Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

Възможно е да липсват известията за нови теми, отговори и т.н. Това ще е така само идните час-два, докато приключи реиндексирането на всички мнения. После вероятно известията ще се изсипят накуп 🙂

Връзка към коментар
преди 13 минути , T.E.Lawrence каза:

Такава голяма черна лента през екрана с последната страница на нов ред?  

Сега забелязах какво имаш предвид, ще го видя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не че е важно, но нова тема в списъка непрочетени излиза така

"тема публикува tch в Нощувки"

мисля, че преди беше с нормален словоред. 

 

Връзка към коментар

Когато съм в тема, независимо в кой раздел, под надписа че имаш непроверена, излизаше самата тема. Сега не се вижда никъде, но когато го натиснеш, те праща в непрочетената и чак тогава виждаш коя е.

Screenshot_20190506-103544.png

Връзка към коментар
преди 9 часа, neuromancer каза:

Не че е важно, но нова тема в списъка непрочетени излиза така

"тема публикува tch в Нощувки"

мисля, че преди беше с нормален словоред. 

 

Това го оправих вчера, но може да го има на друго място. Кажи ако все още го срещаш. 

преди 8 часа, Тони каза:

Когато съм в тема, независимо в кой раздел, под надписа че имаш непроверена, излизаше самата тема. Сега не се вижда никъде, но когато го натиснеш, те праща в непрочетената и чак тогава виждаш коя е.

Screenshot_20190506-103544.png

За съжаление тази функционалност е премахната, защото харчела много сървърни ресурси. Няма значение, че не го прави на всички форуми. Бучим малко да го върнат или направят някакво алтернативно решение, но за сега това е положението. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С новата версия имаме възможност за т.нар. lazy loading. Това е функционалност, която не зарежда снимки, превюта на клипове и т.н. преди или малко преди те да попаднат във видимата част на екрана ви.

 

Предимствата са, че се пести трафик и страниците се зареждат по-бързо - особено полезно за хората на мобилен интернет, имайте предвид, че ние сме доста тежък от към снимки сайт и само една страница на "В момента съм..." може да е доста натоварена. Недостатък е, че може да се получи малко досадно премигване, да чакате понякога някакви милисекунди докато се зареди снимката на екрана и т.н. 

 

Тази опция е вкючена в момента, докладвайте дали така е по-добре, дали е по-зле или не виждате промяна. Особено ако ползвате форума често през мобилен телефон. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , antea каза:

каква е функцията на плюса в горе вляво от лупата? като го натисна, всичко замръзва и трябва да reload- на страницата, за да продължа да правя нещо

 

Screenshot_20190506-125355.png

По идея е за създаване на тема, качване на снимка и т.н. директно от менюто горе. При мен също блокира, сега ще видя защо. 

Връзка към коментар
преди 39 минути , antea каза:

каква е функцията на плюса в горе вляво от лупата? като го натисна, всичко замръзва и трябва да reload- на страницата, за да продължа да правя нещо

 

Screenshot_20190506-125355.png

Вече трябва да е оправено, пробвай пак. Ако не работи може би ще трябва да се разлогнеш, нов браузер, триене на кеша и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 6.05.2019 г. в 12:51, Георги каза:

С новата версия имаме възможност за т.нар. lazy loading. Това е функционалност, която не зарежда снимки, превюта на клипове и т.н. преди или малко преди те да попаднат във видимата част на екрана ви.

 

Предимствата са, че се пести трафик и страниците се зареждат по-бързо - особено полезно за хората на мобилен интернет, имайте предвид, че ние сме доста тежък от към снимки сайт и само една страница на "В момента съм..." може да е доста натоварена. Недостатък е, че може да се получи малко досадно премигване, да чакате понякога някакви милисекунди докато се зареди снимката на екрана и т.н. 

 

Тази опция е вкючена в момента, докладвайте дали така е по-добре, дали е по-зле или не виждате промяна. Особено ако ползвате форума често през мобилен телефон. 

С оглед на липсващите отзиви допускам, че промяната като цяло е незабележима и за сега ще я оставим. Което пък е нож с две остриета - хубаво, че не ви дразни, но не е хубаво, че не се забелязва подобрение. Все пак, ако много ви дразни, а по някаква причина сте запазили скромност - споделете 🙂

Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги каза:

С оглед на липсващите отзиви допускам, че промяната като цяло е незабележима и за сега ще я оставим. Което пък е нож с две остриета - хубаво, че не ви дразни, но не е хубаво, че не се забелязва подобрение. Все пак, ако много ви дразни, а по някаква причина сте запазили скромност - споделете 🙂

Още вчера сутринта, когато се събудих, щях да пиша, че като цяло съм "проспал" ъпдейта, т.е. на фона на забележките към онзи момент при мен всичко си беше добре и по старому, в добрия смисъл на думата. После забелязах една-две странички, които в определен момент не бяха намерени, но явно е било в процес на промени. Всичко е наред, поне в десктоп версията.

Връзка към коментар
На 6.05.2019 г. в 12:51, Георги каза:

Недостатък е, че може да се получи малко досадно премигване, да чакате понякога някакви милисекунди докато се зареди снимката на екрана и т.н. 

Чудех се откъде дойде това премигване... особено при по-бързо скролване. И не става дума за мобилен интернет, а на лаптоп и 100-мегабитов интернет.

Връзка към коментар

Ами при мен зареждането на снимките в тема с повече снимки отнема нормално към 2-3 секунди, понякога въобще не зареждат, т.е седят сиви и премигват и трябва да размърдам нагоре-надолу докато се оправят.

Ама аз съм далече и не ме считай за някакъв критерий.

Връзка към коментар

Т.е. за сега имаме по-скоро влошаване, от колкото подобрение, макар и минимално. Нека кажат и хората с мобилните телефони, това нещо най-вече на тях трябва да помогне. 

 

Преди 1 час, stanislavpp каза:

Мен ме дразни дебелата черна лента, която продължава да излиза , когато вляза през телефона (IOS) , при влизане с таблет ( също IOS) я няма.

Потвърден бъг, чакам да го оправят, но не зависи от мен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

Все пак, ако много ви дразни, а по някаква причина сте запазили скромност - споделете

За мобилен телефон май е по-удобно. На стандартен екран е по-скоро досадно, ама то няма как да е оптимизирано за двете устройства 🙂

Връзка към коментар
Здравко Ангел

Проблемно е, когато кликнеш върху държавите под профилната снимка на някого и вместо да ти покаже в кои държави е бил, директно те изхвърля от темата. Пробвах под три профила, и под трите ме изхвърли.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Здравко Ангел каза:

Проблемно е, когато кликнеш върху държавите под профилната снимка на някого и вместо да ти покаже в кои държави е бил, директно те изхвърля от темата. Пробвах под три профила, и под трите ме изхвърли.

Угх, това е гадно и най-вероятно ще е трудно за оправяне. Ще гледам уикенда да погледна. Сигурен ли си, че се появи след последния ъпгрейд или е от преди това?

Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 8 часа, Георги каза:

Угх, това е гадно и най-вероятно ще е трудно за оправяне. Ще гледам уикенда да погледна. Сигурен ли си, че се появи след последния ъпгрейд или е от преди това?

100% сигурно, че стана след ъпгрейда.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Здравко Ангел каза:

Проблемно е, когато кликнеш върху държавите под профилната снимка на някого и вместо да ти покаже в кои държави е бил, директно те изхвърля от темата. Пробвах под три профила, и под трите ме изхвърли.

 

преди 9 часа, Георги каза:

Угх, това е гадно и най-вероятно ще е трудно за оправяне. Ще гледам уикенда да погледна. Сигурен ли си, че се появи след последния ъпгрейд или е от преди това?

 

преди 48 минути , Здравко Ангел каза:

100% сигурно, че стана след ъпгрейда.

И аз го забелязах същия проблем. Не само те изхвърля от темата, ами отваря нов прозорец: 

1.jpg.24ba8e787223a7c8339edcfce80f39f3.jpg

 

Като цъкнеш на "Виж на карта" се появява голямата форумна карта, с опция да избереш континент: 

2.jpg.760775585ccab767098a04c1e33c5710.jpg

 

А след като избрах примерно Северна Африка се появява така: 

3.jpg.4cd5b23fdecb5bcb535576adefdc2e32.jpg

 

Това е онагледено. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 22 минути , Polina каза:

 

 

И аз го забелязах същия проблем. Не само те изхвърля от темата, ами отваря нов прозорец: 

1.jpg.24ba8e787223a7c8339edcfce80f39f3.jpg

 

Като цъкнеш на "Виж на карта" се появява голямата форумна карта, с опция да избереш континент: 

2.jpg.760775585ccab767098a04c1e33c5710.jpg

 

А след като избрах примерно Северна Африка се появява така: 

3.jpg.4cd5b23fdecb5bcb535576adefdc2e32.jpg

 

Това е онагледено. 

Браво, Полито, много си конкретна и нагледна 😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.