Прескочи до съдържание

Франция от край до край


krasen_denev

Препоръчани мнения

-- Любляна-Постойна-Любляна, пък после Любляна- Верона - Що? Според мен е губене на време. Тръгваш от Любляна и вървиш към Верона като пътьом гледате. Нощувка след Постойна може в Копер, че в Словения сякаш е една идея по-евтино. Или из Венето, някое крайпътно хотелче.

 

 

За Копер да кажа, че: първо, пак ще трябва да се прави излишно отклонение; второ, самият Копер не е нищо особено, за да си струва отбивката. 

 

"Крайпътното хотелче във Венето" не е сериозна алтернатива на Любляна в никой случай :)

 

Иначе Любляна като цяло се разглежда за няколко часа. В този ред на мисли аз бих го направил така: до обяд на втория ден се отделя за разглеждане на Любляна (в добавка на предната вечер), следобяд - за Постойна, вечерта нощувка някъде по път преди Горица/Гориция. На следващия ден газ към Ментон и никаква Верона, а спестеното време от Верона (което ще е няколко часа само блъсканица и нерви по улици и забележителности) може да го инвестирате в по-малките градчета по пътя и гледките по крайбрежието. 

 

И като стана дума за Любляна, трябва да ви кажа една закусвалня, в която съм ял едни от най-вкусните (и големи) бюреци (са месом) на Балканите. На около 5 минути пеш от гарата се падаше - само трябва да се сетя името и точния адрес. Едни македонци я държаха преди - големи зевзеци :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да дам и аз моите пет стотинки.

 

Относно сайта www.homelidays.com – смятам, че е много добър за настаняване във Франция.  Ползвал съм го няколко пъти, макар да не знам никак френски и никога не е имало проблем.

 

Според мен Авиньон е прекрасен град и ако имате възможност, предвидете една нощувка в него. Струва ми се, че едно/полу-дневна разходка му е малко.

 

Близо до Ним има едно градче Uzes. На нас то доста ни хареса и въпреки, че попаднахме там малко случайно го приехме като скрито бижу.

 

Пон-дьо-Гар беше малко разочарование за нас, освен ако не решите да го обърнете малко на пикник с децата. За тази цел според мен става.

 

За тура по замъците на Лоара бих препоръчал като база Амбоаз. Не че разстоянието от Тур е много голямо, но пък си има и замъци на място, които могат да се разгледат, по-малко е (няма да се губи време във влизане и излизане), а и е една идея по близо до по-известните замъци (част от тях можете да видите и по пътя за Париж).

И аз да кажа, че Мон Сен Мишел според мен не изисква много време (осолено ако ще спите там и ще видите прилив и отлив). Препоръчвам прескачане до Сен Мало. Градчето е красиво и е интересно да видиш по стените му колко мащабен е прилива.

 

Няма да можем да нощуваме в Авиньон,но ще му отдадем заслуженото. Uzes съм го разглеждал по снимки,и близостта му до Пон-дьо-Гар го прави интересен избор.Ще решим на място но си го отбелязвам.

Все повече започнах да се навивам за Сен Мало,а може и някой друг фар да включа ще видим. ;)

 

Не виждам Марсилия в графика, не ви харесва идеята да го видите или вече сте ходили?  :)

За база за Лоарските замъци препоръчвам Блоа, уникално селце.

За Арл бих отделил поне ден, заради свързаните с Ван Гог места.

 

Не съм ходил във Франция.Марсилия е много близо да нашия маршрут,но както казах в началото ще гледаме да избягваме големите градове.

И други магеланци ме посъветваха да отседна в Блоа,но къщите,са малко по-скъпи,но големината на Тур може и да ни откаже,затова отбелязвам като въпрос за решаване.

 

 

И аз да си навра носа в темата :)

-- Любляна-Постойна-Любляна, пък после Любляна- Верона - Що? Според мен е губене на време. Тръгваш от Любляна и вървиш към Верона като пътьом гледате. Нощувка след Постойна може в Копер, че в Словения сякаш е една идея по-евтино. Или из Венето, някое крайпътно хотелче.

-- Ментон-Монте Карло-Ментон и  Ментон-Ница-Ментон - същата работа. Предлагам нощувка във Вентимиля на границата Италия-Франция, че в Италия е по-евтино от Франция. После на другия ден преди обед в Ментон, след обед в Монако. Нощувате в Ница. Даже 2 нощувки там, защото щом сте с кола сте мобилни. На Ница няма какво толкова да й гледате, половин ден й стига. Но пък наоколо й има страхотни малки градчета: Ез, Вилфранш сюр мер, Сен Пол де Венс, даже Грас

-- Продължавате през Антиб, на Кан евенуално час до два.

-- На Мон Сен Мишел три часа са му предостатъчни за разглеждане

-- Не виждам Нормандия? Освен Мон Сен Мишел - добре, ама Онфльор, Довил, Руан - също си струват.

-- Замъците по Лоара - и според мен нощувка в Блоа и Амбоаз или там наоколо е добра идея. 

-- Можете да подминете Виена и от Улм да нощувате направо в Будапеща, а на другия ден спокойно се прибирате в София

 Това са само идеи, нали така, нищо не вменявам :)

Хубави празници на всички! :)

 

Ако бяхме без деца сигурно щях да правя точно така,без връщане назад,при все,че сме мобилни,но не искам приключението-Франция да се превърне в едномесечен живот в колата.Затова има градчета в които отсядаме и от там с кратки пътувания разглеждаме забележителностите в района.

Много региони съм пропуснал,но не мога да увелича периода на 60 дни.Трябва да се включим в тези тридесетина дни.Все пак за по-голям период се иска и много по-голям бюджет.

В Будапеща и региона бяхме миналата година за 5 дни и бих казал,че унгарската столица ми е доста позната.докато през Виена само сме минавали и затова искаме да останем там.

 

 

В Амбоаз е погребан Леонардо да Винчи, ако проявявате интерес.

 Проявяваме,разбира се! :)

 

 

За Копер да кажа, че: първо, пак ще трябва да се прави излишно отклонение; второ, самият Копер не е нищо особено, за да си струва отбивката. 

 

"Крайпътното хотелче във Венето" не е сериозна алтернатива на Любляна в никой случай :)

 

Иначе Любляна като цяло се разглежда за няколко часа. В този ред на мисли аз бих го направил така: до обяд на втория ден се отделя за разглеждане на Любляна (в добавка на предната вечер), следобяд - за Постойна, вечерта нощувка някъде по път преди Горица/Гориция. На следващия ден газ към Ментон и никаква Верона, а спестеното време от Верона (което ще е няколко часа само блъсканица и нерви по улици и забележителности) може да го инвестирате в по-малките градчета по пътя и гледките по крайбрежието. 

 

И като стана дума за Любляна, трябва да ви кажа една закусвалня, в която съм ял едни от най-вкусните (и големи) бюреци (са месом) на Балканите. На около 5 минути пеш от гарата се падаше - само трябва да се сетя името и точния адрес. Едни македонци я държаха преди - големи зевзеци :)

 

Точно такъв е плана,след пристигането-разглеждане на Любляна,на вторият ден Постойна и до разглеждане на Любляна и газ към Ментон.Италия ще я мина транзит,но исках във Верона да спра за почивка.Кои са малките градчета по пътя?Все пак ще сме на магистрала и ще съм ти благодарен на подсказка.Градчетата по крайбрежието ако спирам в тях няма да мога да стигна до Ментон,а Ментон е типично средиземноморско градче и ще му се насладим три дни.

Ако се сетиш за закусвалнята,моля те напиши.

 

Благодаря ви за съветите!

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Италия ще я мина транзит,но исках във Верона да спра за почивка.Кои са малките градчета по пътя?

 

За това градче съм писал и преди. Отбиваш 1 км от магистралата и си там. Но май не се вписва съвсем в твоята идея за почивка, защото е съвсем в началото на отсечката. Но за кафе, пица и кратко разтъпкване си е идеално.

 

За по-дълга почивка към средата на отсечката вместо Верона бих избрал някое градче на Лаго ди Гарда. Най-близо до магистралата се пада това. Но дори да направиш по-голяма отбивка навътре по езерото, пак няма да изгубиш толкова време, колкото за влизане, излизане и паркиране във Верона. 

 

И за следобедна закуска бих направил кратка почивка някъде между Генуа и френската граница - в някое малко известно крайбрежно градче, до което те отведе магеланския нюх и което после ще ни препоръчаш горещо :) 

 

За бюреците - ето го местенцето. Да не забравите да си вземете и за из път :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

"За по-дълга почивка към средата на отсечката вместо Верона бих избрал някое градче на Лаго ди Гарда."

 

 

 

 Там се намира и увеселителният парк "Гардаланд". Много е хубаво, както за деца така и за възрастни, но ще ви отнеме цял ден :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко помощ,относно настаняването в Париж?

 

Места,региони,добри транспортни връзки.Прегледал съм доста но ще се радвам на мнения и предложения от/за места,където сте преспивали.

Връзка към коментар

Малко помощ,относно настаняването в Париж?

 

Места,региони,добри транспортни връзки.Прегледал съм доста но ще се радвам на мнения и предложения от/за места,където сте преспивали.

 

Аз ползвах този апартамент - http://www.all-paris-apartments.com/en/paris-apartments/ref_16528/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко помощ,относно настаняването в Париж?

 

Места,региони,добри транспортни връзки.Прегледал съм доста но ще се радвам на мнения и предложения от/за места,където сте преспивали.

Паркинг сигурно е необходим?

Аз конкретна идея не мога да дам, защото и не мога да се похваля с бюджетни настанявания, но можеш да пускаш това, за което се колебаеш да си кажем мнението.

Района, в който е бил Guinness е чудесен.

Връзка към коментар

Ние два пъти ползвахме ето този хотел. Не знам дали е добър района, но на нас ни беше много удобен, Ние бяхме трима и определено цената беше бюджетна като за Париж, персонала говореше английски, което за нас си беше сериозно предимство (имайки предвид никаквия френски на останалите и моите мижави познания). А, да, не си платихме закуска, а ходихме до съседно бистро за кроасани и кафе сутрин, но си беше ок. Метрото е много близо. 

Паркингът определено е проблем, въпреки че пише че има, ние не успяхме да се включим, но в този район  ползвахме паркинга на гарата. Не знам дали е бюджетен, според мен - не, но пък винаги има места и е сравнително сигурен. Поне такова усещане остави у мен. 

Връзка към коментар

Ееее, страхотно сте го замислили!!!

Вероятно сте преценили добре какво ви устройва и не случайно сте избрали Ним за 7 нощувки. Вероятно цените са били най- добри, а и се пада долу-горе на равно разстояние измежду отделните ви дестинации.

За мен има две неща върху, които може да се помисли.

Първо ще бъдете в Ним по време, когато морето и плажа са много приятни. Ним е малко далеч от морето. Вярно, че става дума за 40 - 50 км, но все пак си е разстояние. А каквото по-добро от това след всякакъв род забележителности да последва късен следобеден плаж. А и децата ще са доволни.

Второ Ним е далеч като заблежителности от един Авиньон или Монпелие например. Особено Монпелие е прекрасен южняшки град и заслужава повече от няколко часова обиколка.

Трето, когато ходите до Монпелие или когато пътувате от Ним към Каркасон се отбиите и пиите по едно кафе в град Сет (Sete). Намира се 30 км на юг от Монпелие и ви е по пътя. Е, разбира се ще трябва да свиете от магистралата, но градчето е много хубаво със своите канали.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прекрасно пътешествие :) Ползвала съм този апартамент за 4-ма: https://www.airbnb.com/rooms/1569194, като цената в HomeAway е много по-изгодна, отколкото в airbnb, но към момента е зает от 22.06. до 30.06.2017. Триумфалната арка е на 20 мин. пеша умерен ход, наблизо минават линии 1 и 3 на метрото (спирките са различни), както и линия C на влака. Най-удобният подземен паркинг е Maillot Gouvion St Cyr.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

С кола е супер във Франция. Според мен е голям обиколен маршрут като се има предвид екипажа (бебока)! Може би трябва се направи селекция на местата. По-малък маршрут за сметка на по-голям престой на определени места. Правил съм с кола София-Белград-Загреб-Любляна-Венеция-Генуа-Ментон-Ница-долината на Лоара-Париж-Мюнхен-Виена-Братислава-Будапеща-Сегет-София, като целта беше южна Франция, Лоара и Париж. По схемата къде са приятелите. Това чудо за 30 дена като първо посещение във Франция (вярно отдавна).

Трудно е с една екскурзия да се посети и обхване Франция тя е голяма страна с богата история и задоволява широк спектър от интереси - история, култура и естествено много вино и кухня. Това мнение е мое разбира се! На вас оставям насладата по организацията и изпълнението! Ще се радвам като се върнете да напишете е дълъг, хубав и изпълнен с положителни емоции пътепис!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ние два пъти ползвахме ето този хотел. Не знам дали е добър района, но на нас ни беше много удобен, Ние бяхме трима и определено цената беше бюджетна като за Париж, персонала говореше английски, което за нас си беше сериозно предимство (имайки предвид никаквия френски на останалите и моите мижави познания). А, да, не си платихме закуска, а ходихме до съседно бистро за кроасани и кафе сутрин, но си беше ок. Метрото е много близо. 

Паркингът определено е проблем, въпреки че пише че има, ние не успяхме да се включим, но в този район  ползвахме паркинга на гарата. Не знам дали е бюджетен, според мен - не, но пък винаги има места и е сравнително сигурен. Поне такова усещане остави у мен. 

 

 

Париж ме разбива с цени и на апартаментите и на хотелите.Гледайки на къде отиват нещата,само бюджетните хотели ще са вариант.

Особено съм потресен от цените на парко-местата в някой от хотелите стигащи до 45 евро на ден :angry: а ние ще сме за пет дни.

 

Аз ползвах този апартамент - http://www.all-paris-apartments.com/en/paris-apartments/ref_16528/

 Благодаря за сайта! Разгледах го и най-евтиното място за нас е скромните 620 евро. Почна свят да ми се завива.

 

 

Първо ще бъдете в Ним по време, когато морето и плажа са много приятни. Ним е малко далеч от морето. Вярно, че става дума за 40 - 50 км, но все пак си е разстояние. А каквото по-добро от това след всякакъв род забележителности да последва късен следобеден плаж. А и децата ще са доволни.

Трето, когато ходите до Монпелие или когато пътувате от Ним към Каркасон се отбиите и пиите по едно кафе в град Сет (Sete). Намира се 30 км на юг от Монпелие и ви е по пътя. Е, разбира се ще трябва да свиете от магистралата, но градчето е много хубаво със своите канали.

Отначало бях замислил нощувки точно в Сет/поради добрите цени на апартаментите/ но се отказах.Морския плаж съм го заменил с речен такъв и мисля,че пак е по-добре,отколкото без плаж. На морето/океана ще ги водя когато отидем в Бордо/дюне де Пилат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Особено съм потресен от цените на парко-местата в някой от хотелите стигащи до 45 евро на ден :angry: а ние ще сме за пет дни.

 

 

А мислил ли си за възможността да наемеш място в подземен паркинг? Може би ще успееш да намериш по-добри тарифи на ден.

Мисля, че в пътеводителя за Париж бяхме дали с Mary линкове към паркинги в Париж и района, ако не, ще ти пусна тук.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А мислил ли си за възможността да наемеш място в подземен паркинг? Може би ще успееш да намериш по-добри тарифи на ден.

Мисля, че в пътеводителя за Париж бяхме дали с Mary линкове към паркинги в Париж и района, ако не, ще ти пусна тук.

Да мисля го този вариант. Така мога да търся и апартамент/хотел без паркинг и да наема подземен такъв в региона.

Мисля,че може и да стане. ;)  Единственото притеснение идва от това,че ще имаме много багаж и ще трябва да се носи до мястото за настаняване,но пълно щастие няма,така че търсене ще му е майката. :)

Връзка към коментар

Малко некомпетентно да влезна в темата, но уличен паркинг за няколко дни в безплатен квартал не е ли вариант? Допускам, че може да е рисковано за кола с чужда регистрация да седи на улицата няколко дни, но пък може доста пари да се спестят...

 

Друг вариант - прегледай летищните хотели, повечето от тях имат опция за нощувка + паркинг за няколко дни. Спиш една вечер там, колата стои останалите 4 дни безплатно, тарифата ще е по-скъпа обаче. Ние го направихме този номер преди полета до St. Maarten. Може да изискват билети, не съм сигурен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Уличен паркинг може да е решение, но личното ми скромно мнение е, че е рисковано.

 

Вече почти навсякъде и в Париж, и в близките предградия, безплатните места за улично паркиране са намалели до някакъв абсолютен минимум и да ги намериш си е чиста проба луд късмет. Безплатно остава паркирането по някои от улиците в неделя и през месец август. На другите места се изисква плащане (жителите на улицата си имат специални преференции) и ако не си платиш, може като нищо да ти вдигнат колата (особено с чужда регирстрация) и после ходи та се разправяй и я търси на ма*ната си (и олекваш май беше със 150 евро, само за да ти я освободят). Отделно, дори и платените места са страшно кът и може да се наложи дълго да обикаляш, преди да намериш мсто и то не се знае точно колко отдалечено от мястото, на което искаш да отидеш...

То това са и едни от причините ние вече да не ходим с кола в Париж.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Знам, че няма да ти хареса предложението ми, но няма ли вариант да оставиш Париж за самостоятелно посещение по друго време ( с евтини полети за 4-5 дни и без необходимост да си с кола в най-голямата лудница), а сега да се съсредоточиш върху малките китни градчета и селца, в които ще е доста по-приятно да шофираш и без да плащаш толкова много пари. Сигурна съм, че освободените няколко дни веднага ще се запълнят с нови приказни дестинации. Само предлагам...... :blush:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Знам, че няма да ти хареса предложението ми, но няма ли вариант да оставиш Париж за самостоятелно посещение по друго време ( с евтини полети за 4-5 дни и без необходимост да си с кола в най-голямата лудница)

 

Що да не ми хареса? Обмисляме и този вариант,евентуално след замъците по Лоара да тръгнем към Германия,но има още много време до тогава.

 

Едно е сигурно вече,че ще се ходи.Букнах първите седем нощувки на брега на Люберон/близко до всичко в Прованс/ за скромните 160 евро.

Макар,че сме насред нищото си мисля,че децата ще се чувстват добре.

 

http://www.homair.com/camping/les-rives-du-luberon

 

Уху имаме си новогодишен подарък.Основата е положена. ;)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

В момента и аз планирам пролетно пътуване и съм включила няколко приказни местенца из Франция Metz, Nancy, St. Nikolas du Port, Obernai, Selistat, Requewihr, Kaysersberg, Colmar,Ribeauvillé.

Kintzheim - Montagne des Singes планината на маймуните може да е интересно за децата .

Ако представляват интерес за теб може да си ги включиш :)

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако все пак не искаш да се откажеш от Париж , мислил ли си за вариант с отсядане в къмпинг ( тоест наемане на бунгало ), където спокойно можеш да си оставиш колата и от там с автобус до центъра на  Париж.

Например ето  един подходящ  до Версай -  Versailles, 31 Rue Berthelot - N 48°47’39.84” E 2°9’40.716”. In the heart of the forest, just 5 minutes from the Palace of Versailles and 20 minutes from the Eiffel Tower, the Huttopia campsite benefits from a perfect location (Porchefontaine RER C station is within walking distance of the campsite), enabling you to set off for lovely trips and visits with your family. On the site itself, you will surely like the heated swimming pool, the friendly café and restaurant and the comfortable washing amenities.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ако все пак не искаш да се откажеш от Париж , мислил ли си за вариант с отсядане в къмпинг ( тоест наемане на бунгало ), където спокойно можеш да си оставиш колата и от там с автобус до центъра на  Париж.

Например ето  един подходящ  до Версай -  Versailles, 31 Rue Berthelot - N 48°47’39.84” E 2°9’40.716”. In the heart of the forest, just 5 minutes from the Palace of Versailles and 20 minutes from the Eiffel Tower, the Huttopia campsite benefits from a perfect location (Porchefontaine RER C station is within walking distance of the campsite), enabling you to set off for lovely trips and visits with your family. On the site itself, you will surely like the heated swimming pool, the friendly café and restaurant and the comfortable washing amenities.

Да мислил  съм варианта за отсядане в къмпинг в покрайнините на града и използването на автобус/даже си харесахме такъв/ но пътуването отнема не малко време,а с децата да пътуваме късно вечерта по 50 минути не ми се вижда много рационално.

Даденият примерен къмпинг от теб ми показва едни стряскащи цени,по 1200 лв. за пет нощувки,но така е с повечето места които съм разгледал.Като ще се плаща такава цена поне да съм в града.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

1200 лева ауууууууууууууууууууу :O то при такава цена наистина е по-добре в града .  За нас е 9 евро нощувката .

http://park4night.com/lieu/12332//versailles-31-rue-berthelot/france/yvelines#.WHoTfbkXhdg

 

Връзка към коментар

 отсядане в къмпинг ( тоест наемане на бунгало )

 

Харесахме къмпинг на р.Дордон,но не можем се настаним в датата от която имат свободни места а един ден по-късно.Това проблем ли е? Реално аз ще платя за три нощувки но ще искам да ползвам две/въпреки това ми излиза двойно по-евтино/.

Ще им пиша мейл ,че ще пристигна с един ден по-късно.

Има ли ли сте подобни настанявания?

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.