Прескочи до съдържание

Франция от край до край


krasen_denev

Препоръчани мнения

Шенонсо не може да се види без да се плати билет за вход, тъй като е разположен по алеята навътре. Амбоаз  може да се види само от далеч, ако не се плати входа.

Chambord може да се разгледа отвън, тъй като касите са по-навътре и има хубав изглед към замъка, но пък паркинга е платен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Eха.....светлинното шоу на катедралата в Тур много ми хареса , жалко че не сме знаели за него когато ходихме там , но си го записвам , някой ден може да се върнем  :lol:

За замъка Шомон сюр Лоар , какво да ти кажа .....приказен беше от вън, от вътре може би не чак толкова  , но след като си гледал няколко замъка  вече започват да ти идват в повече  :lol: поне на мен  . Имаше големи зелени площи , кафенца, ресторант и градини с атракции за деца да се забавляват. За съжаление  не може да се види без да си купиш билет ,който беше  по 16 евро (2014 г ), за децата не мога да кажа .

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

 

Има ли възможност някой от горе-посочените замъци да се разгледа отвън и това де е абсолютно достатъчно?

 

Отпаднаха Шеверни и Кло-Люсе.

 

Мисля, че много добре си направи програмата, не е претрупана със замъци. От моя гледна точка, когато се посещават много замъци за кратко време и се получава леко пресищане. Според мен Шомон спокойно може да го видите само отвън - има красиво стълблище, но след Шамбор бледнее. Може да се разходите из градчето, много е приятно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Според мен Шомон спокойно може да го видите само отвън - 

 

Аз си мисля,че Шамон-сюр-Лоар не може да се види отвън а и така е писала Роси 777 малко по-нагоре.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз си мисля,че Шамон-сюр-Лоар не може да се види отвън а и така е писала Роси 777 малко по-нагоре.

Честно казано не си спомням, ние влизахме. Като гледах програмата ти и се сетих за Живерни, къщата на Моне - не е е много далеч от Шартр и е на по-малко от 100 км от Париж. През пролетта и лятото попадаш точно в картина на Моне, градината е много красива. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За бюреците - ето го местенцето. Да не забравите да си вземете и за из път :)

 

Разжалвам въпросното местенце, след като при последното ми угощение там ме налегнаха тежки минути в "двете нули". Като всяко хубаво нещо и това се е изкомерсиализирало и опорочило явно...

 

Вместо това препоръчвам две други сгодни пекарни, които на първо ядене оставиха отлични спомени в изтерзания ми търбух :)

 

-> Stara pekarna 1931 - Celovška 68

 

-> Domača pekarna in slaščičarna - Celovška 150

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Да попитам,тези които знаят.

 

Когато се посещават пещерните комплекси Ласко,какъв билет трябва да се закупи?

За Ласко 2 или за Ласко  център?

Различни са по цена и по продължителност на обиколката и по броят на туровете и по какво ли още не.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Около Блоа може ли да се намери място за спане на нормална цена. Ужасно скъпи места намирам само. И още нещо в Тур например ако се отседне, че е на нормални (за мен) цени Може ли да се наеме кола. Наемането непременно ли става с кредитна карта. И горе долу колко излиза за ден или два. Целта е да отседнем там и да обиколим замъците, въпреки че повечето са до Блоа - тоест - вземаме колата и я връщаме вечерта и на другата сутрин пак така или направо за два дни.

А има ли вариант да се посетят с междуградски транспорт, колелета......

 

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Отсядал съм в Hôtel Du Bellay в Блоа преди 5-6 години, нисък клас хотелче, но симпатично и чисто, на приятна закътана уличка на крачка от центъра и замъка, виж го ако искаш

 

До Шамбор и Шеверни има автобус, като може да се комбинират в един ден без да се връщате, Амбоаз е на следващата гара, т-е- пак е удобно, до Шенонсо се ходи с влак с прекачване през Тур, където също си струва да се поразходи човек :)

До други замъци не съм ходил

 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 29 минути , EliDion каза:

Около Блоа може ли да се намери място за спане на нормална цена. Ужасно скъпи места намирам само. И още нещо в Тур например ако се отседне, че е на нормални (за мен) цени Може ли да се наеме кола. Наемането непременно ли става с кредитна карта. И горе долу колко излиза за ден или два. Целта е да отседнем там и да обиколим замъците, въпреки че повечето са до Блоа - тоест - вземаме колата и я връщаме вечерта и на другата сутрин пак така или направо за два дни.

А има ли вариант да се посетят с междуградски транспорт, колелета......

 

-В Блоа има и евтини места за настаняване,но трябва да не сте претенциозни.Ние,понеже само ще спим/наблягаме на леглата/ си запазихме хотел от веригата Премиер клас,на цена 107 лв,тройна стая за две нощувки.

-Тур е по-евтин защото е от големите градове във Франция и най-големият в региона.Задръствания,липса на места за паркиране и пр,както и големият избор свалят цените значително. Ако отсядате там,да знаете,че на 01.07 започва всяка вечер светлинното шоу на фасадата на катедралата.

-Мисля,че колите на място се наемат само с кредитни карти,ако имаш виртуална такава може и да пробваш с нея.Колата най-добре за два дни.Няма смисъл от наемане за по един ден.

-С колело може да отидете до всички замъци/има даже такива вело-обиколки/,но разстоянията не са малки и ще ви трябват доста дни за такава обиколка.Може би Виландри и Ланже са с една идея по-близо до Тур и ако ходите с колелета трябва да се насочите на там.

Връзка към коментар

Един евтин хотел, по-скоро мотел, в Блоа - Hôtel balladins Blois https://www.balladins.com/en/mon-hotel/blois-saint-gervais/. Дъщеря ми беше на училищна ексурзия там. На магистралата е и при всички случаи ви трябва кола, иначе вътре бил приличен. Не смея съвсем да го препоръчам, но цената може би е приемлива. 

Връзка към коментар

Устройва ме всичко, което има легло, баня и тоалетна. Та Красен - би ли пуснал един линк, моля. Дните ни са в най-добрия случай 3. Освен ако не останем повече от 10 дни. Ноооо бюджета съвсем ще отиде на кино. Зщото имаме и поне по един цял ден в Нант и Бордо. Проблема е с колата - гледах за два дни мин 182лв. Ще видим щерката колко би могла да откара с колело и дали ще излезе по-евтино.  Това ми е трети маршрут и вече ...... супер много се омотах от четене. Искаме от Париж до Нант да минем и да видим замъците. Но и ако взема кола от париж и я оставя в Нант излиза 500 и нещо. Не мога да си наглася бюджета и това е. Пустите му Университети и те имат определени дни за срещи, та и с тях трябва да се съобразявам.

Благодаря много на всички, които ми помагат в тежкото, но приятно от друга страна начинание.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар
преди 11 минути , EliDion каза:

Устройва ме всичко, което има легло, баня и тоалетна. Та Красен - би ли пуснал един линк, моля.

Пускам:

https://www.booking.com/hotel/fr/premiere-classe-blois.en-gb.html?aid=368032;label=homepage;sid=132761c0eb0349bc475de5e2bbe3ef72;all_sr_blocks=5457202_94105956_0_2_0;checkin=2017-06-20;checkout=2017-06-21;dest_id=-1413119;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;highlighted_blocks=5457202_94105956_0_2_0;hpos=1;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=922f88cce25690cbd1e0035b8134b2d9cea73dbfX1;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

Същият хотел от официалният сайт е малко по-евтин,лично аз го запазих през магеланци.ком за да трупам мили.;)

https://webbooking.louvre-hotels.fr/PC/default.aspx?t=1366d857d5b687&s=PC&l=en-GB&_ga=1.201125422.106229004.1488884633

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Провокиран от темата за пътните глоби в Италия,искам да попитам:

1.Има ли подобни капани за незнаещите туристи с автомобили и във Франция?

2.Някакви особени пътни знаци и забранени зони за автомобили?

 

 

Връзка към коментар

Погледнах набързо темата за пътните глоби във Франция. Не съм чувала за нещо по-специално по отношение на туристите. Даже доскоро не гонеха и особено колите с чуждестранни номера при превишаване на разрешената скорост по магистралине, но в последните години затегнаха положението и вече немци и белгийци почнаха да си патят.

Аз бих препоръчала да внимаваш особено с паркирането, да не паркираш на забранени места, на места за доставки (с жълти линии и надпис Livraisons), или около банки, където паркират колите с кеша (с надпис Transport de fonds).

Обокновено в центъра на градовете има "синя зона", в която имаш право да паркираш за 15 минути, в по-големите градове може да изкараш някоя глоба, ако просрочиш.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Има ли магеланци,посещавали най-големият вулкан в Европа?

 

volcano.jpg.b155a124d1f640c4b7a1cde1f3835fb6.jpg

 

volkan.jpg.b122cd54e54c0b5695e94896ee39149c.jpg

 

Много ще ми е интересно ако някой може да разкаже за " Парка на вулканите"/parc naturel régional des volcans d'auvergne/!

 

П.П. Снимките са от мрежата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На ‎25‎.‎4‎.‎2017‎ г. в 21:41, krasen_denev каза:

Провокиран от темата за пътните глоби в Италия,искам да попитам:

1.Има ли подобни капани за незнаещите туристи с автомобили и във Франция?

Като пътувахме преди две години изрично ни предупредиха (бяхме с белгийска регистрация ;) ) да внимаваме много с ограниченията на скоростта, защото е възможно и за няколко километра (разбирай под 10) да получим "честитка" от френската полиция.

И да зареждаме гориво от бензиностанциите в населените места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lyubina каза:

Като пътувахме преди две години изрично ни предупредиха (бяхме с белгийска регистрация ;) ) да внимаваме много с ограниченията на скоростта, защото е възможно и за няколко километра (разбирай под 10) да получим "честитка" от френската полиция.

Мой приятел от френският легион ми каза,че километрите на толеранс са точно 3 и ако превишиш скоростта с повече от три километра,следва честитка.Но предимството в случая е,че ще сме с български номера,а за малки нарушения не им се занимавало и в повечето случай се разминавало.

Връзка към коментар

Всъщност, е малко по-сложно ;). Толерансът е различен в зависимост от радарите и ограниченията на скоростта. Даже, всъщност, не е толеранс, а се води допустима грешка в измерването.

За автоматичните радари, които са край пътя, грешката в отчитането се води 5 км/ч за скорост до 100 км/ч и 5% за скорост над 100 км/ч.

Примерно, на първокласен път, ограничението е 90 км/ч. Вие карате с 94 км/ч, автоматичният радар ви засича и отчита 94 км в час, от които се изваждат 5 км/ч и се получава крайна скорост от 89 км/ч, тоест в рамките на ограничението. Но, ако карате с 96 км/ч, в този случай, коригираната скорост ще е 91 км/ч - над ограничената и може да намерите честитка в пошенската си кутия след някой и друг ден.

Иначе при ежегодния контрол на апарата, допустимата грешка е 3 км/ч за скорост до 100 км/ч и 3% за скорост над 100 км/ч.

Абе, като цяло, гледайте да не превишавате много скоростта ;)

 

По въпроса за вулканите, ще мога да се изкажа след някоя и друга година :).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Оправихме Париж. Сага слизаме надолу и наляво - Нант, Бордо, Тулуза( не е сигурна). Ако някой има информация за забележителностите, които може и трябва да се видят и по колко дни да отделя за тези градове. В зависимост от самолетните билети ще летим или от Бордо или от Тулуза. отрязъка от време е 3.08 - 9-10. 08.

Отказахме се и от замъците по Лоара, че бюджета замина. Ще ги оставим за друг път.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
Преди 1 час, EliDion каза:

 Бордо, Тулуза( не е сигурна).

Ето за Бордо:

http://www.bordeaux-tourism.co.uk/?_ga=1.41234082.1044936259.1421149665

Тук има от пиле мляко,включително пътеводители и карти за града.

Ние ще правим дълги разходки и през деня и вечерни.Ще посетим градските врати,Водното огледало,Морският музей-заради децата,ще се качим на камбанарията на катедралата и няма да посетим "Града на виното"Ще го разгледаме отвън,защото сградата е футуристична и запомняща се.Ще ходим и до "Дюните Пилат"-топ атракцията според мен на региона.

 

За  Тулуза :

http://www.toulouse-visit.com/

Силно препоръчвам Катедралата,Канал дьо Миди и Cite de l'espace/града на космоса/.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Както правилно е отбелязал и Красен - основна (природна) забележителност в околностите на Бордо е Dune du Pilat - най-високата дюна в Европа, доста е впечатляваща наистина.  
Ако ходите там, по пътя от Бордо, може да се отклоните 10-тина километра на север към носа при залива, до Аркашон - приятно малко курортно градче, където препоръчвам да се хапне - има хубави ресторантчета с рибни ястия, морски дарове и стриди. 
Също така, ако сте стигнали до Бордо и имате време - може да слезете още около 200км. на юг, в посока Испания до Страната на баските - и да разгледате Байон и Биариц. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 49 минути , Фичо каза:

Също така, ако сте стигнали до Бордо и имате време - може да слезете още около 200км. на юг, в посока Испания до Страната на баските - и да разгледате Байон и Биариц. 

Фичо,мисля,че отклонение до Байон ,въпреки красотите му си е разхищение на време.Може би е удачно да се включи в трипа,ако началната точка е Бордо и след това се слези на юг към Испания.

Аз ще предложа едно невероятно градче,което е съвсем близо до Бордо .Приказното градче Сейнт Емилион.

http://www.saint-emilion-tourisme.com/

 

 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всичко това е чудесно, но вие сте с кола и сте гъвкави. Та по този въпрос, не знам дали аз нещо не разбирам или греша в търсенето, но познат от Страсбурт ми каза, че наемането на кола е 20 евро на ден и можеш да я оставеш където искаш. Аз обаче като търся кола под наем за един ден ми дава цени от 200евро нагоре. Може ли да ми обясниш когато имаш време (може и на лично съобщение).

Колко дни сте си отделили на Бордо и дюните? И на дюните ще нощувате ли?

Никой нищо не казва за Нант? Планирах по три нощувки там и в Бордо. Другия вариант и по две в Нант, Бордо и Тулуза и от Тулуза да летим, че за сега май от там е най-евтино.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.