Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

Ползвам стандартното Ново съдържание.

Вчера по обяд последното най-горе беше "Доминикана, Хаити..."

След няколко часа се появи следващото, привечер второто и тази сутрин първото най-горе.

Едни имат звезда, едни нямат. А във филтъра си е непроменено - само непрочетени.

Clipboard01.jpg.b12e7349d9371b6105389da0e26703f7.jpg

Тук ползвам модифицирано Ново съдържание, от Тип съдържание са избрани всички без Снимки. Друго не е пипано.

Има условие за непрочетено, но едно под друго излизат мнения, включително мои, които съм чел/писал.

 Clipboard02.jpg.2060cff8b225854692e46ecb9539304b.jpg

Връзка към коментар

@Боби, а нови мнения появяват ли ти се? Като отвориш тези стари теми изчезват ли от фийда или си остават завинаги там?

 

При втория ти стрийм и в първия таб има промени - от Само съдържание, на съдържание, коментари и т.н. За това и всяко мнение ти излиза в отделен ред. Но това е маловажно, провери моля дали ако прочетеш тези теми изчезват от потока. 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Георги каза:

@Боби, а нови мнения появяват ли ти се? Като отвориш тези стари теми изчезват ли от фийда или си остават завинаги там?

 

При втория ти стрийм и в първия таб има промени - от Само съдържание, на съдържание, коментари и т.н. За това и всяко мнение ти излиза в отделен ред. Но това е маловажно, провери моля дали ако прочетеш тези теми изчезват от потока. 

Изчезват, само че вече съм ги чел и си бяха изчезнали, сега пак се появяват. И като ги отворя отива на първото мнение в темата, все едно ниога не съм я чел.

Сега се загледах и ги видях как вчера излизаха едно по едно.

Иначе като се замисля - и преди съм виждал по някоя друга тема, която съм чел преди, да се появява в НС, но не беше често и го отдадох на това, че отварям през PC и през телефон и да няма разминаване заради това. Но тези теми, които сега излязоха в НС съм ги отварял много отдавна.

 

Нови също си се появяват съвсем нормално и изчезват след като ги отворя.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Всъщност, като отворих "Fly Level" го махна, сега проверявам пак - имаше нови, които прочетох и ги махна, но си е добавило още едно старо 😁

Clipboard01.jpg.3299c0abac9d71338b853fc62871ce87.jpg

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 22 часа, Боби каза:

Всъщност, като отворих "Fly Level" го махна, сега проверявам пак - имаше нови, които прочетох и ги махна, но си е добавило още едно старо 😁

Clipboard01.jpg.3299c0abac9d71338b853fc62871ce87.jpg

Каква е тая магическа дата 25-26 април, че все от там изплуват 🙂

 

Ако не ти се връща да четеш стари теми назад, може ли да цъкнеш на "Маркирай форума като прочетен" долу вдясно и да видим дали ще продължат да изплуват фантоми?

 

Малко бекграунд информация - прочетено и непрочетено, звездичките за участие в тема, както и целия индекс на търсачката се пазят на едно място, което поне засега ми е малко трудно да декодирам. Имаме опция за изчистване на целия индекс и създаването му отначало, която би трябвало да оправя всякакви подобни малки проблеми, но явно и тя не работи абсолютно коректно, а и честно казано много сменях между стария и новия алгоритъм на търсачката и сякаш между всичките тези промени леко се е счупило. 

Връзка към коментар
преди 52 минути , Георги каза:

Каква е тая магическа дата 25-26 април, че все от там изплуват 🙂

 

Ако не ти се връща да четеш стари теми назад, може ли да цъкнеш на "Маркирай форума като прочетен" долу вдясно и да видим дали ще продължат да изплуват фантоми?

 

Малко бекграунд информация - прочетено и непрочетено, звездичките за участие в тема, както и целия индекс на търсачката се пазят на едно място, което поне засега ми е малко трудно да декодирам. Имаме опция за изчистване на целия индекс и създаването му отначало, която би трябвало да оправя всякакви подобни малки проблеми, но явно и тя не работи абсолютно коректно, а и честно казано много сменях между стария и новия алгоритъм на търсачката и сякаш между всичките тези промени леко се е счупило. 

 

Същото продължи и вчера.

Сякаш за няколко отворени от новите се появяваше по една стара.

Маркирах прочетен, да видим сега дали ще има фантоми.

Clipboard01.jpg

Връзка към коментар

Докладвайте дали има проблеми с прочетени/непрочетени теми и индикаторът за участие в тема (звездичката). Бъгът би трябвало да е оправен, към новата търсачка сме в момента. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги каза:

Докладвайте дали има проблеми с прочетени/непрочетени теми и индикаторът за участие в тема (звездичката). Бъгът би трябвало да е оправен, към новата търсачка сме в момента. 

Аз вече не наблюдавам такива проблеми... 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В случая авторът е скрил снимката/албума така че съобщението за грешка е ок. Това, което не е ок е защо виждаш връзка към скрито съдържание, но ще го проследим още малко дали се получава за да пусна по-обстоен бъг доклад. 

Връзка към коментар

Извинявай, прав си.

 

Проблемът сте го дискутирали с @Фичо :

 

При мен времето е около 3-5 секунди. 

Аз съм с IE и като се цъкне върху бутона за емотиконките (Emoji) , той не "потъва" и забавянето е такова, че човек се пита цъкнах или не и като е нетърпелив и цъкне пак и те тъкмо са се появили и се скрият и … айде пак.  🙂 

Няма значение дали цъкам за първи път или е някой следващ. Винаги времето е почти такова.

Не е от моя Интернет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, забелязвам, че при IE са по-бавни. @Фичо - ти какъв браузер ползваш?

 

Може ли някой да пробва от мобилно устройство как е, на първо време няма значение какво. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги каза:

Да, забелязвам, че при IE са по-бавни. @Фичо - ти какъв браузер ползваш?

 

Може ли някой да пробва от мобилно устройство как е, на първо време няма значение какво. 

😀😁

Пиша ти от телефона си. 

По-бързо е (1-3 сек), но все пак се усеща като забавяне. Няма осезаема разлика между първия и втория път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Георги каза:

Да, забелязвам, че при IE са по-бавни. @Фичо - ти какъв браузер ползваш?

Аз съм хромиран.
Сега пробвах лисацата - малко по-бързо ги отваря (може би около секунда), но пак не е като да излизат веднага.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Safari на iOS ги отваря за по-малко от секунда. 

Друг е въпроса, че това май са емоджитата от Андроид, които са доста грозни според мен. 

 

 

 

6DE9FAFA-D24B-4E39-AD40-C1FADC991EBC.png

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар
преди 36 минути , Фичо каза:

И според мен така, ама си казах - айде да не издребняваме 🙂, пък и всеки има различен вкус ...

Аааа и аз се оплаках нейде из темите, че са хем грозни, хем смотани, хем или се отварят бавно, или не ми се отварят. С нахапани ябълки съм, със Сафари, де.

Като цяло, не ми пречи особено, но спрях да ползвам емотикони, колкото ми се ще, пък си обичам - някак, по-ми прилича на жива реч с мимики.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 42 минути , AlexandraKo каза:

Като цяло, не ми пречи особено, но спрях да ползвам емотикони, колкото ми се ще, пък си обичам - някак, по-ми прилича на жива реч с мимики.

И аз съм така - без емотки съм като италианец, който трябва да говори с вързани ръце 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Относно емоджитата малко по-подробно...

 

Това не са на емоджита обвързани с конкретна платформа (още по-малко андроид), а на emojione: https://www.emojione.com/ Общо взето това е най-популярният пакет в момента. Може да използваме този пакет, този на twitter (https://emojipedia.org/twitter/) или вградената поддръжка в устройството ви. Според мен текущите изглеждат по-добре от туитърските или в най-лошия случай не изглеждат кой знае колко по-различно. Може да сте свикнали с тези в устройството ви, но те имат три много ключови недостатъка:

 

1. Не са унифицирани, т.е. на телефона ви ще изглеждат по един начин, а после на десктоп компютъра по друг. Имам причина да искам емоджитата да изглеждат еднакво на всички устройства, защото съвсем скоро определени икони от тях ще използваме и за други цели. Давам пример с елхичката, която всички които участваха в коледната игра с размяна на подаръци имаха под профила. Както и с реакциите за харесване, чудене, халбичка и т.н., всички те са взети от същия пакет. Искам, когато ползваме подобни икони те да са стилово еднакви с другите използвани във форума, а не да има една елхичка под профила, друга в списъка с емоджита на десктоп и трета в мобилния ви телефон. 

2. По-ограничени са по брой. И то липсват точно иконките за знамената на държави, които според мен са ключови с нашата тематика. 

3. Тези, които имат по-стари устройства или по-стари версии на браузерите, може въобще да не видят емоджитата. 

 

И така, наясно съм че всеки си има вкус, но няма как да се угоди на всички, в случая са избрани тези основно по практически причини, а не че ги намирам за изумителни. При всички положения са много по-добре от предишните остарели и морално и графично. Разбирам, ако сте били привързани към тях, но това го отдавам по-скоро на традиционния и задължителен отказ от всяка промяна. Дайте им време, ще свикнете. 

 

Относно зареждането на менюто, има лек и много удобен трик и въобще не е нужно да зареждате цялото меню и да обикаляте измежду стотиците предложения. Напишете двоеточие и после тръгнете да пишете ключова дума свързана с емоджито, което искате да пуснете (на английски). Двоеточието активира нещо като търсачка за емоджита. Така например, ако искам да пусна самолет ще тръгна да пиша ":airp..." и директно ще видя предложения:

 

image.png

 

Ако искам да видя емоджита с усмивки, ще напиша ":smi"... и веднага ще видя предложения:

 

image.png

 

Ако искам да плача, ще напиша ":cry":

 

image.png

 

Тези предложения се зареждат моментално и няма никакво забавяне, поне на моя компютър. Опитайте!

 

Иначе проучвам какви са възможностите менюто да се забърза, но според мен горния начин е много по-практичен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Георги каза:

има лек и много удобен трик
според мен горния начин е много по-практичен. 

Може и да не съм прав, но това не ми изглежда нито много удобно, нито много практично 😉  
За мен "удобно" е с два клика да включа към текста образ на някаква емоция, а то така -  първо пишеш двуеточие, после пък трябва да смениш регистъра от кирилица на латиница, после да мислиш коя дума на английски определя най-добре емоцията, че да започнеш да я пишеш, пък да избереш, пък отново да върнеш регистъра от латиница на кирилица за да продължиш с текста ...  тя стана една "де е Киро на кирия" 😄 - не ми изглежда чак много удобно.
Ама както и да е, това не е някакъв съществен проблем. Споменах го просто да имаш предвид. Щом имаш съображения (които сподели) да са точно тези емотките, нека да е така. 🙂

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Георги каза:

Относно емоджитата малко по-подробно...

 

Това не са на емоджита обвързани с конкретна платформа (още по-малко андроид), а на emojione: https://www.emojione.com/ Общо взето това е най-популярният пакет в момента. Може да използваме този пакет, този на twitter (https://emojipedia.org/twitter/) или вградената поддръжка в устройството ви. Според мен текущите изглеждат по-добре от туитърските или в най-лошия случай не изглеждат кой знае колко по-различно. Може да сте свикнали с тези в устройството ви, но те имат три много ключови недостатъка:

 

1. Не са унифицирани, т.е. на телефона ви ще изглеждат по един начин, а после на десктоп компютъра по друг. Имам причина да искам емоджитата да изглеждат еднакво на всички устройства, защото съвсем скоро определени икони от тях ще използваме и за други цели. Давам пример с елхичката, която всички които участваха в коледната игра с размяна на подаръци имаха под профила. Както и с реакциите за харесване, чудене, халбичка и т.н., всички те са взети от същия пакет. Искам, когато ползваме подобни икони те да са стилово еднакви с другите използвани във форума, а не да има една елхичка под профила, друга в списъка с емоджита на десктоп и трета в мобилния ви телефон. 

2. По-ограничени са по брой. И то липсват точно иконките за знамената на държави, които според мен са ключови с нашата тематика. 

3. Тези, които имат по-стари устройства или по-стари версии на браузерите, може въобще да не видят емоджитата. 

 

И така, наясно съм че всеки си има вкус, но няма как да се угоди на всички, в случая са избрани тези основно по практически причини, а не че ги намирам за изумителни. При всички положения са много по-добре от предишните остарели и морално и графично. Разбирам, ако сте били привързани към тях, но това го отдавам по-скоро на традиционния и задължителен отказ от всяка промяна. Дайте им време, ще свикнете. 

 

Относно зареждането на менюто, има лек и много удобен трик и въобще не е нужно да зареждате цялото меню и да обикаляте измежду стотиците предложения. Напишете двоеточие и после тръгнете да пишете ключова дума свързана с емоджито, което искате да пуснете (на английски). Двоеточието активира нещо като търсачка за емоджита. Така например, ако искам да пусна самолет ще тръгна да пиша ":airp..." и директно ще видя предложения:

 

image.png

 

Ако искам да видя емоджита с усмивки, ще напиша ":smi"... и веднага ще видя предложения:

 

image.png

 

Ако искам да плача, ще напиша ":cry":

 

image.png

 

Тези предложения се зареждат моментално и няма никакво забавяне, поне на моя компютър. Опитайте!

 

Иначе проучвам какви са възможностите менюто да се забърза, но според мен горния начин е много по-практичен. 

Абе, Жоре, как ще е по-лесно?

Кат искам да река “начумерена съм, “след колко време някой ще се сети как е на английски?

Не смятам, че това е начинът, ама, дето вика Фичо -щом така, така.

Връзка към коментар

Може би да върнем малко крачка назад. Ще ми кажете ли подробно как сте ползвали емотиконите до сега? Естетическите съображения настрана, как например си търсила иконката за "начумерена съм" преди? Просто искам да разбера къде е проблема, в това забавяне при зареждане на менюто ли?

 

Емотиконите могат да се превеждат, нарочно не съм го направил до сега, защото първо е доста труд, после не съм сигурен дали ще мога да ги преведа коректно и универсално, така че да излиза винаги това, което търсите. Т.е., възможен е лек против непрестанното сменяне на езици. Но просто трябва да знам какъв е проблема, нещо извън общи оплаквания, че не ви харесват. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги каза:

Може би да върнем малко крачка назад. Ще ми кажете ли подробно как сте ползвали емотиконите до сега?

 

 

Аз използвам 2-3 емотикона основно и те нали излизат няколко от най-изпалзваните отгоре. Така че с два клика съм готов, рядко се случва да потърся някой по-специфичен емотикон като скролвам... 🙂
Сега обаче отнема 2-3 секунди зареждането на емотиконите при опит за вмъкване на първия емотикон в дадено мнение, следващите емотикони в това същото мнение вече се зареждат веднага 🙂
Но при писане на следващото мнение, пак за първия емотикон зареждането става бавно. 
Това е, не знам дали ясно го обясних. 
Не е болка за умиране, но все пак ...

P.S. не виждам смисъл да ги превеждаш

Връзка към коментар

Обясни го, ясно, ще видя какво може да се направи 🙂

 

А тези, които ползваш често от стандартните ли са? Защото стандартните усмивки се заменят автоматично при писане. А ако не са от стандартните и ако наистина са само 2-3, нямам против да направим кратки кодове за тях, нещо от рода на :$ :^ и т.н. Не съм пробвал, но не виждам причина да не сработи. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.