Прескочи до съдържание

Нуждая се от карти на европейски държави


Gergoff

Препоръчани мнения

Здравейте, пътешественици. Планирам, в много близко бъдеще, едно ново велопътешествие. Всъщност, ако всичко е наред, ще тръгна следващия месец. Обиколката ще е "наоколо"-Румъния, Молдова, Украйна, Полша, Германия, Австрия, Чехия и Унгария. Нуждая се от подробни пътни карти на тези държави. На българския пазар липсват, а навън са скъпи. Ако на някой му се намират, дори и само на част от тях, пак ще са ми от полза. Също така бих могъл и да си преснимам интересуващите ме участъци и да ги върна веднага.  Естествено, от своя страна, мога да върна жеста с подробни такива карти на вече посетени държави-Италия, Словения, Македония, Хърватска и Сърбия.

Връзка към коментар

Не е ли по-удобно да използваш някаква навигация за телефон?

Дори и да е купувал някой пътни карти, едва ли е било скоро.

Поне моите хартиени карти са стари(нямам за изброените държави).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз имам подробен пътен атлас на цяла Европа, но е адски тежък и не става за носене.

В случай, че ще ти върши работа, мога да ти го дам да си го носиш или да преснимаш необходимото.

Резултат с изображение за пътен атлас на европа рийдърс дайджест

 

Резултат с изображение за пътен атлас на европа рийдърс дайджест

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на Нощна птица за предложението! Ако няма други ще се възползвам и преснимам необходимите участъци.

Мари, миналата година, при разходката ми до Италия, си бях свалил навигация и карти на държавите, които ми предстоеше да посетя, На втория ден си счупих таблета, без да искам, естествено. Пак се наложи да прибягна до хартиения носител, който, в някои държави, е доста скъп. В Италия, за пример, подробна пътна карта е 12 евро. А и съм си старомоден, обичам хартията, дали книга или карта, да я усещам в ръцете си.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Има два варианта:

 

1. Виждам, че си от София, в мола на Стамболийски, на последния етаж в книжарницата, в секцията с пътеводители имат доста карти. Преди години си купих от там карти за всички държави от тук до Португалия. Плюс карта за цяла Европа (не особено подробна). Струва си да провериш там.

 

2. Купуваш онлайн, има карти в изобилие:

    2.1. От български източник domino.bg, моите пътни карти на Европа са от този издател. Виждам, че на сайта им има доста карти. Малко е странно, че първо трябва да кликнеш на "Стенни карти" и тогава ще видиш "Пътни карти".

    2.2. От чужбина - https://www.bookdepository.com/, доставката е безплатна и можеш да намериш всякакви карти. Редовно поръчвам от там и не съм имал проблеми.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 29.05.2017 г. в 9:39, lesy каза:

Купували сме Румъния, заедно с Молдова, но трябва да потърся.

Благодаря. Ще се радвам, ако я намерите. После ще Ви я върна, не се знае на кой и кога ще му потрябва пак.

Връзка към коментар

Днес се видях с Нощна птица, която ми даде атласа, за който говорихме. Ще си преснимам нужните маршрути и после ще и го върна, съобразно договорката ни. 

 

Момичета, благодаря! Страхотни сте. До нови срещи! 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.