Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

преди 3 минути , antea каза:

преди някакви дни отмених резервация с безплатна анулация /в рамките на срока й/, по която обаче хотелът си беше изтеглил парите почти веднага след букването, което е ок - пишеше в условията, че могат да ме таксуват по всяко време

 

какъв е разумният срок, в който обикновено се връщат такива плащания, и който е добре да изчакам, преди да предриема някакви действия, в случай че не получа refund на изтеглената сума? 7-10-20 дни? питам, защото имам подозрения, че съществува лека вероятност да се оформи проблем - хотелът не ми отговаря на питания, изпратени през booking асистента в сайта, нито на имейли, изпратени до имейла за контакт от собствения им сайт, отделно и името му вече е променено; на телефона им не искам да се обаждам, защото предпочитам писмена кореспонденция за доказателства, а и според по-подробно прочетени ревюта на рецепцията не са особено добре с английския

Обади се на Букинг.Бях писала за подобен случай,парите бяха възстановени по картата до няколко часа,след разговор със съпорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , antea каза:

преди някакви дни отмених резервация с безплатна анулация /в рамките на срока й/, по която обаче хотелът си беше изтеглил парите почти веднага след букването, което е ок - пишеше в условията, че могат да ме таксуват по всяко време

 

какъв е разумният срок, в който обикновено се връщат такива плащания, и който е добре да изчакам, преди да предриема някакви действия, в случай че не получа refund на изтеглената сума? 7-10-20 дни? питам, защото имам подозрения, че съществува лека вероятност да се оформи проблем - хотелът не ми отговаря на питания, изпратени през booking асистента в сайта, нито на имейли, изпратени до имейла за контакт от собствения им сайт, отделно и името му вече е променено; на телефона им не искам да се обаждам, защото предпочитам писмена кореспонденция за доказателства, а и според по-подробно прочетени ревюта на рецепцията не са особено добре с английския

Имах подобен случай с хотел в Неапол. Предупредих Дайнерс, които бяха направили авторизация. Казаха, че независимо от отмяната -45 дни. Да се обадя на хотела. От хотела потвърдиха отмяната, но блокирането падна след 50 дни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , antea каза:

благодаря! моите не са блокирани, а изцяло изтеглени, директно от хотела, а не от букинг, в такъв случай могат ли да помогнат, ако се обадя на тях?

Опитай.

Връзка към коментар

При мен парите си бяха директно изтеглени от хотела и когато се свързах с Букинг, докато бях на линия се свързаха с хотела,извиниха се и потвърдиха,че ще върнат парите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

е, Букинг сигурно няма да ти дадат направо парите, но могат да изюркат хотела

при всички случаи има един разумен срок от поне седмица, рядко ми се е случвало да получа пари по-бързо (по-бързо става ако само са блокирани и блокировката пада директно)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

какъв е разумният срок, в който обикновено се връщат такива плащания, и който е добре да изчакам, преди да предриема някакви действия, в случай че не получа refund на изтеглената сума? 7-10-20 дни?

Не по-малко от 15 дни. Над 30 вече е обезпокоително, така че е добра идея да се започне кореспонденция по-рано.

Има и друг момент - понякога хотела връща парите, но банката не ги отразява своевременно, така че не е зле да се пита.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

благодаря! моите не са блокирани, а изцяло изтеглени, директно от хотела, а не от букинг, в такъв случай могат ли да помогнат, ако се обадя на тях?

Задължително се обадете и на Букинг! 

При мен хотелът беше изтеглил цялата сума за резервацията в деня на резервацията и още веднъж два дни преди да отида в Лисабон. Хванах ги при проверка на кредитната си карта преди тръгване. Звънях на Букинг, стоях на линия поне 15 минути, но ефектът от разговора беше видим още при пристигането ми в хотела - хиляди извинения, един ден безплатен wi fi и нови кърпи всеки ден, хаххх. Но факт е, че Букинг бяха свършили черната работа с обясненията, които им бях дал по дати от извлечението на КК. И хотелът върна сумата по КК след четири дни. Вярно, платих един рифаунд на банката, но това е друга бира. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, antea каза:

преди някакви дни отмених резервация с безплатна анулация /в рамките на срока й/, по която обаче хотелът си беше изтеглил парите почти веднага след букването, което е ок - пишеше в условията, че могат да ме таксуват по всяко време

 

какъв е разумният срок, в който обикновено се връщат такива плащания, и който е добре да изчакам, преди да предриема някакви действия, в случай че не получа refund на изтеглената сума? 7-10-20 дни? питам, защото имам подозрения, че съществува лека вероятност да се оформи проблем - хотелът не ми отговаря на питания, изпратени през booking асистента в сайта, нито на имейли, изпратени до имейла за контакт от собствения им сайт, отделно и името му вече е променено; на телефона им не искам да се обаждам, защото предпочитам писмена кореспонденция за доказателства, а и според по-подробно прочетени ревюта на рецепцията не са особено добре с английския

Значи, аз имах такъв случай. Отидох в банката, показах транзакцията и служителката се обади май в.... централата на банката и помоли сумата да се отблокира. Тя не е изтеглена а просто блокирана  На следващия ден вече беше в сметката ми. Иначе стандартният срок за възстановяване е 45 дни.

Връзка към коментар

Привет мили хора, имала съм код за намаление в booking, но е изтекъл (дори не знаех, че изпращат кодове до днес). Случайно някой да знае как става номерът с тези кодове? 

Връзка към коментар
преди 15 минути , Brilqntin каза:

Привет мили хора, имала съм код за намаление в booking, но е изтекъл (дори не знаех, че изпращат кодове до днес). Случайно някой да знае как става номерът с тези кодове? 

Мястото където се въвеждат кодове изглежда така image.png.74a52a9ae1c5c5c6efb298023640077a.png

Връзка към коментар

Привет мила, Брилянтин !

 

За какъв номер питаш, моля дай допълнително инфо ...

 

 

Букинг кода на имейл е част по маркетинговата стратегия на гиганта да мотивира не толкова активни букъри да резервират, затова и трайността им е до 3 дни .

Връзка към коментар
15 minutes ago, Brilqntin said:

Привет мили хора, имала съм код за намаление в booking, но е изтекъл (дори не знаех, че изпращат кодове до днес). Случайно някой да знае как става номерът с тези кодове? 

Резервираш, прилагаш кода и след престоя получаваш сумата съобразно кода по картата, която си ползвал. 

Връзка към коментар

Какво става с тези кодове? Супер голям интерес се зароди. Все едно в Кауфланд има прИмоция на кофичка портокали😂. Да не би Букинг да са платили на Гугъл за вълшебна думичка🙂

Връзка към коментар
28 minutes ago, Brilqntin said:

Даааа, опитах, но не го приема.. явно заради тези 3 дни активност е изтекъл.. А как изобщо мога да получа нов, или няма такава възможност? 🙂 

Като си следиш профила. Аз съм имала изтекли кодове през октомври и два пъти през ноември, а този в края на декември споделих тук в една друга тема, за да бъде използван. Последният код беше активен 9-10 дни.

Връзка към коментар

Съпругът ми получи код и аз с моя акаунт резервирах през линка му от имейла, но никъде не се наложи да бъде въвеждан този код, а получих имейл, че ще ми бъдат върнати 10%.

Връзка към коментар

Има и такива кодове-през линк.Последно получих такъв преди 3-4 месеца.

преди 19 минути , Dreamm каза:

Съпругът ми получи код и аз с моя акаунт резервирах през линка му от имейла, но никъде не се наложи да бъде въвеждан този код, а получих имейл, че ще ми бъдат върнати 10%.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи докато се нищи темата с кодовете и чакам за код си резервирах вече хотел, намерих го другаде по-ниско пуснах си иск и букинг ще ми върнат повече от колкото ако го бях букнал с код 😊

 

 

82859117_2533982300258959_2772086199098015744_n.jpg

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

Значи докато се нищи темата с кодовете и чакам за код си резервирах вече хотел, намерих го другаде по-ниско пуснах си иск и букинг ще ми върнат повече от колкото ако го бях букнал с код 😊

 

 

82859117_2533982300258959_2772086199098015744_n.jpg

Може да ползваш и код и опцията за по-ниска цена.Ако след кода,все още има разлика в цената, разбира се 🙂

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , Мари Николова каза:

Може да ползваш и код и опцията за по-ниска цена.Ако след кода,все още има разлика в цената, разбира се 🙂

 

 Ами в случай я ползвах и линка на Уиз и пак си е някаква далавера. Хем ще ми върнат кредит на по-високата цена хем и пари 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Ivko каза:

Значи докато се нищи темата с кодовете и чакам за код си резервирах вече хотел, намерих го другаде по-ниско пуснах си иск и букинг ще ми върнат повече от колкото ако го бях букнал с код 😊

 

 

82859117_2533982300258959_2772086199098015744_n.jpg

Къде го намери?

Връзка към коментар

Добре, а може ли да изпратя на booking.com скрийншот от cheaptickets да речем, но цената, която се получава след кода за 16% намаление? Дали биха взели предвид тази цена?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.