Прескочи до съдържание

Околосветско пътешествие


Препоръчани мнения

Здравейте искам да попитам дали има желаещи за околосветско пътешествие?

 

днес ми попадна тази оферта: http://www.fly4free.com/flight-deals/europe/round-the-world-from-europe-from-e727-south-korea-hawaii-los-angeles/

 

не съм сигурен, че е най-подходящата (има доста дълги полети и малко дестинации), но често излизат подобни оферти. Ако някой е навит за подобно пътуване, нека пише тук :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз от доста време се опитвам да си планирам такова пътешествие, но все не ми се получава :) . Всички големи алианси имат сайтове, на които можеш да си планираш сам такова пътешествие:

 

За да не ви оставям да ровите сами в Google:

 

Толкова ниски цени не съм успявал да изкарам, но аз винаги търся от София и с поне 5 спирки на поне 5 континента със задължително посещение на южното полукълбо. Иначе, какво околосветско пътешествие ще е?

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Shaman, няма как да докараш същите цени, защото това е просто комбинация от две грешки, които навързват околосветски маршрут. Предложените от теб са си истински околосветски билети, с допълнителна гъвкавост при датите и т.н.

 

Nicro, мисля че има смисъл, само ако наистина ти е мерак да се завъртиш из кълбото, иначе се получават дестинации, които са ти натрапени, а не избрани от теб. А и мисля, че за да се признае за околосветско трябва да се пресече екватора. Иначе и в оная съседната тема, където се обсъждат корабите и полетите до северния полюс може да направиш 10 околосветски за за час  :)

Връзка към коментар

Shaman, няма как да докараш същите цени, защото това е просто комбинация от две грешки, които навързват околосветски маршрут. Предложените от теб са си истински околосветски билети, с допълнителна гъвкавост при датите и т.н.

 

Nicro, мисля че има смисъл, само ако наистина ти е мерак да се завъртиш из кълбото, иначе се получават дестинации, които са ти натрапени, а не избрани от теб. А и мисля, че за да се признае за околосветско трябва да се пресече екватора. Иначе и в оная съседната тема, където се обсъждат корабите и полетите до северния полюс може да направиш 10 околосветски за за час  :)

 

Сега уби всичко детско в мен ;) Според теб околосветското пътешествие на Филиас Фог в “Около света за 80 дни“ не е и истинско околосветско пътешествие?

Връзка към коментар

Сега уби всичко детско в мен ;) Според теб околосветското пътешествие на Филиас Фог в “Около света за 80 дни“ не е и истинско околосветско пътешествие?

 

Не е въпроса какво е според мен, а как се интерепретира дефиницията :)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Circumnavigation

If a person walks completely around either Pole, they cross all meridians, but this is not generally considered a "circumnavigation." The trajectory of a true (global) circumnavigation forms a continuous loop on the surface of Earth separating two halves of comparable area. A basic definition of a global circumnavigation would be a route which covers roughly a great circle, and in particular one which passes through at least one pair of points antipodal to each other
Връзка към коментар

П.С. За авиацията правилото е това:

For powered aviation, the course of a round-the-world record must start and finish at the same point and cross all meridians; the course must be at least 36,787.559 kilometres (22,858.729 mi) long (which is the length of the Tropic of Cancer). The course must include set control points at latitudes outside the Arctic and Antarctic circles.[7]

Сметнах километража с прекачванията на маршрута предложен от Nicro и имаме: http://www.gcmap.com/dist?P=vnc-svo-icn-nrt-hnl-lax-cph-fco

23,555 mi

Прехвърля с малко ограничението :)

Връзка към коментар

аз основно за идеята го правя (да казвам на хората, че съм обиколил света :) ). не знам каква цена е добра за такъв вид пътуване. И на мен ми се иска полетите да минават през южното полукълбо, поне за една спирка. За продължиотелност ми се вижда доста един месец, с толкова малко спирки.

 

в картата си задал грешен код на летището на Венеция VNC,  а то е VCE и полета излиза 19,143 mi :(

явно ще гледам за друга оферта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз основно за идеята го правя (да казвам на хората, че съм обиколил света :) ). не знам каква цена е добра за такъв вид пътуване. И на мен ми се иска полетите да минават през южното полукълбо, поне за една спирка. За продължиотелност ми се вижда доста един месец, с толкова малко спирки.

 

в картата си задал грешен код на летището на Венеция VNC,  а то е VCE и полета излиза 19,143 mi :(

явно ще гледам за друга оферта.

 

Ей тук имаше по-свободна дискусия по въпроса: http://magelanci.com/topic/6421-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%BD%D0%B8/

 

А преди време е имало и друга оферта: http://magelanci.com/topic/3400-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-400-%E2%82%AC/?hl=%2B%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE+%2B%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0

Връзка към коментар

Е друго си е да си направил нещо, което покрива поне една от дефинициите за околосветско пътешествие.

 

Обиколката на Филиас Фог вероятно също можем да я броим. Вероятно изискването за изминато разстояние ще е покрито (не ми се търси сега дали е наистина така).

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.