Прескочи до съдържание

Франция от край до край


krasen_denev

Препоръчани мнения

Виждам , че имате включен и град Каркасон в програмата.Крепостта е уникално място,с 3 крепостни стени,а крепостния град е невероятен,атмосфера типично провансалска с пекарни,сувенирни магазинчета и  божествен аромат на  току-що изпечени кроасани . Не напразно там е сниман и Робин Худ(оригиналът),филма с Кевин Костнър,който гледахме нашето поколение в гимназията :) . Селцата наоколо са очарователни,изобщо Южна Франция е прекрасна с шатата,малките спретнати селца.Ако не сте организирали нощувките помислете вариант на спане във ферма или шато в този район.За малчуганите ще е забавно и мисля,че няма да ви излезе по-скъпо от хотел.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

1200 лева ауууууууууууууууууууу :O то при такава цена наистина е по-добре в града .  За нас е 9 евро нощувката .

http://park4night.com/lieu/12332//versailles-31-rue-berthelot/france/yvelines#.WHoTfbkXhdg

Как звучи само....9 евро!!! :)  Бленувана цена за нощувка.

Де да можех да ги подредя нощувките и аз на тази цена? Сега се чудя дали ще се вместя в бюджет от 3000 лв. само за нощувки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Харесахме къмпинг на р.Дордон,но не можем се настаним в датата от която имат свободни места а един ден по-късно.Това проблем ли е? Реално аз ще платя за три нощувки но ще искам да ползвам две/въпреки това ми излиза двойно по-евтино/.

Ще им пиша мейл ,че ще пристигна с един ден по-късно.

Има ли ли сте подобни настанявания?

 

 

Не мога да ти отговоря , защото ние винаги пътуваме май и септември когато е "нисък" сезон , никога не правя резервации и винаги има свободни места . Всяка година си купуваме ACSI карта , с която ползваме отстъпка и  отсядаме на цени за нощувка от 11......до 19 евро( според категоризацията на къмпинга)

http://www.acsi.eu/en/home/l2-n144/

Но  лятото е фул навсякъде и  е задължително да си правиш резервация :) .

Едни приятели ходеха на р. Дордон , много е красиво там и аз съм си го набелязала , когато планирам пътуване в тази посока .

Как звучи само....9 евро!!! :)  Бленувана цена за нощувка.

Де да можех да ги подредя нощувките и аз на тази цена? Сега се чудя дали ще се вместя в бюджет от 3000 лв. само за нощувки.

 

Пътуването което планирам сега за 15 дни нощувки и паркинги са ми около 200 лева .

 

Еми.......вариант е и с палатка и отсядане в къмпинг . Преди  ние така сме обикаляли из Гърция :) детето беше малко и му беше забавно .

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Харесахме къмпинг на р.Дордон,но не можем се настаним в датата от която имат свободни места а един ден по-късно.Това проблем ли е? Реално аз ще платя за три нощувки но ще искам да ползвам две/въпреки това ми излиза двойно по-евтино/.

Ще им пиша мейл ,че ще пристигна с един ден по-късно.

Има ли ли сте подобни настанявания?

Пиши им, но аз лично не мисля, че би било проблем (още повече, щом си плащаш ;) ).

 

Роси, пробвали ли сте досега вариант да къмпингувате в частна собственост? В смисъл, при хора с големи градини/паркове, които дават възможност да къмпингуваш в тях за ден или два с палатка или каравана.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътуването което планирам сега за 15 дни нощувки и паркинги са ми около 200 лева .

 

Благородно завиждам....,че имате кемпер! :)

 

Тази карта за отстъпка,доколкото разбрах е само за палатка,каравана и кемпер,но не и за настаняване тип мобилна-къща.

Така ли е?

(още повече, щом си плащаш ;) ).

Цитирам само тази част от мнението ти,защото става дума точно за плащане.

 

Как стои въпроса с паркирането в малките населени места? Например за Блоа ми казаха,че след определен час парко-местата са безплатни.Ако го изберем за изходна точка на пътуването  в отсечката-"Замъците по Лоара" и всеки ден сме напред-назад и реално се прибираме след 17:00 часа,така ще мога да ползвам което си искам парко-место,без да плащам,а и така мога да търся места за настаняване, без собствен паркинг и да ползвам общински такъв.

Има ли сайт който да показва какви са условията за кратко/дългосрочно паркиране в населените места или трябва да търся информация от сайта на съответната община?

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

 

Роси, пробвали ли сте досега вариант да къмпингувате в частна собственост? В смисъл, при хора с големи градини/паркове, които дават възможност да къмпингуваш в тях за ден или два с палатка или каравана.

 

 Не не сме пробвали , но съм чувала  за подобни случай , когато срещу символична сума  хората са добри и ти позволяват да си разпънеш палатката или да паркираш за  да  пренощуваш в имота им  . Но ние винаги тръгваме с няколко варианта за нощувка на дадено място и почти не ни се налага да търсим нещо подобно в последния момент . Ако случайно набелязаните места се окажат неподходящи , предимството за нас е, че в краен случай можем да нощуваме  на паркинг.......на бензиностанция , докато с палатка винаги е необходимо удобно място за разпъването и.

Благородно завиждам....,че имате кемпер! :)

 

Тази карта за отстъпка,доколкото разбрах е само за палатка,каравана и кемпер,но не и за настаняване тип мобилна-къща.

Така ли е?

 

 

Не разбирам какво имаш предвид ,под мобилна - къща ..........това не е ли кемпер ?

ACSI картата не важи през силния сезон .

 

2014 година  пътувахме  по Замъците на Лоара , паркингите им  бяха безплатни .

Редактирано от Роси 777
Връзка към коментар

 Не разбирам какво имаш предвид ,под мобилна - къща ..........това не е ли кемпер ?

ACSI картата не важи през силния сезон .

 

2014 година  пътувахме  по Замъците на Лоара , паркингите им  бяха безплатни .

Мобилни къщи има почти във всички къмпинги но те са на доста по-високи цени.Те са подобни на бунгала-къщички.Обикновено са с две спални,трапезария,санитарен възел и баня.Какво му трябва повече на човек?

Силният сезон във Франция започва от 01.07. с изключение на  места където това става след 15.06.

Връзка към коментар

Мобилни къщи има почти във всички къмпинги но те са на доста по-високи цени.Те са подобни на бунгала-къщички.Обикновено са с две спални,трапезария,санитарен възел и баня.Какво му трябва повече на човек?

Силният сезон във Франция започва от 01.07. с изключение на  места където това става след 15.06.

 

  Може би става въпрос за стационарни каравани , закотвени целогодишно в къмпинга .  Да виждала съм ги, но не сме се интересували за цената им  .

Връзка към коментар

Как стои въпроса с паркирането в малките населени места? Например за Блоа ми казаха,че след определен час парко-местата са безплатни.Ако го изберем за изходна точка на пътуването  в отсечката-"Замъците по Лоара" и всеки ден сме напред-назад и реално се прибираме след 17:00 часа,така ще мога да ползвам което си искам парко-место,без да плащам,а и така мога да търся места за настаняване, без собствен паркинг и да ползвам общински такъв.

Има ли сайт който да показва какви са условията за кратко/дългосрочно паркиране в населените места или трябва да търся информация от сайта на съответната община?

За сайт не съм чувала, но мога да потърся. Но според мен, най-адекватна информация ще получиш от сайта на съотватната община.

 Ако имаш нужда от превод, ще удрям едно рамо :)

 

Роси, благодаря :) . Питането ми беше чисто академично, понеже на няколко пъти по телевизията гледам репортажи за "gamping" и споменаваха различни сайтове за резервации, та питах евентуално за личен опит преди да ги включа евентуално в пътеводителя за Франция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благородно завиждам....,че имате кемпер! :)

 

Тази карта за отстъпка,доколкото разбрах е само за палатка,каравана и кемпер,но не и за настаняване тип мобилна-къща.

Така ли е?

Цитирам само тази част от мнението ти,защото става дума точно за плащане.

 

Как стои въпроса с паркирането в малките населени места? Например за Блоа ми казаха,че след определен час парко-местата са безплатни.Ако го изберем за изходна точка на пътуването  в отсечката-"Замъците по Лоара" и всеки ден сме напред-назад и реално се прибираме след 17:00 часа,така ще мога да ползвам което си искам парко-место,без да плащам,а и така мога да търся места за настаняване, без собствен паркинг и да ползвам общински такъв.

Има ли сайт който да показва какви са условията за кратко/дългосрочно паркиране в населените места или трябва да търся информация от сайта на съответната община?

 

 

През 2014 г. обикаляхме замъците по Лоара и бяхме избрали за нощувка къща за гости в района на Cour Cheverny. Намира се на 5 км от замъка Cheverny. Наоколо беше много зелено и красиво. Домакинята беше много любезна и всяка сутрин на закуска обсъждахме с нея кой замък ще посетим и тя ни даваше талончета за отстъпки за замъците. Подробно съм описала нашето пътуване в тази тема Франция - замъците по Лоара , ако искаш погледни. Много ми хареса тази част от Франция!

В Блоа бяхме отишли вечерта към 20 ч. и спряхме в централната зона и беше безплатно, но не забелязах от колко до колко часа важи.

Редактирано от alienad
Връзка към коментар

През 2014 г. обикаляхме замъците по Лоара и бяхме избрали за нощувка къща за гости в района на Cour Cheverny. Намира се на 5 км от замъка Cheverny. Наоколо беше много зелено и красиво. Домакинята беше много любезна и всяка сутрин на закуска обсъждахме с нея кой замък ще посетим и тя ни даваше талончета за отстъпки за замъците. Подробно съм описала нашето пътуване в тази тема Франция - замъците по Лоара , ако искаш погледни. Много ми хареса тази част от Франция!

В Блоа бяхме отишли вечерта към 20 ч. и спряхме в централната зона и беше безплатно, но не забелязах от колко до колко часа важи.

Твоето пътуване по Лоара го следих с огромен интерес.Изчел съм темата не един и два пъти.Тези талончета за намаление са си страхотно попадение и бихме се радвали нашите домакини да са така любезни като вашите и да споделят този вид дискаунт с нас.

В този ред на мисли,някой купувал ли е от пасовете даващи достъп до различен брой и комбинация от замъци? Спестява се някое друго евро,особено за по-популярните и пропуска важи за цялата 2017 година.

Някой ползвал този вид услуга?

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да мисля го този вариант. Така мога да търся и апартамент/хотел без паркинг и да наема подземен такъв в региона.

Мисля,че може и да стане. ;) Единственото притеснение идва от това,че ще имаме много багаж и ще трябва да се носи до мястото за настаняване,но пълно щастие няма,така че търсене ще му е майката. :)

Красене, в сайта на социални дейности мо има два хотела в Париж, мисля, че бяха централно разположени, защо не се обадиш да разпиташ. Нещо около 82€ на нощ ми се върти в главата. Аз съм си харесала една база в Италия, близо до Пиза, 51€ тройна стая със закуска. Като се върна от Колумбия ще звъня да видя, мисля за една седмица и с кола под наем. Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За паркинг в Blois: Parking du Mail, Quai Saint-Jean в зоната след Hôtel Mercure Blois Centre бяхме паркирали, където е безплатно (май 2015).

 

Ако стоиш на моста срещу историческия център, се пада в дясно покрай реката. По-отдалеченият край от центъра.

 

 

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187119-i1874-k3751434-Parking_in_Blois-Blois_Loire_Valley_Centre_Val_de_Loire.html

*There is also a free car park about 500m away from the hotel called Parking du Mail and it's situated on the bank of the Loire, but beware only the second half of the car park (furthest away from the town centre) is free.

 

 

За хотел в Париж:

 

Hôtel Campanile Paris-Est Bobigny, 304 Avenue Paul Vaillant Couturier, 93000 Paris Bobigny имат безплатен охраняем паркинг.

 

На десет минути пеша е от последната спирка на метрото на линия 5 - Bobigny Pablo Picasso.

 

Имат допълнителни легла в стаите, като се заплаща за трети човек в стая. Виж за малки деца може и да е безплатно.

Направете си резервация без закуска, няма смисъл да плащате за това, ще намерите пекарни, може и от супера да си вземете кроасни. В стаите има и кана за топлене на вода.

На рецепцията при пристигане, препотвърдете, че не искате закуска. Редовно ползваме тази верига от хотели и навсякъде при пристигане ни предлагат закуска, въпреки, че не сме резервирали. Няма проблем да откажете.

При резервацията, отбележете, че сте с кола.

Връзка към коментар

Тези дни оформям програмата в частта "Замъците по Лоара" и ще се радвам на съвети относно,кои замъци си заслужават и кои не?

Имаме три или четири дни в района и си мисля,че за този период може да се посети голяма част от замъците.

Попаднах и на този вид комбинирани пасове,спестяващи малка сума в евро от входните такси.

Ето и сайта:   http://www.bloischambord.co.uk/organize/heritage/chateaux-pass

А това са комбинациите на билетите:

post-259-0-41834500-1484570530_thumb.jpg

 

 

Знам,че всеки си има предпочитания и различен вкус,но все пак.......моля за съвети!  :)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Ние разгледахме 6-7 замъка, всеки си е красив по своему, но колкото и еретично да звучи в един момент те се сливат, когато са твърде на гъсто и някак ти писва, особено влизането вътре. Сигурно ако човек има много време и подходи супер лежерно ще е по-яко, но …

 

Ние в един момент започнахме да обикаляме населените места само за да зърнем замъците и замъчетата отвън (те там са на навсякъде), да направим някоя снимка и продължавахме.

 

За мен има два замъка, които бих определил като задължителни: Chambord  и Chenonceau.

 

Има такива, които са с по-красиви градини – Villandry и други; има замъци, изглеждащи „по-приказно” - Chateau d’ Usse, Chateau d’ Azay le Rideau и други, въпрос на предпочитание.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Orléans

 

Zon,страхотни снимки.Направи ми впечатление,че в Орлеан почти няма хора.Рано сутринта ли бяхте или...?

Ние в един момент започнахме да обикаляме населените места само за да зърнем замъците и замъчетата отвън (те там са на навсякъде), да направим някоя снимка и продължавахме.

 

За мен има два замъка, които бих определил като задължителни: Chambord  и Chenonceau.

 

Има такива, които са с по-красиви градини – Villandry и други; има замъци, изглеждащи „по-приказно” - Chateau d’ Usse, Chateau d’ Azay le Rideau и други, въпрос на предпочитание.

 

Това имам предвид.След няколко разгледани замъка,дали да не ги посещаваме само отвън,където това е възможно. ;)

Връзка към коментар

Zon,страхотни снимки.Направи ми впечатление,че в Орлеан почти няма хора.Рано сутринта ли бяхте или...?

 

 

 

Почти целият ден бяхме - неделя, празничен ден. Имаше хора по кафенетата и ресторантите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моята лична "Света Троица" (айде, може и Четворица :) ) са Шенонсо, Шамбор, Виландри и Блоа.

Като в Блоа самият град е много симпатичен.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Моята лична "Света Троица" (айде, може и Четворица :) ) са Шенонсо, Шамбор, Виландри и Блоа.

Като в Блоа самият град е много симпатичен.

Роца, +1

 

Май трябва да се правят няколко тура по Лоара през определено време/години.

 

Красене, ще се зарибите с тази обиколка на Франция :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Към изброените от Роца бих добавила и Амбоаз - много е впечатляващ и градчето е приятно. Azay-le-rideau е също много очарователен и доста по-малък, там организират и доста интересни изложби.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Препоръчвам светлинното шоу в замъка в Блоа, не помня дали е всяка вечер, но можеш да си вземеш комбиниран билет замък Блоа (през деня) + Къщата на магиите (на 200 метра от замъка) + светлинно шоу вечер в замъка. Заслужава си!

http://en.chateaudeblois.fr/

 

Иначе наистина всеки замък си има очарование. :)

Ако посетите Шеверни (който е по-скоро имение, отколкото замък) може да си вземете билет, който включва разходка с влакче из парка + разходка с лодка.

 

Замък Амбоаз и самото градче много ми харесаха, Шенонсо пък намирам за доста красив.

 

И тъй като сте в този района, с две ръце препоръчвам катедралата в Шартр - впечатляваща! В старата част на Шартр се прави вечерно светлинно шоу, но нас ни наваля хубаво и не успяхме да присъстваме.

 

Юсе е приказен отвън, отвътре не чак толкова.

Шато Шомон пък е в красива гора и всяка година там се провежда международен фестивал на цветята/градините. Може да се видят много красиви неща.

 

А градините на Виландри са просто разкошни, не ги пропускайте!

Редактирано от Mihaela
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Светлинното шоу в замъка Блоа е в програмата за посещение.Все пак ще имаме няколко нощувки в Блоа и ще е престъпление да се пропусне.

Тук искам да кажа,че повечето светлинни шоута започват от 01.07 и продължават до края на Август.Това важи и за замъците/ с изключение на Блоа/ и за катедралите в различните френски градове.

 

Ето кратко клипче от светлинното шоу на катедралата в Тур: 

 

 

 

Шартр  сме го предвидили за деня,в който ще пътуваме за Париж

 

Замъците по Лоара или по-голямата част от тях ще се опитаме да посетим и после ще се отчетем със сводка за всеки един от тях.Въпроса е,че трябва да махнем няколко и сега се чудим кои? 

Вече съм сигурен,че ще си спестим Шеверни,но трябва да отпадне още някой.

 

Ето кои мислим да посетим:

Сомюр и Шинон-само отвън,защото са ни по път.

Азе-ле-Ридо и Ланже-посещение на замъците

Виландри-само градините

Шенонсо и Амбоаз-посещение на замъците

Шомон сюр Лоар-тука е голяма чуденка

Блоа и Шамбур-посещение на замъците

има и още една изненада,ама ще си оставя за десерт и ще ви я покажа след като се върна. ;)

 

Има ли възможност някой от горе-посочените замъци да се разгледа отвън и това де е абсолютно достатъчно?

 

Отпаднаха Шеверни и Кло-Люсе.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.