен Мало на юг, или до Етрета на север.

Признавам си, аз в Мон-Сен-Мишел издържах само няколко часа, въпреки че паркингът се плаща за цял ден. Немах нерви, в цялото това вавилонско стълпотворение. 

За повече инфо по онези краища, показвам това. Мисля че и цени съм вкарала тук там, понеже и ние пътувахме с автомобил. 

 

ПП: От Улм до Виена (на ден 28) не ви ли е малко дългичко като километри? 

Имайте предвид, ако все пак оставите Виена в плановете си, че пътуването през онези части на Германия си е .....леле-ма-мале (за да се изразя по-меко). Ремонти, ремонти, ремонти, задръствания, може да чакате и с часове някъде. Всичко е въпрос на късмет.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами какво ще правим два дни в Мон Сен Мишел?

Понеже пътя от Бордо до Мон Сен Мишел е дълъг се предполага,че ще пристигнем следобед.Ще нощуваме и на следващия ден ще разгледаме абатството. След втората нощувка ще тръгнем сутринта за да можем да стигнем спокойно до Тур,а може да видим и някой замък по пътя.

Относно Сан Мало пътя от там до Мон Сен Мишел е един от най-тегавите и бавни във Франция.Първоначалния план бе да се спи в Сан Мало и с еднодневен трип да се види Мон Сен Мишел,но повече от трите часа път в двете посоки ни отказа,а са само 60 километра.Там си бях избрал и няколко фара,които съм сигурен,че щяха да се харесат на децата.

Връзка към коментар

Ти си знаеш, ние успяхме да разгледаме Мон-Сен-Мишел (пристигнахме сутринта,), на обяд си тръгнахме, стигнахме до дестинацията която бяхме нарекли за нощувка и след като се настанихме и починахме "притичахме" до Сен Мало. Беше почти лято, дните дълги, времето прекрасно... 

 

Но всеки си има планове и представи за път и пътуване :) 

Аз само предлагам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Но всеки си има планове и представи за път и пътуване :) 

Аз само предлагам.

 

 

 

 

Радвам се на всичко предложено.

Тук може да намалим с една нощувка и да прибавя същата някъде другаде.Така или иначе ще се спи в района на абатството.защото пътя от Бордо е много и ще се натрупа умора в децата най-вече.

Връзка към коментар

Предполагам си предвидил ден-два с едно на ум. В смисъл какво можеш да шунтираш, ако се наложи(дано не се налага де). Щото си е цял месец и от много трънки може да изскочи заек. Дано дребните понесат лавината от впечатления.

Връзка към коментар

Ами,не знам как да се предвидят ден или два за резерв.Ако заека изкочи на петнадесетия ден,как ще променя нощувките до края,особенно ако са през Airbnb?Това е сложното/сладкото/ на организацията.Децата мисля че ще са доволни от природните забележителности,а и от замъците, особенно средновековните,където ще отеква звън на оръжия и доспехи.Мисля, че ще им интересно.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да дам и аз моите пет стотинки.

 

Относно сайта www.homelidays.com – смятам, че е много добър за настаняване във Франция.  Ползвал съм го няколко пъти, макар да не знам никак френски и никога не е имало проблем.

 

Според мен Авиньон е прекрасен град и ако имате възможност, предвидете една нощувка в него. Струва ми се, че едно/полу-дневна разходка му е малко.

 

Близо до Ним има едно градче Uzes. На нас то доста ни хареса и въпреки, че попаднахме там малко случайно го приехме като скрито бижу.

 

Пон-дьо-Гар беше малко разочарование за нас, освен ако не решите да го обърнете малко на пикник с децата. За тази цел според мен става.

 

За тура по замъците на Лоара бих препоръчал като база Амбоаз. Не че разстоянието от Тур е много голямо, но пък си има и замъци на място, които могат да се разгледат, по-малко е (няма да се губи време във влизане и излизане), а и е една идея по близо до по-известните замъци (част от тях можете да видите и по пътя за Париж).

И аз да кажа, че Мон Сен Мишел според мен не изисква много време (осолено ако ще спите там и ще видите прилив и отлив). Препоръчвам прескачане до Сен Мало. Градчето е красиво и е интересно да видиш по стените му колко мащабен е прилива.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не виждам Марсилия в графика, не ви харесва идеята да го видите или вече сте ходили?  :)

За база за Лоарските замъци препоръчвам Блоа, уникално селце.

За Арл бих отделил поне ден, заради свързаните с Ван Гог места.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз да си навра носа в темата :)
-- Любляна-Постойна-Любляна, пък после Любляна- Верона - Що? Според мен е губене на време. Тръгваш от Любляна и вървиш към Верона като пътьом гледате. Нощувка след Постойна може в Копер, че в Словения сякаш е една идея по-евтино. Или из Венето, някое крайпътно хотелче.

-- Ментон-Монте Карло-Ментон и  Ментон-Ница-Ментон - същата работа. Предлагам нощувка във Вентимиля на границата Италия-Франция, че в Италия е по-евтино от Франция. После на другия ден преди обед в Ментон, след обед в Монако. Нощувате в Ница. Даже 2 нощувки там, защото щом сте с кола сте мобилни. На Ница няма какво толкова да й гледате, половин ден й стига. Но пък наоколо й има страхотни малки градчета: Ез, Вилфранш сюр мер, Сен Пол де Венс, даже Грас

-- Продължавате през Антиб, на Кан евенуално час до два.

-- На Мон Сен Мишел три часа са му предостатъчни за разглеждане

-- Не виждам Нормандия? Освен Мон Сен Мишел - добре, ама Онфльор, Довил, Руан - също си струват.

-- Замъците по Лоара - и според мен нощувка в Блоа и Амбоаз или там наоколо е добра идея. 

-- Можете да подминете Виена и от Улм да нощувате направо в Будапеща, а на другия ден спокойно се прибирате в София
 Това са само идеи, нали така, нищо не вменявам :)
Хубави празници на всички! :)

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.