Прескочи до съдържание

Резервация на място с Air Berlin


Препоръчани мнения

Не е необходимо, седящо място в самолета имаш при всички положения :)

 

Плащането е само, ако държиш да си избереш точно конкретно място, на което да седиш. 

 

И добре дошъл/а :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Георги вече ти е отговорил, но да допълня - влез да се чекираш онлайн още в началото, когато се отвори web-чекирането (проверявай около 30 часа преди съответния полет) и вероятно ще имаш доста добър избор от места, а няма да плащаш нищо допълнително , както би било ако сега предварително запазиш място ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има възможност за избор при уеб-чекирането, да.

 

Не съм сигурен напълно дали това е за всички класове, за Justfly може и да не е налично...

 

 

А за Norwegian някой да има скорошни впечатления по въпроса за избора на места?

 

На пръв поглед изглежда същото - предплащане за конкретно място, иначе на летището. Но не съм сигурен дали са като изи, които дават съвсем случайно място или може да си го избереш на гишето или при онлайн чекин...

Връзка към коментар

Летя в четвъртък от Палма де Майорка за София през Берлин-Тегел.Време за прекачване 2 ч и 40 мин.Предполагам като време ми е достатъчно за прехвърляне.Нямам опит с он-лайн чекирането ,но предполагам,че мога да избера място и за двата полета.

Връзка към коментар

Достатъчно ще е, 2 часа и 40 минути са предостатъчно време за всяко летище, ако всичко е наред. 

 

Онлайн чек-ина отваря 30 часа преди полета, ако билета не ти е в най-ниския резервационен клас ще можеш да си избереш място, иначе ще ти е определено автоматично и предполагам ще искат пари да се плати. Но това ще го разбереш като отвориш онлайн чекина. Лесно е, но ако имаш затруднения питай тук :)

Връзка към коментар

Обезателно.И тъй като нямам голям опит с летенето,още повече с прекачвания къде мога да прочета за багажа,трябва ли да излизам на пристигащи ,а после пак на заминаващи...../извинявам се ако звучи комично/

Връзка към коментар

Не звучи комично, всичко си има първи път :) Багажа ти ще бъде транспортиран без твоя намеса. Като слезнеш в Берлин следвай табелите за трансфер и погледни на екраните кой е изхода за полета до София. Ще е необходимо да минеш паспортен контрол и това е, но табелите ще те преведат по правилния маршрут, едва ли ще се изгубиш :)

Връзка към коментар

Тегел е много малко летище, а и е кръг, така че трансферите са много бързи. Препоръчвам терасата за спотинг - входът се намира на външния обръч, след спирката на автобусите (мисля, че е до изхода на гейт Б). Цена 2евро, билетът се купува от апарата пред входа. Точно до него е залепен вагон от метрото, който е превърнат в закусвалня и предлагат типичния берлински къривурст.
Приятно пътуване ^^

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Обезателно.И тъй като нямам голям опит с летенето,още повече с прекачвания къде мога да прочета за багажа,трябва ли да излизам на пристигащи ,а после пак на заминаващи...../извинявам се ако звучи комично/

 

Ако летиш с една авиокомпания и двата полета са "на един билет", както се казва, то тогава багажът ти ще бъде прехвърлен от единия самолет на другия без твоя намеса. Но ако имаш два билета - по един за всяка отсечка - почти сигурно е, че ще трябва да се погрижиш за багажа си сам.

Нерядко ми се е случвало на гишето за чекиране да ме питат дали желая сам да си прехвърля багажа при трансфера или не. Сега, ти ще се чекираш през интернет, така че принципно нямаш работа на това гише, но нищо не ти пречи да попиташ служителя. Покажи онова, което си разпечатал при чекирането си, и ще получиш отговор. Във всеки случай 2 часа и 40 минути са достатъчно време, особено на „Тегел“, за да си извършиш трансфера спокойно и без притеснения.

 

В допълнение към думите на основателя (с главна буква, подчертано :P): когато търсиш своя полет на екраните, за да се ориентираш към коя порта да се насочиш, задължително гледай и часа и кода на полета, не само дестинацията! Понякога, колкото и да е смахнато, в едно и също направление (почти) по едно и също време излитат самолети на две различни авиокомпании и недоглеждането може да доведе до неприятности.

 

Тази информация ти я давам не само за конкретния полет, а и по принцип да добиеш представа как стоят нещата. Когато си на летището и нещо не ти е ясно, най-добрият подход е да питаш оторизирания персонал.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чекирах се он-лайн,избрах си местата,но не видях отметка за куфар.На бордната карта ми излиза само кабиннията багаж-Cabin Baggage -1 HANDBAG + 1 ITEM.Такава ли е практиката?
 

Връзка към коментар

Чекирах се он-лайн,избрах си местата,но не видях отметка за куфар.На бордната карта ми излиза само кабиннията багаж-Cabin Baggage -1 HANDBAG + 1 ITEM.Такава ли е практиката?

 

 

1 ITEM е куфара :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътуването мина нормално.Air Berlin бяха изключително точни в разписанието.Жалко,че не беше по-дълго времето за прекачване за да мога да отскоча за малко да разгледам част от Берлин.Летище Тегел е действително малко и ми се стори доста тясна сградата.Панорамната площадка я пропуснах,но вурстовете в този вагон бяха великолепни.Благодаря на всички за помощта и съветите!post-521-0-70521200-1377271498_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

А когато билетът е FlyDeal мога ли да си избера място при онлайн чек ин? Още един въпрос: ако се чекирам онлайн на връщане, мога ли да поискам бордната карта на летището и това струва ли нещо (както е при НТА)?

Връзка към коментар

А когато билетът е FlyDeal мога ли да си избера място при онлайн чек ин? Още един въпрос: ако се чекирам онлайн на връщане, мога ли да поискам бордната карта на летището и това струва ли нещо (както е при НТА)?

 

До колкото виждам място може да избереш само ако си FlyFlex, при FlyDeal и FlyClassic се плаща. Мисля, че при Air Berlin не е задължително да носиш принтирана карта, респективно да плащаш за издаването и на място, но нека някой, който е летял скоро да потвърди.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А когато билетът е FlyDeal мога ли да си избера място при онлайн чек ин? Още един въпрос: ако се чекирам онлайн на връщане, мога ли да поискам бордната карта на летището и това струва ли нещо (както е при НТА)?

AirBerlin си имат check-in автомати близо до гишетата. Поне на тези летища, до които съм летял с тях - Виена, Берлин, Копенхаген, и още няколко. Не ти пречи да си направиш online check-in през телефон.таблет/лаптоп, а на летището само да си принтнеш бордната карта. Без значение на автомат, или да ти я издадат на гише.

При чек-ина можеш вече да си избереш място, от тези които са останали свободни. Плаща се само ако искаш да имаш запазено място още по време на купуването на билета.

Последно летях с АВ преди 5-6 месеца.

 

АВ не са точно НТА. Уж се водят такива, но не се различават много от класическа авиокомпания.

Член са на OneWorld, ако имаш членство към някоя авиокомпания от този алианс, може да събереш някоя миля ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.