Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

@Георги можеш ли да оправиш тази бележка под линия Редактирано току-що от Rainy, която беше тънка и слабо забележима- ти я направи такава по наше настояване преди време, а сега е отново много голяма и заглушава текста много неприятно. Благодаря. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

@Георги можеш ли да оправиш тази бележка под линия Редактирано току-що от Rainy, която беше тънка и слабо забележима- ти я направи такава по наше настояване преди време, а сега е отново много голяма и заглушава текста много неприятно. Благодаря. 

Това "оправяне" спря да работи в последната версия, ще трябва да почна пак от нулата. Не обещавам за срокове, но ще погледна. 

Връзка към коментар

Поначало не сме елиминирали източника на тия грешки, местенето на сървъра ще е идните седмици. Но в конкретния случай мисля, че беше глобален интернет проблем, за който нямаше какво да направим така и така. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оооооо!!! Не мога да видя на никой държавите!!! Дава ми същото - виж на карта , а после да избера континент и после едно голямо НИЩО! Дори карта не ми отваря.... 🤬🤬🤬 Какво да направя, друг начин има ли?

Връзка към коментар
На 6.05.2019 г. в 6:51, Георги каза:

С новата версия имаме възможност за т.нар. lazy loading. Това е функционалност, която не зарежда снимки, превюта на клипове и т.н. преди или малко преди те да попаднат във видимата част на екрана ви.

 

Предимствата са, че се пести трафик и страниците се зареждат по-бързо - особено полезно за хората на мобилен интернет, имайте предвид, че ние сме доста тежък от към снимки сайт и само една страница на "В момента съм..." може да е доста натоварена. Недостатък е, че може да се получи малко досадно премигване, да чакате понякога някакви милисекунди докато се зареди снимката на екрана и т.н. 

 

Тази опция е вкючена в момента, докладвайте дали така е по-добре, дали е по-зле или не виждате промяна. Особено ако ползвате форума често през мобилен телефон. 

Значи, това би могло доста да се подобри. В момента както е, зарежда картинките на екрана и спира, чак като скролна надолу почва пак да зарежда следващите. Би могло докато аз съм спрял да мърдам и чета, а браузера няма друга работа, да зарежда поред надолу, така би трябвало да има голямо подобрение, защото докато чета, то ще зареди снимките. Така както е в момента единственото предимство е, че зарежда страницата първоначално бързо, но после пак си чакаш... В момента се пести трафик, ако четящия се откаже да скролва и да гледа снимките надолу, иначе ако иска да види всичко ще е все едно.

Предполагам, че това е в кода и ти не можеш да го пипаш, но поне да пратиш коментар на разработчиците.

Връзка към коментар
преди 11 минути , neuromancer каза:

Значи, това би могло доста да се подобри. В момента както е, зарежда картинките на екрана и спира, чак като скролна надолу почва пак да зарежда следващите. Би могло докато аз съм спрял да мърдам и чета, а браузера не прави нищо да зарежда поред надолу, така би трябвало да има голямо подобрение, защото докато чета, то ще зареди снимките. Това в момента единственото предимство е, че зарежда страницата първоначално бързо, но после пак си чакаш... 

Предполагам, че това е в кода и ти не можеш да го пипаш, но поне да пратиш коментар на разработчиците.

Ами основната идея е да пести и трафик, а начинът, по който ти го описваш няма да спести нищо.

 

Начинът, по който се модифицира това е един параметър, който задава на какво разстояние преди и след текущото положение на екрана да зарежда снимките. Изглежда този параметър е настроен доста консервативно на 50 пиксела. Това означава, че както гледаш текущото екранче, снимките се зареждат 50 пиксела преди него и 50 пиксела след него, което е малко. 

 

Има някакъв теоретичен начин да се промени, но е доста тегаво и при всеки ъпгрейд пак трябва да се прави и пак са възможни проблеми. Всички неща, от които се оплакват хората тук - текстът за редактиране, посетните държави са ръчни промени, които сме правили ние и при ъпгрейд се чупят. Ако се натрупат много такива в един момент ще ми е тотално невъзможна поддръжката. Така че на този етап отказвам да се опитвам да го пипам, по-скоро ако е проблем ще го махна и да си остане както беше преди. 

 

Иначе добавих обратна връзка, дано я вземат предвид. 

Връзка към коментар

Ами както аз го описвам няма да е досадно, защото докато съм нагоре то ще зарежда надолу, което не се вижда, и ще се спести време. Така в момента аз като скролна надолу пак си чакам няколко секунди да зареди картинките. Спестява се време и трафик само ако аз не чета надолу, ако чета всичко така или иначе няма как да се спести трафик а в момента не се пести и време.

 

Може да го промениш да не е 50 пиксела, ами поне един екран да речем, т.е. докато аз гледам текущия да зарежда следващия, като скролна надолу една картинка да започне по-следващия. Така може е да много по-добре. Просто за мен аз не го виждам като някакво подобрение както е в момента.

Връзка към коментар

ОК, имам го предвид. Просто ще преценя дали да го оставим така или да го спрем съвсем. Междинния вариант, при който пипам в кода да коригирам не ми се прави. 

 

Очаквам и други мнения!

Връзка към коментар
преди 18 часа, Георги каза:

Очаквам и други мнения!

Току-що открих още един неприятен ефект от тази функционалност. Четейки пътепис, тъй като снимките бяха дребни, исках да ги разгледам една след друга отваряйки първата и после превъртайки със стрелките. Обаче заради това, че снимките не се зареждат всичките, можеш да превъртиш само отворената снимка плюс една преди и една след нея. След това, за да видиш другите на цял екран, трябва да затвориш снимката и отвориш наново. 

 

В мнения с повече снимки като във "В момента съм" пък, страницата започва да "подскача" нагоре-надолу при зареждането на снимките и да ме връща към по-горни мнения.

 

Друг проблем, който открих след ъпгрейда и преиндексирането е, че отново ми показва прочетени теми и мнения като непрочетени. В темата за Revolut например, ме върна около януари 2016 например. След отиване на Ново съдържание и повторно отваряне на Revolut, ме прехвърли към съдържание от 2018 и т.н.

Връзка към коментар
преди 9 часа, chandni каза:

Друг проблем, който открих след ъпгрейда и преиндексирането е, че отново ми показва прочетени теми и мнения като непрочетени. В темата за Revolut например, ме върна около януари 2016 например. След отиване на Ново съдържание и повторно отваряне на Revolut, ме прехвърли към съдържание от 2018 и т.н.

Тива го има и при мен, но на много малко теми. Предимно на обемистите

преди 9 часа, chandni каза:

В мнения с повече снимки като във "В момента съм" пък, страницата започва да "подскача" нагоре-надолу при зареждането на снимките и да ме връща към по-горни мнения.

Това обаче го няма при мен и не го е имало. Признавам, че съм пробвал само на iOS - iPhone и iPad. 

Опитвам се да го възпроизведа като видях и друго мнение, но не успях

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
На 8.05.2019 г. в 22:23, Rainy каза:

@Георги можеш ли да оправиш тази бележка под линия Редактирано току-що от Rainy, която беше тънка и слабо забележима- ти я направи такава по наше настояване преди време, а сега е отново много голяма и заглушава текста много неприятно. Благодаря. 

Мисля, че сега е по-добре. В допълнение ще включа възможността да криете от други нормални потребители кога е редактирано съобщението, така повечето такива трябва да изчезнат за вас въобще. 

 

Демо:

Редактирано от Георги
Връзка към коментар
преди 25 минути , Георги каза:

Мисля, че сега е по-добре. В допълнение ще включа възможността да криете от други нормални потребители кога е редактирано съобщението, така повечето такива трябва да изчезнат за вас въобще. 

 

Демо:

Благодаря! Идеалното наистина би било да го няма. Аз ползвам транслитиране, понякога грешките са много - а и от окьоравяване, и много често поправям, и после гледам тъжно загрозения текст. Наистина благодаря за разбирането. 

Връзка към коментар

"Посетени държави" под профилната снимка също не работи. При клик препраща към страница с картата на посетените държани от съответния човек, но там също е празно.

 

Също така "Атлас на посещенията" на главната страница, мисля, че преди като кликнеш върху някоя държава, показваше посетилите я в поп-ъп. Сега списъкът се отваря в нова страница. Не знам дали е бъг или нарочно е така, но е малко неудобно.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Един бърз въпрос по принцип, само мен ли ме дразни, че снимките ъплоуднати към постовете са с тотално съсипано качество и наоколо има доста скрийншотове с размазани текстове? 

 

Не, че не знам какви алтернативи има и защо се прави, но начинът, по който се прави в случая не мисля, че съм го виждал в друг форум някога...  

 

Пример с файл с незначителни размери, който е допълнително компресиран и естествено размазан...

 

ips.jpg.71320a5c9acce14015deab994fe1fc9b.jpg

Връзка към коментар

чакай сега, аз не бих казал, че всички ъплоуднати снимки са размазани

сигурен ли си, че снимките не са така, както са качени, както и че не е от твоя браузър размазването?

Картинката в твоя пост се чете прекрасно според мен 

Връзка към коментар
преди 20 часа, seaell каза:

При преглеждане на профили излиза това

Screenshot_20190510-225323_Samsung Internet.jpg

Мерси, ще погледна. 

 

преди 20 часа, yordanov каза:

"Посетени държави" под профилната снимка също не работи. При клик препраща към страница с картата на посетените държани от съответния човек, но там също е празно.

 

Също така "Атлас на посещенията" на главната страница, мисля, че преди като кликнеш върху някоя държава, показваше посетилите я в поп-ъп. Сега списъкът се отваря в нова страница. Не знам дали е бъг или нарочно е така, но е малко неудобно.

 

Потвърден проблем, просто ще ми трябва малко повече време за оправянето му. 

 

преди 5 часа, Adventurer каза:

Един бърз въпрос по принцип, само мен ли ме дразни, че снимките ъплоуднати към постовете са с тотално съсипано качество и наоколо има доста скрийншотове с размазани текстове? 

 

Има го този феномен при качване на снимки/скриншотове с текст. Ако се налага оразмеряване няма как да се избегне, което в нашия случай е при атачмънт над 900х600 пиксела. Настройките ни за компресия са по-скоро в посока повече качество, от колкото силна компресия, качеството е 75/100 и не е компресията виновна в случая, а оразмеряването, ако се налага. Просто при текст ефектът е най-видим. Може да се увеличи размера от 900х600 на по-голям, но това ще доведе до по-големи файлове и респективно по-бавно зареждане на сайта. Балансът е деликатен. 

 

 

На 10.05.2019 г. в 19:45, AlexandraKo каза:

Това с подскачането, дето вика @chandni го има и при мен на тИЛифонЯ и ай - пада.

Най-вероятно ще я махнем тази екстра и ще върнем нещата както си бяха. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги каза:

Най-вероятно ще я махнем тази екстра и ще върнем нещата както си бяха. 

Поправям се от горния ми пост и при мен го има. Но разбрах причината. Докато съм в салона в Доха. Понеже интернета е бавен - само тогава го има. При достатъчно бърз интернет сивите прозорци докато зареди картинката и подскачането са абсолютно незабележими

Връзка към коментар
преди 38 минути , cybersimo каза:

Поправям се от горния ми пост и при мен го има. Но разбрах причината. Докато съм в салона в Доха. Понеже интернета е бавен - само тогава го има. При достатъчно бърз интернет сивите прозорци докато зареди картинката и подскачането са абсолютно незабележими

Т.е. е досадно точно за хората, на които това нещо трябва уж да помага 🙂 Спирам го и пускам пак да се преиндексират постовете. За жалост си минават две-три итерации преди новите функционалности в софтуера да са добре реализирани. Ще им пиша и за това. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.