Прескочи до съдържание

Експресно - Бергамо или Милано?


Lindt

Препоръчани мнения

На терминал 2 сме, въпреки ремонти и предстоящи 6 полета, няма задръствания и бавене при проверката.

Кацаме в 9 в Малпенса, а излитаме в 17 от Бергамо. Имаме 2 варианта за деня - разходка в Милано или трансфер до Бергамо и мотаене там. И на двете места не сме били, но прогнозата е за студ и дъжд, недоспали сме и с раници. 

Та въпросът е къде е по-приятно да се мотаем, да пием кафе и да хапнем? Съвети от някой ранобуден?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Lindt каза:

На терминал 2 сме, въпреки ремонти и предстоящи 6 полета, няма задръствания и бавене при проверката.

Кацаме в 9 в Малпенса, а излитаме в 17 от Бергамо. Имаме 2 варианта за деня - разходка в Милано или трансфер до Бергамо и мотаене там. И на двете места не сме били, но прогнозата е за студ и дъжд, недоспали сме и с раници. 

Та въпросът е къде е по-приятно да се мотаем, да пием кафе и да хапнем? Съвети от някой ранобуден?

Щом не сте били в Бергамо,няма място за чудене. Качете се до горният град,хапнете пица на парче и пийте бира на катедралният площад.Качете се на кулата,разгледайте катедралата и църквите,Отидете до крепостта.След това се разходете из новият/долен град.Бергамо е супер!!!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , Lindt каза:

Да, звучи хубаво и винаги съм мислила да си оставя време за Бергамо. Въпросът е в облачно време качването горе и гледките дали няма да са осакатени

А облачно време в Милано дали ще ви хареса?;)

Давай смело с Бергамо,може и времето да се  оправи и слънцето да се покаже.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Lindt каза:

На терминал 2 сме, въпреки ремонти и предстоящи 6 полета, няма задръствания и бавене при проверката.

Кацаме в 9 в Малпенса, а излитаме в 17 от Бергамо. Имаме 2 варианта за деня - разходка в Милано или трансфер до Бергамо и мотаене там. И на двете места не сме били, но прогнозата е за студ и дъжд, недоспали сме и с раници. 

Та въпросът е къде е по-приятно да се мотаем, да пием кафе и да хапнем? Съвети от някой ранобуден?

Щом не сте били в Милано, аз в никакъв случай не бих пропуснала Duomo di Milano! Една от най-величествените и красиви катедрали, които някога сме виждали, а качването на покрива си е направо задължително!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , chandni каза:

Щом не сте били в Милано, аз в никакъв случай не бих пропуснала Duomo di Milano! Една от най-величествените и красиви катедрали, които някога сме виждали, а качването на покрива си е направо задължително!

След това минаваш през галерия "В. Емануеле" и си пред Миланската скала. Добавяш замъка Сфорца и фреските на оригинала "Тайната вечеря", изяждаш една пица и времето ти е свършило. Приятна разходка!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предвид ограниченото време и загубата му по трансфери, аз бих дръпнал директно за  Bergamo - La Citta Alta. Разглеждате колкото и като стане време си хващате градския автобус и за макс. 10-15 сте на летището.

Връзка към коментар

Ами щом си имаме тема, ще взема да докладвам ;)

Хванахме случайно трансфера до Бергамо, защото той се забави с 2те минути, които ни бяха необходими.

Не ни валя и събрахме доста слънчеви лъчи :) Бергамо е възхитително място, убийствено красиво е. Въобще не очаквах това. Мислех, че ще е подобно на Лука, крепостни стени, тесни улици и слепени къщи. Оказа се градче с много красиви къщи-имения, огромни градини около тях, в разцвета на прпролетта. Ама истинска пролет, цъфтяща, цветна и слънчева, с аромат на кестени и смокини.

Като от книжка бяха къщите, със собствена оранжерия, беседка, цветни градини, подземни гаражи, тераси... А и е на хълм, кока че гледките си струваха и и бяха различни във всички посоки.

Не намерихме най-хубавата пица и сладолед или поне не ги оценихме така, но пък имахме време за достатъчно и хубаво капучино, за да неутрализираме ставането в 4:20. 

Много се радвам, че се получи така денят, това си е Италия, която ни ентусиазира. 

Пожелавам си остатъкът от пътуването да е все така очароващ и изненадващ.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
Катя мравката

Здравейте, имам цял ден в Бергамо и сигурно ще стане скучно. Дали ще има време да се види Бреша за половин ден -с влак - само старото и новото дуомо и музея Санта Джулия. И дали си заслужава? Благодаря предварително

Връзка към коментар
преди 16 часа, Катя мравката каза:

Здравейте, имам цял ден в Бергамо и сигурно ще стане скучно. Дали ще има време да се види Бреша за половин ден -с влак - само старото и новото дуомо и музея Санта Джулия. И дали си заслужава? Благодаря предварително

Въобще няма да е скучно според мен. Един ден в Бергамо си заминава като стой та гледай с трите нива на града. Но ти си преценяваш, не мога да помогна за Бреша, но определено не мисля, че цял ден за Бергамо е много. Виж и тази тема. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Обикновено пълнят ли се много автобусите от летище Бергамо до Милано? Питам, защото пътувам след 2 дни, а не сме си купили билети за автобус. Четох тук, че били на същата цена на място и реших да не си взимам за определен час, че не се знае дали полета няма да закъснее. Смятате ли, че ще можем бързичко да се сдобием с билети на място?

Връзка към коментар
преди 3 часа, mary_shery каза:

Обикновено пълнят ли се много автобусите от летище Бергамо до Милано? Питам, защото пътувам след 2 дни, а не сме си купили билети за автобус. Четох тук, че били на същата цена на място и реших да не си взимам за определен час, че не се знае дали полета няма да закъснее. Смятате ли, че ще можем бързичко да се сдобием с билети на място?

Няколко са фирмите, които вървят по този маршрут. Общо взето на всеки 20-тина минути тръгва някой автобус, та няма никакъв смисъл от предварително купени билети и ако не тръгва веднага "твоята" фирма, да трябва да чакаш.

Аз винаги ползвам първия тръгващ.

И не купувам двупосочни билети по същата причина.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не, пред всеки автобус стоят момчета-един вика(рекламира ;) ), друг продава билети  :) . Има и в самото летище вътре каси-на Теравижън се сещам, може и другите компании да имат, но аз последните пъти само от момчетата пред автобусите купувам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.04.2017 г. в 7:00, Lindt каза:

Да, звучи хубаво и винаги съм мислила да си оставя време за Бергамо. Въпросът е в облачно време качването горе и гледките дали няма да са осакатени

...дори и мъгла да има, много е приказно!

Препоръчвам!

image-ac90844797d7fb1085d04ebd4938830b19191ba95e544f7a9d64cbacd0d50a16-V-01.jpeg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.