Прескочи до съдържание

Планинарски излет за 1 ден от София, без преспиване


Георги

Препоръчани мнения

значи грубо в 11:30 най-късно трябва да сме горе, ако искаме да хванем лифта на връщане, 10:30 да го кажем за да няма паники и гледане на часовниците, пък и спиране за почивки, за хапване...което прави в 10 да хванем лифта, от 7:30-8 да тръгнем от София. Може да е леко проблемно, ама ще го измислим, гледката по снимките си заслужава :)

Около 20минути е качването с лифта. Но понеже изхождаме от това, че ще се качвате в неделя / почивен ден/ и по-ранното качване е възможно да има опашка, така че си добавете още малко време за чакането. Ако успеете да тръгнете по-рано от София ще е по-добре. 

Връзка към коментар

Мисля, че се навихме за Полежан!

 

Въпросче. Може ли да предложите някакъв алтернативен маршрут, който е по-кратък, ако случайно окъснеем с пристигането до там и да речем имаме 3 часа след като сме на х. Безбог?

Връзка към коментар

Мисля, че се навихме за Полежан!

 

Въпросче. Може ли да предложите някакъв алтернативен маршрут, който е по-кратък, ако случайно окъснеем с пристигането до там и да речем имаме 3 часа след като сме на х. Безбог?

 

Поповото езеро. Може и до връх Безбог, ама до езерото по-добре. Като време е около час и половина кротко ходене със зяпане и минимална денивелация. Освен това, Поповото езеро е сред най-красивите места на Пирин и ще ви се извият вратовете да гледате наоколо.

 

Ама как го смяташ 3 часа до 16.30? Вие в колко смятате да тръгвате от София? 

16-16.30 да сте в готовност на лифта,има ли хора няма да ви остави, а и да имате време да чаша овче мляко с боровинки.

2 часа слизане от Полежан - от горе трябва да тръгнете в 14-14.30 ч.

Половин час горе- да се качите в 13-13.30

11.00 тръгване от Безбог - 2.30 часа качване.

10.30 да сте на долна станция.

8.30 тръгване от София.

8.00 сбор под знамената. 

Със събиране половин час по-рано, 7.30, всичко заспива. 

 

Подобни планове се правят в обратен ред  B)

 

Иначе пътеката от х. Безбог до х. Гоце Делчев е много приятна, минава през гората.  :P

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Всъщност плана го смятах точно така и аз, може да видиш по-горе :) Въпроса е, че групата е катерила Мусала без мен преди 2 седмици, пак са правени планове и се е оказало, че вървят с час и нещо закъснение... Та просто ми се ще да имаме резервен вариант, ако стане нещо да не се юркаме по чукарите :)

Връзка към коментар

Значи това, което ви казва Заро е добър вариант..Поповото езеро, в най-лошия случай вр. Безбог.

По данни от табелките разстоянието от х. Гоце Делчев до х. Безбог се взима за 3ч.

post-21-0-19846200-1376415081_thumb.jpg

Ето малко снимки от хижата и Безбожкото езеро:

post-21-0-07816200-1376415474_thumb.jpg

post-21-0-18026500-1376415530_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С двете ръце за Безбог-Полежан или Попова шапка! Вървял съм Безбог - Тевно езеро и е супер красив маршрут.

Вземете си крем за слънце в достатъчни количества - изгаря се не на шега! При последния ми преход в планината си забравих крема и ръцете ми изгоряха (само те не бяха облечени), хем не им е за първи път на слънце.

Иначе мислех да ви предложа един по-малко известен маршрут в Централен балкан, който е повечето време през гората и е много подходящ за горещи дни: Видимското пръскало.

Пътува се до ВЕЦ Видима, оставя се колата там и се ходи пеш през гората около 2 часа, като се преминава реката на няколко пъти - много е приятно. После слизането е по-бързо. Нямам подръка мои снимки, но в нета се намират.

 

offtopic: Тия дни се чудех дали в този форум има баш туристи, или са само пътешественици, че имам едни хубави снимки на глетчерите над 3000м в Алпите - бая дълъг преход заформих. Ама май ще взема да ги кача :rolleyes:

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, че иска ли питане. Особено за твоите снимки :)

 

Появи се малко ответен рефлекс срещу прекрасния план, на хората май не им се става толкова рано, и било каране, и път и рисковано да се изпусне лифта. Ще видим какво ще го мислим...

Връзка към коментар

Изпускането на лифта надали е толкова фатално, не мисля, че е твърде дълго слизането пеша? Ама там бях преди много време и са ми мъгляви спомените

Връзка към коментар

Е, че иска ли питане. Особено за твоите снимки :)

 

Появи се малко ответен рефлекс срещу прекрасния план, на хората май не им се става толкова рано, и било каране, и път и рисковано да се изпусне лифта. Ще видим какво ще го мислим...

А бе каква е тая организация, Основателю? Изобщо не ми звучите сериозно.. вместо да тропнеш по масата и да се знае и да те чакат готови за тръгване, те почват с уговорките.. а до Мусала как са ходили? Там лифт не са ли гонили?;)

Направо се разочаровах.. кво да кажа?!? :huh: :huh: :huh:

Връзка към коментар

Е, че иска ли питане. Особено за твоите снимки :)

 

Появи се малко ответен рефлекс срещу прекрасния план, на хората май не им се става толкова рано, и било каране, и път и рисковано да се изпусне лифта. Ще видим какво ще го мислим...

 

Ееее благодаря за комплимента - мотивира ме!

 

А това с рефлекса и аз не го разбирам - поне в 2 твои пътеписа съм чел относно организацията. А и досега не съм ходил на Пирин без да стана рано. То си е част от програмата дето се вика!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А това с рефлекса и аз не го разбирам - поне в 2 твои пътеписа съм чел относно организацията. А и досега не съм ходил на Пирин без да стана рано. То си е част от програмата дето се вика!

А така, кажи му и ти! :P  Аз на която и да е планина като тръгна да ходя все ставам рано... сън не ме хваща даже! :)

Връзка към коментар

Както писа в една друга тема, най-вероятно да идете до Созопол! :)

 

Всъщност, като стана на въпрос, точно в Созопол ще ходим :)

 

Изпускането на лифта надали е толкова фатално, не мисля, че е твърде дълго слизането пеша? Ама там бях преди много време и са ми мъгляви спомените

 

3 часа спомена Полина по-горе, което не е много ОК след ранно ставане, катерене, шофиране и предстоящо шофиране обратно...

 

А бе каква е тая организация, Основателю? Изобщо не ми звучите сериозно.. вместо да тропнеш по масата и да се знае и да те чакат готови за тръгване, те почват с уговорките.. а до Мусала как са ходили? Там лифт не са ли гонили? ;)

Направо се разочаровах.. кво да кажа?!? :huh: :huh: :huh:

 

 

Ееее благодаря за комплимента - мотивира ме!

 

А това с рефлекса и аз не го разбирам - поне в 2 твои пътеписа съм чел относно организацията. А и досега не съм ходил на Пирин без да стана рано. То си е част от програмата дето се вика!

 

Ами ако е моя организация, да. Но когато става въпрос за 7-8 души си давам назаден и мнозинството решава, спестявам си нерви, спестявам си и усилия. Пък и бих казал, че аргументите са си сериозни...но аз все още настоявам за Полежан, но ще се доуточним в петък, преценихме!

Връзка към коментар

Ама денят е дълъг..стъмва се в 21ч. Тези 3ч са пешеходното разстояние от х. Гоце Делчев до х. Безбог.. с лифта качването ще го вземето за 20 минути..докато тръгнете от хижа Безбог айде още 10-15 минути в туткане... Важно е в 16:25 да сте на входа на лифта за обратно...

Я, малко по-сериозно, да не дойда и аз в неделя! :)

Връзка към коментар

Ама денят е дълъг..стъмва се в 21ч. Тези 3ч са пешеходното разстояние от х. Гоце Делчев до х. Безбог.. с лифта качването ще го вземето за 20 минути..докато тръгнете от хижа Безбог айде още 10-15 минути в туткане... Важно е в 16:25 да сте на входа на лифта за обратно...

Я, малко по-сериозно, да не дойда и аз в неделя! :)

 

Еми не ме нахъсвай мен, останалите са за бой. Ще докладвам в събота как са минали преговорите :)

 

 

 

Айде качих :) . Чудя се сега да пиша ли пътепис. Или май по-добре да напиша под снимките кое какво е.

 

Твой си избор. Генерално ако има интересна любопитна история за разказване, давай с пътепис, там може и да интегрираш албума от галерията, както примерно аз ще направя сега със снимки от езерата тук:

 

 
Но ако няма повечко текст, може и само с надписи в снимките :)
Връзка към коментар

Не искам да интегрирам целия албум, а да е текст - снимка - текст - снимка - текст. Някъде повече, другаде по-малко.

Иначе чак пък любопитна историята не е, но има интересни факти разни.

Редактирано от georgiev
Връзка към коментар

Ако са кратки коментарите давай в албума, ако са повече от ред-два действай в пътепис. Кратко въведение, снимки и описание покрай тях е екстра :) Да не разводняваме повече темата. 

Връзка към коментар

Много кратък доклад. Групата прояви пълна липса на фантазия и в крайна сметка от чисто практични съображения, Черни Връх беше предпочетен пред пиринската епопея. Но нищо, запазвам си правото за друг път. 

 

Слънцето беше доста възпитано, като малки облачета даваха необходимата сянка. Това не попречи да изгоря на презрамката от носенето на камера на врата ми де, за първи път ми е такова изгаряне.

 

 Катеренето от Алеко (до там със симеоновския лифт) до Черни Връх отне по-малко време от очакваното, но това беше защото имахме доста напористи хора и животни, които да пришпорват останалите. Майтапа настрана, прехода беше по-кратък от очакваното, но на места леко стръмен. 

 

Ето малко снимки.

 

 

file-1.jpg

 

file-2.jpg

 

file-3.jpg

 

file-4.jpg

 

file-5.jpg

 

file-6.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 Това не попречи да изгоря на презрамката от носенето на камера на врата ми де, за първи път ми е такова изгаряне.

Не е като да не те предупредихме :P

Готини снимки! :)

 

P.S.

И нали се сещаш защо каските на колониалните армии имат това парче плат отзад ;)

Officers-Foreign-Service-Helmet.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не е като да не те предупредихме :P

 

Готини снимки! :)

То си е малко като "Пей си ми Ленче ле, кой ли те слуша". Ама да му е за урок... сега ще му седи чак до зимата, но той още и не предполага  :P .

 

А боб хапнахте ли поне? Поизлежавахте ли се между камъните...? :) 

Връзка към коментар

Мазах се, два пъти даже, но не помогна! Явно презрамката на камерата е най-добрия слънцезащитен крем :)

 

За боба имаше невероятна опашка, пък и ни се стори рисково меню. Излежавахме се на околната ливадка и хапвахме сандвичи :)

Връзка към коментар

То си е малко като "Пей си ми Ленче ле, кой ли те слуша". Ама да му е за урок... сега ще му седи чак до зимата, но той още и не предполага  :P .

Ако си беше дошъл със зимното яке, нямаше да има проблеми!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.