Прескочи до съдържание

И пак да си поговорим за Азия - Сингапур, Куала Лумпур, Ангкор Ват и остров Ява


Препоръчани мнения

Искай от последния дизайн банкноти. Примерно 20 долара са от 2003, 50 са от 2004... и в перфектно състояние. Аз пиша обикновено мейл на тавекс от кои видове по колко бройки искам и ми ги намират за следващия ден. И най-вече ти трябват дребни по 1 за тук-туци, плодове, вода... за тях няма проблем толкова в какво състояние са. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

Искай от последния дизайн банкноти. Примерно 20 долара са от 2003, 50 са от 2004... и в перфектно състояние. Аз пиша обикновено мейл на тавекс от кои видове по колко бройки искам и ми ги намират за следващия ден. И най-вече ти трябват дребни по 1 за тук-туци, плодове, вода... за тях няма проблем толкова в какво състояние са. 

Аз купих доларите точно от тях. Купих различни купюри и повечето са от 2013 г., но са се вмъкнали и такива от 2004 г. и сега се чудя да ходя ли да сменям банкнотите от 2004 г. с по-нови или да карам така.

Връзка към коментар

Е, не няма смислъл, не знам защо те притеснява 2004та толкова. Те са от същият дизайн, стига да са в добро състояние.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко прясна информация за Сингапур:

За картите за транспорта - има едни, които важат за автобуси и метро. Зареждаш си сума и си ги маркираш на влизане и излизане. Струват 12 синг. долара, като 5 са за картата, а останалите ги ползваш. Минимума на зареждане е 10 долара. Ако ти останат неизразходени пари, като слезеш на летището примерно, отиваш на информация на метрото и ти връщат останалите пари. Картата обаче я прибират, без да ти връщат петте долара за нея. Иначе важи 7 години.

На Орчард роуд има само молове и магазини, нищо интересно според мен мен, още повече ако времето ти е ограничено.

Литъл Индия и Чайна таун са колоритно, но не изискват много време за обикаляне. Друг интересн квартал е Kampong Glam. Той е близо до Литъл Индия.

Рафълс хотела е в ремонт до 2018 г и е ограден.

Едно от най-интересните неща беше лазерното шоу пред хотела Марина бей сендс. Делнични дни е от 20;00 и 21:00, а в събота има и от 22:00. По-добро е от пеещите фонтани в Дубай. Или поне на мен ми хареса повече. В Гардънс бай дъ бей също има светлинно шоу, но не успяхме да го видим.

 

Редактирано от elenitta
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сетих се да питам нещо, та който знае да казва.

Знам, че в Сингапур граничния режим е по - стриктен и проверките по - сериозни. Когато пътувам извън Европа винаги нося със себе си определен набор от лекарства за спешна нужда. Как стои въпроса с вноса на такива неща?. Знам, че са безкомпромисни с дрогата, вкл. някои медицински съставки, които приемат като такива. Аз идея си нямам от медицина и въобще не знам какви са съставките на лекарствата.  Притеснява ме да не сбъркам с нещо и да се навлека проблеми. До сега никой не ми е правил проблем вкл. в Индонезия, но и никой не ми е правил каквито и да било проверки. Та моля за мнение.

лекарствата са широкоспектърен антибиотик, за стомашни проблеми, за гадене, за болки, за алергии и т.н.

Връзка към коментар

Според мен вече стриктният Сингапур е част от туристическата реклама и сувенирите дори са им в този стил. За двата пъти никой не ме е проверявал, нито някой от групата, дори нещо повече, не видях нито един полицай извън летището за целия ми престой. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз също носех лекарства за спешен случай.

Нямах проблем, но и багажа ми е проверяван само на скенера при влизане.

Не е проверяван ръчно, но не мисля, че ще е проблем да носиш обикновени лекарства.

Гледай да са в опаковките си.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Еми, онзи ден се бях сетила за това....какви лекарства ще носим и евентуално какво ще правим ако ни проверят. Някъде на страницата на британския Home Office бях чела, че могат да поискат рецепта и лекарството трябва да е в оригиналната опаковка, на която да пише името ти. Вижда ми се малко пресилено, пък и в България не се надписват самите опаковки на лекарствата ....Аз за всеки случай взех рецепти за Аулин и лекарствата, които пия всеки ден ...ако трябва ще се обясняваме кое за какво е :) . 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хм, време за киснене пред кабинета на Джипито не съм предвидила, хич.

Оф, ще го мисля. То проблема е дали в тях има забранени съставки, щото щом са забранени за внос, рецептата едва ли ще помогне. За болка имам едно бързодействащо италианско лекарство и за него рецепта няма как да взема. С тоя Сингапур само проблеми.:)

Връзка към коментар
преди 4 минути , mililia каза:

Хм, време за киснене пред кабинета на Джипито не съм предвидила, хич.

Оф, ще го мисля. То проблема е дали в тях има забранени съставки, щото щом са забранени за внос, рецептата едва ли ще помогне. За болка имам едно бързодействащо италианско лекарство и за него рецепта няма как да взема. С тоя Сингапур само проблеми.:)

Не се шашкайте твърде много.

Лекарства има и там, а тези, които ще носите вероятно няма да са проблемни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте ,миналата година бях в Сингапур и Куала Лумпур.Хотелелите който бях букирала бяха Dorset-под него се намира най-дълбоката метростанция Outram Park.С метро можеш да стигнеш навсякъде ,но трябва да си купиш карта за един два или три дни в зависимост от престоят ти.Другият хотел бе точно срещу Vivo city най големия мол в Сингапур.От този мол се тръгва за остров Сантоса до който можеш да стигнеш с кабинков лифт или с монорелсова железница.Сантоса си заслужава да се посети там е Универсален студио и прекрасен аквариум.Виенското колело задължително -гледката е зашеметяваща.Добре е да се посети и Gardens by the Bay-попадаш във светът на растенията има и водопад.Вечер има светлинно шоу там където са изкуствено направените дървета,на едно от тях горе има бар и се открива вълшебна гледка към нощен Сингапур.Точно отсреща е Марина бей- величествен.Имахме резервация за последната вечер,но я отказахме.Бяхме на нощтно сафари в зоологическата градина- усещането е че си в джунглата.През Viator си купихме карта включваща 4 атракции Garden by the bay,singapure flyer,sea aguarium ,nigth safari + универсал студио.Картата трябва да се активира в офис на Viator има такъв до виенското колело.

Сингапур много ми хареса може би отново ще се върна там.

Пещерите Batu caves предлагат едно изпитание трябва да се изкачат 272 стъпала,иии навсякъде маймуни.Пещерите са две едната в ляво от входа , а другата е тази със стъпалата.Добре е дамите да са с дълга пола или панталон иначе няма да ви пуснат ееее аз използвах шалът си.Носете си вода ще ви е нужна.

Може да ползвате и автобусите Hop on Hop off и в двата града- дали само за обиколка или да ви откарат донякъде.В Сингапур една от линиите тръгва от виенското колело. Не се сещам за друго ,ако има въпроси насреща съм.

Потопете се в магията наречена Сингапур.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Докладвам за лекарствата отпреди 5 пет дни. Носих доста голямо количество лекарства, включително и сиропчета всякакви, защото бяхме с 3-годищно дете и се бях презапасила. Нямахме никакви проблеми, имахме две излизания и  влизания в страната. Дори се оказа, че и с цигари сме минали. Не са ни претърсвали лично. Аз също мисля, че това е мит за строгите закони, но все пак хората си ги спазват. видяхме и хора да пушат вървейки по улицата, особено вечер.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Често проверяват на слизане от самолета температурата.Имайте едно на ум ако сте настинали и пътувате.Ако пътувате с дете много вероятно е да се приближат и да измерат температурата му.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Двете със Stebal вече поехме на път. 

Първа спирка летище Схипхол и посещение на Хага. Понеже и двете пътуваме само с ръчен багаж, зарязахме чантите в някоя част на транзита и смело поехме на път.

А после на връщане смях през сълзи....вървим и питаме някой да ни светне къде сме си зарязали багажа. Ами, както Stebal каза: "намерихме ли го, намерихме го". 

Сега се надяваме да сме на същия терминал, от който ще летим на татък :-).

 

IMG_20171026_130518.jpg

IMG_20171026_113649.jpg

IMG_20171026_113840.jpg

IMG_20171026_114355.jpg

IMG_20171026_120434.jpg

IMG_20171026_120230.jpg

IMG_20171026_114044.jpg

Редактирано от mililia
  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към коментар

И вече в Сингапур!

Бързо настаняване в апартамента и разходка из градините на Марина бей. Много технологично, вероятно и супер технологии, красиво вечер, когато всичко е облято в цветни светлини....но липсва усещане за уау.

Май, мизерийката ме впечатлява повече.

IMG_20171027_200718.jpg

IMG_20171027_202318.jpg

IMG_20171027_211200.jpg

IMG_20171027_214454.jpg

  • Харесвам 20
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, mililia каза:

И вече в Сингапур!

Бързо настаняване в апартамента и разходка из градините на Марина бей. Много технологично, вероятно и супер технологии, красиво вечер, когато всичко е облято в цветни светлини....но липсва усещане за уау.

Май, мизерийката ме впечатлява повече.

IMG_20171027_200718.jpg

IMG_20171027_202318.jpg

IMG_20171027_211200.jpg

IMG_20171027_214454.jpg

Винаги съм си мислел, че в Сингапур е супер чисто и че е на едно ниво с Япония.  

Връзка към коментар
преди 14 минути , Alexander каза:

Винаги съм си мислел, че в Сингапур е супер чисто и че е на едно ниво с Япония.  

Супер чисто е.

Според мен авторката има в предвид друго

Връзка към коментар
преди 5 часа, Alexander каза:

Винаги съм си мислел, че в Сингапур е супер чисто и че е на едно ниво с Япония.  

Чисто е! Метрото им свети и всичко е лъскаво. Просто на мен тази чистота и лъскавина ми носи студенина, а не усещане за живот.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така, докато не съм забравила да споделя как се развиха някои неща, които ме притесняваха.

Внасянето на куп лекарства в Сингапур - при влизане в страната не се попълва митничрска декларация, а само имиграционна форма. Чекираният багаж минава задължително на скенер, а ръчния -не. Понеже ние бяхме само с ръчен, никой не ни е питал какво носим. Просто един човек ни махна с ръка да излизаме направо и да не минаваме скенер. В имиграционната бланка посочих адреса и телефона на хоста от AirBnb и никой не ни пита нищо повече. Така че, въпреки че в Сингапур тази платформа е нелегална, не е проблем да се ползва. Не е задължително адресът да бъде на хотел.

С апартамента имахме голям късмет. Изключително чисто и удобно място с басейн, портиер и срещу мол. Пак бих го ползвала, въпреки че хоста хич не разбира английски. Комуникацията е дотолкова, доколкото да покаже къде е стаята и къде банята. На въпроси не може да отговори, защото не ги разбира.

Вечерта в Сингапур обиколихме марината с градините. Хвърлихме и бегъл поглед на МБС и мола му и отидохме да спим. 

Тази сутрин бързо и експедитивно придвижване до летище Чанги, полет до Куала Лумпур и още един до Сием Риеп.

VIP салона в Сингапур средна работа, този на КЛИА2 прилича на пивница с шкембе чорба. То и нещо такава имаше за ядене само, т.е избор никакъв.

Очакваме Камбоджа с нетърпение.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

В Камбоджа и вече в свои води. Приятно, шумно, миризливо, създаващо необходимия ни комфорт, за да се чувстваме добре. Stebal също мисли така.

 

Хотелът задоволи очакванията ни, вечерята също. Тази нощ ще се наспим и утре по храмовете, но обиколката ще правим в обратен ред. Дали ще успеем да избегнем навалица, не знам, ще разберем утре.

IMG_20171028_094455.jpg

IMG_20171028_150430.jpg

IMG_20171028_170253.jpg

IMG_20171028_170309.jpg

IMG_20171028_171952.jpg

IMG_20171028_172008.jpg

IMG_20171028_184440.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.