Прескочи до съдържание

И пак да си поговорим за Азия - Сингапур, Куала Лумпур, Ангкор Ват и остров Ява


Препоръчани мнения

преди 3 минути , AlexandraKo каза:

На теб какъв ти е бюджетът за нощувка,че да даваме предложения? 

Аз предлагам Мелия,сега погледнах ,по около 70 евро на вечер двойната стая за октомври.

Хах, добър въпрос. Понеже букнатия от мен хотел с всички такси е на цена 90 евро за двете нощувки със закуска, такъв вече е и максималния бюджет. Може да върви само на долу. То, човек навие ли се за една цена, после е трудно да я променя нагоре. Марина бей сандс в Сингапур изяде бюджета за всички останали хотели :lol:

Връзка към коментар

Ботаническата градина в Сингапур работи до късно, но най-интересното нещо в нея - Градината на орхидеите - затваря в 17.00 (всъщност в 18.00, но последната група я пускат в 17.00).

Ако мислиш да я посетиш - трябва да отидеш по-рано.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И бюджета си е бюджет, но и добрата връзка с транспорта е важна, та освободих избрания хотел в КЛ и букнах други два, докато реша кой от тях да бъде.

Единия хотел е предложения ми от Лоуранс, Конкорд, а другия е Holiday Inn Express. И двата са почти еднакви като стойност, като ми се струва, че Холидей е една идея по-централен спрямо всички други места за посещение в КЛ, т.е. ако ще обикаляме пеша е по-удачен. От друга страна Конкорд е с басейн, но с оглед краткото време не знам кога ще ни остане възможност за ползването му.

 

Искам, обаче, да попитам посетилите пещерите и Путраджая, а също и ботаническата градина, птичия парк и зоопарка. Нямам време за всичко и първата ми идея беше посещение на пещерите и Путраджая, обаче се замислих, че важно е не само да се види всичко, но и да си прекараш добре. След Виетнам този начин на посещение като чели излиза на преден план. Та, какво да предпочета пещерите, административната столица или парковете? До тези пещери ходят всички, но освен че хранят маймунките, не разбрах харесва ли им това, което посещават?

И смятам да взема билети за Кулите Петронас. Това означава ли, че спокойно мога да отсвиря другата кула дето и викате Менара?

 

Някой, ако е обърнал внимание на жп гарата Путраджая дали има места за съхранение на багаж? Или някъде другаде, където евентуално да оставим багажа.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Dani Magelan каза:

А мислила ли си за кола? Виж постовете ми след 20 април за този вариант:

 

Дани и да го мисля няма голям смисъл. ;)Нямам книжка.

 

Обаче, ти беше писала че си обикаляла Петруджая с такси и май ще опрем до този вариант.

Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

Ух, останаха ми очите в тези сапфири на @Dani Magelan, а не мога да кажа, че си падам по бижута. Виж, едни перли са ми се наврели в акъла, ама и аз като @miliana нищо не отбирам. Извинявам се за спама :blush:

 

@mililia, отсега ти завиждам за Ява и храмовете там. Искате ли една препоръка за бутикова къща за гости? Много беше хубаво, ама много! :)

Рейни, приемам всякакви препоръки. На този етап съм доволна от избраното хотелче, но не пречи да огледам и твоето предложение. Трябва обаче да е в Джогджа щото летим много рано на следващия ден.

Онзи ден ти препрочетох отново пътеписа. Можеш ли да препоръчаш нещо свежо, зелено, гледка, интересно, вълнуващо, с което да запълним деня между Борободур и Прамбанан. Не ми се ходи в султанския дворец, обаче ми се ще природа и индонезийска емоция. Може и ядене да е ;) 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , mililia каза:

 

 

Обаче, ти беше писала

.че си обикаляла Петруджая с такси и май ще опрем до този вариант.

Това имах предвид. Дала съм в поста и телефона на шофьора. А и за 120 си струва да се отбиете за час на път за летището. Не ви трябва повече време, понеже няма да обикаляте пеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Dani Magelan каза:

Това имах предвид. Дала съм в поста и телефона на шофьора. А и за 120 си струва да се отбиете за час на път за летището. Не ви трябва повече време, понеже няма да обикаляте пеш.

Аз му запаметих координатите и мислех по-нататък да те питам, ама явно сега му е дошло времето. Цената договаря ли я или си е такава?. Щото при двама човека билетите за влак са общо 110, та таксито си е направо преимущество. Чудя се обаче, ако трябва да се договаряме за цена, дали няма да стане доста по-висока.

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , mililia каза:

Рейни, приемам всякакви препоръки. На този етап съм доволна от избраното хотелче, но не пречи да огледам и твоето предложение. Трябва обаче да е в Джогджа щото летим много рано на следващия ден.

Онзи ден ти препрочетох отново пътеписа. Можеш ли да препоръчаш нещо свежо, зелено, гледка, интересно, вълнуващо, с което да запълним деня между Борободур и Прамбанан. Не ми се ходи в султанския дворец, обаче ми се ще природа и индонезийска емоция. Може и ядене да е ;) 

@mililia - заповядай. Цената тогава беше  IDR 790.000 net/room/night = 60 USD точно по Коледа. беше прекрасно! Размазах се. Вечерта си поръчах и масаж, а после около басейна. Като се сетя :) И храната беше чудесна!

 

http://www.rumahmertua.com/en-beranda.html

 

https://www.google.co.uk/search?q=Rumah+Mertua+Boutique+Hotel+Yogyakarta&safe=strict&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi978q4zfHTAhWJEVAKHfpoDfAQ_AUICigB&biw=1920&bih=974

 

Осигуряват трансфер от и до летището: ТОГАВА цените бяха:

 

Airport transfer- in/out - IDR 95.000 net/car/way = 7 USD в посока. Разстоянието до Аерогарата е 12 км. 

 

За между Борободур и Прамбанан - двата храма са ти напълно достатъчни като емоция. Аз в Борободур се въртях като пумпал половин ден и се разтекох от кеф. 

 

Природата е далече извън Джоджа... Токова харесвам Ява! 

Връзка към коментар
преди 28 минути , mililia каза:

 

Искам, обаче, да попитам посетилите пещерите и Путраджая, а също и ботаническата градина, птичия парк и зоопарка. Нямам време за всичко и първата ми идея беше посещение на пещерите и Путраджая, обаче се замислих, че важно е не само да се види всичко, но и да си прекараш добре. След Виетнам този начин на посещение като чели излиза на преден план. Та, какво да предпочета пещерите, административната столица или парковете? До тези пещери ходят всички, но освен че хранят маймунките, не разбрах харесва ли им това, което посещават?

 

За мен лично тази пещера е изключително глобална глупост. Не бих отишъл там отново, дори пари да ми дават. Птичият парк ми е любимото място в КЛ. :) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 минути , mililia каза:

Аз му запаметих координатите и мислех по-нататък да те питам, ама явно сега му е дошло времето. Цената договаря ли я или си е такава?. Щото при двама човека билетите за влак са общо 110, та таксито си е направо преимущество. Чудя се обаче, ако трябва да се договаряме за цена, дали няма да стане доста по-висока.

 

Цената я договорих за цялото такси - крайна. Като се отклонихме от магистралата за летището, той изключи брояча и го включи като се върнахме на нея. Иначе щеше да излезе повече. 

преди 10 минути , Rainy каза:

 

Осигуряват трансфер от и до летището: ТОГАВА цените бяха:

 

Airport transfer- in/out - IDR 95.000 net/car/way = 7 USD в посока. Разстоянието до Аерогарата е 12 км. 

 

Еха, хубава цена! А в Бали на летището не падат под 200.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 27 минути , T.E.Lawrence каза:

За мен лично тази пещера е изключително глобална глупост.  :) 

Ще изчакам повечко мнения по този въпрос, но и аз стигам до същия извод.

Ако отпаднат пещерите нещата ми се нареждат чудесно - следобед и вечер за за района около кулите,  ден за паркове, градини и Златния триъгълник и по път - Путраджая .

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

И още нещо:

На изхода на летището има офиси на таксита. Заплаща се там, дават ти бележка и на изхода, който са ти казали, се мяташ на произволно такси. До двата ми хотела, сама и при двама пътуващи, излизаше все 85 пари. Безмислено е да вземате влак от летището, защото гарата е далеч от центъра и имаш още разходи за пранспорт и мъкнене на багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами на отиване към хотела реших да ползвам автобуса на AirAsia. Той е на ниска цена.

На връщане, обаче, ако договоря твоята цена със сигурност ще бъде такси. То ще ме улесни по въпроса с багажа пък и цената става същата.

Връзка към коментар

Моето мнение е, че ако се отиде в Путраджайя, ценна е разходката с корабче - така се виждат всичките забележителности откъм водата и Розовата джамия+двореца на Губернатора . Да се ходи пеш си е загуба на време. Обаче - джамията има много особено работно време в различните дни от седмицата, заради молитвените часове.

Пред Бату и Путра аз бих избрала второто, с такси и корабче.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Моето мнение е, че ако се отиде в Путраджайя, ценна е разходката с корабче - така се виждат всичките забележителности откъм водата и Розовата джамия+двореца на Губернатора . Да се ходи пеш си е загуба на време. Обаче - джамията има много особено работно време в различните дни от седмицата, заради молитвените часове.

Пред Бату и Путра аз бих избрала второто, с такси и корабче.

Александра, идеята за корабчето ми хареса. То не пречи с такси да се иде до там и таксито да чака, докато обикаляме с корабче. Ще е по скъпо, но няма начин да не стане. Обаче от къде се взима това корабче и с него как се правят посещенията на джамията и другите неща? Слизаш и чакаш друго корабче?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , mililia каза:

Александра, идеята за корабчето ми хареса. То не пречи с такси да се иде до там и таксито да чака, докато обикаляме с корабче. Ще е по скъпо, но няма начин да не стане. Обаче от къде се взима това корабче и с него как се правят посещенията на джамията и другите неща? Слизаш и чакаш друго корабче?

 

Спирката на корабчето е току-до Розовата джамия. Качваш се, корабчето обикаля по всичките забележителности, тоест - прави един кръг и се връща пак там. Цялата работа е около 45 минути, виждаш всичко, мостовете откъм водата са много красиви,  няма нужда да се бъхтиш в жегата, после отиваш в джамията и си готова. През туй време драйвърът чака. В моята тема за КЛ също съм постнала визитката на един много приятен и сговорчив младеж, дето си ни разкарва, като сме там. С приличен английски, с хубава кола, чисто и приятно.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , mililia каза:

То не пречи с такси да се иде до там и таксито да чака, докато обикаляме с корабче.

Опитайте, но не вярвам да се съгласи на такъв престой. Той така губи време за работа. Нашата уговорка беше да ме кара до забележителностите, да спираме за снимки и той да ми казва кое какво е. Не съм влизала в обекти да разглеждам. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Страхотно пътуване си намислила, mililia :)

За Сием Рип може би си прочела или ще прочетеш, че екскурзията до езерото Тонле сап е по-скоро разочароваща, но щом си решила, пък имаш време защо не. Ние също имахме три пълни дни - 2 за храмовете и третия пропиляхме в абсолютно шматкане по улиците и на басейн в хотела. (а Казвам пропиляхме , защото през деня магазините не работеха и беше много горещо, та прекратихме разходката. Иначе може да разгледаш местните градски храмове и фабриката за коприна. До фабриката имаше два пъти на ден безплатен автобус, но и тук тук ще те закара за 1-2 $.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, silvia_b каза:

Страхотно пътуване си намислила, mililia :)

За Сием Рип може би си прочела или ще прочетеш, че екскурзията до езерото Тонле сап е по-скоро разочароваща, .....

За това езеро коментарите са или много положителни или много отрицателни. Според мен си зависи от периода, в който го посещаваш и от очакванията. Видях доста мизерия в Бирма и във Виетнам, та там едва ли ще ме шокира. За разлика от вас /имам предвид посетилите Камбоджа сега пролетта/, аз отивам в края на дъждовния сезон и езерото би следвало да бъде в съвсем друг вид. Поне така си мисля, може и да греша. Нещо ми се върти из главата, че някои беше писал в някоя от темите, че в този период езерото е маловодно и не се стига до гората, та да не биете път, но никой не го чу.

Има време, ще го мисля. Едва започвам подготовката за всяка една от страните. Едни неща ще отпадат, а други ще бъдат включени.

 

@AlexandraKo, изчетох куп теми за КЛ, включително и твоите. Само споменаваш за младеж, който ви разхожда с кола, но не намерих координати. Може ли да ги пуснеш отново.

 

Така като чета всички май качването на Кулите Петронас няма голям смисъл. Май ще отпадне качването и ще се съсредоточа в околността.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

До Бату пещерите се стига много бързо, за 20-30 минути макс, дали има и толкова. Няма много за гледане - среща с маймуни, катерене по стълби и поглед от високо. На края на стълбите се стига до една пещера, ако мога така да го нарека. Оттам още няколко стъпала и излизаш на площадка с малък храм. И това е. Заслужава си да се види набързо, според мен. Няма да загубите много време. Само, като слезете, виж в колко часа тръгват влаковете наобратно. Че са през час и да не чакате безцелно на гарата.

 

Птичия парк е доста голям, има да го обикаляте. Отдели си за там едно 3, 4 часа.

 

До Путраджая не стигнахме, не мога да дам съвет.

 

Ние спахме в Impiana KLCC. Цената беше 90 евро на човек за 3 нощувки със закуски и включени там 16% общо надценка някакви такси. Много сме доволни от локацията и изобщо от всичко.

 

Придвижването само с метрото - на идване от летището в такова задръстване попаднахме, че не е истина. Повече не посмяхме да опитваме, а си бяхме решили уж да ползваме безплатните автобуси.

 

За качване си избери едно от двете - или Петронас, или Менара. Няма смисъл да дублираш. Билетите за кулите може и онлайн, вече не трябва да се редиш на опашка.

 

В Сингапур ползвахме метрото, като единя ден си взехме и hop on hop off автобусите. Ботаническата градина е една от спирките. Удобно беше, много неща видяхме.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, mililia каза:

За това езеро коментарите са или много положителни или много отрицателни. Според мен си зависи от периода, в който го посещаваш и от очакванията. Видях доста мизерия в Бирма и във Виетнам, та там едва ли ще ме шокира. За разлика от вас /имам предвид посетилите Камбоджа сега пролетта/, аз отивам в края на дъждовния сезон и езерото би следвало да бъде в съвсем друг вид. Поне така си мисля, може и да греша. Нещо ми се върти из главата, че някои беше писал в някоя от темите, че в този период езерото е маловодно и не се стига до гората, та да не биете път, но никой не го чу.

Има време, ще го мисля. Едва започвам подготовката за всяка една от страните. Едни неща ще отпадат, а други ще бъдат включени.

 

@AlexandraKo, изчетох куп теми за КЛ, включително и твоите. Само споменаваш за младеж, който ви разхожда с кола, но не намерих координати. Може ли да ги пуснеш отново.

 

Така като чета всички май качването на Кулите Петронас няма голям смисъл. Май ще отпадне качването и ще се съсредоточа в околността.

Ето, заповядай.

Само че, излиза обратно, свали си го и си го имай на телефона.

20151030_124046.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

В общи линии имам идея какво искам да видим на отделните места, обаче ще се радвам и на съветите ви.

 

 Сингапур: Отделено време за него почти 2 дни, но разкъсани.

1. Пристигаме в Сингапур около 15.30 ч. Наех стая от AirBnb близо до спирката на метрото  Paya Lebar. Не е в топ центъра, но пък на другия ден пътуваме рано сутринта, така че е удобно за този ранен полет.

Вечерта предвиждам обикаляне из Chinatown, хапване в някой мол там и ако имаме сили и желание разходка до Clarke Quai. 

 

Въпросът ми е еднодневните карти за транспорта на какъв принцип работят - календарен ден или 24ч. от първото маркиране. Не знам за този престой как да организирам транспорта - с карта или билети. Ще ни трябва за вечерта транспорт и на другия ден до летището.

Възможна ли е пешеходна разходка от Чайнатаун до Кларк Куай?

 

2. Пристигаме в Сингапур в 10.30 ч. сутринта на 6 ноември и си заминаваме в 23 ч. на 7 ноември. За този престой съм резервирала Marina Bay Sands. този хотел много ме дразни, ама нещо не ми дава да го отсвиря напълно.

 

Идеята ми е да оставим багажа на съхранение в хотела и да обиколим градините на Марината, зоната около хотел Рафълс, Сити Хол, Съда, Парламента, да премина по Elgin Bridge, разходка по кея и Esplanade Bridge и Мерилона и да се върнем в хотела към 16.30 - 17.00 ч  Времето до вечерта ще отделим за басейна. Въпрос има ли къде да се хапне на сносни цени? Видях, че има молове и там.

 

На другия ден пак на басейна, докато липсват тълпите и към 9 освобождаване на стаята. Ще оставим багажа на съхранение в хотела и обиколка на Ботаническата градина и Градината с орхидеите,  Орчард роуд, Литъл Индия и пак Чайна таун.

Видях, че храмовете са разполажени основно в Чайна таун и Литъл Индия. Въпросът ми е те заслужават ли си да им се отделя време и въобще заслужават ли си пешеходните обиколки по Орчард Роуд и Литъл Индия? Чудя се за този ден дали да не ползваме и хоп он-хоп оф автобуси, за да разгледаме по-добре и цялостно града.

Ако отпадне обикалянето по разни храмове, бихме могли да се разходим по някой плаж в Сентоса, напр.

 

Куала Лумпур. Имаме също два дни за там, като в това време се включва и евентуално разглеждане на Путраджая.

Пристигаме в КЛ в 11.40 ч. Смятам да ползваме за придвижване автобусите на AirAsia и после с монореила до квартирата. Докато се чудех как да вържа бюджета се сетих да погледна в AirBnb и намерих стая със собствена баня и басейн на покрива за супер цена. Намира се до спирката на монореила Bukit Nanas и на 15-20 мин от кулите пешеходно.

 

За първия следобед си мислех да отскочим до Птичия парк, а след това да се мотаем из района на Кулите. Вечеря в открития от Фичо ресторант в Малоазиатския културен център.

Втори цял ден: Златния триъгълник с площад Мердека, двореца и джамията, Литъл Индия и Китайския квартал, а после района на Букит Бинтанг. И тук ми е голямата чуденка за ТV Кулата. Само за гледката от високо не ми се ходи до нея. Някой беше писал за ресторанта вътре. За да се отиде в него необходимо ли е закупуване на билет някакъв или резервация? И въобще какви са цените там за вечеря? Заслужава ли си да ходим за вечеря или да отпадне въобще от програмата?

Отказах се и от качването на Петронас, поради скъпите билети по интернет и трудното снабдяване с тях на място.

Трети ден: летим в 15.10 ч. Идеята ми за този ден е сутринта да разгледаме кулите по светло, ако не е останало време до този момент и с такси до Путраджая. Там обиколка с таксито със спиране за фотопаузи и посещение на Джамията, а после да ни остави на летището.

 

Как ви се вижда като програма? Тук пак съм превидила влизане в някой и друг храм в Литъл Индия и Китайския квартал + пазара.

Възможно ли е спокойното мотаене по улиците и пешеходно обикаляне? например гледам, че от хотела до Менара TV e около 30-40 минути пеша, но ми дава, че маршрута е restricted, което не знам как да го разбирам.

 

Камбоджа и остров Ява са лесни за нареждане, че там сме с тук-тук и/или кола. При тях повече ме е страх да не ни писне от храмове, но няма как да го знаем преди да сме там.

 

Siam Reap:

1d Small tour - Angkor Wat Temple (biggest religious building) – Prasat Kravan – Banteay Kdei – Ta Phrom (Tomb Raider temple)– Ta Keo–– Angkor Thom, ancient city- Baphoun, South Gate, Bayon (smiling faces temple), Baphuon, Phimeanakas, Sour Proath, Phreah Palilay, Elephant Terrace and Leper King Terrace Temples) and Phnom Bakheng  /have to be there before 16.30/.

2d Big circle - Preah Khan – Neak Pean – Ta Som – East Mebon – Banteay Srei (Lady's or Pink sandstone temple) + Kbal Sean + Pre Rup – Sras Srang

3d Roluos Group – incl. Preah Ko, Bakong. and Lolei + Beng Melea (Indiana Jone's temple)+ Kompong Phluk /floating village + flooded forest/, Tonle Sap lake sunset. 

4d  Phnom Kulen waterfalls incl. lingas carvings and reclining Buddha. 

 

Java: Prambanan and Borobodur. Ако остане време и някоя обиколка из Джоджа, но без посещение на друго.

 

 

 

 

 

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.