Прескочи до съдържание

Будапеща - да си поговрим за измами


Crazy Horse

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Topfly каза:

Днес унгарската полиция е арестувала 13 души и е затворила заведението в което измамиха Crazy Horse.

Ето го и възмездието! Даже не се наложи много да се чака.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 hours ago, Topfly said:

Днес унгарската полиция е арестувала 13 души и е затворила заведението в което измамиха Crazy Horse.

Я виж ти! Много интересна и положителна новина. Topfly, можеш ли да дадеш някакъв линк към новината? Ще ти бъда благодарен. Аз така и не получих отговор от полицията на оплакването ми, а им описах доста добре ситуацията и затова си помислих, че те просто са ме игнорирали, а то какво се оказа, приятно ме изненадват днес с тази акция. Дано продължават в същия дух, защото имат още много много работа. 

 

Аз не се чувствам толкова измамен, защото не им позволих да ми взамат 300 евро, но исках да предупредя и  останалите магеланци за мястото и да изразя разочарованието си, че се толерира това от властите, а накрая получих доста злъчни коментари и префинени обиди, но нищо де. Радвам се ако съм помогнал на някого с информацията, а аз лично нито останах кой знае колко впечатлен от Будапеща, нито планирам да се връщам там с мои пари. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 2017. 06. 11. в 23:21, Crazy Horse каза:

Я виж ти! Много интересна и положителна новина. Topfly, можеш ли да дадеш някакъв линк към новината? Ще ти бъда благодарен. Аз така и не получих отговор от полицията на оплакването ми, а им описах доста добре ситуацията и затова си помислих, че те просто са ме игнорирали, а то какво се оказа, приятно ме изненадват днес с тази акция. Дано продължават в същия дух, защото имат още много много работа.

Това е официалното съобщение на полицията на унгарски цък

Според различни статии около 20-25 “рожденички“ са работели за заведението, като схемата с рожденичката е била специално ноу хау на това заведение.

 

Полицията вероятно не ти е отговорила, защото не е искала да регистрира сигналът ти като престъпление. Това се прави с цел статистически постоянно да се представя все по добра картина за престъпността в държавата ;) Това че не са ти отговори обаче не означава, че сигналът ти не е бил полезен.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 2017. 06. 11. в 23:21, Crazy Horse каза:

Аз не се чувствам толкова измамен, защото не им позволих да ми взамат 300 евро.

Част от схемата е да постигнат някакво споразумение с теб за да не “чувстваш толкова измамен“ и да платиш. Много по лесно ще платиш ако от 300 евро ти отпуснат 100-200 евро от колкото ако ти искат директно 50-100 евро. Отстъпката от сметката вероятно зависи от реакцията ти. Най-добре е разбира се изобщо да не се вкарваш в подобни филми!

 

В друга тема гледам, че се готвиш за Южна Америка! Там много горещо ти препоръчвам в подобна ситуация да не преговаряш или заплашваш, защото много лесно може да бъдеш наръган с нож :( Ако в Азия или Източна Европа има мегдан за преговори, в Южна Америка единственият начин за “преговори“ е да имаш две портмонета. Изпаднеш ли в гореща ситуация предаваш 100% от съдържанието на лесно достъпното портмоне с пари за един ден и се молиш да те пуснат! Всякакъв опит да се правиш на мъж може да има фатални последици! :(

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Topfly, много ти благодаря за инфиормацията. И за Южна Америка си прав. Аз отивам в края на декември по трасето Намибия-Южна Африка и там ще ми бъде генералната репетиция за Южна Америка. И на двете места ще внимавам, защото тази моя голяма уста може да ми докара само скоростна смърт някога. Ще ползвам само гид с кола или лицензирано такси  и нямам намерение да се мотая по никакви фавели, особено пеша. А, и няма да бъда със студенти, така че мисля, че ще е по-лесно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Crazy Horse каза:

Topfly, много ти благодаря за инфиормацията. И за Южна Америка си прав. Аз отивам в края на декември по трасето Намибия-Южна Африка и там ще ми бъде генералната репетиция за Южна Америка. И на двете места ще внимавам, защото тази моя голяма уста може да ми докара само скоростна смърт някога. Ще ползвам само гид с кола или лицензирано такси  и нямам намерение да се мотая по никакви фавели, особено пеша. А, и няма да бъда със студенти, така че мисля, че ще е по-лесно. 

Пу,пу, да не ти се случва втори път подобно нещо. Особено, като ще ходиш из Южна Америка.

Тези дни си говорих с един познат, който живее в Гватемала-сити. Лелеее, какви работи разправи, ужаасТ!:OНе че съм се запътила натам, ама след тоя разговор пък, съвсем ми се изпари интересът.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , AlexandraKo каза:

 

Тези дни си говорих с един познат, който живее в Гватемала-сити. Лелеее, какви работи разправи, ужаасТ!:OНе че съм се запътила натам, ама след тоя разговор пък, съвсем ми се изпари интересът.

Алекс, за Гватемала сити наистина се говорят страшни неща, но Гватемала се превърна в една от съвременните топ дестинации. Даже я видях и в някаква класация за подходящите за посещение страни от самостоятелно пътуващи жени. То всичко зависи от това точно къде ще ходиш. Не я отхвърля като дестинация изцяло.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 33 минути , mililia каза:

Алекс, за Гватемала сити наистина се говорят страшни неща, но Гватемала се превърна в една от съвременните топ дестинации. Даже я видях и в някаква класация за подходящите за посещение страни от самостоятелно пътуващи жени. То всичко зависи от това точно къде ще ходиш. Не я отхвърля като дестинация изцяло.

Абе, ти не бързай да ходиш, еле пък и сама.

Ето малко по въпроса:

http://www.politika.bg/article?id=47768

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ето ги “рожденичките“ на живо в едно предаване със скрита камера на холандската телевизия SBS6. Предаването е на холандски, но ключовите моменти са на английски и много добре се разбират. “Наивният“ турист опитва от всички начини с които може да бъде прецакан в Будапеща. Струва си да се изгледа цялото видео. цък

 

Препоръчвам и другите серии на предаването за Барселона, Париж, Мексико, Хавана и т.н. Рядко може да се види толкова добро и нагледно предаване за най-популярните измами които ни очакват в дадена дестинация.

 

 

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Бил съм много пъти в Будапеща и никой никога не ме е мамил. Дори в една кръчма имаше старци, които играеха на карти, и когато разбраха, че сме българи, пробваха да ни говорят на руски и ни черпиха бира. Просто не мога да си обясня защо това се е случило с Вас и Вашите студенти?! Единственото, което ми хрумва е да не би просто на външен вид да приличате на баламурници и по този начин да привличате гангстерите?!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.