Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 7 минути , cybersimo каза:

Разбира се, че има мащабиране. Въпроса е (най-образно казано) когато в заявката се каже "аз съм десктоп браузър" чак тогава (безусловно) да се сервира сайта във FULL HD резолюция и след това, който иска да си прави зуум.

Не мисля, че Сафари включва мащабирането на сила, въпреки че сайта иска да сервира десктоп версията. (защото това би означавало, че Сафари не може да покаже нито един responsive desktop site).

По-скоро при теб трябва да се добавят ръчно дефинирани резолюции (към трите стандартни, които са в линка), за да може да се разпознават устройствата.

Ето една дискусия по темата, повечето сякаш са на мнение, че Епъл не спира мащабирането, за разлика от някои браузери на Андроид. Т.е. епъл казва "аз съм десктоп браузер, ама с резолюция 700 пиксела". Нашия форум всъщност първата част не го интересува, а го интересува втората. Андроидите явно казват "аз съм десктоп браузер с фулл хд резолюция" и за това при тях работи. 

 

 

При всички положения, дали вината е в Епъл или в софтуера е без значение, защото няма как да направим каквото и да било.

Връзка към коментар
преди 38 минути , Георги каза:

Ето една дискусия по темата, повечето сякаш са на мнение, че Епъл не спира мащабирането, за разлика от някои браузери на Андроид. Т.е. епъл казва "аз съм десктоп браузер, ама с резолюция 700 пиксела". Нашия форум всъщност първата част не го интересува, а го интересува втората. Андроидите явно казват "аз съм десктоп браузер с фулл хд резолюция" и за това при тях работи. 

 

 

При всички положения, дали вината е в Епъл или в софтуера е без значение, защото няма как да направим каквото и да било.

Тази дискусия е малко стара, но все пак има елементарно решение. Разбира, се трябва да имаш пълен контрол над сайта ти, за да го направиш. Нямах идея, че не можеш да пипаш в този код, иначе е лесно.

Ще пробвам на друг телефон с iOS 11 beta, да видя дали не са променили нещо в мобилното Сафари там. 

Връзка към коментар

Дискусията е от една година, въобще не мисля, че е стара. В нея се споменава, че дори и сайтът на Епъл няма как да го отвориш както изглежда на десктоп. Пробвай дали ще стане. 

 

Има достъп до код и мога да променям всичко. Но което знам как да променя, което няма да ми вкара главоболия при ъпгрейд, и което мога да тествам как ще се държи без да е нужно да имам 10 различни устройства под ръка. Обликът и дизайна в ядрото са правени от професионалисти, хора, които се занимават с това, така че се съмнявам, че аз мога да се справя по-добре от тях. Някоя настройка тук-там, адаптирана за нашите нужди - разбира се. Да променям как се държи CSS-а на базово ниво - не е за мен. Особено като както личи от дискусията, това че сафарито не може да лъже с резолюцията не е "проблем" само на нашият сайт. 

Връзка към коментар

Колкото и да се опитвам да отворя връзката, която е пуснал Красен в това мнение, винаги ми дава грешка 

 

Възникнал е проблем

Не успяхме да открием съдържанието, което искаш да видиш.

Код на грешка: 2S136/

Връзка към коментар
преди 51 минути , chandni каза:

Колкото и да се опитвам да отворя връзката, която е пуснал Красен в това мнение, винаги ми дава грешка 

 

Възникнал е проблем

Не успяхме да открием съдържанието, което искаш да видиш.

Код на грешка: 2S136/

До колкото виждам поста е редактиран и сега връзката се отваря?

Връзка към коментар

Понеже отдавна не бях ползвала десктоп версията, но тези дни я поразгледах, забелязах, че и при мен го има проблемът със връщането на стари мнения, вместо на новото - последния случай с намибийската тема, където има доста снимки (не се оплаквам, че пак ги разгледах, страхотни са), върна поне 10 мнения назад, съответно лудо скролване до новото мнение... Влизам с Мозила през Линукс.

Връзка към коментар
преди 14 минути , searus каза:

Понеже отдавна не бях ползвала десктоп версията, но тези дни я поразгледах, забелязах, че и при мен го има проблемът със връщането на стари мнения, вместо на новото - последния случай с намибийската тема, където има доста снимки (не се оплаквам, че пак ги разгледах, страхотни са), върна поне 10 мнения назад, съответно лудо скролване до новото мнение... Влизам с Мозила през Линукс.

Аз на десктоп не съм виждал подобен проблем. Нито на Windows, нито на macOS. 

Само на мобилната проблема си продължава

Връзка към коментар
преди 9 минути , cybersimo каза:

Аз на десктоп не съм виждал подобен проблем. Нито на Windows, нито на macOS. 

Само на мобилната проблема си продължава

:lol: а при мен на мобилния няма такъв проблем 

Връзка към коментар

Не е ограничено до мобилна или декстоп :) Имаме една оптимизация, която подобрява нещата на мобилната версия, но не е лек във всички случаи.

 

Дали ще се прояви или не зависи основно от скоростта на интернет, а searus до колкото знам е в чужбина, така че е нормално там скоростта да е по-бавна от колкото от Бъглария. При всички положения аз се поизчерпах откъм идеи, освен да изчаквате пълното зареждане на страницата не знам какво друго може да се направи. Просто браузерите предпочитат да почнат да зареждат съдържание без да е изтеглено абсолютно всичко. 

Връзка към коментар
преди 26 минути , Георги каза:

Не е ограничено до мобилна или декстоп :) Имаме една оптимизация, която подобрява нещата на мобилната версия, но не е лек във всички случаи.

 

Дали ще се прояви или не зависи основно от скоростта на интернет, а searus до колкото знам е в чужбина, така че е нормално там скоростта да е по-бавна от колкото от Бъглария. При всички положения аз се поизчерпах откъм идеи, освен да изчаквате пълното зареждане на страницата не знам какво друго може да се направи. Просто браузерите предпочитат да почнат да зареждат съдържание без да е изтеглено абсолютно всичко. 

Изчаквам да се зареди напълно, но разлика няма (по-брутално е когато има снимки, но и без снимки става така). А на телефона ми е същия нет, но там не се проявява (нито вкъщи на wi-fi, нито на бавния мобилен нет). Изобщо нямаше и да забележа, ако не отварях тия дни по-често страницата на компютъра... Но щом е нещо извън твоите ръце, няма какво да се направи, така или иначе ползвам повече телефона, примирявам се :)

 

П.п. Чудех се дали да спомена, защото не съм убедена, че е от форума, но в начална страница (от телефона) като скролна до пътеписите долу (по-точно става на втория пътепис), изчезва и звук и картина, просто бял екран и нищо. Оправя се като скролна наобратно съвсем мъничко, но като скролна пак до втория, пак става бяло?!?

Редактирано от searus
Връзка към коментар
преди 27 минути , Георги каза:

Не е ограничено до мобилна или декстоп :) Имаме една оптимизация, която подобрява нещата на мобилната версия, но не е лек във всички случаи.

 

Дали ще се прояви или не зависи основно от скоростта на интернет, а searus до колкото знам е в чужбина, така че е нормално там скоростта да е по-бавна от колкото от Бъглария. При всички положения аз се поизчерпах откъм идеи, освен да изчаквате пълното зареждане на страницата не знам какво друго може да се направи. Просто браузерите предпочитат да почнат да зареждат съдържание без да е изтеглено абсолютно всичко. 

След като въведе оптимизацията се усети разлика. Ще се опитам да обясня:

 

Преди оптимизацията първо се зареждаха всички снимки и тогава "скачаше" на последното мнение (но не винаги, също както сега)

След оптимизацията - първо скача на последното мнение (виждам го за части от секундата) и чак след това се отделя време за зареждане на стари снимки.

Разликата в скоростта на показване и зареждане е осезаема, но колкото и да чакаш да се зареди всичко - не отива на последното ново мнение. Ще ти го демонстрирам на следващата среща, ако се видим.

 

Аз гледам 70% от времето сайта на Chrome (Windows) и на Safari (macOS) - там нито веднъж не съм видял проблема. Докато на мобилното Safari - проблема не се е променил - нито преди оптимизацията, нито след. По-често се появява когато има много снимки, но и когато няма - пак се случва.

Връзка към коментар

Може би да опиша как стоят нещата, до колкото ми стигат познанията. Наистина ще е полезно да видя проблема на живо, защото нищо чудно и да говорим за различни неща. Ако на някой му се занимава, може да качи и клипче тук, така и останалите може да потвърдят, че говорим за едно и също нещо. 

 

Проблемът е следният: Когато браузерът тръгне да отваря страницата, той първо зарежда форматирането и текста, чак след това снимките. Това, което се получава е че "скелето" на страницата е заредено, отворена е на точното място на първото непрочетено или последно мнение, но след това почват да се зареждат снимките и те изместват позицията на скрола нанякъде си, най-често няколко мнения назад. Точно за това препоръчвах да не се пипа скрол бутона или екрана преди да зареди страницата напълно, защото предполагах че част от изместването идва от това. 

 

Оптимизацията: Това е нещо, което би трябвало да обхваща само мобилните телефони. В момента на зареждане на страницата всички снимки се зареждат еднократно със супер лошо качество, но с реалния им размер. Това ще рече, че още от самото начало би трябвало цялото скеле на страницата да се зареди бързо, и след това пълненето на снимките да не отмества повече скролирането, което един вид да помага и на споменатия проблем по-горе. В добавка, пак на мобилните телефони, би трябвало да се зареждат напълно само тези снимки, които са на екрана - ползата от това е, че няма да се харчи мобилен трафик и особено в страниците и пътеписите, в които има десетки снимки, това наистина ще окаже добър ефект за хората, на които мобилният им план не е неограничен. 

 

За съжаление силно вероятно е тази оптимизация да е малко бъгава, точно за това предполагам searus понякога вижда бели петна, защото скрипта не може да се засече, че има незаредени снимки на екрана. На мен ми е трудно да преценя дали ползите са повече от вредите, но си мисля, че ако се спестява доволно количество трафик, това за сега е малко неудобство. 

 

Пак да кажа, че при мен този проблем с връзките към непрочетено/последно мнение не се проявява и ще е много полезно, ако някой може да качи клипче как точно става. Това, че е заради зареждащите се снимки е просто теория. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Не знам тук ли е мястото да питам,ако не моля да бъде преместено .Изчезна ми бутона "начало" от лентата ,беше между " ренталкарс " и "форуми".А сега стои в допълнителната лента под тях и когато си в някоя тема,трябва да я скролнеш цялата за да стигнеш до него

Редактирано от Branko
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Branko каза:

Не знам тук ли е мястото да питам,ако не моля да бъде преместено .Изчезна ми бутона "начало" от лентата ,беше между " ренталкарс " и "форуми".А сега стои в допълнителната лента под тях и когато си в някоя тема,трябва да я скролнеш цялата за да стигнеш до него

Ето го бутончето :) Просто правих тест дали на някой ще залипсва, защото мястото горе ни е много ограничено и ми се щеше да изкарам или атласа, или знамето да е основен бутон. Ако никой не се беше оплакал седмица щеше да остане така...е оказа се, че доста бързо залипсва, така че го върнах :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Не успявам да разглеждам албумите със снимки.

Сякаш не работят стрелките за напред/назад.

В момента, в който избера една снимка и използвам стрелките (без значение коя), циркулирам само между две съседни, повтаря ми само тях. Само ако цъкам на малките тъмбчета под голямата снимка ми се зарежда правилната в голям размер. Обаче започнаха и да ми се дублират тъмбовете, а реално няма повторение. Ето пресен пример с една синя сграда в тъмбовете:

 

image.png.27005095abde0ef321deec5b19c87d2d.png

 

Ако натисна лява или дясна стрелка ще се зареди синята сграда (с дублирания тъмб). Обаче ако продължа да натискам същата стрелка се зарежда пак снимката, която е голяма в момента, после пак синята сграда, после пак тази от голямата снимка.

 

Връзка към коментар

Потвърждавам. Временно съм спрял онази прословута оптимизация за снимките на мобилните устройства, докато оправим проблема. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Леко и предпазливо ;) да напомня, че сегашната организация на пътеписи не улеснява търсенето т.е. ако Бутона "Покажи всички категории" придобие по-голяма тежест в началния екран ще е по-добре. При сегашното състояние едно сиво, бледо правоъгълниче се конкурира с 5-6 страхотни снимки, заемащи по-голямата част от екрана.

А и не става много ясно, че като се цъкне на "Покажи всички категории", всъщност, ще се види една ясна и добре подредена структура по континенти и части от света, от където всеки би могъл лесно да търси/намери това което го интересува.

Връзка към коментар
преди 12 часа, ven62 каза:

Леко и предпазливо ;) да напомня, че сегашната организация на пътеписи не улеснява търсенето т.е. ако Бутона "Покажи всички категории" придобие по-голяма тежест в началния екран ще е по-добре. При сегашното състояние едно сиво, бледо правоъгълниче се конкурира с 5-6 страхотни снимки, заемащи по-голямата част от екрана.

А и не става много ясно, че като се цъкне на "Покажи всички категории", всъщност, ще се види една ясна и добре подредена структура по континенти и части от света, от където всеки би могъл лесно да търси/намери това което го интересува.

Мога така да го променя, дано е ок. 

 

image.png

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, така е по-добре, в смисъл, че черното е по-контрастно от сивото.

 

Мрън-мрън:

 

Изхождам от позицията, че пътеписите се четат и търсят и от хора, които не са магеланци.

Доста от тях са на ниво - четене на новинарски сайтове с браузер.

Та като видят "... всички категории" и като не им говори нищо, след това скролнат надолу, това бутонче изчезне, цъкнат на втора страница. Отново им се появят 5-6 разбъркани (според тях) картинки (пътеписи). Отиват най-много на трета страница ... и се загубват.  :)

 

Може би бутона да е "Покажи всички пътеписи по континенти" и да го има и в долния десен ъгъл, така както го има горе.

Знам ли?

Идеята ми е тази секция да е максимално полезна за "външни" хора. Сигурен съм, че никой тук няма проблем със сегашния дизайн.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.