Прескочи до съдържание

Алжир


eve

Препоръчани мнения

Изглежда няма много информация за Алжир във форума. Пускам темата с надеждата, че някой ще се включи с полезна информация.

Тъкмо разбрах, че ще прекарам там (предимно в столицата, но ми се иска да пътувам наоколо) около 2 месеца и започвам с подготовката.

В момента най-вече ме интересува как стои въпросът с визите. Колко време се чака? Има ли някакви тънкости?

Посъветваха ме да кандидатствам за културна виза, но не виждам такава на сайта н посолството.

 

Още:

Транспорт

Храна

Бюджет

Къде да (не) се ходи

Полезни връзки

 

Благодаря :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Ние си извадихме туристически визи в София. Това е стандартна виза със стандартни за всяко посолство въпроси/изисквания, специфични подробности няма. Консулът малко се чудеше защо искаме да ходим като туристи точно в Алжир, но все пак нямаше никакви усложнения и лесно даде визи.

 

Транспорт - такситата са безумно евтини (бензина е стотинки) и ги препоръчвам, но винаги договаряй цената предварително и после с шофьора записвайте сумата на листче, че често имат навика да "забравят" или да са "неразбрали" и накрая да поискат повече пари. Публичен транспорт не сме използвали, като изключим поносимите Air Algerie, с които правихме вътрешен полет.

 

Храна - близо 2 пъти по-евтина от България и има голям избор.

 

Бюджет - зависи от стила ти на пътуване, но реално всичко е сравнително евтино, включително хотелите. Отварям скоба за настаняването: много от хо(с)телите ги няма онлайн по търсачките, най-евтино е да търсиш и резервираш на място.

 

Къде да (не) се ходи - Ние бяхме през 2015-а и инфото за сигурността може би не е съвсем актуално, но поне тогава всичко беше супер спокойно. Ние разгледахме десетки забележителности в столицата + района, в Константин и римския град Джемила. Всички местни обаче масово съветваха въобще да не се ходи на юг към пустинята поради опасност от Ислямска държава.

 

Полезни връзки - Гугъл ще ти помогне.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Много благодаря за полезната информация. 

Прочетох в сайта на посолството какви документи ми трябват, но никъде не виждам в какъв срок се изготвя визата? И трябва ли предварително да се обадя и да си запиша час за среща?

 

Връзка към коментар

Да обади се предварително за да ти кажат кога да отидеш.Не всеки ден приемст документи за визаНашите визи станаха за един ден,но по добре попитай.Ако откриеш поста ми" в момента съм "там малко съм писала специално за столицата

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...
На 13.05.2017 г. в 22:32, Георги Матеев каза:

Ние си извадихме туристически визи в София. Това е стандартна виза със стандартни за всяко посолство въпроси/изисквания, специфични подробности няма. Консулът малко се чудеше защо искаме да ходим като туристи точно в Алжир, но все пак нямаше никакви усложнения и лесно даде визи.

 

Транспорт - такситата са безумно евтини (бензина е стотинки) и ги препоръчвам, но винаги договаряй цената предварително и после с шофьора записвайте сумата на листче, че често имат навика да "забравят" или да са "неразбрали" и накрая да поискат повече пари. Публичен транспорт не сме използвали, като изключим поносимите Air Algerie, с които правихме вътрешен полет.

 

Храна - близо 2 пъти по-евтина от България и има голям избор.

 

Бюджет - зависи от стила ти на пътуване, но реално всичко е сравнително евтино, включително хотелите. Отварям скоба за настаняването: много от хо(с)телите ги няма онлайн по търсачките, най-евтино е да търсиш и резервираш на място.

 

Къде да (не) се ходи - Ние бяхме през 2015-а и инфото за сигурността може би не е съвсем актуално, но поне тогава всичко беше супер спокойно. Ние разгледахме десетки забележителности в столицата + района, в Константин и римския град Джемила. Всички местни обаче масово съветваха въобще да не се ходи на юг към пустинята поради опасност от Ислямска държава.

 

Полезни връзки - Гугъл ще ти помогне.

Иска ли ви покана за визите, резервации?

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, slujitel каза:

Иска ли ви покана за визите, резервации?

Поне през 2015-а не искаха, но нямам идея дали сега е същото. За всеки случай звънни на посолството за информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 16 часа, slujitel каза:

Иска ли ви покана за визите, резервации?

На нас ни искаха резервации за хотелите. Става въпрос за януари тази година. Направихме резервации, които след това отменихме, на място цените на хотелите са почти наполовина по-ниски.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А вие от къде летяхте, аз намирам най-евтино от Испания с Иберия?

преди 1 час, Здравко Ангел каза:

На нас ни искаха резервации за хотелите. Става въпрос за януари тази година. Направихме резервации, които след това отменихме, на място цените на хотелите са почти наполовина по-ниски.

 

Връзка към коментар
Здравко Ангел

Ние бяхме в Тунис и оттам се уговорихме с един шофьор,  който прекарва местните от Тунис до Анаба. После от Анаба до Константин си взехме маршрутка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
На 1.04.2018 г. в 12:24, slujitel каза:

А вие от къде летяхте, аз намирам най-евтино от Испания с Иберия?

 

Ot Barcelona s Vueling . Иначе повечето полети до Алжир са от френски летища (до които няма полети от София)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Transavia,летят от Лион на цени около 100€ двупосочен.Дотам лесно се стига с Уиз до Женева и автобус до Лион-евтин вариант според мен.Може да се комбинира с Тунис и оттам с tui,да се върнеш в Брюксел

Аз оглеждам този маршрут от година,но исках и с Leptis Magna да го комбимирам и вече може :)(мисля).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При промоция на Lufthansa излизат цени до Алжир около €160 двупосочен билет от София. Доста по-удобен вариант без нужда от допълнителни трансфери, прекачвания и тн.

 

Същата цена важи и за Тунис, между другото, но трябва да се дебне промоция.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.