Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 19 минути , Георги каза:

Дай малко повече подробности:

 

- Как се опитваш да ги качиш, че се прецакват и каква грешка дава?

- Проблемите навсякъде ли са, и на твоя компютър тук в България, и когато си в чужбина? Може и да имаш малко проблеми с качване на големи снимки от Виетнам, главно заради скоростта на интернета и връзката до България, където се намира сървъра ни :) Пробваш ли дали с други услуги имаш проблеми с големи снимки - facebook, google images, photobucket, snimka.bg и т.н.?

 

По принцип, да, намаляването на размера би помогнало, когато се качва от слаба интернет връзка, но със сигурност няма да го поставям като условие - нормална употреба изисква да можеш да качиш 15мб снимка, която сървъра да си я обработи и пусне. 

Някой друг имаме ли с iPad, който да потвърди проблема?

Ами, качвам снимки и по двата начина - с прикачване и плъзгане. Опитвам се някак да излъжа системата и пробвам, с което стане, ту -едното, ту-другото. Дава ми грешка 200 при обработката на снимката.

В момента качвам снимки от лаптопа ми в България. Те са от фотоапарат и са с по-голяма обем. От него съм качвала и при старата версия и не е било проблем. Сега обаче стана изключително трудно.

На моменти даже излизам от поста и страницата и после отново влизам, за да тръгне. Почти няма снимка, която да кача от раз, а за някои правя и по-десетина опита

От чужбина качвам снимки само от телефона си и не съм имала такива проблеми.

Качвах албуми със същите снимки и във ФБ и нямах проблеми.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Както фейсбук, така и ние намаляваме размера, така че това не трябва да е определящо. akair мисля, че също имаше подобен бъг тези дни, а кой знае колко други хора имат проблеми, но не си казват... С две думи, ще гледам да ги разреша тези дни, но няма да стане веднага, защото от воле си личи, че това ще е костелив орех. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Значи, това не знам дали е нарочно, но вероятно е от разработчика...

Като си чета тема и цъкам напред по страниците, всичко наред. После давам назад с браузера и веднага ми излизат известия "имате емнайсет непрочетени мнения". А то всъщност са тези от последната страница, която вече съм прочел и дал назад, други нови няма.

Връзка към коментар
преди 12 часа, neuromancer каза:

Значи, това не знам дали е нарочно, но вероятно е от разработчика...

Като си чета тема и цъкам напред по страниците, всичко наред. После давам назад с браузера и веднага ми излизат известия "имате емнайсет непрочетени мнения". А то всъщност са тези от последната страница, която вече съм прочел и дал назад, други нови няма.

Може ли стъпка по стъпка как точно го правиш и с какъв браузер? И за известия с камбанката ли говориш или по-скоро за малкото черно прозорче, което излиза в долния край на екрана за няколко секунди?

Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

Може ли стъпка по стъпка как точно го правиш и с какъв браузер? И за известия с камбанката ли говориш или по-скоро за малкото черно прозорче, което излиза в долния край на екрана за няколко секунди?

Ами чета темата, първа, втора, трета страница до края и после давам бутона назад на браузера, излиза черното прозорче и notification от браузера че имам непрочетени съобщения в точно тази тема. Обаче сега гледам, че не винаги става и трябва да поразследвам повече... С Chrome съм, на друго не съм пробвал.

Връзка към коментар
преди 8 часа, neuromancer каза:

Ами чета темата, първа, втора, трета страница до края и после давам бутона назад на браузера, излиза черното прозорче и notification от браузера че имам непрочетени съобщения в точно тази тема. Обаче сега гледам, че не винаги става и трябва да поразследвам повече... С Chrome съм, на друго не съм пробвал.

Аз опитах и нямам такива проблеми, ако може да го репликираш точно ще е най-добре. На подобни бъгове хич не им обръщат внимание, освен ако не е нещо, което може да се дублира на 100%.

Връзка към коментар
На 2017-5-25 в 16:18, Георги каза:

Аз опитах и нямам такива проблеми, ако може да го репликираш точно ще е най-добре. На подобни бъгове хич не им обръщат внимание, освен ако не е нещо, което може да се дублира на 100%.

Хванах го, ама май няма смисъл. Взимаш тема, където имаш непрочетени мнения на повече от една страница, цъкаш на точката за да покаже новите, после даваш напред до края, после връщаш от браузера назад, ако останеш в темата малко повече (20-30 сек), а не веднага към общия списък се появява нотификация (черното прозорче + съобщение от браузера, ако не е активен прозореца с темата), че имаш нови съобщения. Получава се и на телефон и на компютър. Ама ако на никой друг не му пречи, не се занимавай. 

Връзка към коментар

Ако и някой друг го хване и е дразнещо ще пусна един бъг репорт, но по-скоро ми се струва, че не е голям проблем, и само инцидентно някой може да му създаде неудобство. 

 

Обновена е картата с местоположенията:

- Няма го английското Delete при триене на маркер, вече си е Изтрий

- Върху картата е наложен layer да показва къде в момента е ден и нощ

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, macf1an каза:

Ще ги бъде ли шаблоните в някои теми отново, скоро ?

В предишната версия създаваха проблеми, а и като цяло бях останал с впечатлението, че не се ползват редовно. Но като цяло, да, имаме базова функционалност за шаблоните, пиши ми на лично какво имаш предвид и ще видя дали може да го измислим :)

Връзка към коментар
преди 2 часа, elateq каза:

Само при мен ли не се появява картата с посетените държави на даден посетител през десктоп версията? През мобилната си се появява.

Вижда си се. Да не са ти блокирани поп-ъпите?

Връзка към коментар

В подфорума за търсене на самолетен билет вече работи шаблон, който ще трябва да се попълни прилежно преди всеки да може да си пусне питането. Има вероятност подобни да плъзнат и из останалите секции. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , ruwenzogy каза:

Може и аз да не съм разгледал подробно, но не намирам бутоните, от където можеше да се резервира например от Букинга, Уиз и други в полза на форума

Ето го и нагледно:

 

0235.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добавена е нова секция за новобранци (и не само), която ще съдържа както технически съвети за работа със системата ни, така и по-общи насоки за водене на дискусии и теми. С течение на времето секцията ще бъде допълвана. 

 

https://magelanci.com/forums/forum/85-магеланци-новобранци-и-не-само/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Започваме реорганизация на дестинационните форуми. Като приключим ще има доста повече подфоруми, по-добра организация на информацията като цяло, както и ще вкараме таговете в по-сериозна употреба. Не знам колко време ще отнеме, но имайте предвид, че теми ще летят насам-натам в идните дни/седмици :) 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Вече ще излиза иконка на всеки, който в момента е на път, намира се под профилната снимка:

 

chrome_2017-06-17_22-53-19.png

 

Информацията се тегли от календара и сравнява текущият ден с въведените начална и крайна дати на пътуване, и ако днес попада в интервала между двете иконката се показва с връзка към пътуването в календара. Можете да я видите в действие на живо до всяко мнение на Красен в момента, бързайте преди да се е върнал :)

 

 

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Не зная дали тук трябва да го спомена, но от вчера се опитвам да отворя нова тема в секцията "Търся самолетен билет"  и не се получава. Излиза ми  непрекъснато грешка: " ! Нещо се обърка. Провери маркираните елементи и опитай отново." , а всъщност няма непопълнени полета. Може би не правя нещо както трябва ?

Връзка към коментар
преди 21 минути , liliya каза:

Не зная дали тук трябва да го спомена, но от вчера се опитвам да отворя нова тема в секцията "Търся самолетен билет"  и не се получава. Излиза ми  непрекъснато грешка: " ! Нещо се обърка. Провери маркираните елементи и опитай отново." , а всъщност няма непопълнени полета. Може би не правя нещо както трябва ?

Има проблем с едни допълнителни полета, които трябва да излизат за да опишеш полета. Бъг е, ще опитам да ги оправя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.