Прескочи до съдържание

Виетнам - такъв, какъвто ние го усетихме


Препоръчани мнения

  • 1 година по-късно ...

Уау... Докато го четох на 2 пъти си поръчах китайско за вкъщи и нямам търпения да посетя тази държава.

Изключително заинтригувана съм. Изглежда, че предлага всичко на достъпни цени. Отговаря и на критериите ми за по-дълъг престой. 

Мерси много за разказа!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Mililia, ако е удобно, може ли да ми кажеш колко ви взеха за трансфера от гарата в Lao Chai до Coc Ly Market и после до Sapa. Писахме на нашя хотел  те ни казаха, че до пазара ще ни струва 82 евро допълнително, тъй като бил в друга посока. Ние сме двама възрастни с дете. Стори ми се доста скъпо. Ако имаш и координати за превоз в този район, ще съм много благодарна.

Връзка към коментар
преди 40 минути , elenitta каза:

Mililia, ако е удобно, може ли да ми кажеш колко ви взеха за трансфера от гарата в Lao Chai до Coc Ly Market и после до Sapa. Писахме на нашя хотел  те ни казаха, че до пазара ще ни струва 82 евро допълнително, тъй като бил в друга посока. Ние сме двама възрастни с дете. Стори ми се доста скъпо. Ако имаш и координати за превоз в този район, ще съм много благодарна.

@elenitta този трип го договорихме в последния момент и явно не съм си записала цената. Върти ми се нещо из главата като 65 долара, но не съм cъвсем сигурна. Със сигурност обаче не е бил 80 и то евро. В записките ми намирам, че за такси от жп гарата до Сапа е било 25 долара. При тази сума ние сметнахме, че 65/70 долара за двойно по-голямо разстояние за нещо, което искаме да видим, е прилична сума без да е евтино. Трансферът ни беше един от големите разходи в пътуването, но друг начин няма, за да стигнеш до пазара. Освен самият пазар, човека ни заведе и на границата с Китай и ни остави и там да се помотаем.

Транспорта го договорихме с Heart of Sapa Hotel. Вижте и те какво ще ви отговорят, но няма да е с много по евтино, като се има предвид че са минали 2 години от тогава и цената със сигурност се е повдигнала. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря ти много! Твоите пътеписи винаги са много изчерпателни и мотивиращи. Хотелът ни е същия и точно те ни предложиха тази цена. Предполагам са се вдигнали цените от вашето пътуване насам, просто исках да си направя справка и да знам дали да се пазаря и колко е нормалната цена. Благодаря ти много! Нашето пътуване е след месец. Надявам се времето да е с нас!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

Страхотно пътешествие! Виетнам ми е в челните места на списъка отдържави, които искам да посетя. Много забавен и полезен пътепис. Запазвам си правото на въпроси, когато плановете ми започнат да влизат в конкретика и естествено като отмине пандемията.

Пожелавам още много вълнуващи пътувания!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.