Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 5 минути , searus каза:

Да, разбира се, че не е мястото за четене на коментари, може би просто 1px не ми е достатъчно, за да направя разликата :-D щом я има, ок, и предния път мрънкахме, спирам вече :-) мерси, че се отзоваваш на всяко проблемче, не знам как намираш време... 

Проблемът е, че нямайки всички устройства на света го карам на сляпо, а всяка такава промяна носи риск от размествания из интерфейса. Имахме например проблеми как месеците на календара почнаха да се припокриват един друг, защото екрана не беше достатъчен да събере нещо. 

 

За това и го давам по-пестеливо с увеличенията. Тук е момента и други хора с мобилни устройства да се разбучат, ако те не могат да виждат и може и да съм малко по-щедър :) 

Връзка към коментар
На 8/19/2017 в 21:20, Георги каза:

Тези дни покрай ъпдейта няма как да има, аз спрях временно тези подобрения, защото кешират информация, а в момента пипам много и ми трябва всичко да се обновява моментално. Ще ти пиша пак другата седмица по някое време. 

Има ли промяна за този проблем?

Връзка към коментар
преди 29 минути , cybersimo каза:

Има ли промяна за този проблем?

Точно се разправям с Cloudflare. Сега май работи. Т.е., ако сега е по-добре, екстра. Ако не е - в момента нямам други опции. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Точно се разправям с Cloudflare. Сега май работи. Т.е., ако сега е по-добре, екстра. Ако не е - в момента нямам други опции. 

Пробвах веднъж и проработи. Ще чакам пак някоя дълга тема да се обнови и ще опитам отново

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Точно се разправям с Cloudflare. Сега май работи. Т.е., ако сега е по-добре, екстра. Ако не е - в момента нямам други опции. 

Прочетох "в момента съм" и казах, че работи. 

Веднага след като се появи само едно ново мнение опитах отново и резултата е като преди - върна ме на мнение от преди 2 часа. Разлика в скоростта на зареждане на темата с много картинки има осезаема - но упорито не връща на най-новото мнение всеки път

 

 

IMG_7668.PNG

Връзка към коментар

При мен от няколко дни се появи проблем при десктоп версията (Мозила).

Когато отворя някоя тема започва да ми скролва мненията докато зарежда- мисля че това е онзи проблем, който се опитвахте да решите за мобилните версии и който аз до сега не съм имала нито през телефона, нито през компютъра.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Sju каза:

При мен от няколко дни се появи проблем при десктоп версията (Мозила).

Когато отворя някоя тема започва да ми скролва мненията докато зарежда- мисля че това е онзи проблем, който се опитвахте да решите за мобилните версии и който аз до сега не съм имала нито през телефона, нито през компютъра.

Нищо от промените отнасящи се до зареждането на сайта през мобилен не би трябвало да афектира десктоп версията. Възможно ли е да са ставали промени от твоя страна - например смяна на интернет доставчик и др? Има ли проблем да пробваш и с друг браузер? 

Връзка към коментар

@Георги, не съм правила промени, ако е ставало нещо, то е без моята намеса и знание.

Иначе пробвах през IE, там няма такъв "ефект" или и да го има просто се случва много  бързо и е пренебрежимо. За сравнение успоредно отварях едни и същи теми в двата браузъра.

Връзка към коментар
преди 40 минути , Sju каза:

@Георги, не съм правила промени, ако е ставало нещо, то е без моята намеса и знание.

Иначе пробвах през IE, там няма такъв "ефект" или и да го има просто се случва много  бързо и е пренебрежимо. За сравнение успоредно отварях едни и същи теми в двата браузъра.

Може ли да пробваш с private mode с Firefox? Може да се е обновил браузера и така да е станало нещо, да имаш някой плъгин и т.н. 

Връзка към коментар

Не мога да разбера защо като се опитвам да отида на "начало" / от телефона/, за да видя последните дискусии , най- отгоре, в непропорционално голямо спрямо съдържанието надолу  поле излиза пътепис. Първите няколко пъти си помислих, че по грешка съм влязла в секцията с пътеписите, докато накрая скролнах надолу и видях, че  следват и последните дискусии. Това нещо ново ли е? До сега не ми се е случвало. Не знам как изглежда на компютър, но на телефон определено е дразнещо и объркващо.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , lyusi каза:

Не мога да разбера защо като се опитвам да отида на "начало" / от телефона/, за да видя последните дискусии , най- отгоре, в непропорционално голямо спрямо съдържанието надолу  поле излиза пътепис. Първите няколко пъти си помислих, че по грешка съм влязла в секцията с пътеписите, докато накрая скролнах надолу и видях, че  следват и последните дискусии. Това нещо ново ли е? До сега не ми се е случвало. Не знам как изглежда на компютър, но на телефон определено е дразнещо и объркващо.

Това е новия блок с избрано съдържание, за който писах тук. Ще помисля дали да го смъкна по-долу, но да, ново е. 

Връзка към коментар

Айде, влачете :) И без това скоро ще почне офанзивата за календарите, но информацията за нея няма да може да я побутнете от най-горното място :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги каза:

Може ли да пробваш с private mode с Firefox? Може да се е обновил браузера и така да е станало нещо, да имаш някой плъгин и т.н. 

Пробвах, случва се същото.

Ама не го мисли, ще свикна, не във всяка тема е така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Masmiya каза:

Има ли възможност да се видят посетените държави от мобилната версия?

Ползвам форума 99 процента от времето през телефона. 

За съжаление няма как и мисля че това е системно ограничение. Просто тези поленца под профила софтуера ги скрива на мобилни телефони. Виж дали, ако обърнеш телефона в хоризонтална позиция няма да се покаже широкия изглед и да се види връзката. 

Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги каза:

За съжаление няма как и мисля че това е системно ограничение. Просто тези поленца под профила софтуера ги скрива на мобилни телефони. Виж дали, ако обърнеш телефона в хоризонтална позиция няма да се покаже широкия изглед и да се види връзката. 

А защо не работи функцията "Request Desktop Site" от мобилното Сафари? До сега не съм виждал сайт да ограничава тази функционалност

Връзка към коментар
преди 3 минути , cybersimo каза:

А защо не работи функцията "Request Desktop Site" от мобилното Сафари? 

Това е въпрос, който трябва да се отнесе към Apple. При мен си работи. Преди време @Mary също имаше някакъв проблем с десктоп версията от устройство на Apple, ако си спомням правилно.... 

 

Screenshot_2017-08-25-11-48-36.png.86dda7581bb00fad72848d86682f5c7d.png

Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

Това е въпрос, който трябва да се отнесе към Apple. При мен си работи. Преди време @Mary също имаше някакъв проблем с десктоп версията от устройство на Apple, ако си спомням правилно.... 

 

Screenshot_2017-08-25-11-48-36.png.86dda7581bb00fad72848d86682f5c7d.png

Щом работи за всички останали сайтове, не мисля че проблема е в Апъл...

Връзка към коментар

Не се бях сетила да пробвам с ръчно включване на десктоп версията от браузера. Аз съм със Самсунг (

Андроид) и ползвам Chrome, току що без проблеми пуснах десктоп версията чрез Request Desktop version, така мога да виждам посетените страни.

Връзка към коментар

Изрично бях попитал, защо не работи и отговора наистина беше, че проблема е в начина, по който apple имплементират десктоп сайт. В случая не говорим за десктоп и мобилна версия всъщност, версията е една, която при по-малка разделителна способност прелива в малко по-различно оформление и евентуално крие някои елементи. Може да го видите и като тръгнете да свивате прозореца на браузера на десктопа, в един момент навигацията ще изчезне, мненията ще се пренаредят. 

 

Ако сайтът си има две отделни версии за десктоп и мобилни, то тогава бутончето в епъл устройствата ще работи, в противен случай, не би трябвало да работи, защото няма друга мобилна версия. 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Георги каза:

Изрично бях попитал, защо не работи и отговора наистина беше, че проблема е в начина, по който apple имплементират десктоп сайт. В случая не говорим за десктоп и мобилна версия всъщност, версията е една, която при по-малка разделителна способност прелива в малко по-различно оформление и евентуално крие някои елементи. Може да го видите и като тръгнете да свивате прозореца на браузера на десктопа, в един момент навигацията ще изчезне, мненията ще се пренаредят. 

 

Ако сайтът си има две отделни версии за десктоп и мобилни, то тогава бутончето в епъл устройствата ще работи, в противен случай, не би трябвало да работи, защото няма друга мобилна версия. 

Колко по-малка трябва да е на телефона резолюцията за да не става? На моя е FULL HD (колкото е и на монитора ми в офиса)

Връзка към коментар
преди 5 минути , cybersimo каза:

Колко по-малка трябва да е на телефона резолюцията за да не става? На моя е FULL HD (колкото е и на монитора ми в офиса)

Ето я цялата техническа информация: https://invisioncommunity.com/4guides/themes-and-customizations/css-framework/responsiveness-r250/

 

Според там, пречупването в "мобилна" версия става на 767 пиксела ширина. Тук подозирам, че и браузерите в телефоните имат някакво мащабиране, защото, ако ти покажат сайта да в оригинал на 1080 пиксела няма никакъв шанс да се прочете какъвто и да е текст без да трябва ръчно да зумваш, което мисля че ще се наложи и на андроидите, ако ги изсилиш да покажат пълната версия.  Мисля, че точно това мащабиране се изключва, когато поискаш десктоп сайт в андроид, а в Сафари не работи по този начин. 

Връзка към коментар

Разбира се, че има мащабиране. Въпроса е (най-образно казано) когато в заявката се каже "аз съм десктоп браузър" чак тогава (безусловно) да се сервира сайта във FULL HD резолюция и след това, който иска да си прави зуум.

преди 24 минути , Георги каза:

Мисля, че точно това мащабиране се изключва, когато поискаш десктоп сайт в андроид, а в Сафари не работи по този начин. 

Не мисля, че Сафари включва мащабирането на сила, въпреки че сайта иска да сервира десктоп версията. (защото това би означавало, че Сафари не може да покаже нито един responsive desktop site).

По-скоро при теб трябва да се добавят ръчно дефинирани резолюции (към трите стандартни, които са в линка), за да може да се разпознават устройствата.

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.