Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

В момента, liliya каза:

Ясно, разбрах. :)

Пусни темата сега, ще излиза малко излишен пъленж под нея, но поне е някакво временно решение, докато се оправи бъга. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сигурно е обяснено по-горе,но не съм чел всичко.

Когато качвам снимки,как става качване на текст,снимка,пак текст,снимка и т.н.

Преди излизаше файла на снимките и можеше да им местиш мястото,а сега текстът е отгоре,а снимките в друго каре отдолу.

Явно не съм само аз незнаещ,защото постът на Брани от Щутгарт е текст,текст,текст,снимка,снимка,снимка.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Stanimir_81 каза:

Добър ден, аз пак да попитам - пътеписите отново не се подреждат по дата на добавяне; ще се оправи ли или така ще остане?
Благодаря!

Работи се, при това сериозно по въпроса. Съвсем ще приключим с текущото приложение, което си има и други досади. В новото пътеписите ще изглеждат по-добре и най-вече е поддържано от фирмата, която прави и самият софтуер, така че реакцията на бъгове би трябвало да е по-бърза и по-адекватна. 

 

Преди 1 час, Emil Chakalov каза:

Сигурно е обяснено по-горе,но не съм чел всичко.

Когато качвам снимки,как става качване на текст,снимка,пак текст,снимка и т.н.

Преди излизаше файла на снимките и можеше да им местиш мястото,а сега текстът е отгоре,а снимките в друго каре отдолу.

Явно не съм само аз незнаещ,защото постът на Брани от Щутгарт е текст,текст,текст,снимка,снимка,снимка.

Ей тук е описан процеса изцяло, включително допълнителни опции, които може би не са ясни на всички:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да попитам къде в тази версия е еквивалента на бутона "Ново съдържание" от предната версия? Не мога да открия подобен бутон и виждам само първите няколко теми на началната страница. Бутонът "Следвано съдържание" показва само темите, в които съм коментирала, а аз искам да видя новите/актуалните теми за последните няколко дена.

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар
преди 12 часа, neuromancer каза:

Активност -> Ново съдържание

После може да си настроиш какво да показва и запишеш под друго име, отива в Моите потоци.

Благодаря ти! :)

Връзка към коментар
преди 20 часа, Tedy каза:

Вчера пусках доста снимки в китайската си тема и искам да похваля новата версия на магеланци. Фотографиите изглеждат точно, както на компа ми, супер. :)

За по-технически ориентираните ползваме Imagemagick с JPG quality 75. За съжаление снимките заемат много място, търся някакви варианти за допълнителна компресия без загуба на качеството, но няма външни услуги (kraken.io , shortpixel.com) интегрирани с нашата система, та ще го мисля допълнително.

Връзка към коментар

И докато сме на темата на снимките, някои от вас сигурно знаят, че се е случвало да отхвърляме пътеписи, чиито снимки са хостнати в други сайтове. Причината, е че тези други сайтове, първо не може винаги да им се разчита да са бързи и онлайн (особено българските такива), второ често потребителя си трие снимките от там след време, което остава дупки и трето във всеки един момент може да направят такава каскада: https://www.ghacks.net/2017/06/30/photobucket-now-charges-399-for-third-party-hosted-images/

 

Накратко, една от най-големите услуги за споделяне на снимки, Photobucket изведнъж изисква $400 на година за да може снимките хостнати при тях да се показват в други сайтове. Това е спуснато изведнъж и без предупреждение. Стотици форуми, които са използвали photobucket с цел да спестят разходи за хостинг сега темите им със снимки изглеждат ето така:

 

546259-photobucket-3rd-party-hosting-broken-image.jpg

 

Опитайте се да си представите, ако нашата галерия или темата "В момента съм..." изведнъж без никакво предупреждение цъфнат по този начин. Та за това го има правилото в пътеписите, и въпреки че във форумите сме по-лежерни, силно вероятно е да помисля за вариант за директна забрана на външни снимки (макар че в момента имаме един скрипт, който ги тегли и предоставя от локален сървър, не съм убеден, че това е точното решение).

 

И имайте едно наум с всички безплатни услуги, които ползвате. Макар и да изглежда нищожна вероятност, нищо не пречи и google, и facebook да направят нещо такова. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жоро на колко време се рефрешва /applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php

защото се опитвам да си сменя банера в подписа, но безуспешно. Даже си деактивирах банера, но в подписа си остава.

Редактирано от vlady
Връзка към коментар
преди 56 минути , vlady каза:

Жоро на колко време се рефрешва /applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php

защото се опитвам да си сменя банера в подписа, но безуспешно. Даже си деактивирах банера, но в подписа си остава.

Не се рефрешва въобще. Ако връзката е към една и съща картинка, ще си остане завинаги такава като при първото зареждане. Това е скрипта, за който писах по-горе "(макар че в момента имаме един скрипт, който ги тегли и предоставя от локален сървър, не съм убеден, че това е точното решение" и очевидно трябва да изберем една от двете злини:

 

1. Да имаме счупени снимки в старите теми и много предупреждения за SSL сертификата, когато са линкнати не-https снимки. 

2. Да не работят тикери като твоя. 

 

На този етап предпочитам 1, особено заради SSL-а. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Пробвайте дали ще продължи да се появява проблема, би трябвало да е оправено сега. Може би ще се наложи да минете през един цикъл на логване от всички устройства. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , macf1an каза:

Изчезнали са таговете от много (всички?) стари теми ?! :mad:

От почти всички, да. Обмислям да внесем малко повече яснота и структура в таговете, което предполага премахването на случайни тагове, които не вършат никаква полза. Да може да има само един таг например wizz, а не уиз, уизз, визз, wiz, wizz air, уиз ер, уиз еър и т.н. Най-точната концепция е все още в процес на мъдрене. 

Връзка към коментар

Е аз за какво съм си играл да пиша тагове като луд толкова години ?? И ми е било съвсем структурирано използването им.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , macf1an каза:

Е аз за какво съм си играл да пиша тагове като луд толкова години ?? И ми е било съвсем структурирано използването им.

Ами честно казано, не знам. Използването им беше супер хаотично и случайно, не говоря за твоите конкретно, а за използването им от всички. В този хаос не водят до откриване на полезно съдържание, което е основната им цел. Ако е голям проблем за теб, ще изровя някой стар бекъп и ще претагна всички твои теми както са си били, но както ти казах, ако/когато измислим солидна концепция най-вероятно ги чака същата съдба, защото със сигурност не виждам как да стане организирано с отворени тагове, които всеки може да си измисля. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Помисли дали да не изровиш стар архив, да извадиш таговете и да направиш статистика за най-популярните тагове за даден клас от теми. Например predominantly се използва wizz, а не уиз. Така можеш да претагнеш темите и тези тагове да са полезни за най-много хора - защото най-много хора са ползвали wizz, а не уиз ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.