Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 19 минути , Ellena каза:

Оплаквам се, че когато цитирам нечие име в тема след това не мога да продължа да пиша, а имам да казвам толкова много неща!

Опиши проблема стъпка по стъпка. Браузер и версия на браузера също ще помогнат. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Опиши проблема стъпка по стъпка. Браузер и версия на браузера също ще помогнат. 

Браузер Мозила, версията не знам коя е. Проблема е, че след като цитирам името на някой съфорумец след това курсура си остава в тъмния правоъгълник с името и не мога да продължа да пиша. Мога само да публикувам. Явно трябва да пиша имената накрая. Благодаря, @Георги

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, Ellena каза:

Браузер Мозила, версията не знам коя е. Проблема е, че след като цитирам името на някой съфорумец след това курсура си остава в тъмния правоъгълник с името и не мога да продължа да пиша. Мога само да публикувам. Явно трябва да пиша имената накрая. Благодаря, @Георги

И при мен остава там, но просто натискам space (интервал) и всичко продължава нормално

Връзка към коментар
преди 2 минути , Ellena каза:

Браузер Мозила, версията не знам коя е. Проблема е, че след като цитирам името на някой съфорумец след това курсура си остава в тъмния правоъгълник с името и не мога да продължа да пиша. Мога само да публикувам. Явно трябва да пиша имената накрая. Благодаря, @Георги

И се  се оплаквам от същото. И от много време. За това, пиша, каквото пиша, накрая вмъквам името.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Пробвах с Firefox, всичко е ок. Може ли да пробвате с гол браузер, в инкогнито режим, без никакви активирани плъгини? До всички с проблемите, някой може ли да ми направи клипче? И всички ли използвате Firefox?

 

преди 38 минути , Ellena каза:

При мен спейса не действа. Като натисна спейс- публикувам.

Това, че със спейса публикуваш, означава, че фокусът е заминал върху бутона за публикуване, обикновено се случва след като натиснеш tab докато си в редактора. При другите с проблеми така ли е? 

Връзка към коментар
В момента, Ellena каза:

Чакай сега да видя дали фокусът ми е заминал където казваш, @Георги. 

Мога да пиша! Мерси! Трябва да внимавам при натискането на буквите.

Ама така май споменаването не работи 🙂

 

Просто като тръгнеш да цитираш някой не трябва да натискаш tab, или изписваш името до край или избираш от падащото меню. Tab праща фокуса на бутона и спейса след това публикува 🙂 Я кажете дали съм някакъв шерлок или проблемът е другаде?

Връзка към коментар

пробвах веднъж със спейса и стана 🙂 след това пробвах пак, без спейса и пак успях да пиша след споменаването @..., така че проблемът поне за момента не съществува при мен

иначе и аз съм с Firefox

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Забелязвам разнообразни оплаквания при прикачване на снимки, нареждането им сред текст и т.н. Проблеми, които са се появили напоследък, а ги е нямало преди. Ще го гледам в детайли през уикенда, но до тогава ще се радвам на всякакви подробности, които биха ми помогнали в диагностиката 🙂

Връзка към коментар

Ами например при постване на пътепис, някаква част от снимките се появяват освен в текста (там, където са вмъкнати), също и след края на текста.  Пробвала съм да изтрия тези в края на текста - общо взето не се получава.  Не съм упорствала много, де.

Ето, виж тук:

https://magelanci.com/patepisi/северна-америка/съединени-американски-щати/от-къде-започва-мисисипи-r509/

 

Всички съм ги вмъквала по един и същ начин - провлачвайки от компютъра ми.

Редактирано от Rumiana
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Rumiana каза:

Ами например при постване на пътепис, някаква част от снимките се появяват освен в текста (там, където са вмъкнати), също и след края на текста.  Пробвала съм да изтрия тези в края на текста - общо взето не се получава.  Не съм упорствала много, де.

Ето, виж тук:

https://magelanci.com/patepisi/северна-америка/съединени-американски-щати/от-къде-започва-мисисипи-r509/

 

Всички съм ги вмъквала по един и същ начин - провлачвайки от компютъра ми.

Здравей, погледнах пътеписа - снимките, които излизат най-отдолу, са прикачени по 2 пъти. Когато дадена снимка не е вмъкната в текста, а е прикачена, то тя автоматично се появява най-отдолу. Дефакто, прикачените втори път снимки, не са вмъкнати в текста и затова излизат отдолу.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Rumiana каза:

Ами например при постване на пътепис, някаква част от снимките се появяват освен в текста (там, където са вмъкнати), също и след края на текста.  Пробвала съм да изтрия тези в края на текста - общо взето не се получава.  Не съм упорствала много, де.

Ето, виж тук:

https://magelanci.com/patepisi/северна-америка/съединени-американски-щати/от-къде-започва-мисисипи-r509/

 

Всички съм ги вмъквала по един и същ начин - провлачвайки от компютъра ми.

Това се случва, когато прикачената снимка не и е оказано изрично къде да е в текста. Такива снимки автоматично се прикачват в края. Ти после махаш от текста, но самата снимка е прикачена към пътеписа и пак автоматично се слага в края. Ще прегледам пътеписа и ще гледам да го изчистя 🙂 

Връзка към коментар

@Таньо, пробвах да възпроизведа твоя бъг, но не мога. Можеш ли да погледнеш долното клипче и да кажеш ако ползваш малко по-различна процедура? Това, което правя е да прикача снимка, да кликна два пъти върху нея, да я оразмеря. После въвеждам текст, добавям снимката до него, подравнявам вляво, вдясно и без и всичко изглежда да работи коректно. Google Chrome използвам. 

 

Jan 12 2019 8_00 PM.zip

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

@Таньо, пробвах да възпроизведа твоя бъг, но не мога. Можеш ли да погледнеш долното клипче и да кажеш ако ползваш малко по-различна процедура? Това, което правя е да прикача снимка, да кликна два пъти върху нея, да я оразмеря. После въвеждам текст, добавям снимката до него, подравнявам вляво, вдясно и без и всичко изглежда да работи коректно. Google Chrome използвам. 

 

Jan 12 2019 8_00 PM.zip

Тази функционалност работи и не е спирала. Текста в момента не създава проблеми. Последните качени оферти се получават, но снимките не са подравнени.

Преди две седмици можех да преоразмерявам прикачена снимка в полето, където пиша по следния начин: кликване два пъти върху нея, снимката ставаше активно поле, което можех да "дърпам" надясно, нагоре, надолу и цялата снимка /качена като файл или отрязана от някой екран/ се увеличаваше/намаляваше. Така успявах да подредя и подравня добре снимки с различни размери и се получаваше прегледно.

 

Вчера се случи следното:

Излезе известие, че  има публикация, кликнах върху него, но ме заведе в началото на темата.

image.png.f91d2928a4b55b1923412fe172daf9c4.png

Известието беше, че Macf1an публикува нещо, но всъщност той няма публикация.

Това е за втори път, предния може би отново беше също с неговото име, но в промоциите на Експидиа, където след кликване пак ме заведе в началото на темата - на първото мнение..

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 2 часа, Таньо каза:

Преди две седмици можех да преоразмерявам прикачена снимка в полето, където пиша по следния начин: кликване два пъти върху нея, снимката ставаше активно поле, което можех да "дърпам" надясно, нагоре, надолу и цялата снимка /качена като файл или отрязана от някой екран/ се увеличаваше/намаляваше. Така успявах да подредя и подравня добре снимки с различни размери и се получаваше прегледно.

 

Т.е. снимката след прикачване е имала маркерчета, с които да я оразмеряваш. Нещо такова, както е в уърд ли:

 

image.png

 

Никога не съм ползвал нещо такова и не съм бил наясно, че е имало подобна функционалност. Но като цяло не е имало обновявания на софтуера от месеци, т.е. ако има някаква промяна е може би в браузера ти, ако се е обновил. 

 

преди 2 часа, Таньо каза:

Известието беше, че Macf1an публикува нещо, но всъщност той няма публикация.

Това е за втори път, предния може би отново беше също с неговото име, но в промоциите на Експидиа, където след кликване пак ме заведе в началото на темата - на първото мнение..

Вероятно е бъг свързан с деленето на теми и местенето на мнения. Вероятно ти записва модерторските действия като нова публикация. Нямам в момента време да го разчопля както трябва, но вярвам че не е твърде голяма досада. 

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Таньо каза:

...

 

Вчера се случи следното:

Излезе известие, че  има публикация, кликнах върху него, но ме заведе в началото на темата.

image.png.f91d2928a4b55b1923412fe172daf9c4.png

Известието беше, че Macf1an публикува нещо, но всъщност той няма публикация.

Това е за втори път, предния може би отново беше също с неговото име, но в промоциите на Експидиа, където след кликване пак ме заведе в началото на темата - на първото мнение..

 

преди 32 минути , Георги каза:

...

 

Вероятно е бъг свързан с деленето на теми и местенето на мнения. Вероятно ти записва модерторските действия като нова публикация. Нямам в момента време да го разчопля както трябва, но вярвам че не е твърде голяма досада. 

 

@Георги, това прилича на проблема с отметките, които правя и авторите на мненията разбират за това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Георги каза:

Т.е. снимката след прикачване е имала маркерчета, с които да я оразмеряваш. Нещо такова, както е в уърд ли:

 

image.png

Никога не съм ползвал нещо такова и не съм бил наясно, че е имало подобна функционалност. Но като цяло не е имало обновявания на софтуера от месеци, т.е. ако има някаква промяна е може би в браузера ти, ако се е обновил. 

 

Вероятно е бъг свързан с деленето на теми и местенето на мнения. Вероятно ти записва модерторските действия като нова публикация. Нямам в момента време да го разчопля както трябва, но вярвам че не е твърде голяма досада. 

 

Да, като в уърд - точно. Беше перфектно. Старите ми публикации бяха идеално подравнени, а и ставаше лесно. Принципно не е проблем, но липсата на тази функционалност се появи малко преди Нова година и затова сигнализирах. Пиша от лаптоп и от настолен компютър.

Версиите на мозила, която ползвам са различни, но ще опитам от други компютри и друг браузър и ще пиша.

 

Допускам, че има общо с модераторската функция, не е проблем къде ме  препраща, не е досадно. Само за информация. 🙂

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
На 13.01.2019 г. в 0:02, ven62 каза:

@Георги, това прилича на проблема с отметките, които правя и авторите на мненията разбират за това.

Не, различно е със сигурност. Твоето не е бъг, просто малко по-нахални известия 🙂

 

На 13.01.2019 г. в 0:39, Ivette каза:

Отварям да разглеждам албум, превъртам снимките и някъде около коментарите под албума екрана се връща сам нагоре.

Това на мобилен или на десктоп? На всеки албум ли става? Току що пробвах и всичко си е наред. 

 

преди 19 часа, Таньо каза:

Да, като в уърд - точно. Беше перфектно. Старите ми публикации бяха идеално подравнени, а и ставаше лесно. Принципно не е проблем, но липсата на тази функционалност се появи малко преди Нова година и затова сигнализирах. Пиша от лаптоп и от настолен компютър.

 Версиите на мозила, която ползвам са различни, но ще опитам от други компютри и друг браузър и ще пиша.

Ми аз пробвам на хром - не работи. И както казах, никога не съм знаел че нещо такова работи 🙂 При мен с двоен клик се отваря прозорчето, в което ръчно мога да въведа размери, може би това да е някакъв вариант също...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 часа, Георги каза:

Това на мобилен или на десктоп? На всеки албум ли става? Току що пробвах и всичко си е наред. 

През мобилен телефон. Не става на всеки албум, а като че ли на такива с по няколко коментара. От коментарите скача нагоре към снимките.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.