Прескочи до съдържание

И пак да си поговорим за Азия - Сингапур, Куала Лумпур, Ангкор Ват и остров Ява


Препоръчани мнения

Завърнала се от едно азиатско пътуване, започвам подготовката за друго. За това виновен е @Костов, но с него ще си уреждам сметките друг път;). Та Костов ми направи предложение, на което както се вижда не можах да устоя и ще се ходи пак до Азия в късната есен.

Програмата е готова и в общи линии фиксирана. Получи се и една грешка, неотчитайки че октомври има 31 дни, та времето отиде за Камбоджа, вместо за Куала Лампур, но се надявам грешката да бъде с положителен край. Вероятно рано или късно отново ще се върна до КЛ, така че за сега ще отделя  кратко време за КЛ и ще се чудя как да запълня ден в Ангкор Ват.

Ето програмата по дни:

 

26/10/17 – 07.10 am flight to Amsterdam /9.00 am/.  At 20.55 flight Amsterdam to Singapore /15.35 at 27/10/17/

27/10/17- Singapore – Night Hotel Mono.

28/10/17- Flight to Kuala Lumpur – 9.10/10.10 and then flight to Siam Reap at 13.05/14.05. Night at Central Indochine D’Ángkor Hote.

29/10/17 – Siam Reap – Angkor Wat

30/10/17 - Siam Reap – Angkor Wat

31/10/17 – Siam Reap - ???

1/11/17 - Siam Reap – Tonle Sap lake

2/11/17 - Flight to Kuala Lumpur 8.35/11.40. Night at Mercure Kuala Lumpur Shaw ParadeЗлатния триъгълник на града, вкл.: Масджид Джамек, Централния пазар, Малката Индия, Датаран Мердека (Площад на независимостта), Кралският дворец.

3/11/17 – Kuala Lumpur – Batu Caves + безплатния Go-KL BUS Куала Лумпур + писта за Формула 1, Кулите близнаци на Петронас, ТВ Кула в района на Гранд Джалан Ампан (Grand Jalan Ampan) Night at Mercure Kuala Lumpur Shaw Parade

4/11/17 – Kuala Lumpur – Putragaja. Flight to Yogakarta at 15.15/16.60. Night at Puri Pangeran Hote

5/11/17 Борободур и Прамбанан + Sultan palace. Night at Puri Pangeran Hotel

6/11/17 – Flight to Singapore 7.25/10.35. Hotel Marina bay sands.

7/11/17 - Singapore - Little India, Raffles hotel и Chinatown, храма Sri Mariamman Temple Singapore,  Виенското колело, Марина Бей Сандс, Merlion Park, Фулертон хотел, Кларк Куей (Clarke Quay –Riverside Point), Ботаническата градина, Орчард роуд, Финансовия и бизнес център      At 23.05 flight to Paris.

8/11/17 At 10.10 am flight Paris to Sofia /14.05/

 

Имам някои неясноти около Сингапур и Куала Лампур, та моля да помагате. Порових из нета, за да ги изчистя, ама не се оказа толкова лесно, та магеланци помагайте. Ще водя и Stebal с мен, та е хубаво да не се излагам. Ангкор Ват и остров Ява са ясни. Е трябва да запълня един ден в Сием Риеп, ама мисля, че до тръгването ще изчистя нещата.

Въпросите ми са следните:

- придвижване в Сингапур и Куала Лампур, вкл. трасето летище - хотел. Не мога да се ориентирам в нещата, които намирам в нета. Ако някои има линк към транспортинте им карти и всичко свързано с придвижването ще е добре да го постне тук.

- имам резервирани хотели и на двете места, но не знам доколко са удачни като местоположение, та ако някои сметне, че не са удачни и предложи нещо по-добро съм отворена за промени.

- гледам на картата Путраджая е по средата между КЛ и летището. Идеята ми е сутринта да освобидим хотела и да тръгнем за Путраджая с багажа си, там да го оставим на съхранение и след разглеждане да продължим за летището. Имате ли идея дали това е възможно? Въобще колко време е необходимо да отделим за Путраджая?

- с оглед на местоположението на хотела ни и възможностите за закупуване на билети за кулите Петронас, правилно ли съм разпределила нещата или да направя промени. Гледам, че пещерите Бату са по-близко до КЛ, но не знам колко време отнема разглеждането им с пътуването до и от тях.

- понеже на биропиенето, хората посетили знаменития хотел Марина бей сандс, казаха че трябва да му отделя повече време го бутнах накрая. Първоначалната ми идея беше да е първия ден, но реално времето за него беше от около 17 ч. до нощувка с ранно ставане, реших да променя нещата. Едва ли ще го повторя някога. Някой може ли да даде оптимално разпределение на времето в Сингапур. В него предвиждам разглеждане единствено на ботаническата градина с посещение. Щеше ми се да видя и зоопарка, ама не виждам време пък и не намирам отзиви които да наведат везните в една или друга посока.  Останалото ще са паркове, архитектура и т.н.

 

За сега това, пък после ще има още въпроси.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Здравко Ангел

На летището в Сингапур си взимаш метрото и си в града бързо-бързо.

 

В Куала Лумпур на кой терминал кацаш? И до двата има влак, ама ако сте на KLIA 2 - има едни автобуси - Skybus, за които билета беше 12 рингита, с тях стигаш до Kuala Lumpur Central, а пък влакът струва 55 рингита.

tumblr_lyjoepFQTC1r54c4oo1_1280.jpg

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 36 минути , Здравко Ангел каза:

На летището в Сингапур си взимаш метрото и си в града бързо-бързо.

 

В Куала Лумпур на кой терминал кацаш? И до двата има влак, ама ако сте на KLIA 2 - има едни автобуси - Skybus, за които билета беше 12 рингита, с тях стигаш до Kuala Lumpur Central, а пък влакът струва 55 рингита.

tumblr_lyjoepFQTC1r54c4oo1_1280.jpg

Ползвам само терминала на AirAsia. Мисля, че това е точно терминала KLIA2. 

Връзка към коментар
Здравко Ангел

Точно така, тези Skybus са точно за пътниците на Air Asia, така че направо си вземи автобуса, няма смисъл да даваш 4 пъти повече пари, разликата във времето е 20-25 минути. Автобусите са на всеки 15 минути.

 

А колкото до зоопарка, вие бяхте ли до този в Сайгон? Ходила ли си в някой зоопарк в тази част на света?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Здравко Ангел каза:

А колкото до зоопарка, вие бяхте ли до този в Сайгон? Ходила ли си в някой зоопарк в тази част на света?

Не, времето не стигна за парка в Сайгон.

Аз харесвам зоопаркове, а този би трябвало да е с екзотични животни и ми се ще да го видя. Намирам обаче повече писания за нощно сафари, което не е целта ми. Не е точно зоопарк, но в Бразилия, Игуасу имаше един птичи парк, който ми напълни сърцето. Искам да посетя нещо такова пак, но и обикновен зоопарк да е пак ще е добре.

Връзка към коментар
Здравко Ангел

По-добре отиди тогава. Ние си взехме обикновен билет и останахме доволни. Обаче ако искаш да видиш  пандата, ще трябва да си вземеш комбиниран билет, защото тя не е включена в обикновения. Ние видяхме пандата в Чанг Май седмица преди това и затова тук я пропуснахме. Иначе едни два-три часа ще си прекарате добре из животните. Има сектори, в които имаш много близък контакт с тях. На нас много ни хареса при прилепите, защото досега не бяхме виждали толкова отблизо, а пък тези може и да ги храниш.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Еми, зоопарка в Сингапур е много хубав, но изобщо не виждам кога ще имаш време да отидеш до там, да го разгледаш и да се върнеш. Минимум половин ден си отива.

 

За транспорта:

В Сингапур съм ползвала основно метрото и понякога автобуси.

В КЛ - силно препоръчвам релсов транспорт - задръстванията са огромни и губиш много време в автобусите. Само веднъж май пробвахме този безплатния и ни мина мерака.

От/до летището ползвахме такси.

За Бату - да кажем 3-4 часа минимум. 

 

Ще потърся и карти.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

Зоопаркът в Сайгон е потресаващо нищо. :) В Сингапур е доста по-добре, но най-добре е птичият парк в Куала Лумпур. :)

А може ли от теб идея, как да запълня денят в Ангкор Ват?

Два дни за храмовете, един следобед за опознаване на мястото, където сме отседнали и един ден за езерото. Остава ден, който не знам как да уплатня. Билета за храмовете важи три дни, но нямам идея дали ще искаме и трети ден там.

преди 1 минута , Mary каза:

Ето карти на транспорта в КЛ:

 

Безплатните автобуси: KL-freeBUS-map.pdf

 

Карта на релсовия транспорт: KL-Transport-28062016_TransitMap.pdf

 

 

Мари, благодаря! А как се ползва, билети от автомат, карта или нещо друго. Имаш ли виждане хотела на добро място ли е ? В гугъл не виждам спирка на метро в близост, ако въобще се ориентирам добре. Иначе има добър рейтинг за местоположение и се обърквам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , mililia каза:

Мари, благодаря! А как се ползва, билети от автомат, карта или нещо друго. Имаш ли виждане хотела на добро място ли е ? В гугъл не виждам спирка на метро в близост, ако въобще се ориентирам добре.

Не ми е познат района на хотела в КЛ, но на около 300-400м. има спирки на Монорейла и на метрото.

Купуват се нещо като жетони от машини - маркираш на влизане и ги пускаш в машина на излизане от метрото.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Mary каза:

Не ми е познат района на хотела в КЛ, но на около 300-400м. има спирки на Монорейла и на метрото.

Купуват се нещо като жетони от машини - маркираш на влизане и ги пускаш в машина на излизане от метрото.

А къде да търся хотел? В кой район според теб?

Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Водопадът Пном Кулен. :)

И ние отделихме 1 ден за Кулен. Водата се счита за свещенна. Там се къпеха местните. И ние потопихме краката до глезен. Освен водопадите има и интересен храм. Мисля, че може да се вместите и в половин ден, ако не губите време за обяд. По пътя продаваха червени банани. Стува си да се опитат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , T.E.Lawrence каза:

Водопадът Пном Кулен. :)

Благодаря! Идеята е добра, като се има предвид и че ще сме там в края на дъждовния сезон, водопадът би трябвало да е пълен. Снимките му в нета изглеждат супер. 

Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, mililia каза:

А къде да търся хотел? В кой район според теб?

Вече съм писала за хотел Фурама, който горещо препоръчвам, и по-конкретно клубните му стаи. Скай метрото е съвсем близо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Dani Magelan каза:

Вече съм писала за хотел Фурама, който горещо препоръчвам, и по-конкретно клубните му стаи. Скай метрото е съвсем близо.

Дани, четох че препоръчваш Фурама, но не разбрах кое те е впечатлило и защо го препоръчваш. Дай повече инфо и за тези стаи. 

Гледам, че хотелът който аз съм избрала е в близост до твоя. Струва ми се обаче отдалечен от Кулите напр. Иначе ценово са еднакви, просто моят е по-нов.

Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, mililia каза:

Дани, четох че препоръчваш Фурама, но не разбрах кое те е впечатлило и защо го препоръчваш. Дай повече инфо и за тези стаи. 

Гледам, че хотелът който аз съм избрала е в близост до твоя. Струва ми се обаче отдалечен от Кулите напр. Иначе ценово са еднакви, просто моят е по-нов.

Да те са съседни. Аз разказах в друг пост, ще се повторя.

Перфектен изглед към ТВ кула и близнаците, Нощем гледаш от леглото си мигащите им светлини и сменящи се цветове и е много красиво.

Клубните стаи ползват салон със специална закуска, страхотно еспресо, което го няма в общата зала. Имаш там целодневно кафе, чай, фреш, безалкохолни, и ...компютри, на които да прехвърляш снимки и др. Вечер има лека вечеря, но за мен си беше нормална. Също алкохолни коктейли, бира и страхотно австралийско вино, произведено за тази хотелска верига. Минибарът е безплатен.

Резервирах в ММТ за  33 долара нощувка за цялата двойна клубна стая. 

Връзка към коментар
Дани Магелани

За орхидеи и животни в КЛ - Бирд парк и парка с орхидеи, които са съседни. Има спирка на Биг бъс. Аз го ползвах 2 дни и 1 -безплатните. Разгледах орхидеите и като реших да отида в Бирд парка, заваля пороен дъжд. Планирай парка сутрин.

Връзка към коментар
преди 4 минути , T.E.Lawrence каза:

За хотел в КЛ виж и Конкорд. Аз съм много доволен от него, с гледка към кулите.

Гледах го този хотел, ама за сега цената ме спря. Не е болка за умиране, ама тук 20 евро, там 20 евро и после ми викат, че не пътувам бюджетно;). Иначе ми харесва и ще дебна, ако изкочи някъде на по ниска цена ще му се хвърля. Харесва ми като район.

 

преди 4 минути , Dani Magelan каза:

Да те са съседни. Аз разказах в друг пост, ще се повторя.

Перфектен изглед към ТВ кула и близнаците, Нощем гледаш от леглото си мигащите им светлини и сменящи се цветове и е много красиво.

Клубните стаи ползват салон със специална закуска, страхотно еспресо, което го няма в общата зала. Имаш там целодневно кафе, чай, фреш, безалкохолни, и ...компютри, на които да прехвърляш снимки и др. Вечер има лека вечеря, но за мен си беше нормална. Също алкохолни коктейли, бира и страхотно австралийско вино, произведено за тази хотелска верига. Минибарът е безплатен.

Резервирах в ММТ за  33 долара нощувка за цялата двойна клубна стая. 

Дани, звучи добре, ама аз ползвам букинг, а там клубните стаи са с висока цена.

С това ММТ хич не успявам да се справя и нищо, което харесам не го намирам на добра цена.

Ще се боря още, но за сега ми е свръх бюджета.  

Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, mililia каза:

 

Дани, звучи добре, ама аз ползвам букинг, а там клубните стаи са с висока цена.

С това ММТ хич не успявам да се справя и нищо, което харесам не го намирам на добра цена.

Ще се боря още, но за сега ми е свръх бюджета.  

Аз за пръв път резервирах в ММТ Байоке  за февруари. Добрите цени ми се усладиха и следях за април моите хотели. Почти всички резервации ми се получиха в ММТ и спестих доста долари. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , mililia каза:

А къде да търся хотел? В кой район според теб?

Аз не съм най-големия специалист.

Ще се включат и другите с предложения.

Ние бяхме в района на Кулите Петронас. Удобно беше мястото, имаше и добър транспорт.

Погледни в темата на Самурайка - тя беше резервирала много хубав апартамент.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На теб какъв ти е бюджетът за нощувка,че да даваме предложения? 

Аз предлагам Мелия,сега погледнах ,по около 70 евро на вечер двойната стая за октомври.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.