Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 1 час, macf1an каза:

При пействане на връзка към мнение не се показва само то , а голям блок с текст от първото мнение на темата, откъдето е взето, и отдолу е сбутан самият текст. Четенето е затруднено така. Ако в мнението е имало цитат - не се показва.

Разбирам да е така ако се пейства връзка към самата тема, ама не и към мнение.

 

 

Ами това е най-обикновена връзка към мнение, малко по-джиджана. Не мисля, че идеята на този блок е да ти дава цялото съдържание на мнението, към което се опитваш да линкнеш. Разбирам те, иначе де, предполагам може да минем само със заглавието на темата, а да се махне реда от откриващото мнение, но като цяло тези неща трудно ще ги редактирам, вградени са. 

преди 1 час, Hollywood каза:

 

1, В темите със снимки излизат сини полета при скрол. Дори са на цял екран. Ето едно видело. https://streamable.com/woq7x

2. Има ли възможност за влизане с Facebook или не? Въднъж е активно, 5 пъти не

1. Почти нищо не разбирам от това видео, изглежда че става при много бърз скрол или? Ще изчакам още някой да потвърди подобен проблем. 

2. На този етап не. Както писах вчера, нещата се правят в движение, просто за да не държа форума офлайн. Беше нужно да го включа за малко за да видя как става промотирането на теми в посока фейсбук. 

преди 1 час, antea каза:

новото "благодаря" си плаче за партньорски подфорум на АА :biggrin:

Е как да не избера точно тази иконка като ми предложи ето тези :)

 

chrome_2017-08-19_21-47-53.png

 

Връзка към коментар
преди 48 минути , Hollywood каза:

Син екран и на pc се явява при скрол. Нещо лепнат нововъведенията.

 

Project2.png.7c6580fdd7b152ee6379cc38f2eb94e7.png

Както и друг път съм казвал, дай подробни стъпки за да мога да видя проблема при мен. Нито мога да гадая как го постигаш тоя ефект, нито нищо. Аз скролвам без проблеми, но съм на Google Chrome и Win10, при други комбинации може да има проблем, но няма как да знам. 

 

При всички положения, ако не ми кажеш как точно го постигаш това, няма как да го оправя. 

Връзка към коментар
преди 52 минути , stanimir каза:

При мен се появява само при много бързо скролване на Safari  , но не мисля , че е голям проблем. При нормална работа е ОК.

 

Мисля, че открих къде е проблема. @Hollywood, виж дали ще продължи да се появява.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Георги, може нещо ти да си разцъкваш из сайта, а може и да си е чист бъг, за това аз да си кажа....

 

bug.jpg.8562289c008e40e74776546602921169.jpg

 

Най-долу на сайта логото ми излиза с черна лента.

 

Edit: Оправи се при мен.

 

Редактирано от iliana_t
проблемът е оправен
Връзка към коментар

@bobole4e - пускам ти директно отговора по твоя въпрос:

 

Цитат

Re: Question about forum subscription

Hello.

That is by design, actually.

When you follow a forum, you will receive a notification for each new Topic, but not for each new post withinthat topic.

To receive notifications for new posts within a Topic, you need to follow that individual Topic.

Please let us know if we can be of further assistance.

Regards,

Mark Higgins
Invision Power Services, Inc.

Т.е. като следваш форум получаваш известия само за новите теми там, а ако искаш и от самите теми след това трябва индивидуално да ги последваш също. Тъпо е според мен, ама...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, aneliya каза:

Тази грешка ми се появява от вчера на таблета при задаване на опцията "ново съдържание"

IMG_0272.PNG

Пробвай да се разлогнеш и логнеш наново или ако има опция в таблета, да се логнеш с private, incognito и т.н. прозорец на браузера. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

На мен ми се струва, че шрифта през телефона пак е понамалял, пак ми е трудно да чета - най-дребния шрифт от трите (не се влияе от телефонни настройки, само полето за писане се променя)

Screenshot_2017-08-23-08-09-33.png

Редактирано от searus
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , searus каза:

На мен ми се струва, че шрифта през телефона пак е понамалял, пак ми е трудно да чета - най-дребния шрифт от трите (не се влияе от телефонни настройки, само заглавията и полето за писане се променят)

Screenshot_2017-08-23-08-09-33.png

Възможно е, да, не всички настройки бяха прехвърлени. Ще ми кажеш ли само за кой шрифт става въпрос, този на "Booking.com си запазва правото да спре..." или долу: "преди 1 минута 148 отговора"?

Връзка към коментар
преди 26 минути , searus каза:

Те не са ли еднакви по размер, само различни по цвят? Иначе текста в мненията (в примера за букинг), този с допълнителната информация го прежалвам лесно ;-) 

ОК, ще погледна довечера, че в момента нямам достъп до настройките на предишната версия. Смътно си спомням, че бях вдигал шрифта конкретно за мобилната и уж гледах да ги прехвърля 1:1, може и да не съм успял. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

...текста в мненията (в примера за букинг), този с допълнителната информация го прежалвам лесно ;-) 

точно за текста в мненията

преди 43 минути , Георги каза:

...конкретно за мобилната...

Не е само при мобилната. И в сайта има по-дребен шрифт в мненията при мен. Или по-скоро съотношението между допълнителен текст и текст в мненията трябва да е обратно - по-голям в мнението, а по-малък за информацията за него. Ето тук, например:

 

size.png.cbeb61f9c534784f82e5d298003bb94a.png

 

"Георги отговори на тема от Георги в Лексикон на пътешествениците" е с по-голям и различен шрифт от текста на мнението:

"Същото като самолетните билети е Ако отборът е вървежен този сезон или срещата е дерби - колкото по-рано, толкова по-добре... "

 

Освен ако не е въпрос на персонални настройки в профила на всеки.

 

 

 

Връзка към коментар

Не е въпрос на персонални настройки, но като цяло размера на шрифта върви в пакет и на малко места си позволявам да го променям самосиндикално (например в навигацията отгоре, така че да влезнат всички секции в нея). Т.е., аз давам един коефициент на шрифта и от там нататък, всичко се наглася по него в зависимост от екрана на устройството. 

 

В "активността" наистина шрифта е по-малък от колкото в самото мнение, но това предполагам е по дизайн, все пак там е важното да влезнат повече неща, а не да се четат от там. 

 

 

Връзка към коментар

@searus, виж дали така е по-ок шрифта на мобилни устройства. 

 

@chandni, сега ще погледна, вярно че го няма. Редакция: хоп, има го вече.

 

@Light, търсенето в подфоруми ще проработи след следващия мини ъпдейт, сигурно до седмица. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трудно ми е да преценя, когато разликата е малка, имам малко полета отстрани и като увелича става вече по-нормално за четене. В Ново съдържание си е дребничко, но щом няма какво да се прави, ще си махна разширената опция, не е болка за умиране. А може и вече да ми трябват очила :-D 

Връзка към коментар
преди 4 минути , searus каза:

Трудно ми е да преценя, когато разликата е малка, имам малко полета отстрани и като увелича става вече по-нормално за четене. В Ново съдържание си е дребничко, но щом няма какво да се прави, ще си махна разширената опция, не е болка за умиране. А може и вече да ми трябват очила :-D 

Май много пестеливо го бях качил, виж сега, трябва да е по-видимо :)

Връзка към коментар
преди 24 минути , searus каза:

Кьоря се, гледам си скрийншота, сравнявам, ама не мога да видя разлика при най-малкия шрифт, по-скоро при средния (едикой си отговори на тема от едикой си)... 

Разлика със сигурност има, сега проверих. При смаляване размера на екрана, размера скача с около 1px. Иначе активността не е мястото за четене на цели мнения, това също го проверих, че по дизайн там е още 1px надолу. Всички тези стойности са много относителни де, защото се мащабират спрямо размера и резолюцията на екрана, но общо взето е следното: "мнение в телефон" > "мнение на десктоп" > "активност на телефон" > "активност на десктоп."

Връзка към коментар

Да, разбира се, че не е мястото за четене на коментари, може би просто 1px не ми е достатъчно, за да направя разликата :-D щом я има, ок, и предния път мрънкахме, спирам вече :-) мерси, че се отзоваваш на всяко проблемче, не знам как намираш време... 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.