Прескочи до съдържание

За холандските лалета и луковиците


Георги

Препоръчани мнения

Така, ходих в един огромен градински център тук, пълен със всякакви цветя. Питах ги за луковици, казаха че им е рано и ще имат октомври - ноември. 

 

Мисля, че по принцип тогава се садят и в след като няма в магазина, значи купуване на луковици сега  е несериозна работа. Принципно не е проблем да се вземат от цветния пазар в Амстердам, но там рядко има надпис не на английски, като цяло е за туристи. 

 

Та Полина и Елена да решат, до колко им е важно да имат луковици след 2 седмици :) Аз почти сигурно ще се прибирам пак октомври-ноември и ще мога да донеса "пресни" от градинския център. Нямам представа и като се купят по-рано как се съхраняват за да не поникнат и т.н. Вие си кажете как предпочитате :)

Връзка към коментар

Еми ноември - ноември да е! Щом Льонката ще чака и аз ще чакам.. :) Но за разлика от нея, аз съм паметливо копеле и помняяя,помняяя... , но хайде, че сега е лято и ще си идваш с по-малко багаж... :P , да не те мъчим да идваш със зимното, насред 40градусовата жега! :rolleyes:

 

ПС. Всъщност тука е момента да попитам с какво ще компенсираш? Биричка? Камъче от Пирин? Друго? :)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

да не те мъчим да идваш със зимното, насред 40градусовата жега! :rolleyes:

Верно, представяш ли си Жоро на Т2 пристигащи, с едно от онези якета-торба-джоб, пълни с луковици. :)

Това ще е достойно за снимка, след това постери и плакати, разпространявани апокрифно между хард фенове и потребители.

 

Направи си форум ~ .. €
Купи си travel jacket = 40 €
Купи отдавна обещани за подарък луковици от лалета = 30 €
Натъпчи ги по джобовете и слез с тях от самолета, доволен и неподозиращ, че ще те снимат за плакат = priceless

;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Верно, представяш ли си Жоро на Т2 пристигащи, с едно от онези якета-торба-джоб, пълни с луковици. :)

Това ще е достойно за снимка, след това постери и плакати, разпространявани апокрифно между хард фенове и потребители.

 

Направи си форум ~ .. €
Купи си travel jacket = 40 €
Купи отдавна обещани за подарък луковици от лалета = 30 €
Натъпчи ги по джобовете и слез с тях от самолета, доволен и неподозиращ, че ще те снимат за плакат = priceless

;)

Ами каква по-добра реклама от саморекламата? :) 

И си го представям и още как.. преди малко се бях зачела в темичката му "Пролет,пролеет, пролееееет" и не бих се изненадала, ако чак сега е дошла пролетта при него и той все още не е качил зимното яке на тавана :lol: :lol: .

Връзка към коментар

Да компенсирам? Аз всъщност правя по-добро предложение, ако искате туристическите луковици ще си ги получите сега, ма да не се наложи да гледате тъжно празната саксия идната пролет :)

 

Майтапа настрана, зимното яке го прибрах края на Април...но пък, пролетта я пропуснахме, но лятото за сега бива, макар и веднъж да съм спал на отворени врати и прозорци...

Връзка към коментар

Питах ги за луковици, казаха че им е рано и ще имат октомври - ноември. 

 

 

Мисля, че по принцип тогава се садят

 

Не, тогава се вадят от земята - за да не замръзнат, а и по това време вече са се образували и оформили напълно новите :)

 

От пазара в Амстердам мога и за да взема луковица ако някой иска и да ги доставя до България другия месеци или по нататък. Но, както Жоро е споменал, там са малко за туристи и не се знае кълнеемоста им каква е :wacko:

Връзка към коментар

От пазара в Амстердам мога и за да взема луковица ако някой иска и да ги доставя до България другия месеци или по нататък. Но, както Жоро е споменал, там са малко за туристи и не се знае кълнеемоста им каква е :wacko:

Благодаря  :) , но предпочитам да чакам късната есен - не за друго, но искам луковица, която да отстои на моето "гледане" на цветя, а тези туристическите нямат кой знае какъв шанс ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря  :) , но предпочитам да чакам късната есен - не за друго, но искам луковица, която да отстои на моето "гледане" на цветя, а тези туристическите нямат кой знае какъв шанс ;)

Бе то на вас това шега ви се струва май :rolleyes:

 

тия дни нещо си препрочитах "Цивилизацията" на Кенет Кларк ... , та от там съм сканирал  на 223стр.,  пише какво дават хората за една луковица:

post-139-0-79993900-1377621484_thumb.jpg

А вие какво давате :biggrin:, а ?

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А бе, Фичо друга книга не можа ли да хванеш да препрочиташ ми баш тази? :lol:

 

Кило ракия? :blush:

За кило ракия - само лалета, дето не цъфтят! Добави и някоя бира, за да имаш шанс да цъфнат! :lol:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.