Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 1 минута , cybersimo каза:

Почти не. Виждал съм изключително рядко. 

 

Но пък това е масово. И не се вижда само в мобилната версия:

 

 

603426A7-88AB-49DD-A69E-5E699E774874.jpeg

Дай повече подробности, какъв е проблемът тук?

Връзка към коментар
преди 1 минута , cybersimo каза:

Не се вижда нищо. Нито снимка, нито линк. Само текст

Сигурен ли си, че не ползваш някакви блокиращи плъгини и т.н.? В случая става въпрос за вградено съдържание от външен сайт (фейсбук) и при мен си излиза ок:

 

image.png

 

Някой друг с подобен проблем?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Към днешно време как е положението, продължават ли да се появяват грешки от този тип?

  

520.png.6725c7b15751c0c1ffc23f4342c14f61.png

Аз поне не съм засичал скоро, а преди бяха често явление

Връзка към коментар
преди 7 минути , cybersimo каза:

Не се вижда нищо. Нито снимка, нито линк. Само текст

 

преди 5 минути , Георги каза:

Сигурен ли си, че не ползваш някакви блокиращи плъгини и т.н.? В случая става въпрос за вградено съдържание от външен сайт (фейсбук) и при мен си излиза ок:

 

image.png

 

Някой друг с подобен проблем?

 

Аз.

 

Всички снимки (или линкове), които се публикуват от фейсбук, са недостъпни за мен подари рестрикциите на лаптопа ми. 

 

Молих, молих. молих да не се пускат линкове, а да се качват снимките, но резултат нямаше и се предадох... 

 

Допускам @cybersimo също ползва компютър с ограничен режим.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

 

 

Аз.

 

Всички снимки (или линкове), които се публикуват от фейсбук, са недостъпни за мен подари рестрикциите на лаптопа ми. 

 

Молих, молих. молих да не се пускат линкове, а да се качват снимките, но резултат нямаше и се предадох... 

 

Допускам @cybersimo също ползва компютър с ограничен режим.

Абе разбирам те, ама кой ще си прави труда да сваля снимките при себе си, пък после да качва във форума, и това ако въобще се сети...

ще трябва да минаваш един път с личен компютър/телефон, ако искаш да не изпуснеш нещо

Връзка към коментар

Ползвам телефон. И да - блокирам всички реклами. Но и на компютъра ги блокирам, а там снимката се вижда без проблем както ти си показал. 

 

Няма начин да си махна блокировката за да виждам фейсбОКЛука. 

 

Просто когато пускате нещо, нека да не е линк към фейсбук, защото не всеки го ползва

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

Абе разбирам те, ама кой ще си прави труда да сваля снимките при себе си, пък после да качва във форума, и това ако въобще се сети...

ще трябва да минаваш един път с личен компютър/телефон, ако искаш да не изпуснеш нещо

Така е. Дадох си сметка и спрях да моля - макар че много мрежи ограничават Фейсбук (и не само) и сигурно не съм единствена.

Просто отговорих за случването и направих допускане защо и друг може би има същия "дерт".

В момента, cybersimo каза:

Ползвам телефон. И да - блокирам всички реклами. Но и на компютъра ги блокирам, а там снимката се вижда без проблем както ти си показал. 

Няма начин да си махна блокировката за да виждам фейсбОКЛука. 

Просто когато пускате нещо, нека да не е линк към фейсбук, защото не всеки го ползва

Така е. Знам поне няколко магеланци, които не го ползват. Хора като тях са ощетени. Аз съм частен случай. Но е въпрос на етика, няма как да стане задължителна норма...

Връзка към коментар

Хм, такива линкове като споменатия са като цяло в по-свободните теми - тези с вицове и т.н. Тъпо, че не ви се отварят но няма как да взимам предвид политиката на работодателите ви, а още повече ако сами си правите блокирането на най-популярния сайт в света. 

 

Ако са просто връзка към файл хостнат от фейсбук би трябвало да се кешират при нас и да се виждат от всички. Ако се сещате някоя тема с пътепис или от подраздел "Дестинации" може ли да посочите за да погледна?

 

 

Връзка към коментар
преди 37 минути , Георги каза:

а още повече ако сами си правите блокирането на най-популярния сайт в света. 

Както казах, едни и същи блокиращи плъгини ползвам на компютъра и на телефона. Няма вариант да е от тях. 

 

Най-популярния сайт в света? Това как точно го установи?

Връзка към коментар
преди 21 минути , cybersimo каза:

Както казах, едни и същи блокиращи плъгини ползвам на компютъра и на телефона. Няма вариант да е от тях. 

 

Най-популярния сайт в света? Това как точно го установи?

Ние пък ползваме един и същи уебсайт. Мобилната версия не е отделна версия, а просто преоразмерена за по-малък екран - съдържанието е абсолютно същото. Може да пробваш да намалиш екрана на браузера на десктопа и да видиш какво ще се случи и дали ще изчезне връзката към фейсбук. При плъгините не е съвсем така, плъгин за Хром на Уиндоус е много по-различен от плъгин за Хром на МакОс или Андроид. 

 

За популярността няма смисъл да спорим. Нека не е най-популярния, а един от най-популярните. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

Абе разбирам те, ама кой ще си прави труда да сваля снимките при себе си, пък после да качва във форума, и това ако въобще се сети...

Аз винаги така правя. 🙂 Професионално изкривявате щот не понасям ботовете да ми линкват  снимките и да ми крадат яко от трафика и ползвам хотлинк защита. Фейсбук едва ли ще ги ощети, ама въпросът е принципен. Още повече, във всеки момент някой може да си ограничи фейсбук съдържанието и да стане недостъпно за всички.

Връзка към коментар

Ако поне функцията “Request desktop site” работеше, можеше и да разберем дали проблема е в плъгините, но не работи. 

Не разбрах как намаляването на екрана на десктопа ми ще намали и сайта, защото резолюцията е еднаква, но ще пробвам

Връзка към коментар
преди 9 минути , cybersimo каза:

Ако поне функцията “Request desktop site” работеше, можеше и да разберем дали проблема е в плъгините, но не работи. 

 

На Android си работи, така че проблемът явно е в Safari.

Връзка към коментар
преди 7 минути , cybersimo каза:

На други сайтове функцията работи, явно не е в Сафари

 

А на Android и на този работи, така че проблемът явно не е в сайта. 

Screenshot_20181021-101459.jpg

преди 1 минута , cybersimo каза:

Това мнение също не се вижда, а явно не е линк към фейсбук

 

 

A8E29136-0869-485E-83AA-E576BFA250C5.png

Като гледам скрийншота, си в Турция, а в Турция и Китай интернетът не е като в останалите части на света... Сигурна съм, че ме разбираш 🙂

Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

А на Android и на този работи, така че проблемът явно не е в сайта. 

Screenshot_20181021-101459.jpg

Проблема е, че сайта не разбира заявката когато е от Сафари, а когато е от Хром или каквото друго си имате на Андроид - я разбира. 

 

А щом други сайтове разбират заявката от Сафари - къде е проблема???

Връзка към коментар

magelanci. com няма десктоп версия и мобилна версия - само една е и се пренарежда спрямо резолюцията и размера на екрана. Това е и причината да не разботи при теб. 

Цитат

once upon a time we made separate "desktop" and "mobile" sites for responsiveness. But now, we use a more fluid approach where the site will adapt to any screen size. Open it on a computer and resize the window to see it in action. 

Цитат

Detect the dimensions of the screen and render the page accordingly (responsive design), meaning sending different user agents won’t matter.

преди 17 минути , cybersimo каза:

А щом други сайтове разбират заявката от Сафари - къде е проблема???

Краткият отговор - в Сафари-то 🙂

Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

magelanci. com няма десктоп версия и мобилна версия - само една е и се пренарежда спрямо резолюцията и размера на екрана. Това е и причината да не разботи при теб. 

Краткият отговор - в Сафари-то 🙂

Екрана на телефона ми е FullHD и на десктопа - също. 

Още по-кратък отговор - не е в Сафарито. 

 

Връзка към коментар
преди 40 минути , cybersimo каза:

На други сайтове функцията работи, явно не е в Сафари

 

Я пробвай request desktop size на apple.com и докладвай дали там работи. Със скрийншот ще помогне. 

 

Мнението на sasho от коя тема е? 

Връзка към коментар

Специално Apple.com може да разпознае продуктите си, предполагам. 

Но не виждам обяснение на проблема - защото не е в резолюцията на устройството. Иначе нямаше да работи и на Андроид. 

Взех произволен друг сайт - president.bg и си работи. Не споря, че има и други сайтове, които не разпознават заявка от мобилно Сафари. Просто и този явно е един от тях. 

Връзка към коментар
преди 15 минути , cybersimo каза:

Специално Apple.com може да разпознае продуктите си, предполагам. 

Но не виждам обяснение на проблема - защото не е в резолюцията на устройството. Иначе нямаше да работи и на Андроид. 

Взех произволен друг сайт - president.bg и си работи. Не споря, че има и други сайтове, които не разпознават заявка от мобилно Сафари. Просто и този явно е един от тях. 

Проблемът е следния. Имаш два вида сайтове по начинът, по който реагират на мобилни устройства. 

 

Единия вариант е специална мобилна версия - такива са dnevnik.bg, president.bg както казваш и други. Те засичат кой отваря сайта чрез user-agent и в зависимост от него решава коя версия да предостави на устройството. При тях подобна опция от сафари ще работи, защото тя симулира десктоп user-agent. 

 

При нас, както и при apple.com няма мобилна версия, има различен изглед в зависимост от устройството. User-agenta няма никакво значение. Аз за това те помолих да седнеш на десктоп и да преоразмериш браузера за да видиш как се променя изгледа. Зареденото съдържание е същото, просто едни елементи се крият или преобразуват. . 

 

Резолюцията няма особено значение, мобилните устройства интерполират, защото иначе абсолютно нито един сайт няма да е четим на тях. Ти си мислиш, че имаш фул хд екран на телефона, но я виж като какъв се разпознава от уебсайтовете: http://whatismyscreenresolution.net/

 

При андроид нещата са явно по-гъвкави и те премахват интерполацията като поискаш десктоп сайт. Сафари и ios са по-рестриктивни и при тях такъв вариант няма. 

 

С две думи, ако това е проблем при нас е точно толкова проблем и в apple.com. На тях поне може би им имаш повече доверие че знаят как да си направят сайта 🙂 Една от дискусиите, има ги много из интернет: 

 

И имам силното дежа ву, че за втори път го водим този диалог. 

Редактирано от Георги
Връзка към коментар
преди 34 минути , Георги каза:

При андроид нещата са явно по-гъвкави и те премахват интерполацията като поискаш десктоп сайт. 

Кой по-точно премахва интерполацията? Не трябва ли сайта да предостави подредбата на съдържанието според заявката?

 

И за втори път е. Аз просто отбелязах, че функцията не работи и следователно не мога да проверя дали проблема в в плъгините. Но някой реши, че му се спори...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.