Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия(около Болоня и като цяло)


Фил

Препоръчани мнения

Някакви идеи за рент-а-кар фирма за района?

 

Поли ме шашна с нейната находка за кола в Испания за 15 дни - 171.00 евро. - явно в Италия това не е достижимо, но някой ако има полезен скорошен опит или  е срещнал интересни предложения - да свирка ;)

Връзка към коментар

Фичо виж тези два сайта.. не казвам, че са най-евтините, но все  пак.. гледам, че за 1 седмица края на септември излиза около 120еу. (http://bolognaairportcarhire.net/resultsota.html?search_uuid=2194459412-1376846513).

Или пък погледни в Аргус ето тук:

https://www.arguscarhire.com/argusBook.html?clientID=254432&elID=081818245210649915&pickupID=841&returnID=841&pickupDateTime=2013-09-29T10:00:00&returnDateTime=2013-10-06T10:00:00&age=&currencyID=BGN&carGroupID=0&residenceID=BG&CT=MP&referrer=0:&campaignID=71561387&adGroupID=2037063947&adID=30387131507&ns1=1&source=PPC&gclid=CLOI283Bh7kCFcO23godN10AuA#book

.. незнам за кой период търсиш и за колко време, разбира се, но Италия е по-скъпичка, разбира се,

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като цяло рент а кара в Италия си е доста евтин. Рядко съм плащал повече от 150 Евро на седмица.

 

Аз търся в 3 сайта, който излезе най-евтино: Като цяло накрая ще е все от голяма фирма рента.

http://www.autoeurope.bg/

http://www.carhire3000.com/

http://www.skyscanner.net/carhire/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://carrentals.co.uk е масово препоръчван, преди да го сложа в списъка с избрани връзки го проучих също. Харесва ми, че показва от коя компания е колата. Да си провериш сайтовете на големите фирми също винаги е добра идея. 

 

Винаги с коли под наем трябва да се чете ситния шрифт, например колко км има включени, каква е цената на допълнителна застраховка, условия за резервоара (срещал съм дивотии от рода на, да не искат да я върнеш пълна като я взимаш пълна, естествено се прави с цел да загубиш количеството в резервоара при връщане) и други неща, които ми убягват. Но като цяло грубо сравнение по търсачки рядко работи оптимално без да се зарови човек. 

 

Малките фирми генерално са по-евтини, но с големите комуникацията е по-добра, особено ако има да се разбирате за разни драскотини. 

 

Ще отделя темата в отделно клонче, че не е толкова за Болоня, колкото за колата под наем като цяло. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за съветите ,  ще се поровя тия дни.

 

Винаги с коли под наем трябва да се чете ситния шрифт

Мда, знам че там трябва да се внимава, това което не винаги ми става ясно е каква точно е застраховката и какво е "самоучастието" (ако така се казва) при застрахователно събитие ...

 

В случая имам и допълнителен проблем, понеже обратният полет е в 7.25 сутринта и връщането на колата трябва да стане извън обичайното раб. време, за какъвто случай гледам, че има тесла от 80Е нагоре ...

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Обикновено всички коли си вървят с базова застраховка включена в цената (казвам, обикновено, не винаги е така), тая застраховка има самоучастие от порядъка на 1000-2000 евро. Т.е. за инциденти до тая сума си изцяло отговорен. Това означава, че допълнителна застраховка е на практика задължителна, защото една драскотина или счупено огледало в Италия знаеш колко пари ще ти вземат...

 

Въпросната допълнителна застраховка се взима или от компанията, което е по-безболезнения вариант, защото застраховката си върви с резервацията, и ако си взел такава без самоучастие дори да си счупил огледалото си оставяш колата и не те интересува. Недостатък, е че тия застраховки са чувствително по-скъпи, от порядъка на 5-10 евро на ден. 

 

Може да направиш допълнителна застраховка и в друга компания. В по-горното ниво на Wolrd Nomads например има включена застаховка за рентал кар. Доста по-евтино е, но ако има нещо по колата трябва да платиш първо на фирмата от джоба си, после да се разправяш с допълнителната застраховка. 

 

Другото е, че ако не направиш застраховка в компанията, тези 1000-2000 евро често трябва да ти бъдат запорирани на кредитната карта, а моята няма толкова висок лимит. Та аз почти винаги правя застраховките чрез фирмата, която отдава колата, и както отбелязах пада голямо ровене в ситния шрифт....

 

Да, това с работното време е една от теслите...но има фирми, които работят денонощно, особено тези по летищата, има и такива, които просто позволяват да си пуснеш ключа в пощенска кутия, без допълнителни такси...та много четене си иска.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз търся кола в Болоня и това, което чета по форумите и от познати е следното: 1. Някаква фирма Gold Car прави точно това с горивото, което описва Георги. Вземаш пълен,а трябвало да върнеш празен резервоар, т.е. твой проблем, че не си го изразходил. Другия "проблем", за който разбрах от приятели е, че депозита, който им блокират от картата при вземане на колата е бил към 1 500 евро за седмица, което е прекалено високо за наем от 1 седмица. За тези Goldcar пише също, че задължавали да вземеш extra застраховката от 20 евро на ден. Аз като цяло се насочвам към големите фирми, но проблема е че те са франчайз и много често нивото им на обслужване няма нищо общо с фирмите, чиято марка носят. Ако има проблем и се обърнеш към централния customer service има вертоятност да ти напишат "Много се извиняваме, но те са отделно от нас". Ако някой има опит с конкретна фирма моля да сподели. Иначе опцията за влак винаги си остава!

Връзка към коментар

Обикновено всички коли си вървят с базова застраховка включена в цената (казвам, обикновено, не винаги е така), тая застраховка има самоучастие от порядъка на 1000-2000 евро. Т.е. за инциденти до тая сума си изцяло отговорен. Това означава, че допълнителна застраховка е на практика задължителна, защото една драскотина или счупено огледало в Италия знаеш колко пари ще ти вземат...

 

Въпросната допълнителна застраховка се взима или от компанията, което е по-безболезнения вариант, защото застраховката си върви с резервацията, и ако си взел такава без самоучастие дори да си счупил огледалото си оставяш колата и не те интересува. Недостатък, е че тия застраховки са чувствително по-скъпи, от порядъка на 5-10 евро на ден. 

 

Може да направиш допълнителна застраховка и в друга компания. В по-горното ниво на Wolrd Nomads например има включена застаховка за рентал кар. Доста по-евтино е, но ако има нещо по колата трябва да платиш първо на фирмата от джоба си, после да се разправяш с допълнителната застраховка. 

Мисля, че някои от кредитните карти като benefit включват това "самоучастие" до някакъв лимит естествено, но това трябва да се провери директно с кредитната карта. Бях дала този съвет на едни мои приятели, които имаха проблем с това самоучастие и тук в България банката, издаваща картата им искала такса за да подадат жалба, да разгледат случая и да решат дали ще го покрият. В крайна сметка толкова много изисквания, време и пари, че те се отказаха. По принцип АмЕx има такова покритие, но не ми се е налагало да го ползвам (слава богу)

Връзка към коментар

Краят на август наемаме за 6 дни от Тревизо, стандартни условия за кола под наем. 150Е без лимит, самоучастие до 1600Е и още толкова блокирани по кредитната карта от Юръпкар. Мисля, че си е нормална оферта като за плюс-минус още десетина евро можеше да избираш между Фият, Пежо и Форд.

Аутоеуроп съм ги признал за най-големите измамници, разликата за връщане на колата от 30 минути струваше над 100евро за датите които гледах. Обикновено само ги връткам за да се ориентирам, после буквам директно през сайта на фирмата.

Редактирано от charlotte
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за съветите ,  ще се поровя тия дни.

 

Мда, знам че там трябва да се внимава, това което не винаги ми става ясно е каква точно е застраховката и какво е "самоучастието" (ако така се казва) при застрахователно събитие ...

 

В случая имам и допълнителен проблем, понеже обратният полет е в 7.25 сутринта и връщането на колата трябва да стане извън обичайното раб. време, за какъвто случай гледам, че има тесла от 80Е нагоре ...

Най-лесното нещо:-))Отиваш до офиса на дадената фирма и оставяш ключа с талона в специлна за целта кутия(нещо като пощенската ,но с по голям отвор).И това е всичкото.На мен ми се е случвало поне 2 пъти на Форли.За всеки случай си снимай колата с телефона за разни драскотини.Не им се коси на застраховките,не гледай самоучастието.Просто си внимавай и карай по правилата.В северна Италия е доста по строго и е мит ,че италианците карат като луди.Няма такова нещо.Паркирай само на разрешени местта..т.е на платени паркинзи.Не качвай колата на бордюра,дори и с 1 колело.Лично аз използвам услуги на големи компании...АВИС,,за да си спестя разни дребни проблеми с малки драскотини,а и на колите им има паркметри,които ти дават възможност да паркираш в дадена община 2 часа фрии.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси за полезната информация :)

 

Най-лесното нещо:-))Отиваш до офиса на дадената фирма и оставяш ключа с талона в специлна за целта кутия(нещо като пощенската ,но с по голям отвор).

Знам го този вариант, въпросът е, че не всички фирми го предлагат, или поне на някои он-лайн букването въобще не може да стане когато въведа примерно 6.00 ч. за връщане, или пък има допълнителна солена такса за взимане/връщане в извънработно време ...

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Мерси за полезната информация :)

 

Знам го този вариант, въпросът е, че не всички фирми го предлагат, или поне на някои он-лайн букването въобще не може да стане когато въведа примерно 6.00 ч. за връщане, или пък има допълнителна солена такса за взимане/връщане в извънработно време ...

Да,не се бях замислял.Понеже досега съм ползвал само услугите на АВИС(които са доста скъпи)..може би затова е имало кутия и не е имало допълнителни застраховки.Снощи погледнах малко инфо за  Болоня...и верно доста по солени са Авис.Но си има други предимства ,както обясних,но все пак всеки си гледа от неговата финансова кула!!М/у другото,ако имаш карта на член на "Стар Алайанс" от Луфтханза ще ти дадат около 10% отстъпка и ще ти дадат бонус точки:-)))...Друг съвет не мога да дам,само споделям опит.Само мога да ти пожелая "Приятно" в Болоня.Дано да имаш късмет да хванеш фестивала на шоколада който се прави ежегодно в града.И да знаеш най-евтините сувенири са намират в магазина на Болонския Университет(който е музей с вход):-))))...все пак е най-стария в света.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.