Прескочи до съдържание

Испания


plamius

Препоръчани мнения

Здравейте,

През април обмислям пътуване до Испания. Мисля да отида до Мадрид за няколко дена и от там до Барселона. До колкото разбрах има бърз влак за Мадрид-Барселона. Някой пътувал ли е с него? Мога ли да си купя предварително билети? В Мадрид какво си заслужава да се види задължително?

Благодаря предварително :) .

Връзка към коментар

Билетите за бързия влак излизат 3 месеца преди датата на пътуване или казано, ако ще пътуваш април, ще излязат  този месец или най-късно началото другия.

Добре е да се проверява всеки ден или през ден сайта, защото когато излязат, евтините места свършват доста бързо. Най-евтините билети са 35 евро в посока по смомени.

 

Какво си заслужава да се види в Мадрид задължително е различно за всеки, има  тема-пътеводител за този град, може да я разгледаш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От Мадрид до Барселона може да се стигне освен с влак и със самолет. Понякога самолетните билети са по-евтини от цените на скоростния влак т.н. AVE. :) Летяла съм Мадрид-Барселона-Мадрид с Vueling.  Имат доста полети дневно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Минималната цена е 40 евро със самолет в посока и то без багаж, точно с вуелинг. Може да се свали, ако има Маестро.

С влака е 40 евро с багаж, за 3 часовия преход от центъра на Мадрид до центъра на Барселона.

На практика с влака е по-удобно и бързо, защото към времето на полета, трябва да се добави време за път до летищата и време за  минаване на скенери и качване и накрая пак ще станат 3 часа общо като минимум.

Аз бих предпочел за една и съща цена влака без да се замисля.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.