Прескочи до съдържание

Препоръчайте ресторантчета в Прованс


Joro69

Препоръчани мнения

Здравейте,

Предстои ми пътешествие до Прованс този месец (12-20). И тъй като това е първото ми пътуване до района, а и до Франция въобще:lol: , ще ми е полезна малко информация от по-знаещите и пътувалите. Накратко за маршрута. Кацам в Марсилия, но няма да влизам в нея, а отивам в Екс ан Прованс. 1 нощувка там, после имам 3 нощувки в Апт- ще се размотавам съответно в този район на Люберон- Горд, Бонию, Лакост, Менерб, Русиьон, общо взето района на Питър Мейл. Следващите ми три нощувки са в Сен Реми де Прованс. Ще ще размотая в този район, непременно ще мина през Арл, ако има време ще отида и до Камарг. Планувам и посещение в Авиньон. 

Та с оглед изброените места, ще се радвам на някой съвет за заведение- важното да е вкусно и традиционно. Не държа да е скъпо :biggrin:

П.С. Пътуването ще е с рент-а-кар.

П.П.С. Ако някои има особено добри впечатления от някое градче/селце, което е особено добре да се посети, ще се радвам също.

:bye:

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 1.05.2017 г. в 12:34, Joro69 каза:

Здравейте,

Предстои ми пътешествие до Прованс този месец (12-20). И тъй като това е първото ми пътуване до района, а и до Франция въобще:lol: , ще ми е полезна малко информация от по-знаещите и пътувалите. Накратко за маршрута. Кацам в Марсилия, но няма да влизам в нея, а отивам в Екс ан Прованс. 1 нощувка там, после имам 3 нощувки в Апт- ще се размотавам съответно в този район на Люберон- Горд, Бонию, Лакост, Менерб, Русиьон, общо взето района на Питър Мейл. Следващите ми три нощувки са в Сен Реми де Прованс. Ще ще размотая в този район, непременно ще мина през Арл, ако има време ще отида и до Камарг. Планувам и посещение в Авиньон. 

Та с оглед изброените места, ще се радвам на някой съвет за заведение- важното да е вкусно и традиционно. Не държа да е скъпо :biggrin:

П.С. Пътуването ще е с рент-а-кар.

П.П.С. Ако някои има особено добри впечатления от някое градче/селце, което е особено добре да се посети, ще се радвам също.

:bye:

Вече като завърнал се, можеш ли да разкажеш малко повече за пътуването си и да дадеш съвети за ресторантчета 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравей и извинявай за забавянето на отговора .

Пътуването като цяло протече по план.  В Екс ан Прованс имахме една нощувка и един преди обед, като мога да кажа че града много ни хареса и реално си заслужава да му се отдели повече време. Особено пък ако човек има интерес съм живота и творчеството на Сезан, си заслужава и да се по въртиш повече около него. Ние не посетихме ателието, но ако човек е с кола си заслужава да се види планината Сент Виктоар.

След това имахме три нощувки в Апт- тук впечатленията са ми смесени- не мога да кажа че самият градим направи особено впечатление, но пък беше много удобна база за дневни разходки до градчетата на Люберон- Горд, Бонию, Менерб и Русиьон, тях посетихме , но със сигурност има и други. Всичките си заслужават. Минахме и през Лакост- най-известен че там са останките от замъка на маркиз Дьо Сад и има няколко модерни скулптори по темата, самото градче не е нещо кой знае какво, но пък е в района, тъй че... Трябва да отбележа че червените скали до Русиьон са много впечатляващи, заслужава си човек да направи пешеходна обиколка из направените маршрути през тях, наистина попадаш на нещо много различно от забикалящата ги среда.

Последните ни 3 нощувки бяха в Сен Реми де Прованс, малко но много кокетно и изискано градче, престоят там определено си заслужава. Мястото за спане там го резервирахме през Air Bnb и така успяхме да спим в идеалния център на града, беше много добре. Трябва да спомена че много от градчетата са известни с пазарите си, които се организират в определен ден от седмицата и са интересни. Съответно Сен Реми ни беше база за разходките до Авиньон,Арл и Камарг. Планирахме да ходим и до Шато ньоф дяо Пап- интересно място за любителите на виното, но не стигнахме до там. Не мога да пропусна разположената в окрайнините на Сен Реми лудница в която е бил Ван Гог, мястото ми направи силно впечатление и си заслужава да се посети. Всъщност мисля че някога това е било манастир, но едно след революцията е превърнато в лечебно заведение. Мисля че и сега част от нея си функционира с медицинска цел, час от нея и един много красив парк са превърнати в музей за посещение от туристи.

Относно ресторантите- тук също имам леко раздвоено мнение. Грешката може да е в мен, но... значи нямам оплаквания от храната,ядохме в няколко много добри ресторанта с много вкусна храна. Да го кажем така- ресторантите си бяха отлични и типично френски, но аз търсех така да го кажем типично провансалски ресторанти, с по силска храна, такива за които бях чел при Питър Мейл. Е, не намерих такива. Може би съм ги пропуснал, може би градчетата бяха станали прекалено туристически и трябва да се ходи на по забутани места, не знам. Тук ще отворя една скоба- в Италия този проблем го нямах, получих усещането което очаквах. Но ако искаш конкретни имена, ще поровя и ще ги дам.

Накратко това е. Прованс е много красиво място и заслужава да се посети. Ние бяхме през месец май и беше много красиво . Щеше ми се да видя цъфналите лавандули, то те са по-късно през лятото, а за съжаление не понасям жегите които стават тогава.

Като последно ще дам лик за един сайт, който ми беше много полезен- но е за тези които разбират руски.

http://frenchtrip.ru/regions/provence/ . Има много полезна информация за всички градчета поотделно , за транспорт, за това кога и къде са интересните пазари.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 22.01.2019 г. в 21:38, Надето каза:

Вече като завърнал се, можеш ли да разкажеш малко повече за пътуването си и да дадеш съвети за ресторантчета 😄

Аз ще ти дам съвет за едно ресторантче, в което имахме удоволствието да хапнем. Селцето е Лакост/Lacoste/-точно това със замъка на Маркиз Дьо Сад,а ресторанта се казва Cafe de France.Кухнята е много добра а изгледа към Люберон е неописуем.Силно препоръчвам!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.