Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

От Андроид 8.1 също са по-добре изглеждащи от сегашните:

 

https://emojipedia.org/google/android-8.1/

 

Не мога да определя сегашните точно откъде са, може би от доста по-стара версия на Андроид.

А дали не може да се направи така, че ако са на отделен ред да са два пъти по-големи? Както е снимката ми от WhatsApp?

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар
преди 26 минути , cybersimo каза:

От Андроид 8.1 също са по-добре изглеждащи от сегашните:

 

https://emojipedia.org/google/android-8.1/

 

Не мога да определя сегашните точно откъде са, може би от доста по-стара версия на Андроид.

А дали не може да се направи така, че ако са на отделен ред да са два пъти по-големи? Както е снимката ми от WhatsApp?

Сегашните са от twitter, писах го вече. 

 

iOS-ките не може да се ползват, те нямат вградена поддръжка тук и нямат официална векторна версия. Иначе емоджитата са шрифт, може да си настройваш размера им както искаш...

😀

😀

😀

😀

😀

 

Това им е предимство спрямо старите статични картинки, които на екран с голяма резолюция ще виждаш миниатюрни, а на такъв с ниска - огромни. 

 

Това, което може да се направи е да се поддържат вградените в устройството, което ще рече по един начин да изглеждат на хром на уиндоус, по друг на андроид и по трети на епъл устройство. Но лично за мен това е най-неприемливия вариант по ред причини...ок може би с една идея по-приемлив от връщането на старите картинки. Но ако трябва...

Връзка към коментар

Въпроса беше дали размера може да се удвоява автоматично, ако иконата е на нов ред. Така е при Viber и WhatsApp - ако е на реда с текста е с размерите на шрифта, ако е на нов ред е по-голяма. Иначе е ясно, че ръчно мога да ги уголемявам, но не е много удобно. 

 

Иначе гласувам за вградените в устройствата. Много по-бързо ще зареждат и по-бързо ще се пишат и използват. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, cybersimo каза:

Въпроса беше дали размера може да се удвоява автоматично, ако иконата е на нов ред. Така е при Viber и WhatsApp - ако е на реда с текста е с размерите на шрифта, ако е на нов ред е по-голяма. Иначе е ясно, че ръчно мога да ги уголемявам, но не е много удобно. 

 

Иначе гласувам за вградените в устройствата. Много по-бързо ще зареждат и по-бързо ще се пишат и използват. 

Не, не може. А и това с удвояването на емотикона на нов ред подозирам, че е по-подходящо за чат приложенията като цяло. 

 

Дефектът на вградените в устройствата е, че не всички поддържат всичко и ще има сериозни разминавания с това, което ти си мислиш, че предаваш чрез емотикони и това, което читателите ще виждат. А и за зареждането е съмнително, защото дългата комуникация, която проведохме, е че забавянето не идва от това...самите емотикони се кешират на първо зареждане, но самото меню което ги зарежда бави. А от това не мисля, че има как да се измъкнем. 

 

преди 2 часа, aleksandrina каза:

https://www.flaticon.com/packs/smileys-4

В този сайт има доста фри емотикони.

Не са съвсем безплатни обаче, трябва да добавя някъде из сайта връзка към тях и описание. А и очаквам предложенията да са конкретни, защото ще избера някои от там и е силно вероятно пак да не се харесат 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , aleksandrina каза:

Да си ги нарисуваме тогава. 🙂 Не може да няма някой графичен дизайнер във форума. Пък ще го споменаваме с добро и усмивка!

smile.jpg

Хич не е толкова лесна задача колкото може да изглежда 🙂

 

Върнах първоначалната стрелка за нагоре, ясно е че няма перфектно решение, но май с нея е работило по-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, antea каза:

 ако изборът се свежда до предишните или сегашните емотикони, категорично бих предпочела старите, много по-изчистени като дизайн ми изглеждат

+1

 

Съзнавам, че решението на проблема е доста по-комплицирано, отколкото изглежда. А и в крайна сметка не е толкова съществено. - точно каква усмивка, нацупване или плезене ще е ...

 

За мен скоростта е по-важна. Избора на emoji в момента … прекъсва мисълта ми - толкова е бавно.😉 Отклонявам се, препрочитам написаното … и чак тогава продължавам. Даже в последно време си пиша целия текст и после наслагвам емоциите, там където преценя.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги каза:

Това, което може да се направи е да се поддържат вградените в устройството, което ще рече по един начин да изглеждат на хром на уиндоус, по друг на андроид и по трети на епъл устройство. Но лично за мен това е най-неприемливия вариант по ред причини...ок може би с една идея по-приемлив от връщането на старите картинки. Но ако трябва...

To това е най-доброто решение за тия, на които са им "грозни", защото ще ползват тези, на които са свикнали и винаги ще са им красиви :)

Ама ако на различните устройства са с различно значение ще стане интересно

Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

To това е най-доброто решение за тия, на които са им "грозни", защото ще ползват тези, на които са свикнали и винаги ще са им красиви :)

Ама ако на различните устройства са с различно значение ще стане интересно

Не, не са с различно значение. Но е възможно някой да реши да напише, че лети от САЩ за Канада по този начин:

🇺🇸 ✈️ 🇨🇦

и на тези, чиито устройства не поддържат тези емоджита ще излезнат три празни кубчета. Емоджито е по-различно от емотикон и не е просто добавка към текста да изрази някакво настроение. В допълнение може и да е значителна част смислово от целия пост. 

преди 14 минути , EliDion каза:

Ето като не работи бутона долу и скролнеш и цъкнеш на навигацията излиза това

Screenshot_2018-07-12-14-59-30.png

А къде е проблема тук? Извинявай, поне в три различни посоки върви дискусията тук и може малко да позабравям 🙂 Аз не съм активен в мобилната версия, но мисля че като цяло точно така си изглежда менюто. 

Връзка към коментар
преди 15 минути , Георги каза:

А къде е проблема тук? Извинявай, поне в три различни посоки върви дискусията тук и може малко да позабравям 🙂 Аз не съм активен в мобилната версия, но мисля че като цяло точно така си изглежда менюто. 

Най-горния ред липсва. Където са индикаторите за лични съобщения и известията

преди 16 минути , Георги каза:

Не, не са с различно значение. Но е възможно някой да реши да напише, че лети от САЩ за Канада по този начин:

 🇺🇸 ✈️ 🇨🇦

 и на тези, чиито устройства не поддържат тези емоджита ще излезнат три празни кубчета. Емоджито е по-различно от емотикон и не е просто добавка към текста да изрази някакво настроение. В допълнение може и да е значителна част смислово от целия пост. 

То това и сега някой като го цитира се губи всичко, така че не е голяма стъпка назад. В смисъл, може би е по-малкото зло. А квадратчетата поне показват, че там е имало нещо.

Връзка към коментар
преди 32 минути , EliDion каза:

Ето като не работи бутона долу и скролнеш и цъкнеш на навигацията излиза това

Screenshot_2018-07-12-14-59-30.png

И при мен го има това от време навреме

Проблемът е, че ги няма известията.

Връзка към коментар
преди 25 минути , neuromancer каза:

Най-горния ред липсва. Където са индикаторите за лични съобщения и известията

 

 

преди 18 минути , bad kid каза:

И при мен го има това от време навреме

Проблемът е, че ги няма известията.

Ахааа, и това е свързано със стрелката или по принцип липсва? Ще си поиграя малко сега 🙂

Връзка към коментар
преди 6 минути , Георги каза:

 

Ахааа, и това е свързано със стрелката или по принцип липсва? Ще си поиграя малко сега 🙂

понякога липсва и мисля не е свързано със стрелката (не я ползвам). Но моя телефон е много зле и избягвам да правя тестове и заключения по него

Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги каза:

 

Ахааа, и това е свързано със стрелката или по принцип липсва? Ще си поиграя малко сега 🙂

Винаги когато не работи стрелката го има проблема.

Връзка към коментар
На 12.07.2018 г. в 21:23, EliDion каза:

Винаги когато не работи стрелката го има проблема.

А стрелката появява ли се в този случай? Това прилича на непълно зареждане на страницата и наистина с обновяване трябва да се оправи. За съжаление такива неща могат да бъдат причинени от един тон причини, от които 999кг причини са извън нашия контрол 🙂

 

На 14.07.2018 г. в 20:24, Hollywood каза:

Screenshot_20180714-201931.png.e01145a62765b89758cd5a42476dba94.png

Ако се появява на всяко мнение и за всички, може да погледна, но ми изглежда като еднократен проблем. Мобилните телефони е възможно да дават такива дефекти заради прекъснат обхват и т.н. 

Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

Пак ми дава прочетени мнения в потока за непрочетените. Но само доста стари такива. Това нормално ли е?

Не, не е нормално. В момента сме се върнали към старата търсачка, която преди последния ъпгрейд нямаше такива оплаквания. А мненията излизат ли като непрочетени и може ли да видиш дали са от преместена или отделена тема?

Връзка към коментар

Като прочетени си излизат, но във филтъра е избрано "непрочетено"

image.png

става въпрос за стари мнения, от май месец, в опашката. И са много, край нямат, не са всичките от модерирани теми.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.