Прескочи до съдържание

Сувенирни печати и визи в паспорта


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 4 часа, Childish каза:

САЩ ги интересува дали имаш "сувенирен" печат от ембаргова държава.

Точно поради тази причина сменях преждевременно 2 паспорта. Печатът от Ирак беше особено "сувенирен", още повече както го получих 1 месец преди пътуването до Гуам :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 часа, Childish каза:

САЩ ги интересува дали имаш "сувенирен" печат от ембаргова държава.

А как ще се отрази катарски печат или бахрейнски печат при влизане в противниковата страна или при влизане в САЩ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май никой досега не се е похвалил с печат от Игуасу. Имаме си и една сувенирна монетка, подариха ни я в Сан Марино защото ни харесаха :) 

 

1_1.jpg

2_2.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 2 часа, logist13 каза:

Май никой досега не се е похвалил с печат от Игуасу.

Леле, как съм се минала! Не знаех :(

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Яничка каза:

Мерси. Много е хубав :) Да разбирам, че ги слагат безплатно ;)

Когато ние бяхме там, печата просто беше оставен на една маса до съхранението на багажа и аз сама си сложих печата в паспорта. Така че би трябвало да е напълно безплатно.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
12 hours ago, Яничка said:

Мерси. Много е хубав :) Да разбирам, че ги слагат безплатно ;)

Да, абсолютно безплатно е, но не всеки го знае

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Нa летището нa Fakarava при чекирaнето, хорaтa пред мен питaхa дaли слaгaт сувенирни печaти, и служителят извaди един зa целтa, и им удaри нa пaспортите. След товa нa мен без дa питaм, ми сложи и в моя пaспорт, зaглеждaйки се от коя държaвa съм. Товa ме подтикнa, и реших дa полюбопитствaм кaто го попитaх колко бългaри е виждaл нa летището до моментa. Той се усмихнa широко, и гордо кaзa: You are the first one from Bulgaria I have seen. Ever! След което се усмихнa още по-широко и приятелски, явно доволен от постижението си 🙂

Изобщо, нaвсякъде по летищaтa из островите, с изключение нa междунaродния терминaл нa Пaпеете (зa който рaзкaзaх в другaтa темa), кaто видехa откъде съм, и веднaгa ме зaговaряхa все едно сме стaри приятели, и се шегувaхa зa животa си "във Фрaнция" 😉

 

Ето го и въпросният сувенирен печaт от летището нa Fakarava (както се вижда, брандиран с логото на вътрешната авиокомпания AirTahiti)

CAM00033.jpg.6aa4b2441afd8cb0bf4d0843c64780d4.jpg

 

Иначе от Френска Полинезия няма, защото е част от Франция, респективно Европейския Съюз, макар и с по-особен статут. Но за граждани на останалите държави от ЕС, колкото и да исках, печати не се полагат 😕

Редактирано от wilks
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Новата ми придобивка - печат от Андора:

20201020_143239.jpg.2f47445d4f396e5eaee59e0f6f7e91ac.jpg

 

Трудно го взех. Знаех, че го слагат на границата, но там след неуспешна комуникация на английски, ми обясниха, че след като съм от България, няма нужда да ми подпечатват паспорта - това при влизане от Испания. Аз се запънах и накрая ми биха някакъв смешен печат само с дата, но без държава. На излизане от Андора пак ми отказаха, но сега им показах скриншот какъв печат искам и най-накрая се разбрахме за кво се боря. И понеже вече бяхме излезли физически от Андора, обърнахме и отново влязохме, за да идем там, където ми посочиха - в полицията, голямата сграда на границата.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На ‎24‎.‎7‎.‎2017‎ г. в 15:46, Яничка каза:

Супер е темата ;) Прерових и другата тема, за която Фичо беше пуснал линк, с надеждата да видя как изглеждат печатите от езерото Титикака и Мачу Пикчу. Някои има ли снимка да покаже?

Ах, ах. Кой не ме чете! :wink:

Снимката я има в края на пътеписите ми за Перу.

ll21_jpg_e32c627e73e403d8eea27251a69d9c71.jpg.c93685591cd4d1992a154ce8abc31bd8.jpg

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

Ах, ах. Кой не ме чете! :wink:

Снимката я има в края на пътеписите ми за Перу.

ll21_jpg_e32c627e73e403d8eea27251a69d9c71.jpg.c93685591cd4d1992a154ce8abc31bd8.jpg

 

 

Ааа, Венчо, аз тия печати отдавна ги имам. @Desi75 и @Цвете също 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Яничка каза:

Ааа, Венчо, аз тия печати отдавна ги имам. @Desi75 и @Цвете също 🙂

Да-а-а, много се изложих.:blush:

Разбира се че знам за вас, но вчера нещо много бързах и ....

Темата на Цвете беше една от причините да отидем в Перу.

---

А ти можеше да ми спестиш част от унижението и да не тагваш Цвете и Desi75, та ди ми се смеят и те.:haha:

 

:biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , ven62 каза:

Да-а-а, много се изложих.:blush:

Разбира се че знам за вас, но вчера нещо много бързах и ....

Темата на Цвете беше една от причините да отидем в Перу.

---

А ти можеше да ми спестиш част от унижението и да не тагваш Цвете и Desi75, та ди ми се смеят и те.:haha:

 

:biggrin:

Да, разказът на Цвети беше наистина зарибяващ 🙂

Аааа, ние тук само се вдъхновяваме, никой на никого не се смее 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Евгени Димитров
На 25.07.2017 г. в 21:19, logist13 каза:

Имаме си и една сувенирна монетка, подариха ни я в Сан Марино защото ни харесаха :) 

 

1_1.jpg

2_2.jpg

Това 2 евро ли са? Ако да, трабва да е по-рядка от всички други, които прехвърляме по дъбовете и портфейлите като пътуваме из Европа. 

Връзка към мнение
Евгени Димитров
На 25.05.2017 г. в 14:41, Sju каза:
На 25.05.2017 г. в 14:41, Sju каза:

Може ли да се направи някакво обобщение за местата по света, за които знаете, че може да се вземе сувенирна виза/печат? Откакто няколко страници в паспорта ми са "украсени", обмислям да го запазя и да си поставя за цел да събера още визи и печати, но сувенирни в него.

 

До тук разбрах за:

 

Берлин

Лихтенщайн

Рованиеми

Сан Марино

Мачу Пикчу

езерото Титикака

Антарктида

Галапагос

Ушуая

Чърчил, Канада

Великденски остров

Llanfairpwllgwyngyll-gogerychwyrndrobwll-llantysilio-gogogoch, Wales, UK

Гренландия

Tristan da Cunha, South Atlantic Ocean

Ciudad Mitad del Mundo, Quito, Еквадор

Добавям и този печат на лявата страницата. От тура в Салар де Уюни (Боливия), обаче не помня къде го сложиха, или на последната спирка преди края на тура на една гейзери, или на една от лагуните с фламингота преди това.

А какъв е този печат в Берлин и къде? 

B046DF6D-E555-4ACB-BF96-2D34E2EC5E37.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе, хора, абе, хора, абе, хора, къде сте го писали това за печата от Рованиеми, че съм го проспала??? Значи в бъдеще който затръгва натам, да ме уреди с такъв печат, моля. 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Ето една близка и доста бюджетна идея за любителите на сувенирни печати 😉

https://trip.dir.bg/patevoditel/severnomakedonskoto-selo-vevchani-koeto-tri-pati-iska-nezavisimost-ot-dve-darzhavi

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.