Прескочи до съдържание

Хотели изненадали приятно магеланците


Препоръчани мнения

Да наченем още една класацийка?

Обмислях темата и не ми се щеше да звучи рекламна за конкретен хотел, но ако ръководството реши може и линкове да слагаме.

 

За класическите крайбрежни хотели ситуацията е ясна - плаж, море и т.н.

За градските хотели мисля критерийте също са известни - близо до транспортен хъб, цена, паркинги. За интернетът също е ясно - задължителен.

Наскоро обаче попаднах на една рекламка за скъп хотел на остров. Там изрично обясняваха, че нямат телевизори - за да можеш да се изключиш от ежедневието.

Та се замислих, ако просто се абстрахираме от цената и локацията... какво ви е впечатлило от даден хотел?

 

Например:

- в Тирана много ме изненадаха с Apple оформлението на стаите, а AppleTV и Ipad-а на креватчето определено не съм виждал другаде.

- в Дрезден съм разглеждал подробно как е направена душ кабината (целия таван е душ) в средата на хола и от никъде не излиза вода по ламината. Много прецизно изпълнение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен интернет-а не ми е задължителен винаги, макар и да не отказвам да го има :-)

 

Сега в момента не мога да се сетя за конкретен хотел, който с нещо да ме е впечатлил, макар че сигурно има такива, просто сега не ми идва на първо четене, може би ще се сетя по-късно, обаче определно ми харесва идеята да споделяме хотели в които сме били и какво точно ни е харесало или изненадало приятно.

Връзка към мнение

Няма проблем с линковете, даже ако са към големите резервационни сайтове, ръководството ще е доволно и благодарно :) Официалните сайтове на хотелите също са ОК. Скоро (след като се върна от България) ще си имаме и секция за хотелски ревюта. Проблем е само, ако току що регистриран потребител тръгне да препоръчва нещо в България. 

 

По темата. Аз като OCD читател на хотелски ревюта малко неща могат да ме изненадат. Та по-скоро са дребни детайлите, и то не като предмети или обзавеждане, които ме шашкат, а като обслужване. 

 

- нещо като хостел/хотелче във Ханой - Виетнам, където една прегърбена 80+ годишна бабка, явно или собственичка или майка на собствениците тръгна да ми помага за куфара. Аз, здрав, прав, 1.90м тулуп, а горката искаше да ми носи тежкия куфар. 

- В Тайланд в една гостилничка, собственичката си даде сим картата да си я сложа в телефона, понеже можеше да се наложи да се обаждам на шофьора препоръчан от нея по-късно. 

- Пак в Тайланд, като си тръгвахме от хотела в Банкок, собствениците ни закараха с тяхната кола до най-близката метро станция за да не носим куфари. Това беше след като вече бяхме платили и отчекирали. В повечето хотели, в повечето случаи мислено отчитат прихода и си приключен бизнес за тях. 

http://www.agoda.com/asia/thailand/bangkok/bangkok_loft_inn.html

 

- В Исландия пристигнахме в семейното хотелче, което беше къща. На вратата имаше само телефонен номер да се обадим. Обадихме се, казаха, че е отключено и закуската е в хладилника и съжаляват много, че не могат да ни посрещнат. Имаше топло изворче в двора, не успяхме да го пробваме, ходихме да търсим северното сияние. Цялата къща стаите една с една не се повтаряха, собственика беше скулптор, имаше и и магазинче в къщата, и явно се беше постарал за интериора. Оказа се, че един приятел беше забравил няколко сувенира в къщата, собственика ни ги изпрати в последствие за негова сметка, и беше добавил ръчно изработен дървен държач за кредитни карти като подарък.

http://www.booking.com/hotel/is/guesthouse-1x6.en.html

 

А иначе май напоследък нещото, което най-много впечатлява е странната дизайнерска мода баните да се правят прозрачни. То бива бива близост със съкилийника ти, дори да е половинката, ама чак толкова не го разбирам :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Айде и аз да се отчета с нещо, моите приятни впечатления май са съвсем прозаични и не знам дали ще заинтересуват някой.

 

Значи това хотелче в Карлсруе, не е централно като локация, но съм отсядала там многократно:

 

http://www.maison-suisse.de/alt/html-en/index.htm

 

Това което за мен ми беше  интересно е 1/ начина по който поднасят закуската.  Сядаш си на масата, на която те чака днешния вестник и почват да ти носят от всичко освен ако не кажеш да не ти носят (само за кафе/чай и т.н питат, както и за вида сок който искаш и дали искаш да ти донесат риба (сьомга и не знам каква още  :) ). Иначе се почва - кисело мляко с плодове, мюсли, панер с кроасани, сладка, мед, плато със колбаси и сирена, яйца, сто и пет чашки и чинийки със смеси за мазане и т.н. Все едно си на шведска маса, но всичко това на твоята собствена без да се разкарваш ; 2/ в банята освен разни чехли, четка и паста, кърпи за очила и обувки  и всички останали обичайни атрибути има мостри от кремове за лице и маски, както и парфюми (всички те маркови и от висок клас) и 3/ винаги ми предлагат сок за из път (не че се възползвам), но някак е приятно, а около Коледа и шоколадови Дядо Коледовци ;-). Иначе на някои им идва малко кичозна обстановката (много червено и златно), но на мен ми е приятна и една такава типично бюргерска ;-)

 

Това в Братислава:

http://www.booking.com/hotel/sk/hotelforem.bg.html?aid=368032;sid=76eabd5ae9aa3507ee79b7b11025ac6d;dcid=1

Интерсно ми беше пак, че освен обичайните атрибути имаше кутийка "two mini solutions for night sleep", включващи спрей, които да си пръскаш възглавницата + рол он с който да си мажеш точки с ароматни масла.  Не знам дали ми помогна за добър сън, ама добре си спах там :-)

 

В Египет, в Хургада, за съжаление не му помня името на хотела, но всеки път кърпите ни бяха в някаква нова форма и поставени на ново място. Не че нещо необикновено, но много приятно да оставяш стаята разхвърляна, а после да я намираш подредена и с кърпи в банята красиво подредени като лебеди например. Знам, че и това звучи кичозно, но беше много приятен мил жест, защото всеки ден беше различно.

 

В Гуадалахара:

http://www.booking.com/hotel/mx/la-villa-del-ensueno-boutique.bg.html?aid=368032;sid=76eabd5ae9aa3507ee79b7b11025ac6d;dcid=1;checkin=2013-09-07;checkout=2013-09-08;srfid=af4a5aa17ee94d43e3e025e1936f4344b98de989X1

Обслужването беше страхотно, посрещаха ме с маргарита всеки път когато се приберях и тъй като престоя ми беше по-дълъг ми дадоха  много и интересни книги за историята, културата и архитектурата на Мексико

 

Друго - в Holiday Inn в Хуарез (едва ли някой ще се забие баш там, ама сигурно и другаде го има) - на етажа имаше машина за лед. Много удобно.

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз няма да забравя едно хотелче в Гленгарифф, Ирландия. Представете си Коледа и не запомнящ се студ / по тв бяха казали, че такъв студ от около -10 не е било там през последните 30 години/ Имаме направена резервация в курортно градче, което е на другия край на Ирландия, навън всичко замръзнало, няма движеща се кола.. нищо.. малко преди да тръгнем ни звънна госпожата от хотела и ни казва, че има проблем с парната инсталация в хотела и ако не сме тръгнали няма проблем да не тръгнем, няма да ни таксуват итн.. оказва се, че тръбите на парното в целия хотел се спукали от студа и той е наводнен.. Ок, казахме и, че вече пътуваме към нея, а тя каза, че ще ни настани в друг хотел. Както и да е.. стигнахме успешно до там, настани ни в хотела, в който бяхме направили резервацията / стандертен... голямо легло, задължителния чай и кафе, сметана ел. кана и Библия/... цял ден се била разправяла с майстори, водата била до коленете, паднала и се наранила ужасно и така..., но тази жена винаги ще ми изниква в спомените... висока, едра с рози бузки, може би над 60 години.. изчака ни до последно да дойдем на връх 25.12., накрая ни се извини с онзи забавен Корк-ски диалект и че е време да си иде при внуците, които нея чакали и били 6..За мен/ нас нейното отношение беше много мило.

Натъртвам ви го това с Коледата в случая, защото в Ирландия има много малко празници, които се почиват и  почитат / имайки предвид, колко религиозна страна са/.  По това време няма отворен магазин, дори кръчма или каквото се сетите, че в БГ работи.. дори бензиностанциите са затворени.Всичко. Това е хотела.

http://www.booking.com/hotel/ie/glengarriff-park.en-gb.html?sid=dcb9c89af478d9d6731120d75a675226;dcid=1;checkin=2013-11-01;checkout=2013-11-02;srfid=34d9753b973f4197ecc80e3651e0d72cc14dc99bX1

 

Досега на лошо или неудобно легло в Италия например не съм спала...Харесва ми също това, че използват много от традиционните си мотиви.. дървените греди по тавана или металните легла..

В Генуа спахме в един замък /изглеждаше си като истински замък :) / там се чувствах като в приказка.. басейнче, градинка, пауни и лебеди покрай нас.. ето го и него:

http://www.booking.com/hotel/it/torre-cambiaso.en-gb.html?aid=311984;label=hotel-83147-it-43DteH87h7LaHCQZrcy4MwS4708832743%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=dcb9c89af478d9d6731120d75a675226;dcid=1;checkin=2013-11-01;checkout=2013-11-02;srfid=649f2c1aa664268ea1a8336812e3364f0a2a5331X1

 

Засега толкова. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обикновено хотелите ги ползвам за нощувка и най-важно ми е да е чистичко. Това място обаче ме остави наистина без думи и препоръчвам горещо!!!
http://www.booking.com/hotel/it/la-ninfa.bg.html?aid=368032;sid=60f3289f2768b4d6ea78e31f2caa9ab0;dcid=1;checkin=2013-08-16;checkout=2013-08-17;srfid=ea699d1d0b2137b117a526f568340f196ba67e7dX1
 

 

Ла Нинфа- такъв изглед от прозорците, мястото за хранене, все едно си надвиснал над водата...мога да го определя точно като бутиково хотелче. :)

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Хубава тема. Лошото е, че аз почти няма какво да кажа в нея. Сериозно, моят прословут перфекционизъм води дотам, че по-лесно мога да изброя единични случаи, в които съм бил разочарован от хотел, отколкото приятните изненади. Изборът на хотел е свещено действие за мен и обикновено трае около осем месеца. Първоначално се избира хотел, прави се резервация и в следващите осем месеца до пътуването се проверя за евентуален ъпгрейд в още по-добър хотел. Принципът е да не избирам хотели под 8.5 в Booking и с по-малко от трицифрен брой ревюта. Случва се, рядко, да предпочета тризвезден пред традиционните четиризвездни по време на  пътуване, но става дума буквално за единични случаи. Покрай цялата тази история не ми остава възможност да се изненадам от хотела, защото имам чувството, че вече съм живял в него след толкова прочетени ревюта и разгледани снимки. Абе, не е лесно с мен, знам си аз... :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ти направо ме разби. Мисля че 8 месеца не съм избирала нищо в живота си, даже жилището, където живея :P

 

Имало е и по-дълги периоди. Всичко зависи от това кога ще бъдат обявени концертните турнета на групи/артисти, които ме интересуват. Последователността е следната: дати на турне/избор на дата/закупуване на билети за концерта/резервация на самолетни билети или пък логистика относно пътуване с кола, ако става дума за лятната почивка/резервация на хотел и всичко останало. Както разбираш после имам доста време за промени на хотелски резервации, но в повечето случаи в крайна сметка оставам верен на първия си избор...

Връзка към мнение

Леле, аз явно съм рядка птица тук, защото рядко резервирам хотели предварително, освен в големи градове и дати като нова година. И досега почти никога не съм чел ревюта. (Сега с децата това се промени основно де). Общо взето плана винаги е гъвкав и не е ясно кога къде ще сме, отивам с колата и търся табелка "хотел".

Изненадващо, издънки рядко са се случвали. 

Примерно наште ми бяха на гости в Бразилия преди сватбата, бяхме в Парати и тръгваме за вкъщи (Бело Оризонте). Обаче се забавихме по пътя, стана късно и за да не се утрепем от път реших да спим в Тирадентес, тъкмо да разгледаме (това е едно туристическо градче от рода на Копривщица). Там е пълно с хотели и проблеми никога не съм имал, този път обаче се оказа, че места няма никакви, даже ме гледаха като извънземен като питах. Та спахме в първия хотел който ни попадна в съседния град. Бащата спомена някакви хлебарки, ама като няма друго място... После установихме, че в Тирадентес има годишен събор на каращите Харли Дейвидсън.

DPPsmall_0016.JPG

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В голям процент зависи от спонтанността на пътешествието. И то не толкова за условията, но транспорта и локацията са ми винаги важни за да знам в какво се забърквам. Винаги в сайтовете на хотелите рекламират "перфектна локация", а после се оказва, че най-близката метро станция е на 30 минути пеша и метрото работи до 11...примерно. Пък и като човек е по-чувствителен към времето, и вероятно във финансите, не иска да губи време в обикаляне на хотели, докато срещне някой,който може да си позволи :)

 

В гореспоменатото виетнамско хотелче точно заедно с нас беше пристигнал един на сляпо и пита какви са цените, после реши да обиколи всички стаи да види дали ще му харесат да си избере. Аз предпочитам тая работа да я свърша вкъщи, когато времето не ми е чак такъв лукс :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно не сме от придирчивите с жената, само веднъж сме се отказвали след като видяхме стаята и тогава тъста и тъщата бяха с нас  :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз така не обичам да губя време на място и предпочитам хотела да го избера и резервирам предварително. Макар и да има някои изключения, напр. хотела + самолета за Пукет си ги избрахме и купихме на летището в Банкок, но това все пак беше в далечната 2004, когато даже нямах кредитна карта :)

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

Този, който най-много ме е впечатлил досега, е последния - хотел-лодка в Прага. Всъщност са две вързани една за друга лодки - едната е ресторанта, втората е хотелската част. Моята каюта беше на долната палуба и имах чувството, че ако махна мрежите на прозорците, ще мога да погаля лебедите отвън. :) На снимките не се виждат добре цветята.

 

http://www.botelmatylda.cz/en/photo-gallery.php

 

Не отделям много време за търсене на хотели - имам точно определени изисквания и не ми е особено трудно да избера. Досега само веднъж съм била разочарована (от хотел в Брюж) - не, че не беше хубав, не беше зле, но за тази цена - недостатъчно хубав. Ама все пак е Брюж - цените са различни там.  Следващата седмица заминавам за Осло - избрах си хотела точно за 10 мин. и изглежда много обещаващо. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако някой пътува из Виет- нам, това са част от уникалните хотели, в които пребивавахме

- Хой ан- чудесно местенце, на всичко отгоре, привечер се провеждаха т.нар. кукинг курсове, а после всичко трябваше да се изяде:)

http://www.booking.com/hotel/vn/vinh-hung-riverside-resort-spa.en-gb.html?aid=303948;label=hoi-an-G0C8TAsWqwe%2AQgCmr_PLMgS27322021221%3Apl%3Ata%3Ap1100%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Anes;sid=2e39667f311ca52384f75c6ace4a641e;dcid=1;srfid=ec1763bb37e59861000bc1077178350953d87c85X5

 

Nha Trang- хотелът, в който съм пила най- уникалното кафе (приготвяше се няколко минути с едни специални цедки и табиети...). Уникално гостоприемство. Хората ни поеха от летището, а при престигането си в хотелчето ни дадоха по едно колело и с едно момче от персонала обикаляхме часове из околностите. невероятно изживяване...

http://www.booking.com/hotel/vn/memeto-resort.en-gb.html?aid=303948;label=hoi-an-G0C8TAsWqwe%2AQgCmr_PLMgS27322021221%3Apl%3Ata%3Ap1100%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Anes;sid=2e39667f311ca52384f75c6ace4a641e;dcid=1

 

- Делтата на Меконг (за тези, които си падат по дивотията:) Заслужава си да останете там, най- малко за да се разгледат плаващите пазари на сутринта следващият ден... а и да си кажа, за мен това беше самобитното докосване до Виет нам

 

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303942-d1948569-Reviews-Hung_Homestay-Can_Tho_Mekong_Delta.html

 

 

Луксозните хотели, също ме впечатляват, ама това са местенцата, на които съм се чуствала Юютно:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Един хостел за желаещите да посетят Стокхолм :)

Паркиран е на летището. Президенският апартамент е в кокпита.

17981.jpg

 

 

23977.jpg

 

http://www.jumbostay.com

Редактирано от cck
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само нещо много им "трънски" курса на долара  :O  на тия шведЦи :biggrin:

ахахаха яко :D

шведите са едни от малкото, които открито изразяват неприязънта си към САЩ и американците, без да им пука особено, та може собственика да е от тези кръгове, и това да му е начина за изразяване на "топлите" чувства - с този мил курс на националната валута, спрямо американската 1USD = 1.33 SEK :)

 

а дали продават долари на борда/рецепцията, примерно по 1.40-1.50 крони за долар

като отида ще проверя, може да си понапазарувам от тях  :lol:

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

В поредната класация на разни "топ сгради" мернах това

 

Хотелче от извънземните?

 

1262160437_hotel___tarelka___by_d0gmatik

 

Построено било през 1979 и докарано с хеликопнтер в Донбай (зимен курорт в Карачаево-Черкесия Република в Русия), Разглабя се на части, ако трябва и има только 3 стаи...

 

За информация и резервации :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В поредната класация на разни "топ сгради" мернах това

 

Хотелче от извънземните?

 

1262160437_hotel___tarelka___by_d0gmatik

 

Построено било през 1979 и докарано с хеликопнтер в Донбай (зимен курорт в Карачаево-Черкесия Република в Русия), Разглабя се на части, ако трябва и има только 3 стаи...

 

За информация и резервации :)

 

Демек, не става за магеланска сбирка, мерся казвам аз на такваз любов... :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Един ме изненада още преди да съм отишъл там, ще видя какво ще се окаже като го посетя. Вижте го как изглежда: http://www.booking.com/hotel/us/the-new-york-renaissance-home-and-guesthouse.html?aid=368032

 

Понеже нещо се лигавя и не ми се седи в хостел си търсих евтина самостоятелна стая за една вечер в Ню Йорк. Попаднах на този, който в следствие на грешка или не знам какво, но стаята ми излезна 54 евро, което за Манхатън е рядко срещано. Снимките на хотела може да ги видите сами каква ретро атмосфера пресъздават. В допълнение на това по ревютата личи, че собственичката е малко, хм, ексцентрична, половината хора са влюбени в нея, другата половина не могат да я понасят. 

 

За капак на всичко къщата е в Харлем. Нямам търпение!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Един ме изненада още преди да съм отишъл там, ще видя какво ще се окаже като го посетя. Вижте го как изглежда: http://www.booking.com/hotel/us/the-new-york-renaissance-home-and-guesthouse.html?aid=368032

 

Понеже нещо се лигавя и не ми се седи в хостел си търсих евтина самостоятелна стая за една вечер в Ню Йорк. Попаднах на този, който в следствие на грешка или не знам какво, но стаята ми излезна 54 евро, което за Манхатън е рядко срещано. Снимките на хотела може да ги видите сами каква ретро атмосфера пресъздават. В допълнение на това по ревютата личи, че собственичката е малко, хм, ексцентрична, половината хора са влюбени в нея, другата половина не могат да я понасят. 

 

За капак на всичко къщата е в Харлем. Нямам търпение!

Браво, изглежда многообещаващо, пък и на тази цена ... :)

 

Аз скоро почнах да се ослушвам за спане в Малмьо, че взех едни билети за май месец, обаче  нещо ... прилични цени от нийде взора не вижда, нито промоции или намаления  :biggrin::unsure:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

интересно... ще кажеш после как е било, защото 54 евро на вечер....

 

То е само тая дата толкова, не знам защо, другите са 120-130+. В ревютата има случаи как няма кой да ги пусне хората в къщата, други когато са отишли и всичко е било заето въпреки резервацията...ще пиша мейл преди това за да е потвърдено всичко. Та, приключение ще бъде, кой се оплаква :)

 

Да, иначе е доста призрачно също. Камината също ме зариби здраво в тоя зимен студ :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.