Прескочи до съдържание

Билети от летище CDG до Париж с РЕР


Yavor

Препоръчани мнения

На летище Charles de Gaulle (CDG), терминал 2, е същински ад :mad: :angry: да си вземеш билет за RER от летището до Paris (Gare du Nord).

Поставени са някакви машинки за издаване на билети, които приемат само монети и кредитни/дебитни карти. Аз успях да си взема билет с кредитна карта от 5-тия път, а междувременно загубих 1 час на това летище. Опашките за тези машинки са километрични. Ако имаш кеш (т.е. недостатъчно монети за машинките), трябва да се редиш на километрична опашка в бюрото за продажба на билети. Такъв хаос не съм виждал на друго летище... :devil:

Връзка към коментар
29 minutes ago, Весела Ч. said:

Каква е цената на билета, за да си приготвя от тук монети?

Надявам се така да се оправим по-бързо.

От терминал 2 на CDG до Paris (без значение дали ще е Gare du Nord) е 10 евро в едната посока.

За да се избегнат опашките, може да се вземе безплатен трансфер до терминал 1 и оттам да се купи билет за RER до Paris.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
13 minutes ago, Весела Ч. said:

Благодаря, от къде се взима трансфера (дали ще се ориентирам лесно)? Това ще ми е първото посещение на Париж. 

ето инфо за shuttles между терминалите:

 

http://easycdg.com/airport-guide/travel-between-terminals-move-around-paris-cdg-airport/

 

http://easycdg.com/airport-guide/travel-between-terminals-move-around-paris-cdg-airport/cdgval/

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 4/17/2017 в 16:22, Yavor каза:

Аз успях да си взема билет с кредитна карта от 5-тия път, а междувременно загубих 1 час на това летище.

А каква беше причината за неуспешните опити? Несправяне с автомата поради липса на друг език освен френски, неприемане на картата или нещо друго? И каква е гаранцията, че на Терминал 1 опашките ще бъдат по-малки?

Връзка към коментар

И аз това се чудя, винаги успявам да си взема билет с карта от първия път. Подозирам, че причината е несправяне с автомата (който има меню на поне 4 езика) отколкото проблем. Аз също мразя това летище, пълно с народ и зле организирано, да не говорим ако се прави връзка с полет на друг терминал или недай боже гарата, мразя и РЕРа, но с купуването на билет проблеми съм нямал никога. 

Връзка към коментар

Владея доста добре френски език, така че не съм имал езикови проблеми да се справя с автомата. Просто автоматът не приемаше кредитна карта Виза и зацикляще или на одобряване на плащането, или на принтирането на билета.

Връзка към коментар

На мен ми се е случвало няколко пъти автоматите (не на летището, а на други гари в Париж и околностите) да не ми приемат картата - отхвърля плащането и трябва да почнеш отначало. Вярно, неприятно е и се губи време, а опашката след теб напира.

На Терминал 1 също има опашки, понеже там кацат много трансатлантически/трансконтинентални полети. Сравнително по-малко хора има на Терминал 3, ама той е на майната си, докато стигнеш там, ще изчакаш опашката на гишето на Терминал 2 :lol:

 

Редактирано от Роца
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос. Кацам на Терминал 1. Надявам се автобусната спирка е някъде около изхода. Мисля да се придвижа с автобус №  351, който спира в близост до хотела ми около площад Nation. Разбирам, че цената на билета е 6 евро или 3 Т, което доколкото схващам е 3 билета от онези карнети по 10 броя. Питането ми е откъде да купя билети на летището - автомат, директно от шофьора на автобуса. Съща така, бих искал да знам дали на връщане към летището мога да използвам билети от карнетите или все пак става дума за различен билет. Благодаря!

Връзка към коментар

Duke, можеш да купиш билетите директно от шофьора на автобуса, но там са малко по-скъпи (2 евро вместо 1,90 единичен билет от автомат или 1,45 за билет от карне).

От летището можаш да купиш директно карне и да ползваш билетите от него .

В самия автобус валидираш първо единия билет. Пътуваш. После в един момент ще има съобщение, че сменяш зоната и трабва да валидираш още един билет и после пак така. Не знам дали може да валидираш трите билета наведнъж, но аз лично не бих те посъветвала да го правиш, понеже всеки билет има валидност 1ч30 минути след валидирането в машинката. Ако попаднете в задръстване и пътуването отнеме повече време (в сайта на парижкия транспорт пише 70-90 минути от летището до Насион), може билетите ти да не са валидни като стигнете в Париж...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , Mary каза:

Ако прецениш, че ще ти е полезно, мога да ти купя едно карнé след месец. :) 

Благодаря за предложението, но нека първо да разбера дали ще ми свърши работа точно за този автобус от летището. Не за друго, но ако е необходимо да се купуват други билети, тогава няма причина да те ангажирам при положение, че на място в центъра така или иначе ще си купя карне...

преди 30 минути , Роца каза:

Duke, можеш да купиш билетите директно от шофьора на автобуса, но там са малко по-скъпи (2 евро вместо 1,90 единичен билет от автомат или 1,45 за билет от карне).

От летището можаш да купиш директно карне и да ползваш билетите от него .

В самия автобус валидираш първо единия билет. Пътуваш. После в един момент ще има съобщение, че сменяш зоната и трабва да валидираш още един билет и после пак така. Не знам дали може да валидираш трите билета наведнъж, но аз лично не бих те посъветвала да го правиш, понеже всеки билет има валидност 1ч30 минути след валидирането в машинката. Ако попаднете в задръстване и пътуването отнеме повече време (в сайта на парижкия транспорт пише 70-90 минути от летището до Насион), може билетите ти да не са валидни като стигнете в Париж...

Благодаря, Роца! Отговорих на Мари преди да прочета твоето мнение...

Връзка към коментар
преди 14 минути , Duke каза:

Благодаря за предложението, но нека първо да разбера дали ще ми свърши работа точно за този автобус от летището.

Имаш време да размислиш. :) 

Предложението ми е в сила.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 27.04.2017 г. в 19:29, Роца каза:

Duke, можеш да купиш билетите директно от шофьора на автобуса, но там са малко по-скъпи (2 евро вместо 1,90 единичен билет от автомат или 1,45 за билет от карне).

От летището можаш да купиш директно карне и да ползваш билетите от него .

В самия автобус валидираш първо единия билет. Пътуваш. После в един момент ще има съобщение, че сменяш зоната и трабва да валидираш още един билет и после пак така. Не знам дали може да валидираш трите билета наведнъж, но аз лично не бих те посъветвала да го правиш, понеже всеки билет има валидност 1ч30 минути след валидирането в машинката. Ако попаднете в задръстване и пътуването отнеме повече време (в сайта на парижкия транспорт пише 70-90 минути от летището до Насион), може билетите ти да не са валидни като стигнете в Париж...

Здравей, това валидно ли е все още, че в сайта им четем на 3 езика и пак не разбрахме, колко билета трябва да се валидират от карне от Шарл де Гол до гара Ест 😂. На едното място пише един трип или на всеки 90 мин нов билет, а ако имаме останало време може със същия билет да хванем метрото до крайната точка. Разбрахме, че не може да се ползват билетите от карнето за РЕРВ. А има ли опция за закупуване на двупосочен билет ( не видяхме такава) и колко струва , ако знаеш. В едната посока 10,30 евро пише.

 

https://www.ratp.fr/en/questions?taxo=4656&faqid=3241

Благодаря.

 

Аааа и още едни въпрос. Ако се вземе Карта Навиго седмична - пластиката може ли да се ползва догодина за студентска карта или е различна, ако разбира се имаш информация.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Не знам дали е още валидно, понеже от известно време не съм ползвала автобус със смяна на зоните.

Сега погледнах, че за автобусите 350 и 351 до летището билетите са 6 евро, та може би направо да се купуват от шофьора. На сайта за транпорт казват, че могат да се купят и от автоматите и ми се върти в главата, че на тях има опция да избереш билети от/до летищата. В понеделник ще си зареждам месечния абонамент на картата, мога да погледна на автомата, стига да не забравя.

 

За РЕР не може да си купите двупосочен билет в общоприетия смисъл на думата. Купувате два единични и ги ползвате в която посока искате до - и от летището. Цената е 10,30 евро на посока.

 

По въпроса за картата Навиго - накратко, по принцип имате пластиката (обикновена или Декуверт) и в нея може да зареждате дневен, седмичен или месечен абонамент. Но, за студенти по-изгодно излиза картата Navigo ImagineR - http://www.navigo.fr/titres/le-forfait-imagine-r-etudiant-presentation/

Тя е специално за студенти под 26 години, целогодишен абонамент (350 евро, около 30 евро на месец, при положение, че обикновеният седмичен абонамент е 23 евро, а месечният - 75 евро) и важи за всички зони и видове транспорт в района, с изключение на влака, обслужващ отсечката от спирка Antony на РЕР В до летището Орли. За сравнение, целогодишният абонамент за нестуденти с обикновената карта Навиго е 827 евро.

 

 

Връзка към коментар
преди 5 часа, EliDion каза:

Здравей, това валидно ли е все още, че в сайта им четем на 3 езика и пак не разбрахме, колко билета трябва да се валидират от карне от Шарл де Гол до гара Ест 😂. На едното място пише един трип или на всеки 90 мин нов билет, а ако имаме останало време може със същия билет да хванем метрото до крайната точка. Разбрахме, че не може да се ползват билетите от карнето за РЕРВ. А има ли опция за закупуване на двупосочен билет ( не видяхме такава) и колко струва , ако знаеш. В едната посока 10,30 евро пише.

 

https://www.ratp.fr/en/questions?taxo=4656&faqid=3241

Благодаря.

 

Аааа и още едни въпрос. Ако се вземе Карта Навиго седмична - пластиката може ли да се ползва догодина за студентска карта или е различна, ако разбира се имаш информация.

В Париж са майстори да те оберат на пристигане и на заминаване с убийствени цени от/до летищата

За 350/351 ще ви трябват  три билета t+ (единични или от карне) до гара Ест.

 

Навиго картата се издава със снимка и е само за местни (искат банкова сметка).

За не-местни е Навиго Декуверт (пак трябва снимка - лепи се на задната страна на картата и без снимка е невалидна), като има и 5 евро такса за самата карта. Това е най-изгодната карта, която може да се ползва в Париж, особено ако трябва да пътуваш до СеДеЖе/Орли/Версай и си за повече от три дни - 23Е за всички зони.

При Навиго има няколко тънки момента обаче:

- важи Понеделник-Неделя, и ако пристигаш четвъртък и заминаваш след неделя не е ясно дали ще е толкова изгодно финансово. При все, че Париж Визите за петте зони и за само един ден е 25 Евро например, а стандартната дневна карта (Мобилис) е 7,50, но не важи за РЕР/ВАЛ и експресните автобуси до двете летища.

- може да се купи само от гише и като go поискаш често или нямат пластики, или се опитват да ти пробутат Париж Висите.

 

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.