Прескочи до съдържание

Паркинг в центъра на София


luba_rizova

Препоръчани мнения

Здравейте, тъй като ще пътуваме от "Александър Невски" по Великден, съм в чуденка къде да си оставим колата. Да има някой координати /искам да се обадя предварително, за да съм сигурна/ на паркинг в близост, където да оставим колата за 4 дни? Разбира се, може да е платен, друг не търся. Или пък някой хотел, в който сте сигурни, че може да я оставим, като си платим. Имам вариант и в далечен хотел, ама така става дълга и широка -  ща платим нощувки /ок/, после паркинг, после такси в двете посоки /няма да можем да ползваме Метро поне в едната посока, тъй като тръгването е преди старта на Метрото/ и става наистина оскъпяване супер сериозно. За това предпочитам поне да избегнем таксито.

Връзка към мнение
преди 14 минути , luba_rizova каза:

Здравейте, тъй като ще пътуваме от "Александър Невски" по Великден, съм в чуденка къде да си оставим колата.

 

Можеш да ползваш паркинга на стадион Васил Левски (безплатен), който не е особено далеч.

Иначе Sense хотел съвсем наблизо имат подземен паркинг

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако автомобила е по-лъскав ,ще Ви препоръчам Паркинг Сердика.

Намира се в самият Център до Булбанк/ зад статуята на Света София /.

Има подземен и надземен паркинг

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

Нека да видим как се е променила ситуцията 6 години по-късно, освен че обхвата на платеното паркиране е разширен 😄 

 

Ще ми е нужен паркинг за 3-4 дена в района на площад Славейков. Като основни вариатнти съм набелязъл следните:

 

1. Някой от общинските паркинги в обхвата на самата синя зона. Например този на ул. Кузман Шапкарев. Как се осъществява таксуването там и колко струва? Мога ли да си платя за целия период и да влизам и излизам колкото пъти поискам? И изобщо може ли да се разчита, че ще има свободни места по тези паркинги?

2. Плащам си за престоя в синята зона и при нужда удължавам престоя над 2 часа. При този вариант какво трябва за какво трябва да внимавам, освен че след изтичането на двата часа мога да подновя "абонамента" след 15 минути?

3. Паркирам в зелена зона, която е сравнително близко до площад Славейков, да речем УАСГ, и трамбовам пеша след това 15-тина минути. В тези улици, които са на границата между синя и зелена зона реалистично ли е да се намери място за паркиране или защото е по-евтино е препълнено?

 

P.S.

По-горе споменатияt паркинг в хотел Сенс е 30 евро на ден, така че смело го пропускам.

Връзка към мнение

Аз процедирам така - оставям я в някое междублоково извън зона и после с метрото. Като се надявам да я заваря там и цяла. Да чукам на дърво за сега съм нямала проблеми. Но и колата ми не е лъскава. Тези общинските дето са като зелена зона си спазват зоната и на всеки 4 часа трябва да излизаш и да влизаш пак - визирам стадион В. Лески.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, tch каза:

Нека да видим как се е променила ситуцията 6 години по-късно, освен че обхвата на платеното паркиране е разширен 😄 

 

Ще ми е нужен паркинг за 3-4 дена в района на площад Славейков. Като основни вариатнти съм набелязъл следните:

 

1. Някой от общинските паркинги в обхвата на самата синя зона. Например този на ул. Кузман Шапкарев. Как се осъществява таксуването там и колко струва? Мога ли да си платя за целия период и да влизам и излизам колкото пъти поискам? И изобщо може ли да се разчита, че ще има свободни места по тези паркинги?

2. Плащам си за престоя в синята зона и при нужда удължавам престоя над 2 часа. При този вариант какво трябва за какво трябва да внимавам, освен че след изтичането на двата часа мога да подновя "абонамента" след 15 минути?

3. Паркирам в зелена зона, която е сравнително близко до площад Славейков, да речем УАСГ, и трамбовам пеша след това 15-тина минути. В тези улици, които са на границата между синя и зелена зона реалистично ли е да се намери място за паркиране или защото е по-евтино е препълнено?

 

P.S.

По-горе споменатияt паркинг в хотел Сенс е 30 евро на ден, така че смело го пропускам.

 

По същество:

1. Съмнявам се, че има пакринг, който да дава такъв вид "абонамент".

2. В сината зона има един трик, с който може да го докараш до 4 часа без прекъсване, без да светиш на колата на втория час. Условието да си следиш времето пак е в сила. Започваш с талони за 2 часа, следиш си времето, след което два часа пускаш СМС. После пазиш колата 15 минути след което можеш да повториш упражнението. Така покриваш 8-часов работен ден.

3. Двете места за най-трудно намиране на място за паркиране са на границата на синя със зелена зона в зелена и на границата на зелена зона и безплатното паркиране в безплатната зона. Там се бутат всички от съответната зона + онези, които са на границата в по-скъпата. По-лесно ще паркираш пред задния вход на парламента или президенството, отколкото на границата на зелена със синя. Вярно, ще те арестуват, но поне ще има място. В другия случай места няма.

Познати паркират в кв. Изток в района на посолствата и оттам с метро до "града".

И стига с тоя УАСГ. Научиха се всички, че тук е сводобно, няма място за тези, които живеем тук. :crazy:

Има един номер за безплатно паркиране на гърба на УАСГ, но аз не бих го пробвал. Практикува всеки ден от 4-5 несофийски коли на принципа "кой превари, той завари" с бележа с телефона на таблото, което не е никаква утеха, щото никой не може да реагира веднага да си премести колата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Zaro каза:

 

По същество:

1. Съмнявам се, че има пакринг, който да дава такъв вид "абонамент".

2. В сината зона има един трик, с който може да го докараш до 4 часа без прекъсване, без да светиш на колата на втория час. Условието да си следиш времето пак е в сила. Започваш с талони за 2 часа, следиш си времето, след което два часа пускаш СМС. После пазиш колата 15 минути след което можеш да повториш упражнението. Така покриваш 8-часов работен ден.

3. Двете места за най-трудно намиране на място за паркиране са на границата на синя със зелена зона в зелена и на границата на зелена зона и безплатното паркиране в безплатната зона. Там се бутат всички от съответната зона + онези, които са на границата в по-скъпата. По-лесно ще паркираш пред задния вход на парламента или президенството, отколкото на границата на зелена със синя. Вярно, ще те арестуват, но поне ще има място. В другия случай места няма.

Познати паркират в кв. Изток в района на посолствата и оттам с метро до "града".

И стига с тоя УАСГ. Научиха се всички, че тук е сводобно, няма място за тези, които живеем тук. :crazy:

Има един номер за безплатно паркиране на гърба на УАСГ, но аз не бих го пробвал. Практикува всеки ден от 4-5 несофийски коли на принципа "кой превари, той завари" с бележа с телефона на таблото, което не е никаква утеха, щото никой не може да реагира веднага да си премести колата.

Вярно ли, е че общинските паркинги също са с ограничение от 2/4 часа както спомена? @EliDion

С това изказване къде било най-трудно паркирането в комбинация с моята дебела глава ще се вкарам в приключение. Защото съм паркирал на границата на безплатната зона и зелената без проблем и като нищо поне да се пробвам да направя същото и на границата между синя и зелена 😂😂 Но усещам, че ще е грешка.

 

ЗА УАСГ никой не ме е светвал, достатъчно е да се погледне картата.

 

За паркиране в Изток, също не е лош вариант, но аз не смятам да седя цял ден в града, така че като дам 3лв за билети и изгубя поне половин час малко се губи смисъла.

Връзка към мнение

Това за паркинга на стадион Васил Левски ги казвам от личен опит. Момчето на бариерата ми каза да изляза и да вляза пак. Беше миналата година и не съм спазвала 15те минути, просто завъртях от едната бариера в другата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А защо някой иска да паркира на граници на зелени, червени или каквито и да е зони като идва от провинцията?

Така или иначе няма да спре до мястото, за която е тръгнал. Има няколко буферни паркинга на метрото, където може да се спре и трябва да е безплатно, ако се ползва метро. Не знам само каква е опцията за няколкодневно паркиране ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, EliDion каза:

Това за паркинга на стадион Васил Левски ги казвам от личен опит. Момчето на бариерата ми каза да изляза и да вляза пак. Беше миналата година и не съм спазвала 15те минути, просто завъртях от едната бариера в другата.

Може да зависи от паркинг до паркинг, защото скоро паркирах на открития между малкото и голямо НДК, там паркинга пак се стопанисва от ЦГМ. Колата остана една нощ като със сигурност припокриваше доста двучасови интервали. На другия ден чинно си ми взеха 30-ина лева на изхода и така.

 

Иначе из центъра има разни каубойски паркингчета, които са си частни и при късмет да имат място може да те оставят колкото е нужно. Не се сещам за някой в близост до Славейков, обаче. Ето пример: https://www.google.com/maps/@42.700335,23.3263671,3a,75y,310.58h,86.54t/data=!3m7!1e1!3m5!1sWoN1KFnY3XhwnLAQQU0hHg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DWoN1KFnY3XhwnLAQQU0hHg%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D263.34616%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз съм за спиране на буферните паркинги, нали това им беше целта - да се намали броят на коли из центъра. Паркираш на Интер-експо център и с метрото до където ти е кеф Стадиона, Университета, Сердика... 

В Изток, Гео Милев и близките квартали до центъра места трудно се намират. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не знам от коя страна ще влезеш в София, но аз бих ти препоръчала този паркинг на метростанция Вардар - https://goo.gl/maps/DKQyH2YT56qo7qXk7.  Той не се води буферен, а е просто квартален и напълно безплатен. Заради достъпа му зад магазините, много хора дори не го знаят. Колите ни многократно са пренощували там и не сме имали никакви проблеми. Мястото е пълно с хора и добре осветено. От Варвар до стадиона си за петнайсет минути, няма нужда да сменяш нищо по пътя. Това е и линията за летището.

 

Бих казала, че паркирането в центъра на София, в работен ден, е нещо доста страховито поради системната липса на каквито и да е било места - не само на границата на зоните, а по принцип. Напоследък ми се случва да обикалям по няколко пъти и да се паркирам доста далеч от набелязаната дестинация, да не говорим времето, което ми е отнело да се въртя в кръг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за изказаните предложения. Целта е колата да се ползва през деня за това питах каква е ситуацията в синя и зелена зона. В противен случай спирането на буферен паркинг би струвало около 25лв. за 4 дена, което е напълно приемлива цена, но и всеки ден над 1 час ще отива във возене на градския транпорт. В крайна сметка ако е толкова зле положението ще се прибегне до този вариант. Тъкмо "столичани" да не се затрудняват още повече с паркирането заради коли от "провинцията".

Връзка към мнение

Честно казано, вършене на работа с кола в центъра е спортна дисциплина, която никой уважаващ времето и нервите си софиянец вече не практикува. Освен, ако не става дума за превоз на багаж. Градският тарнспорт е доста по-бърз и по-удобен, най-вече метрото. С удоволствие бих ви разкрила тайните на паркирането в синя и зелена зона, но просто няма такива. Като алтернатива, може да си наемете Спарк - паркирането във всички платени зони в София с ел кола е напълно безплатно. Това, естесвено, след като си намерите място за паркиране 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , feel_the_rush каза:

Честно казано, вършене на работа с кола в центъра е спортна дисциплина, която никой уважаващ времето и нервите си софиянец вече не практикува. Освен, ако не става дума за превоз на багаж. Градският тарнспорт е доста по-бърз и по-удобен, най-вече метрото. С удоволствие бих ви разкрила тайните на паркирането в синя и зелена зона, но просто няма такива. Като алтернатива, може да си наемете Спарк - паркирането във всички платени зони в София с ел кола е напълно безплатно. Това, естесвено, след като си намерите място за паркиране 🙂

Мястото на отсядане е на центъра. Нещата за вършене в София и то не в идеалния център ще има само през първия ден, ако няма неприятни изненади. След това ще се ходи на разходки към Витоша и извън София. Въпросът е рано сутринта и вечерта къде да се остави колата. Явно на място ще се мисли решение според това колко е натопорчена обстановката.

Връзка към мнение

Аз принципно бих препоръчала паркиране някъде извън зоните. Все ще се намери някъде местенце. 

 

Ако държите да сте в центъра с колата, пак няма да сте в идеален комфорт. 

Сещам се за един платен паркинг близо до Мол София и наистина това което са написали по-горе за подземния паркинг на станция Сердика. 

Връзка към мнение

Да дам малко обратна връзка. Паркинги има много: на "Кузман Шапкарев,"  два броя на "Гладстон" и на "Гурко" друг въпрос, е че не познават парите и за 24 часа искат 40лв. Ако имаш работа само из централната част на София до около 19 часа, когато градския транспорт е още редовен, буферните паркинги са добра опция, но случая с нас не беше такъв. След 18 часа дори и в синя зона се намира се намират места, така че основно там паркирахме, тъй като през деня бяхме извън града.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

ще спим в едно БнБ близо до НДК, адресът попада в синя зона. Петък късно вечер (след 20 часа) до неделя вечер се чудя къде да паркирам.

В петък след 20 часа до събота сутринта 08:30 би трябвало да е безплатно, нали? И от събота 20 часа + цялата неделя също? Ако е така, търся паркинг за събота от 08:30 до 20 часа. Дали може с 2х4 часа някъде в близка зелена зона? И тези смс-и на всеки час ли трябва да се пращат, няма ли как да платя за 4 часа наведнъж?

Връзка към мнение
преди 2 минути , deian каза:

Здравейте,

 

ще спим в едно БнБ близо до НДК, адресът попада в синя зона. Петък късно вечер (след 20 часа) до неделя вечер се чудя къде да паркирам.

В петък след 20 часа до събота сутринта 08:30 би трябвало да е безплатно, нали? И от събота 20 часа + цялата неделя също? Ако е така, търся паркинг за събота от 08:30 до 20 часа. Дали може с 2х4 часа някъде в близка зелена зона? И тези смс-и на всеки час ли трябва да се пращат, няма ли как да платя за 4 часа наведнъж?

Наведнъж можеш да пратиш 2СМС -а, Близка зелена зона има в Лозенец. Хрумва ми , че можеш да ползваш някой буферен паркинг на метрото, но провери как стои въпросът за събота. Иначе можеш да си купиш талони за синя зона и да редуваш 2ч. смс - си, 2 ч. талони. Трети вариант - питай хоста, може да има наблизо платен паркинг и да си решиш въпроса.

  • Браво 1
Връзка към мнение

В зелена зона попада района от другата страна на бул.Прага, което е близо. Платен паркинг има на бул.Витоша почти на ъгъла с ул.Доспат, който се пада под НДК малко след пилоните, не зная обаче цени.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.