Прескочи до съдържание

Сувенирни печати и визи в паспорта


Препоръчани мнения

Естествено, че не ни трябва за влизане в тази малка държава, но се зачетох, че има такава виза, която е под формата на сувенир и още един печат в паспорта от друга държава само срещу €5 http://wanderingdesk.com/how-to-get-a-san-marino-tourist-visa-stamp/

 

Някой пробвал ли се е? :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да, ние миналата година :) Слагат я в туристическото бюро, готино е! Вярно, е че трябва да се разделиш с тази сума, но е интересно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не мога да разбера какъв е смисълът на това, при положение, че след не по-късно от 5 години ще трябва да си върнеш паспорта на държавата? Така ще си останеш само със спомена за платените пари за печат.

Връзка към мнение

Не мога да разбера какъв е смисълът на това, при положение, че след не по-късно от 5 години ще трябва да си върнеш паспорта на държавата? Така ще си останеш само със спомена за платените пари за печат.

 

Има варианти паспорта да си остане в теб, като например ако имаш щатска виза в него, която е с валидност 10 години. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да де, но след като ти изтече визата пак трябва да го върнеш. Разбира се, стои варианта да го "загубиш" и да платиш една глоба за това.

 

на теория да, на практика май не... поне на мен при последното вадене на паспорт никой не се сети да ми търси по-предния паспорт, който си го пазех точно заради виза

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
Двуцветко
Публикувано: (редактирано)

Човек и добре да живее един ден само за €5 си прави сувенирна (ненужна?) туристическа виза за Сан Марино.

 

IMG_7628.thumb.JPG.edd7399168bdd1a7f080c51f95be2152.JPG

 

Единствената утеха е, че някога ще има какво да показва на внуците и да им разказва небивалици :)

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Евгени Димитров
На 1/22/2017 в 23:53, ShaMan-H_Fel каза:

Не мога да разбера какъв е смисълът на това, при положение, че след не по-късно от 5 години ще трябва да си върнеш паспорта на държавата? Така ще си останеш само със спомена за платените пари за печат.

Аз, преди да върна паспорт, винаги си сканирам страниците с печати. Ей така, да стоят за спомен. 

Не знаех, че такъв "сувенир" можеш да си сложиш в официален документ. Аз бих ги дал, така или иначе ще ги изпия тия 5 ойро, поне да има нещо за спомен.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, Евгени Димитров каза:

Аз, преди да върна паспорт, винаги си сканирам страниците с печати. Ей така, да стоят за спомен. 

Не знаех, че такъв "сувенир" можеш да си сложиш в официален документ. Аз бих ги дал, така или иначе ще ги изпия тия 5 ойро, поне да има нещо за спомен.

На доста места удрят сувенирни печати в паспорта. Най-ценни в "колекцията" ми са тези от украинската антарктическа станция "Вернадски", от Мачу Пикчу и от градчето на Дядо Коледа в Рованиеми. Последният беше на оферта в един сувенирен магазин, държан от китайци - само 50 цента! :)

 

От години не си връщам паспортите, като измислям всякакви причини, събрал съм поне 5 вече. Такъв спомен са ми, че по-скоро бих платил глоба, отколкото да се разделя с тях.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 22
Връзка към мнение
23 minutes ago, Георги Матеев said:

От години не си връщам паспортите, като си измислям всякакви причини, събрал съм поне 5 вече. Такъв спомен са ми, че по-скоро бих платил глоба, отколкото да се разделя с тях.

3-ма служители на МВР харесват това. :)

  • Харесвам 20
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 24 минути , akair каза:

3-ма служители на МВР харесват това. :)

Да харесват колкото си искат... Причините ми са добре измислени и обосновани даже :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Двуцветко
Публикувано: (редактирано)
преди 8 часа, Георги Матеев каза:

На доста места удрят сувенирни печати в паспорта. Най-ценни в "колекцията" ми са тези от украинската антарктическа станция "Вернадски", от Мачу Пикчу и от градчето на Дядо Коледа в Рованиеми. Последният беше на оферта в един сувенирен магазин, държан от китайци - само 50 цента! :)

 

 

50 цента е яка далавера, сигурно си му ударил як пазарлък :)

 

Наскоро се сдобих с подобна сувенирна такава от Лихтенщайн, имаше на няколко места, където можеше да го направиш, но тез европейци от пазарлък не разбират и цената е твърда - 3 шв. франка :)

Но трябва да им се признае на санмаринците, че тяхната "виза" изглежда далеч по-автентична и яка от жалкия опит за такава на лихтенщайнерите :)

 

Може би заглавието на темата трябва да се промени на Сувенирни печати/"визи" от странни територии?

Модераторите?

 

 

 

 

 

IMG_6995.JPG

 

 

IMG_7631.JPG

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Няма нужда да измисляш кой знае какви причини, за да не връщаш паспосрта си. Ако мине известен период след изтичането на валидността (година или две, трябва да го проверя), не  се дължи никаква глоба, само казваш, че си го загубил и подаваш заявление за нов. Аз така веднъж си бях затрил моя паспорт нейде, та се скатах известно време, преди да го обявя за невалиден. Разбира се, през това време си планираш екскурзии само в държави, където няма нужда да носиш паспорт. Това, в случай че не ти се плаща глоба и искаш да си  запазиш паспорта. Което за мене е шашаво; има сума ти други начини човек да си задоволява колекционерската страст, без да си хаби ограниченото място в официален документ за самоличност. Но, разни хора - хора разни :) Затуй сме магеланци, за да поощряваме най-различни модели, идеали и шантавини, стига да са свързани със страстта ни към пътешествията.

Аз самият смятам, че на колкото повече места мога да пътувам без да се налага да уреждам формалности с визи и печати, толкоз по-добре.

Което не значи, че не се кефя на маниаци като вас ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

На доста места удрят сувенирни печати в паспорта. Най-ценни в "колекцията" ми са тези от украинската антарктическа станция "Вернадски", от Мачу Пикчу и от градчето на Дядо Коледа в Рованиеми.

Ако не те мързи да ги снимаш - мисля ще е интересно да ги видим. :)

Апропо - струва ми се, че имахме една нарочна тема за паспорти и печати, пък нещо не мога да я открия... :unsure:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Спойлер

 

И аз обичам да "колекционирам " подобни неща, винаги като си ги видя и си спомням за преживяването . Като  отида  в Сан Марино и аз  ще си трясна печат , жалко че не съм знаела за Рованиеми , но някой ден, ако ме отвее вятъра на там ще знам :lol:

Най- новата ми придобивка е сертификат от Cabo da Roca ,  че сме били на най- западната точка на Европа.

А най-ценната ми е от  Швейцария , няма да  ви казвам колко ми струваше , че ще ме помислите за луда :lol:

20170524_160635.jpg

20170524_160703.jpg

20170524_161007.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Двуцветко
преди 16 минути , Роси 777 каза:
  Покажи скритото

 

А най-ценната ми е от  Швейцария , няма да  ви казвам колко ми струваше , че ще ме помислите за луда :lol:

20170524_160635.jpg

20170524_160703.jpg

20170524_161007.jpg

Я кажи колко си луда, за да преценим дали си много луда :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 38 минути , Двуцветко каза:

Я кажи колко си луда, за да преценим дали си много луда :)

Цялото преживяване 670 лева за билети  , от които 453.84 лева ни струваха паспортите и транспорта  за последните 9км  ( по 124 франка  при 1,83 лева за  франк)    за двамата  до "Покрива на Европа" :lol::lol::lol:

Но спомените от преживяното са ни безценни :) 

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 часа, master_of_germs каза:

Няма нужда да измисляш кой знае какви причини, за да не връщаш паспосрта си. Ако мине известен период след изтичането на валидността (година или две, трябва да го проверя), не  се дължи никаква глоба, само казваш, че си го загубил и подаваш заявление за нов. Аз така веднъж си бях затрил моя паспорт нейде, та се скатах известно време, преди да го обявя за невалиден. Разбира се, през това време си планираш екскурзии само в държави, където няма нужда да носиш паспорт. Това, в случай че не ти се плаща глоба и искаш да си  запазиш паспорта. Което за мене е шашаво; има сума ти други начини човек да си задоволява колекционерската страст, без да си хаби ограниченото място в официален документ за самоличност. Но, разни хора - хора разни :) Затуй сме магеланци, за да поощряваме най-различни модели, идеали и шантавини, стига да са свързани със страстта ни към пътешествията.

Аз самият смятам, че на колкото повече места мога да пътувам без да се налага да уреждам формалности с визи и печати, толкоз по-добре.

Което не значи, че не се кефя на маниаци като вас ;)

Когато си сменяш паспорта средно на 18 месеца поради свършване на свободните страници, то единствения начин да запазиш "стария" паспорт е да го "загубиш" или да си измислиш добра причина за пред лелката на гишето.

преди 5 часа, Фил каза:

Ако не те мързи да ги снимаш - мисля ще е интересно да ги видим. 
:unsure:

С удоволствие, но след няколко дни, само да се върна вкъщи.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 8 часа, Двуцветко каза:

50 цента е яка далавера, сигурно си му ударил як пазарлък :)

 

Наскоро се сдобих с подобна сувенирна такава от Лихтенщайн, имаше на няколко места, където можеше да го направиш, но тез европейци от пазарлък не разбират и цената е твърда - 3 шв. франка :)

Но трябва да им се признае на санмаринците, че тяхната "виза" изглежда далеч по-автентична и яка от жалкия опит за такава на лихтенщайнерите :)

 

Може би заглавието на темата трябва да се промени на Сувенирни печати/"визи" от странни територии?

Модераторите?

 

 

 

 

 

IMG_6995.JPG

 

 

IMG_7631.JPG

Предстои ми пътуване до Лихтенщайн. И аз бих си платила такава сувенирна виза. А можеш ли да ми кажеш къде са местата където мога да го направя? :) 

Връзка към мнение
Двуцветко

По "главната" във Вадуц като тръгнеш ще видиш поне няколко места с табели пред местата, където слагат. Аз моя го сложих в нумизматичния музей. Става също и в информационния туристически център. Правят ги и няколкото магазини за сувенири. Навсякъде са едни и същи и на една и съща цена.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може ли да се направи някакво обобщение за местата по света, за които знаете, че може да се вземе сувенирна виза/печат? Откакто няколко страници в паспорта ми са "украсени", обмислям да го запазя и да си поставя за цел да събера още визи и печати, но сувенирни в него.

 

До тук разбрах за:

 

Берлин

Лихтенщайн

Рованиеми

Сан Марино

Мачу Пикчу

езерото Титикака

Антарктида

Галапагос

Ушуая

Чърчил, Канада

Великденски остров

Llanfairpwllgwyngyll-gogerychwyrndrobwll-llantysilio-gogogoch, Wales, UK

Гренландия

Tristan da Cunha, South Atlantic Ocean

Ciudad Mitad del Mundo, Quito, Еквадор

 

https://whatsonsukhumvit.com/9-of-the-worlds-most-brag-worthy-passport-stamps/

http://www.atlasandboots.com/passport-stamps-of-the-world/

Редактирано от Sju
още добавени места
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.