Прескочи до съдържание

Хотели изненадали приятно магеланците


Препоръчани мнения

Намирам темата за много полезна, аз лично съм попадал на изключително добри като локация, атмосфера, цена, удобство (по мое мнение) хотели, B&B, както и апартаменти под наем (не бива да се подценява и тази опция). Добре е такива места да се споделят с останалите.

 

Най-практично би било някой като тръгва нанякъде, да пише и ако някой друг има добри идеи за мястото, да отговаря.

 

Това на Георги до Сентрал Парк си е много сериозна находка, на мен ми изглежда изключително интересно.

Връзка към мнение

Идва моментът, в който преминаваш трийсетака и тук почне нещо да те опъва, там да те подръпва, нервните снопове по гърба се иззопват и си мечтаеш за СПА, процедурки и проч.

Дал Господ това в България.

 

През последните почивни дни бях във Велинград, в бившия Военен санаториум, квартал Лъджене, ул. "Пушкин" 2. Изкарах толкова добре, че не мога да си го крия само за мен. Трбва и вие да намажете.

Нека отмахнем факта, че се нарича с малко стряскащото име "Многопрофилна болница за долекуване, продължително лечение и рехабилитация "Вита ЕООД" - Велинград" и че обзавеждането и духа са все още соц., както и че се разхождат люде предимно на възраст 55+.

 

То въздух, то процедури, то спокойствие, то почивка и то при ненормалните цени от 25-30 лв. на човек за ден пълен пансион с включени процедури. Може по здравна каса, може на хотелски начала.

А храната - количеството и качеството - много и отлични. Гарантирам.

Препоръчвам и апартаментите, завършващи на 19, джакузито е двуместно и създава близост между хората.

 

Е, ако човек обича по-засуканите гипсокартонени хотели, "Вита" няма да му хареса, ама мен ме изкефи, даже вечерта ми свири на уше оркестър "Якоруда"

 

 

 

Повече инфо на: http://www.vita.velingrad.com/vitabg/indexbg.htm

 

 

Жоре, маани го това Пампорово, бре... имаш си Велинград :lol:

Въобще не ти е късно да започнеш ските. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Идва моментът, в който преминаваш трийсетака и тук почне нещо да те опъва, там да те подръпва, нервните снопове по гърба се иззопват и си мечтаеш за СПА, процедурки и проч.

Дал Господ това в България.

 

През последните почивни дни бях във Велинград, в бившия Военен санаториум, квартал Лъджене, ул. "Пушкин" 2. Изкарах толкова добре, че не мога да си го крия само за мен. Трбва и вие да намажете.

Нека отмахнем факта, че се нарича с малко стряскащото име "Многопрофилна болница за долекуване, продължително лечение и рехабилитация "Вита ЕООД" - Велинград" и че обзавеждането и духа са все още соц., както и че се разхождат люде предимно на възраст 55+.

 

То въздух, то процедури, то спокойствие, то почивка и то при ненормалните цени от 25-30 лв. на човек за ден пълен пансион с включени процедури. Може по здравна каса, може на хотелски начала.

А храната - количеството и качеството - много и отлични. Гарантирам.

Препоръчвам и апартаментите, завършващи на 19, джакузито е двуместно и създава близост между хората.

 

Е, ако човек обича по-засуканите гипсокартонени хотели, "Вита" няма да му хареса, ама мен ме изкефи, даже вечерта ми свири на уше оркестър "Якоруда"

 

 

 

Повече инфо на: http://www.vita.velingrad.com/vitabg/indexbg.htm

 

 

Жоре, маани го това Пампорово, бре... имаш си Велинград :lol:

Въобще не ти е късно да започнеш ските. :)

И входната ти врата на 11м от Вита :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Да изтупам темата от праха :)

 

Тъкмо прочетох една статия за "nanatsuboshi" (яп. седем звезди).

 

Е седемте звезди са за един влак пътуващ из Кюшу, Япония. Суперлуксозен, в действие от края на 2013 г. Дело на Koji Karaike и дизайнера Eiji Mitooka.

За да участвате във влаковия бавен круиз (четири дни и три нощувки), трябва да спечелите на организираната лотария. Не говорим за наградно пътуване. Печелите правото да си купите билет (най-евтиния струва ¥680,000). Авторът на статията е успял и разказва за пътуването си.

 

На мен ми се видя един прекрасен начин за разглеждане на тази част от Япония :)

Официалната им уебстраница: http://www.cruisetrain-sevenstars.com/

 

jp_sevenstars_train.jpg

Илюстрацията е от уебстраницата

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

В разгара на сезона се озъртах за уикенд със спокоен плаж. Едно семейно хотелче в Корфу ме грабна с гледката, отзивите и малкото си каменисто плажче, купихме билетите с райън и започнах да броя дните до пътуването.

 

Corfu Aquamarine hotel

https://corfuaquamarine.gr/

 

Вчера, след като си изпуснахме полета, макар цялата сума за 3 нощувки да беше дължима и изтеглена през букинг, се свързахме с тях и те наредиха парите обратно. 

 

Аз и преди това се бях влюбила в хотелчето и го разпращах на морските магеланци, но сега направо го пускам тук, да не се загуби.

  • Харесвам 8
  • Браво 5
Връзка към мнение
На 14.08.2013 г. в 21:58, Бръмбар каза:

 

Значи това хотелче в Карлсруе, не е централно като локация, но съм отсядала там многократно:

 

http://www.maison-suisse.de/alt/html-en/index.htm

 

Това което за мен ми беше  интересно е 1/ начина по който поднасят закуската.  Сядаш си на масата, на която те чака днешния вестник и почват да ти носят от всичко освен ако не кажеш да не ти носят (само за кафе/чай и т.н питат, както и за вида сок който искаш и дали искаш да ти донесат риба (сьомга и не знам каква още  :) ). Иначе се почва - кисело мляко с плодове, мюсли, панер с кроасани, сладка, мед, плато със колбаси и сирена, яйца, сто и пет чашки и чинийки със смеси за мазане и т.н. Все едно си на шведска маса, но всичко това на твоята собствена без да се разкарваш ; 2/ в банята освен разни чехли, четка и паста, кърпи за очила и обувки  и всички останали обичайни атрибути има мостри от кремове за лице и маски, както и парфюми (всички те маркови и от висок клас) и 3/ винаги ми предлагат сок за из път (не че се възползвам), но някак е приятно, а около Коледа и шоколадови Дядо Коледовци ;-). Иначе на някои им идва малко кичозна обстановката (много червено и златно), но на мен ми е приятна и една такава типично бюргерска 😉

Бил съм и аз тук някъде около 2018. Не знам кой ходи в Дурлах, освен ако не е по работа като мен. 

Все още си беше както е описано. 

Само да не те хареса собственика, че може и да е проблем ...

  • Смея се 2
Връзка към мнение
На 12.08.2023 г. в 10:09, jorocontrola каза:

Бил съм и аз тук някъде около 2018. Не знам кой ходи в Дурлах, освен ако не е по работа като мен. 

Все още си беше както е описано. 

Само да не те хареса собственика, че може и да е проблем ...

Това дори съм забравила, че съм го писала 😃😃. Сигурно сме работили в една и съща компания,  понеже и аз по работа съм ходила, но аз 2018 вече не бях в тази компания. Иначе в Дурлах, освен по работа - не знам, защо човек ще ходи, може евентуално заради близостта до Карлсруе да се излъже да си вземе хотел там 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.