Прескочи до съдържание

Странни авиационни истории...


Гост

Препоръчани мнения

Не знам къде да го бучна това, но.. Тече разследване на Пакистанските авиолинии, заради правостоящи пътници по време на 3-часов полет от Карачи до Медина (Саудитска Арабия) на 20 януари 2017 г. Да се смееш ли, да плачеш ли...  :blink: 

 

http://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/asia/pakistan/articles/investigation-launched-after-pakistan-international-airline-is-accused-of-allowing-seven-people-to-stand-on-overcrowded-flight/

Връзка към мнение

Докато при Райън имаше рекламна цел, дъщерната компания на тимаджиите в Татарстан май го практикуваше редовно.

Връзка към мнение

Докато при Райън имаше рекламна цел, дъщерната компания на тимаджиите в Татарстан май го практикуваше редовно.

С това "май" не си особено убедителен, нали знаеш. Това са измислици и истории от 1001 нощ, няма как да има правостоящи в самолет. Това да не ти е маршрутка? На билета какво ти пише, правостоящ ли? За радост авиацията никога няма да достигне нивото на БДЖ където си плащаш за място, а реално няма.

Връзка към мнение

С това "май" не си особено убедителен, нали знаеш. Това са измислици и истории от 1001 нощ, няма как да има правостоящи в самолет. Това да не ти е маршрутка? На билета какво ти пише, правостоящ ли? За радост авиацията никога няма да достигне нивото на БДЖ където си плащаш за място, а реално няма.

 

Нали темата започна точно с такъв пример! Билетът по принцип не ти осигурява място в самолета и доста реномирани авиокомпаниии си служат спрактиката на овърбукинг! Място в самолета ти осигурява бордната карта, но в описания случай бордните карти са били писани на ръка ;)

Явно си бил голям късметлия да не попадаш на овърбукинг, но аз съм имал 3 случая, когато са ми отказвали достъп до самолета, въпреки че имам билет с ок в резервацията!

Преди 1-2 години имаше скандал, че една от стюрдесите на Ryanair, която не е била на работа е пътувала в тоалетната. Предписанията са едно, а практиката е съвсем друго нещо ;)

Връзка към мнение

С това "май" не си особено убедителен, нали знаеш. Това са измислици и истории от 1001 нощ, няма как да има правостоящи в самолет. Това да не ти е маршрутка? На билета какво ти пише, правостоящ ли? За радост авиацията никога няма да достигне нивото на БДЖ където си плащаш за място, а реално няма.

Keep calm!

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1316287/Standing-room-Passengers-Russian-tourist-flight-forced-stand-lack-seats.html

Връзка към мнение

Мисля Домосед беше писал за правостоящо дете на стюардесата в полет на Балкан от ЮАР. Може да се окаже, че някои имат дългогодишни традиции в тази практика.... :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.