Прескочи до съдържание

Куба, януари/февруари'17


Гост

Препоръчани мнения

Здравейте :)

 

Планирам(е) – засега – скитане в Куба за Рождения ми ден догодина. Имам нужда от конкретни съвети за програмата, защото от тях ще зависи кой самолетен билет ще бъде предпочетен. А искам да стане ясен самолетния билет, защото искам да направя резервациите в Куба – в точно определени дни и каси. Препоръките ми са безкрайно важни на мен лично. А искам рано, защото съм си такава :)

 

След изключване на Аерофлот (категорично - основно визи и не само), европейските хъб-ове – безкрайно неудобно с полет до континента и нощувка преди полета, както и американските опции – потенциалната ми спътничка няма виза, което обезсмисля и чакане на хипотетично евтини американски полети, вариантите са два.

 

Първият – с Авианка с прехвърляне в Богота – програмата е разработена на тази база. Програмата дублира изцяло тази на Duke – много му благодаря за обясненията, както и на хората, които на него са помогнали. Разликата е един увеличен ден, защото се получава голямо препускане точно на Рождения ми ден след шофиране от 360 км и няма да има време за поне малко релакс – без това програмата е сгъчкана – но е прекрасна, не е оплакване! :)

 

Сега – има и и директен полет с Virgin Atlantic – случайно попаднах на него и не изглежда никак лош вариант (ако билети по 900 Евро са добър вариант, но не го коментирам...) Той обаче не е ежедневен и се получава с един ден повече. 

 

Молбата ми – моля погледнете програмата – коментирайте, моля – но най-вече ми препоръчайте ако се спрем на вариант с още един ден, къде да го навра? :)Няма да е повече от един ден твърдо, дори и единия ден в повече с Авианка не бях го планирала, но наистина го намирам за нужно. Два – иска ми се да чуя вашите препоръки дали си заслужава. И ако препоръчате да го набутаме в по средата на маршрута, това ще промени целият график на резервациите. 

 

Искам твърдо да направя резервациите съвсем скоро, преди самолетния билет, за който може да почакаме промоция... Куба не мога – по точно не искам – да я оставям в последен модел резервиране.

Благодаря!

 

OUTBOUND - Friday, 27 Jan 2017

Avianca AV121

22:05 LHR London Heathrow 11h 25

04:30(+1) BOG Bogota

 Connect in airportLong wait 4h 37

09:07 BOG Bogota 3h 38

12:45 HAV Havana

 

28.01.2017 – Havana – пристигане следобяд - нощувка

Aby’s Casa 

http://casaincuba-aby.com/(специално тази ще я мислим още)

27.01 28.01.2017 – Havana - нощувка

29.01 30.01.2017 – Havana - нощувка

 

31.01.2017 – Havana – Vinales – 180 km (2 ч.) - нощувка

 

Casa Ridel y Claribel  


 

01.02.2017 – Vinales – Playa Larga – 355 km (5 ч.) – нощувка

 

Casa de Yeni – Happy Birthday party :)


 

02.02.2017 – Playa Larga – Casa de Yeni - нощувка

 

03.02.2017 – Playa Larga – Cienfuegos – 125 km (2 ч.) - нощувка

 

Casa Los Delfines 


 

04.02.2017 – Cienfuegos – Trinidad – 85 km (1 ч.) - нощувка

 

Casa Bernardo


 

05.02.2017 – Trinidad -> Havana – 315 km (4 ч.) – 12 pm Havana -> 15.50 flight 

 

Avianca AV255

15:50 HAV Havana 3h 24

19:14 BOG Bogota

Connect in airportLong wait 3h 50

Avianca AV120

23:04 BOG Bogota 10h 41

14:45(+1) LHR London Heathrow

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Може би във Vinales, ако решите да отидете до острова за който Теди беше писала. Иначе, ако действително сте решили да спите в същите "каси", можеш спокойно да им напишеш, че George & Titi са препоръчали мястото. Представихме се добре, така че гарантирам добро отношение и обслужване... ;)

Връзка към коментар

Може би във Vinales, ако решите да отидете до острова за който Теди беше писала. Иначе, ако действително сте решили да спите в същите "каси", можеш спокойно да им напишеш, че George & Titi са препоръчали мястото. Представихме се добре, така че гарантирам добро отношение и обслужване... ;)

 

Точно за това щях да те питам дали може  :blush::) Смятам, че щом ти и Главна Прокуратура сте останали толкова доволни, няма начин Рейни и Приятелка да се чувстват различно, а аз много държа на душевния си комфорт. Благодаря ти! 

 

Въпросчeнца дребни, моля:

 

Стигна ли ви времето в Cienfuegos и Trinidad? 

Хубав ли беше пътя от Trinidad до Хавана и за колко време го взехте? 

 

Ще питам и за агенцията за колата под наем... Благодаря!

Дано някой се включи за допълнителния ден...

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Времето в Сиенфуегос и Тринидад ни беше напълно достатъчно!

 

Пътят и въобще пътищата в Куба са в чудесно състояние. Е, не ги сравнявай с английските, но спокойно можеш да ги сравниш с българските. Ние от Тринидад по път минахме през едни водопади и въпреки отклонението, което ни отне около 2 допълнителни часа, бяхме в Хавана към 15 ч.

 

За рент-а-кар, резервирах през този сайт:

 

http://www.carrentalcuba.com/

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Времето в Сиенфуегос и Тринидад ни беше напълно достатъчно!

 

Пътят и въобще пътищата в Куба са в чудесно състояние. Е, не ги сравнявай с английските, но спокойно можеш да ги сравниш с българските. Ние от Тринидад по път минахме през едни водопади и въпреки отклонението, което ни отне около 2 допълнителни часа, бяхме в Хавана към 15 ч.

 

За рент-а-кар, резервирах през този сайт:

 

http://www.carrentalcuba.com/

 

Едно питане във връзка с колите, ако може - и теб, и останалите. 

 

От летището ли взимате рент-а-кар-а или от града?

Ако е от летището, къде ги държите паркирани?

Ако е от града, който точно клон?

 

Благодаря!

Връзка към коментар

Нещо не разбрах въпросите, но ще се опитам по индукция да отговоря... :P

 

Можеш да вземеш колата, както от летището, така и от всеки клон на съответната рент-а-кар компания, които обикновено се намират в големи хотели. Има и допълнителна такса (в моя случай в размер на 10 CUC), ако вземеш колата от офис, а решиш да я върнеш на летището. Относно паркирането. Навсякъде уточнявах паркинга със собствениците на "каси" в които отсядахме. На повечето места гарантираха, че мястото е сигурно и колата стоеше пред къщата. Единствено в Тринидад собственикът ме посъветва да я оставя в посочено от него закрит гараж, за което платих мисля няколко кука...

Връзка към коментар

Нещо не разбрах въпросите, но ще се опитам по индукция да отговоря... :P

 

Можеш да вземеш колата, както от летището, така и от всеки клон на съответната рент-а-кар компания, които обикновено се намират в големи хотели. Има и допълнителна такса (в моя случай в размер на 10 CUC), ако вземеш колата от офис, а решиш да я върнеш на летището. Относно паркирането. Навсякъде уточнявах паркинга със собствениците на "каси" в които отсядахме. На повечето места гарантираха, че мястото е сигурно и колата стоеше пред къщата. Единствено в Тринидад собственикът ме посъветва да я оставя в посочено от него закрит гараж, за което платих мисля няколко кука...

 

Явно съм питала с някой аксон, извинявай... хахаха...

 

Разбрах те, благодаря! Основно ме интересуваше паркирането в Хавана, ако се вземе от летището, както и кой офис си ползвал в Хавана, ако си я взимал оттам - че са много...

Връзка към коментар

 

Duke, имаш ли мейла на Casa de Yeni? Не мога да го открия в мрежата. Благодаря!
 

 

 

И да благодаря на Дюк за безценната помощ и написани ревюта! Всички каси в Куба са букнати - с лична кореспонденция. Без тази в Хавана - резервирана съм след обяснението на Дюк и ще изчакам препоръката на Жорето Матеев.

 

Много се забавлявам - аз пиша на английски, те на испански  :lol: Последното писмо само на испански го пуснах - не мога си представя как звучи  :lol:

 

А още повече се забавлявам, че в каса Yeni сме поканени да на Рожден ден на 3-ти февруари на собственичката... хаха... да сме си го празнували заедно Рождения ден... Боя се, че не можем да останем три дни, ни пък поканих тях и семейството им - и приятелите им, да си направим парти  :lol: И ще й занесем подарък.

 

И Дюк, имаш специални поздрави :)

 

Muchos saludos a George y a titi de nuestra parte, fue un placer tenerlos en nuestra casa y a ustedes también.

Връзка към коментар

Гости приемаш ли за рожденния си ден?На немския принцип-подарявам ти шише ром и си го изпивам.

Като подарък за теб остава добрата (да се надяваме) компания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гости приемаш ли за рожденния си ден?На немския принцип-подарявам ти шише ром и си го изпивам.

Като подарък за теб остава добрата (да се надяваме) компания.

 

Rainy, пак ли? :lol:  :lol:  :lol:

Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Значи... Да поизтупам малко нашата темичка за Куба, че все обикалям като цветарка по чуждите  :lol:

Вероятно ще задавам(е) малко въпроси тия седмици - ако можете да помагате - макар че и много ровим и извън форума... 

 

Първият - за момента - въпрос: Моля да ми дадете надеждна връзка за букване на билети за кабаре Тропикана?

След фиаското за колата под наем - евалла на American Express как ми забърса нааканото дупе  :blush: - съм много предпазлива какво купувам онлайн на "Острова на свободата". 

 

И благодаря  :)

Връзка към коментар

Rainy, ето линк към страницата, от която съм резервирала за Тропикана - Хавана /доколкото знам вече има и във Варадеро, но за там не знам откъде се резервира/ :

 

http://tropicana.payresline.com/web/app.php/en/Portal/Tropicana/

 

 

След резервацията са ми изпратили електронен ваучер, с който на касата на Тропикана в самата вечер на шоуто ми дадоха билет. Ако искаш да снимаш с камера или фотоапарат има допълнителна такса /доколкото помня беше 10 кук за камера, 5 за апарат/, която се плаща на място на касата. С телефон обаче можеш да си снимаш колкото си искаш безплатно /поне миналия февруари беше така/

 

За местата - препоръчвам оферта 2 - 85 долара. Не са съвсем пред сцената, но са близо, на нещо като платформи и се вижда добре. Тези от 95 са пред самата сцена, но са ниско и се съмнявам, че оттам се вижда по-добре.

 

Шоуто е уникално, насладете му се. След него канят публиката да танцува на сцената - аз се възползвах, така че мога да си пиша в СV-то изява на сцената на "Тропикана" :)

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Rainy, ето линк към страницата, от която съм резервирала за Тропикана - Хавана /доколкото знам вече има и във Варадеро, но за там не знам откъде се резервира/ :

 

http://tropicana.payresline.com/web/app.php/en/Portal/Tropicana/

 

 

След резервацията са ми изпратили електронен ваучер, с който на касата на Тропикана в самата вечер на шоуто ми дадоха билет. Ако искаш да снимаш с камера или фотоапарат има допълнителна такса /доколкото помня беше 10 кук за камера, 5 за апарат/, която се плаща на място на касата. С телефон обаче можеш да си снимаш колкото си искаш безплатно /поне миналия февруари беше така/

 

За местата - препоръчвам оферта 2 - 85 долара. Не са съвсем пред сцената, но са близо, на нещо като платформи и се вижда добре. Тези от 95 са пред самата сцена, но са ниско и се съмнявам, че оттам се вижда по-добре.

 

Шоуто е уникално, насладете му се. След него канят публиката да танцува на сцената - аз се възползвах, така че мога да си пиша в СV-то изява на сцената на "Тропикана"  :)

 

Много ти благодаря! Точно към тази оферта и аз се бях насочила...

Ще изпия един ром за твое здраве  :lol:

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аз също има кабаретен въпрос. Ясно, че Тропикана е най-известното и пищно шоу, но чета, че има друго алтернативно шоу Cabaret Parisien в Hotel National, което било по-скромно, но пак доста добро и на половин цена т.е. около 40 долара... Та ако някой го е гледал /още по-добре ако е гледал и двете :)/ да сподели струва ли си икономията. Досега не съм гледал такова чудо така, че нямам някакви специални очаквания... 

Връзка към коментар

Не съм гледала шоуто в Cabaret Parisien в Hotel National, така че не мога да сравнявам. Обаче си мисля, че topolska май бяха ходили там - разрови в темите и пътеписите - чела съм нещо от нея и имаше снимки, но не съм убедена кое точно беше мястото.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.