Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Евгени Димитров

Трябва да си купя билет за полет след около два месеца. Ще дам данните от сегашния паспорт включително номер на паспорта, дата на изтичане. Питането ми е, няма да пътувам със същия паспорт, защото ще се наложи да го сменя. Какво трябва да направя преди полета? Да уведомя компаниите (те ще са две), че съм запазил билет със стария паспорт, но сега имам нов или да нося и стария с мен т.е. двата?

Връзка към мнение

Искат ли данните от паспорта въобще? Ще трябва просто да се обадиш и да им кажеш да сменят номера.

Правил съм го с България Еър, никакъв проблем. Другаде може да е другояче.

Връзка към мнение

На мен също ми се наложи да направя резервации при които дадох данните на паспорт, който изтичаше още преди пътуването да започне даже, просто защото искаха паспортни данни. Веднага след подмяната на паспорта с нов, писах на съпорта на двете авиокомпании и те промениха данните. Е, преди да направя резервациите ги питах дали това би било проблем и те казаха, че не. Ако искаш драсни им по един бърз имейл или съобщение във фейсбук, за да си спокоен. Иначе няма логика да не могат или да не искат да променят паспортни данни. Всичко се случва, паспорта може да се изгуби, да се повреди и да трябва да се извади нов и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато си смених миналата година паспорта, имах накупени една камара билети със стария.Мързеше ме да се разправям с АК и просто си носех двата паспорта.:)Друг е въпросът, че не ми потрябва.Ама, по законите на Мърфи, ако не го носех, сто на сто щеше да ми притрябва. :))

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Ама как носите стария? Нали полицията си го прибира?

Някой знае ли какво се случва с пнимерно 10 годишна виза като сменя паспорта.

Редактирано от bay_kolio
Връзка към мнение

Не е задължително да си го прибира, само се унищожава с дупчене. Именно ако имаш валидна виза.

Връзка към мнение

Ама как носите стария? Нали полицията си го прибира?

Някой знае ли какво се случва с пнимерно 10 годишна виза като сменя съпорта.

Попълва се заявление/ако има валидни визи или по някакви други причини/,което се представя при смяната на паспорта,за да може да не унищожат паспорта с изтекла годност.

Връзка към мнение

Аз се пазарих като осъден на смърт и пак си го прибраха. Техен си бил, казват каките. Нищо, че аз плащам. Е, нямах не изтекла виза по това време.

Законно ли е да пътуваш с два?

Редактирано от bay_kolio
Връзка към мнение

Законно ли е да пътувашхс два?

 

Ако има неизтекли визи,не е противозаконно. :)

Относно пазарлъка-там не върви.Ако искаш да си запазиш паспорта защото ти е свиден или пък за спомен/има някоя екзотична виза/ ,го обявяваш за изгубен и си плащаш глобичката.

 

П.П. Пак ти си плащаш!!! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.