Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 46 минути , домосед каза:

Никъде не ми се появява такова кошче

 

Погледни в полето под редактора, там където са изброени прикачените файлове. Там трябва да е кошчето, току що пробвах с тестовия си юзер и всичко беше наред. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

Чисто технически няма как да стане или поне не е направено да стане в софтуера. Атачмънта е като отделен обект, който не е прикачен за дадено мнение, за това и няма как да бъде контролиран от същото времево ограничение за редактиране. 

Ако проблемът е технически, няма да настоявам, но не съм убеден точно в това обяснение.

Атачмънтът нека си е отделен обект. И нека си седи на сървъра за атачмънти. Стига да може да се отдели от мнението.

Като качваш снимка, първо я качваш като атачмънт и после я наместваш пойнтер към нея на желано място в мнението.

Проблемът ми е с наместването. То би трябвало да е контролирано от страна на мнението.

Логично би било, ако не си я наместил, или си я махнал от мястото ѝ, тя да не се показва никъде другаде в мнението. А не да се лепва авторматично най-отдолу (така беше и в стария форум и дразнеше по същия начин, но поне можеше да се трие целият атачмънт)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Алекс каза:

Аз като писах пътеписа за Венеция качих повече снимки и не можах да открия как да ги изтрия. Такова кошче нямаше. Резултатът беше, че всички грешно качени се наредиха след текста и въпреки неколкократното редактиране, продължаваха да се зареждат. Накрая Mary ги изтри. Има ли начин да не се случва така?

Подобен е проблема. В този случай можеш да пишеш на модератор преди пътеписа да е одобрен и ще бъде пуснат за всички, само когато ти потвърдиш, че всичко е ок. Писах и преди, че като цяло ще сменим системата за пътеписи. 

 

преди 37 минути , П.Кръстев каза:

Защо на мнения, които не са от днес или вчера, а са по-стари, не излиза часа на пускане на мнението? Проблем ли е това да бъде включено?

 

Не е опция. Явно разработчиците са преценили, че след определен период на време е важна само датата, не и часа. 

 

преди 31 минути , Duke каза:

В същото време не съм съгласен, че потребителят има право да редактира свое мнение в определен интервал от време (включително изтрива част или цялото съдържание на текста), но няма право да изтрива качени снимки в същото мнение.

Нека да го кажем така - има права да трие снимките, но тези права се използват като се сигнализира на модератор, заради липсата на настройка за триене на снимки по време. Обикновено да сигнализираш на модератор за това не е някакъв голям проблем, освен допълнителна работа и досада и за двете страни, проблема е само, когато искаш да изтриеш снимките сега и веднага на секундата, а не можеш. Според мен е разумно да създадем това неудобство, като по този начин защитаваме старите теми от вандализиране. ( А може би и това не е необходимо, нека се доразберем с домосед). 

 

преди 31 минути , Duke каза:

Да не говорим, че модератор има право да прави каквото си иска с нечие мнение, включително и посочената от теб хипотеза при която модератор:

Не е точно така, модератор не може да трие, а при всяка редакция се пази история. Т.е. ако някой модератор полудее, съдържанието все пак може да се възстанови с много труд и усилия от моя страна. Които нямам против да ги направя, след като аз съм си избирал полудяващи модератори и вината за това в крайна сметка е в мен. Но бих имал много против да ги правя, ако всеки случаен потребител почне да редактира мнения със задна дата. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги каза:

Погледни в полето под редактора, там където са изброени прикачените файлове. Там трябва да е кошчето, току що пробвах с тестовия си юзер и всичко беше наред. 

Я, кошчето се показа!

Ако сега сте го сложили, благодаря!

Ако е било там през цялото време и не съм го забелязал (със сигуност го търсих точно по тоя начин, с който го намерих сега :O), извинявайте за суматохата!

 

koshche001.jpg.92ab7525f11da8102ce8e5dbbb0fde3a.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , домосед каза:

Ако проблемът е технически, няма да настоявам, но не съм убеден точно в това обяснение.

Атачмънтът нека си е отделен обект. И нека си седи на сървъра за атачмънти. Стига да може да се отдели от мнението.

Като качваш снимка, първо я качваш като атачмънт и после я наместваш пойнтер към нея на желано място в мнението.

Проблемът ми е с наместването. То би трябвало да е контролирано от страна на мнението.

Логично би било, ако не си я наместил, или си я махнал от мястото ѝ, тя да не се показва никъде другаде в мнението. А не да се лепва авторматично най-отдолу (така беше и в стария форум и дразнеше по същия начин, но поне можеше да се трие целият атачмънт)

Ами не съм я писал аз системата, ето ги опциите с които разполагам. За мнение:

 

edit1.png

 

За атачмънти:

 

edit2.png

 

Просто нямам същата опция за edit time restriction за атачмънтите. Но както се оказа, това може би е празна дискусия, защото с моя нормален юзер може да се трият атачмънтите във времето за ограничение. Пробвай пак и виж под бутона за прикачване дали нямаш кошче. 

 

В момента, домосед каза:

Я, кошчето се показа!

Ако сега сте го сложили, благодаря!

Ако е било там през цялото време и не съм го забелязал (със сигуност го търсих точно по тоя начин, с който го намерих сега :O), извинявайте за суматохата!

Там си е било :) В интерес на истината и аз не очаквах да работи толкова интелигентно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По повод на темата с посетените държави се сетих:

 

Това с "подари мили" според мен е на незаслужено удобно място - под снимката, броя публикации и статус на магеланеца във форума.

 

Вече месец и никой не ми е подарил мили, вероятно няма да ми подари, а и аз няма да го направя.

Според мен тази функционалност трябва да е достъпна единствено от профила. като искам да правя такова нещо - влизам си в профила и действам.

 

И още 2-3 неща:

1. Знам със сигурност, че е коментирано и че отговорът засега е "форума така брой", но:

В "броя публикации" не бива да се брои всичко - вкл. и снимките от албумите.

Така аз почти се изравнявам по брой публикации с легенди като Георги Матеев, например.

Още едно албумче ще "плясна" и ще го изпреваря. :)

 

2. Долу в ляво на страницата има "избрани снимки"

Критериите за избор са малко нещо криви.

В тях има моя снимка - един пясък и малко вода. Харесана е от един човек. Аз самия като я видях там и ... ми идва да отида в албума и да я изтрия.

Не мога да се съглася, че това са "най-избраните" 20 снимки от форума.

 

3. Като се цъкне да инсъртнеш някоя емотикона и в началото има едни на първите три реда, които според мен, не им е мястото там. За да добавя ето тази усмивка :) трябва да скролна. Да, няма да се изпотя от едно допълнително скролване, но все пак. :) ... Ето пак...

 

Извинявам се, може би всичко вече е коментирано, но темата стана "загубваща се" с тези 22 стр.

 

p.s. Няма да повдигам пак темата с хронологичното листване на пътеписите.

Като ми каже някой девелопър, че това или онова не може и ... "превъртам".:angry:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ven62 каза:

Това с "подари мили" според мен е на незаслужено удобно място - под снимката, броя публикации и статус на магеланеца във форума.

 

Вече месец и никой не ми е подарил мили, вероятно няма да ми подари, а и аз няма да го направя.

В момента и да ти ги подарява кажи речи няма за какво. Търпи развитие бонус програмата и бутона ще бъде махнат чак след като всичко е приключено и примерно 1-2 месеца се убедя, че смисъл няма. 

 

преди 4 часа, ven62 каза:

1. Знам със сигурност, че е коментирано и че отговорът засега е "форума така брой", но:

В "броя публикации" не бива да се брои всичко - вкл. и снимките от албумите.

Така аз почти се изравнявам по брой публикации с легенди като Георги Матеев, например.

Още едно албумче ще "плясна" и ще го изпреваря. :)

Така е за момента, не може да се промени. Точно за това и го преименувахме от публикации на мнения. 

 

преди 4 часа, ven62 каза:

2. Долу в ляво на страницата има "избрани снимки"

Критериите за избор са малко нещо криви.

В тях има моя снимка - един пясък и малко вода. Харесана е от един човек. Аз самия като я видях там и ... ми идва да отида в албума и да я изтрия.

Не мога да се съглася, че това са "най-избраните" 20 снимки от форума.

Критериите са последните снимки с някакъв рейтинг, сиреч които поне на един човек са направили впечатление, че са хубави. Алтернативата е да са просто последни снимки въобще, което означава често 20 снимки от едно и също място да запълнят целия блок. Когато проимаме пак опция за последни албуми, тогава ще е по-добре. 

 

преди 4 часа, ven62 каза:

3. Като се цъкне да инсъртнеш някоя емотикона и в началото има едни на първите три реда, които според мен, не им е мястото там. За да добавя ето тази усмивка :) трябва да скролна. Да, няма да се изпотя от едно допълнително скролване, но все пак. :) ... Ето пак...

 

Просто трябва да се научиш да ги пишеш ръчно :) Те ти емотикони, въобще не прибягвам до менюто ;)8):)

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги каза:

В момента и ....

Знаех си аз, че ще получа 4 НЕ-та. Що ли реших да пиша.

 

преди 4 минути , neuromancer каза:

След като сложиш някоя емотиконка, тя вече седи в първия ред и се намира лесно.

:) Сори, но това е само, ако не си си затворил браузера.

:xmascouple::elf::jester::vinsent:  

А тия са ми токова тъпи, че дори нямам желание да разбера какво значат, камо ли да ги използвам.

Ще ми е интересно тия 21 емотиконки колко пъти са използвани във форума.

Обзалагам се за една обща бройка от под 21.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

:) Сори, но това е само, ако не си си затворил браузера.

 

Ами не е така, на мен си ми седят всички, които съм използвал въобще. Освен ако от месеци не съм си затварял браузера...

Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Ами не е така, на мен си ми седят всички, които съм използвал въобще. Освен ако от месеци не съм си затварял браузера...

Ами при мен не е така. Вероятно е от настройките на браузера - аз съм си настрой при излизане да трие някои неща от history-то 

Както и да е.

Отговор по същество няма - мога да се науча много неща, вкл и изобщо да не ползвам мишка, но защо трябва да ми вадят зъб през ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

Ами при мен не е така. Вероятно е от настройките на браузера - аз съм си настрой при излизане да трие някои неща от history-то 

Както и да е.

Отговор по същество няма - мога да се науча много неща, вкл и изобщо да не ползвам мишка, но защо трябва да ми вадят зъб през ...

Попренаредих ги малко, кажи ако още някоя ти липсва. Тегав и бавен процес е, не мога да ги преглеждам всички. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Георги , ако ние, вкл. аз, продължаваме с всякакви претенции - основателни и по-малко основателни, а ти да правиш промени, ще се превърнеш в моя ИДОЛ за търпение. Нечовешко! Изобщо не се шегувам и искрено ти благодаря!

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 8 часа, Alexander каза:

Днес зарежда супер бавно през телефона със сафари, в същата нет мрежа от лаптопа, както и други страници от телефона се отварят бързо.

 

Някой друг с проблеми на мобилно Сафари? Такива проблеми е трудно (да не кажа невъзможно) да се диагностицират, ако са само на един човек и то при редки обстоятелства. 

Връзка към коментар

Не зная дали не е коментирано. Когато резултатите от търсенето са повече от една страница, не може да се отиде на 2-та страница. Излиза съобщение:

Намерени 0 резултата

Връзка към коментар
преди 2 минути , Diana Doncheva каза:

Не зная дали не е коментирано. Когато резултатите от търсенето са повече от една страница, не може да се отиде на 2-та страница. Излиза съобщение:

Намерени 0 резултата

Малко по-рано го коментирахме, бъг в Интернет Експлорър е. Просто дай един рефреш и резултатите ще се заредят. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така се случва, като се пейстне форматиран текст от друго място, сигурно целия CSS отива в джаза. Ама нали по-рано спорихме дали да се премахва автоматично форматирането или да оставим всеки постващ външен текст да си прецени. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Hollywood каза:

Става мазало с анкетната комисия. Пише  108 гласували, а реално са 104! :lol:  

4-ма са погледнали резултатите без да дадат глас, което нулира правото им да гласуват. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.