Прескочи до съдържание

Идеи за престой в Джакарта и Сингапур


Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

 

Другия месец пътуваме за Бали. На отиване имаме 12-часов престой в Джакарта, а на връщане 16-часов престой в Сингапур.

 

Бихте ли да ми препоръчали какво можем да видим за това време? 

Връзка към мнение

Ами в Джакарта е лесно - сравнително скучен град :)

Заслужава си разбира се разходката поне до националния монумент - Monas (карта)

Може и президентсия дворец, ако е отворен за посетители, който е наблизо (карта)

Внимание заслужава и може би най-голямата джамия в този район на азия - Istiqlal (карта).

 

Виж Сингапур на мен ми е много на сърце. Ето пътепис да си избереш, или пък нещо от този.

Общо взето в "задължителните" места там са Марина Бей Сандс с целия комплекс около него и най-вече градините. Отделно Орхидеевите градини не са за изпускане. Една разходка по Orchard road и общо взето часовете ще свършат. За Сентоса нямаш време.

Връзка към мнение

Благодаря ви, както винаги сте много отзивчиви. В Джакарта кацаме в 17.30. Ще отидем да видим монумента и двореца (макар и само отвън, тъй като едва ли ще работи по това време), вулканите май няма да можем да ги видим

За Сингапур си набелязох няколко места от пътеписа и се надявам да ни стигне времето за повечето от тях. Другия път - повече  :P  А за басейна на хотел Марина бей сандс - само ако си гост на хотела ли имаш достъп до басейна?

Връзка към мнение

  А за басейна на хотел Марина бей сандс - само ако си гост на хотела ли имаш достъп до басейна?

 

Да. Но в съседство на басейна има платена платформа, до която може да се качи всеки. Гледките са същите, ако това е целта :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.