Прескочи до съдържание

Доминикана и по-различната Куба за 10-12 дни


Aloha

Препоръчани мнения

Здравейте. Както започва всеки пост за Куба, знам че има много теми по въпроса и то с много подробна информация и съвети, но този път съм решил да проведа една по стандартна почивка, която се различава от това което повечето във форума търсят, така че бих се радвал ако някой би ми помогнал с информация по следните въпроси:

 

1- Смятам да прекарам около 8-10 дни из Куба и около 3-4 в Доминиканската понеже имам роднини които искам да посетя в Санто Доминго. Предполагам че е по-изгодно да посетя първо Куба, после да летя до Доминиканската и после да се върна и да летя от Куба за България, но не знам как стоят нещата с визите за Куба. Ще мога ли да вляза 2 пъти в страната с една виза или те са тип Single entry?

 

2-В Куба искам да правя плаж колкото се може повече. Къде препоръчвате да отида? Задължително ще посетя Хавана, смятам да отделя 2-3 дни за нея, но през останалото време искам плаж, водни ски, sky diving, партита и нощен живот(не говоря за разврат). Смятам да посетя 1-2 локации освен Хавана, понеже не искам да се местя често и особено ако някъде ми допадне не си струва да седя под 4 дни. На всякъде смятам да отсядам в хотели.

 

Благодаря предварително

Връзка към мнение

Визата за Куба е за еднократно влизане и право на престой до 30 дни. 

 

Източник: http://www.cubadiplomatica.cu/bulgaria/EN/ConsularServices.aspx

 

Tourist Visa (Tourist Card)

The Tourist Visa or Tourist Card is only for purposes of tourism to Cuba.  It is valid for one single entrance into national territory for a 30-day trip and can be extended for an additional 30 days at the office in the hotel where one has accommodations or with the immigration authority. 

Minors must have their own Tourist Card even if they are travelling under their parents’ passport(s).

To obtain this visa in person at the Consulate, these documents are needed:

-Valid Passport
-Plane Ticket with entry and return dates
-Payment of the Consular fee for this service

These documents are needed to obtain this visa by mail:

-Legible photocopy of valid Passport
-Legible photocopy of plane ticket with entry and return dates
- Payment of the Consular fee for this service
-Stamped self-addressed envelope for the visa to be sent back

NOTE: If the application is made by mail or via a third party, an extra consular fee will be charged for the pertinent Consular service. 

 All payments must be made in cash or by a bank certified cheque.  All cash sent by mail will be refused and returned at the risk of the applicant. 


Относно другите въпроси - плажовете в Куба са хубави, но хотелите са проблем. Първо, не до всеки хубав плаж можеш да намериш хотел и второ, самите хотели са скъпи и не отговарят на представата ни за три-, четири- и т.н. звезди хотел. Като комбинация плаж-хотели- нощен живот мисля, че Варадеро предлага най-много възможности, ако държиш плажа да е в Куба.

 

В Доминикана също има хубави плажове, а изборът от хотели е далеч по-голям. Баваро-Пунта кана са единия вариант - предлагат много хотели /резорти със собствен плаж и анимация. Всички са на принципа на "ол-инклузив", повечето са огромни и няма да ти се наложи дори да излезеш от резорта, освен ако не искаш. Наблизо има и дискотека "Коко Бонго" - предлагат транспорт и вход за нея в почти всеки хотел.

Редактирано от lyusi
Връзка към мнение

Здравейте. Както започва всеки пост за Куба, знам че има много теми по въпроса и то с много подробна информация и съвети, но този път съм решил да проведа една по стандартна почивка, която се различава от това което повечето във форума търсят, така че бих се радвал ако някой би ми помогнал с информация по следните въпроси:

 

1- Смятам да прекарам около 8-10 дни из Куба и около 3-4 в Доминиканската понеже имам роднини които искам да посетя в Санто Доминго. Предполагам че е по-изгодно да посетя първо Куба, после да летя до Доминиканската и после да се върна и да летя от Куба за България, но не знам как стоят нещата с визите за Куба. Ще мога ли да вляза 2 пъти в страната с една виза или те са тип Single entry?

 

Не разбрах дали си купил вече билетите до Куба. Ако не си, защо не пробваш да кацнеш в Куба и да се прибереш от Доминикана или обратното. Така пестиш и време и пари. Подобни еднопосочни полети, можеш да си закупиш от https://www.tuifly.be/en . Летят от Брюксел до Варедеро (Куба) и Санто Доминго и Пунта Кана (Доминикана).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още не съм купил билети понеже сега ми хрумна да отида на топло че ми омръзна от студа. То така или иначе ходенето ми ще трябва да е между 13.01-25.01 или 29.01-14.02. 

След като прочетох отговорите ви, изглежда че по-подходящо за мен ще е Пунта Кана и ако реша да се отбия от там до Хавана, а ако не, да обикалям из Доминиканската. 

Мерси за съветите, ще го дообмисля сега

Връзка към мнение

Все пак, ако се озовеш в Куба в края на януари или началото на февруари, може да направим мини сбирка на по питие. :) 

В тази тема са нашите планове.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Още не съм купил билети понеже сега ми хрумна да отида на топло че ми омръзна от студа. То така или иначе ходенето ми ще трябва да е между 13.01-25.01 или 29.01-14.02. 

След като прочетох отговорите ви, изглежда че по-подходящо за мен ще е Пунта Кана и ако реша да се отбия от там до Хавана, а ако не, да обикалям из Доминиканската. 

Мерси за съветите, ще го дообмисля сега

С  https://www.tuifly.be/en  можеш да кацнеш в Пунта Кана и после да излетиш от Санто Доминго за Брюксел.Аз така съм си взел билетите за Март.Сега не съм проверявал на какви цени са.Аз си взех на 290 евро двата още Август.От Германия често засичам изгодни билети до Доминиканската република.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако действаш бързо, с eurowings - Кьолн - Варадеро, Пунта Кана - Кьолн за 13-24 януари ще ти излезнат под 500 евро. 

 

https://www.eurowings.com

 

Купувай ги като отдлени отсечки. Ама как ще се справиш между двете не съм сигурен, силно вероятно е да платиш още толкова :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

https://www.tuifly.com/de/search?origin=CGN&destination=VRA&start=2017-01-10&end=2017-03-31&sort=PriceAsc&flight-type=1&duration=7&adults=1&children=0&infants=0

 

От Кьолн до различни места в Карибите ,вкл.Варадеро и Пунта Кана за 300€.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

https://www.tuifly.com/de/search?origin=CGN&destination=VRA&start=2017-01-10&end=2017-03-31&sort=PriceAsc&flight-type=1&duration=7&adults=1&children=0&infants=0

 

От Кьолн до различни места в Карибите ,вкл.Варадеро и Пунта Кана за 300€.

Мерси много за информацията. След малко отивам да видя какво са решили и другите от компанията с които смятаме да пътуваме :)

Все пак, ако се озовеш в Куба в края на януари или началото на февруари, може да направим мини сбирка на по питие. :)

В тази тема са нашите планове.

Задължително ще се обадя ако мина през Куба в този период :)

Ако действаш бързо, с eurowings - Кьолн - Варадеро, Пунта Кана - Кьолн за 13-24 януари ще ти излезнат под 500 евро. 

 

https://www.eurowings.com

 

Купувай ги като отдлени отсечки. Ама как ще се справиш между двете не съм сигурен, силно вероятно е да платиш още толкова :)

Аз затова и обикновено гледам да си купя едни от най-кратките полети София-дестинацията, предпочитам да прежаля около 1000 евро отколкото да се лутам насам натам, вече не издържам на дълги полети, после трябва да изхарча за масажи разликата в далаверата с билетите :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.