Прескочи до съдържание

Лансароте и Фуертевентура


rocknrose

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

 

Първо искам да ви благодаря, че винаги сте много отзивчиви да помогнете и да отговорите на въпросите ми.

След това да ви кажа, че откакто ви открих, установих, че не мога да си организирам почивка без да се допитам до вас. 

Купих самолетни билети за следващата почивка през октомври. Този път съм се спряла на Лансароте и Фуертевентура. Тъй като се чудих кой от двата острова да избера, в крайна сметка се спрях и на двата :) Взела съм еднопосочен билет за пристигане в Лансароте и после връщане от Фуертевентура, като съм планувала 3 нощувки в Лансароте и 5 нощувки във Фуертевентура.

Следват и въпросите ми: Искаме да наемем кола под наем и за двата острова. Чудя се дали е възможно: 1. да вземем кола от Лансароте и да я върнем във Фуертевентура? 2. Да вземем кола от летището в Лансароте и да я върнем в Playa Blanca преди да се качим на ферибота? 3. Можем ли да вземем кола от Фуертевентура - Corallejo и да я върнем на летището преди да си тръгнем?

 

Ще съм ви благодарна, ако има някой запознат по въпроса с колите под наем там да ми даде съвет.

 


 

Редактирано от rocknrose
Връзка към коментар

Преди 6 години направих същото пътуване, но в обратна посока! Няма проблем да се вземе кола под наем от едното летище и да се се върне на летището на другия остров. Ако добре си спомнях наехме кола от Avis. Ферибота има ограничени места и е препоръчително да си купите билета 2-3 дни предварително за да не ви се объркат сметките. Няма спомени да са ни чарджвали допълнително за това че не връщаме колата на същия остров. Възможно е обаче по малки и евтини местни компании за коли под наем да не предлагат тази услуга.

Връзка към коментар

Не знам защо имате повече дни за Фуертевентура и по-малко за Лансароте, обикновено са прави обратното.

 

За колите и възможността за връщане на друго място особено на друг остров, дори да е възможно, това става само през големите скъпи фирми.

 

Ако използвате местните фирми, които предлагат коли понякога в пъти по-евтини от тези на големите фирми и с включена пълна застраховка в цената си, най-вероятно ще спестите много пари.

Не на последно място, ще спестите и от сумата за транспортиране на колата.

 

Да, с тях не може да се сменя острова, дори за малко, камо ли  оставяне, но вече си преценете вие, кое ви е по-добрия вариант.

 

 

 

Връзка към коментар
преди 23 минути , Alexander каза:

Да, с тях не може да се сменя острова, дори за малко, камо ли  оставяне, но вече си преценете вие, кое ви е по-добрия вариант.

Последният път когато бяхме за по дълго на Тенерифе наехме кола от местна компания, но нямам спомен за такова ограничение. Купихме си билет за ферибота до Гомера и направихме еднодневна екскурзия? Как може изобщо да ограничат подобни пътувания?

Връзка към коментар

Пише си го в условията обикновено.

И преди е ставало дума за това, явно  или не си видял  или може и да е било позволено, но е много малко вероятно за местните компании.

На своя глава, всеки може да прави каквото иска разбира се. Не ми се търси на английски,  ето ги текстовете на испански в различните местни компании.

 

За autoreisen - El vehículo no puede salir de la Isla en la que se alquila...

За Orcar - Los coches no se pueden sacar de la isla en la que son alquilados.

За Pluscar трябва да се пита, да се разреши, не пише дали е без пари -  Los vehículos no se pueden trasladar entre islas, salvo permiso de AUTOSPLUSCAR.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Пише си го в условията обикновено.

И преди е ставало дума за това, явно  или не си видял  или може и да е било позволено, но е много малко вероятно за местните компании.

На своя глава, всеки може да прави каквото иска разбира се. Не ми се търси на английски,  ето ги текстовете на испански в различните местни компании.

 

За autoreisen - El vehículo no puede salir de la Isla en la que se alquila...

За Orcar - Los coches no se pueden sacar de la isla en la que son alquilados.

За Pluscar трябва да се пита, да се разреши, не пише дали е без пари -  Los vehículos no se pueden trasladar entre islas, salvo permiso de AUTOSPLUSCAR.

 

Абсолютно е възможно да не съм го прочел. Единственото от което се интересувах е има ли 100% застраховка!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.