Прескочи до съдържание

Дълга програма за Тайланд, Лаос, Виетнам и Камбоджа


Препоръчани мнения

Здравейте, споделям и моята програма. Отварям нова тема, за да не спамя в другите. Ще ми бъде интересно и необходимо по - опитните да ме коригират, ако има нужда. А тези, на които им предстои да посетят местата, на които ще бъда след мен, ще се радвам да съдействам с актуално инфо или каквото друго е необходимо!

Програмата, която поствам е доста дълга, затова съкратих страшно много неща, но съвсем сбито съм оставил най-важните за нас места за посещения. На места е доста натоварена, а на моменти доста лежерна. Наясно съм, че пропускаме Ха Лонг и Сапа във Виетнам. И за двете ме е яд, но...може би друг път :) Не съм включил Аютая, но това може и на място да го организираме. 

 

Ден 1, 15-ти юни, София–Доха

Излитане от София в 13.25ч. Кацане в Доха в 18.05ч. Излитане за Банкок в 20.30ч.

 

Ден 2, 16-ти юни, Банкок

Кацане в Банкок в 7.20ч. Оставяне на багажа в хотела около 9,30ч. Започваме с Националния музей. Продължаваме към храма Wat Phra Kaeo-Tempel des Smaragdbuddha, следва Кралския дворец.

                                                                                                         

Ден 3, 17-ти юни, Банкок

Започваме с Wat Pho Temple, следва посещение на храма Wat Arun и разходка по Khao San Road. Кратка почивка и продължаваме към Golden Mountain.

 

Ден 4, 18-ти юни, Банкок - Накхон Ратчасима

С автобус до Накхон Ратчасима.

 

Ден 5, 19 юни до ден 7, 21юни, Накхон Ратчасима

Време за разглеждане на града и почивка. /в този град сме заради лични ангажименти, а не туризъм.  

 

Ден 8, 22 юни, Накхон Ратчасима - Банкок - Чианг Май

С автобус до Банкок. Полет в 14,40ч. до Чианг Май. Кацане в 15.55ч.

Свободно време за почивка и разходка.

 

Ден 9, 23 юни, Чианг Май

Посещение на парка със слоновете, намира се на около час и половина от Чианг Май с кола. Целодневна екскурзия от 8.00 до 17,30ч.

 

Ден 10, 24 юни, Чианг Май

Посещение на село Baan Tong Luang.  Към обед отпътуване към храма Wat  Umong , следва най - стария храм в околността Wat Chiang Man. Свободно време за разходка и вечеря.

 

Ден 11, 25 юни, Чианг Май

Евентуално посещение на тигрите. Ако отпадне  - почивка, разходка по търговските улици и посещение на нощния пазар.

 

Ден 12,  26 юни, Чианг Май - Чианг Рай

Отпътуване с автобус към Чианг Рай 9,00ч. Почивка и разходка.

 

Ден 13, 27 юни, Чианг Рай

Започваме с Белия храм /Wat Rong Khun White Temple/. Връщане в града и свободно време за разходка и нощувка.

 

Ден 14, 28 юни, Чианг Рай

Посещение на храма Wat Phra That Chom Thong, след Wat Phra Kaew.

.

Ден 15, 29 юни, Чианг Май - Чианг Конг - Пак Бенг

В 6,00 на автобуса за Чианг Конг, пристигане към 9,00часа. Целодневно пътуване с лодка по Меконг. Нощувка в Пак Бенг.

 

Ден 16, 30 юни, Пак Бенг - Луанг Прабанг

Сутринта потегляме отново по Меконг. Пристигане в Луанг Прабанг към 17ч.

 

 17, 1 юли, Луанг Прабанг

Целодневно посещение на Kuang Si Falls.

Ден 18, 2 юли, Луанг Прабанг

Посещение на Wat Xieng Thong, следва изкачване на над 300 стъпала към градския хълм Mount Phou Si.

 

Ден 19, 3 юли, Луанг Прабанг

Ранно ставане за наблюдаване на монасите. Посещение на Royal Palace Museum. Свободно време за почивка и разходка. Посещение на нощния пазар

 

Ден 20, 4 юли, Луанг Прабанг

Посещение на храма Wat Sensoukaram, следва The Living Land Farm.

 

Ден 21, 5 юли, Луанг Прабанг - Виентян

Максимален престой в хотела. Освобождаване и свободно време до 20ч, когато тръгва автобуса ни за Виентян, столицата на Лаос. Нощен преход.

 

Ден 22, 6 юли, Виентян

Пристигане във Виентян в 7.00ч. Посещение на Националния музей. Продължаваме към храма Pha That Luang. Отиване към хотела за настаняване, почивка и разходка.

 

Ден 23, 7 юли, Виентян

Започваме с храма Wat Si Saket, следва Patuxai - портата на Виентян, която е паметник на войната, построена в периода 1957-1968г.  Продължаваме към храма Wat Si Muang, следва храма Haw Phra Kaew.

 

Ден 24, 8 юли, Виентян

Започваме с  That Dam /черната ступа/., продължаваме към храма Wat Ong Teu Mahawihan - будистки манастир построен през 16-ти век. Време за разходка или почивка в хотела. След това посещения на малък нощен базар Ban anou night market.

 

Ден 25, 9 юли, Виентян - Ханой

Летище Wattay за полет до Ханой. Кацане в 15,50ч.

 

Ден 26, 10 юли, Ханой

Започваме с пешеходна разходка до езерото Hoan Kiem Lake. Посещаваме и храма Ngoc Son Temple, следва катедралата St Joseph Cathedral. Продължаваме към Президентския дворец.

 

Ден 27, 11 юли, Ханой

Насочваме се към мавзолея на Хо Ши Мин, следва Военния музей. Продължаваме към Националния исторически музей на Виетнам.

 

Ден 28, 12 юли, Ханой

Започваме Tran Quoc Pagoda, след това отиваме да разгледаме Quan Thanh Temple.  Посещение Water Park and Recreation Center Ho Tay до вечерта.

 

Ден 29, 13 юли, Ханой

Посещение на Temple of literature, следва Музея на изящните изкуства, след него Hoa Lo Prison. Вечерна разходка до Hanoi Night Market.

 

Ден 30, 14 юли, Ханой - Да Нанг

Свободно време за разходка. Полет до Да Нанг.

 

Ден 31, 15 юли, Да Нанг

Посещение на Linh Ung Pagoda - Lady Buddha, следва Son Tra `Mountain. Прибиране в града и разходка около Dragon Bridge.

Ден 32, 16 юли, Да Нанг

Свободно време за плаж. Евентуално посещение на Asia Park Da Nang.

 

Ден 33, 17 юли, Да Нанг - Хюе

Ранен влак до Хюе. Към обед посещение на Hue Royal Palacе.

 

Ден 34. 18 юли, Хюе

Започваме с Tomb of Khải Định - Гробницата на Император Khai Dinh, след това Pagoda of the Celestial Lady. Вечерна разходка из нощния пазар.

 

Ден 35, 19 юли, Хюе - Хой Ан

Разходка. Следобеден автобус до Хой Ан.

 

Ден 36, 20 юли, Хой Ан

Започваме с Fukian Assembly Hall (Phuc Kien), продължаваме към Japanese Covered Bridge, следва Cam Pho Temple. Следваща спирка Chùa pháp bảo hội an храм за будистки поклонения, продължаваме към Gam Museum.

 

Ден 37, 21 юли, Хой Ан

След закуска посещение нa Terracotta Park. Свобдно време за плаж.

 

Ден 38, 22 юли, Хой Ан

Посещение Стария град и Museum of folk culture, Hoi An Museum, Quan Cong Temple.

 

Ден 39, 23 юли, Хой Ан

Ден за плаж и почивка.

 

Ден 40, 24 юли, Хой Ан - Да Нанг - Хо Ши Мин

След закуска трансфер до летището за полет до Хо Ши Мин. Настаняване в обедните часове и отиване до Консулството на Тайланд за визи.

 

Ден 41, 25 юли, Хо Ши Мин

Започваме с Двореца на независимостта. Следва, Notre Dame  Cathedral. Следобед качване в Bitexco  Tower and Sky Deck.

 

Ден 42, 26 юли, Хо Ши Мин

Посещение на War Remnants Museum, следва Mariamman Hindu Temple, продължаваме към Jade Empèror Pagoda.

 

Ден 43, 27 юли, Хо Ши Мин

Тръгване към посолството за получаване на паспорти и визи. Следва свободен ден за разходка и разглеждане на града. Евентуално посещение на Suoi Tien Theme Park.

Ден 44, 28 юли, Хо Ши Мин - Пном Пен

Ранно ставане за автобус на Mekong Express за Пном Пен. Настаняване и оставяне на багажа. Посещение на храма Wat Phnom. Свободно време за разходка и вечеря.

 

Ден 45, 29 юли, Пном Пен

Започваме деня с Кралския дворец и Сребърната пагода. След кратка почивка продължаваме към храма Wat Ounalom. Следва Паметника на независимостта.

 

Ден 46, 30 юли, Пном Пен

Започваме с посещение на Националния музей. По желание може да се посети Централния пазар.

 

Ден 47, 31 юли, Пном Пен - Сианувил

Свободно време за кратка разходка. С автобус до Сианувил. Пристигане в 19,30ч.

 

Ден 48, 1 август, Сианувил

Свободен ден за плаж.

 

Ден 49, 2 август, Сианувил

Посещение на храма Wat Leu Temple и след него Wat Krom Temple. Свободно време за плаж и разходка.

 

Ден 50, 3 август, Сианувил

Еднодневна екскурзия до Ream National Park..

 

Ден 51, 4 август, Сианувил

Свободно време за почивка и плаж.

 

Ден 52, 5 август, Сианувил - Кох Ронг Самлоем

Отпътуване за Кох Ронг Самлоем.  Пристигане и свободно време за разходки и плаж.

 

Ден 53, 6 август, Кох Ронг Самлоем

Свободно време за плаж. Посещение на Белия фар.

 

Ден 54, 7 август, Кох Ронг Самлоем

Свободно време за плаж.

 

Ден 55, 8 август, Кох Ронг Самлоем

Свободно време за плаж.

 

Ден 56, 9 август, Кох Ронг Самлоем - Кох Ронг

С лодка до Кох Ронг. Свободно време за плаж.

 

Ден 57, 10 август, Кох Ронг

Свободно време за плаж. Посещение на рибарско селище

 

Ден 58, 11 август, Кох Ронг

Свободно време за плаж.

 

Ден 59, 12 август, Кох Ронг

Свободно време за плаж.

 

Ден 60, 13 август, Кох Ронг - Сианувил

Свободно време за плаж. В 14ч. хващане на лодка за Сианувил. Настаняване, свободно време и нощувка.

 

Ден 61, 14 август, Сианувил - Сием Реп

С полет на Камбоджанските авиолинии в 13,15ч до Сием Реп. Кацане в 14,20ч. Настаняване и свободно време за разглеждане на града. Купуване на билети за следващия ден за Ангор Ват.  

 

Ден 62, 15 август, Сием Реп

Ранно ставане. Посещение на Ангор Ват.

 

Ден 62, 16 август, Сием Реп

Програмата е в зависимост от това дали сме взели еднодневен или тридневен билет за Ангор Ват. Ако сме избрали първия вариант, деня ще бъде за почивка и разглеждане на града. Нощувка.

 

Ден 63, 17 август, Сием Реп

Посещение на храма Ta Prohm. След нехрама Preah Khan Temple. Ако се договорим за полудневен тур с шофьор на добра цена можем да ги посетим и двата. Отново важно е да сме добре запасени с вода.

 

Ден 64, 18 август, Сием Реп

Свободно време за почивка и разходка в града или посещение на езерото и плаващите "къщи".

 

Ден 65, 19 август, Сием Реп - Банкок

Ранно ставане.  Дневен автобусен преход до Банкок

 

Ден 66, 20 август, Банкок

Посещаване на плаващия пазар, след това разходка в Чайнатаун.

 

Ден 67, 21 август, Банкок

Разходка с лодка по реката.Привечер посещение на Soi Cowboy.

 

Ден 68, 22 август, Банкок - Краби - Кох Ланта

Обеден полет до Краби. Трансфер до Кох Ланта.

 

Ден 69, 23 август, Кох Ланта

Свободно време за разглеждане на околността и плаж. Нощувка.

 

Ден 70, 24 август, Кох Ланта

Посещение на пещерата  Khao Mai Kaew Cave.

 

Ден 71, 25 август до ден 92, 15 септември, Кох Ланта

Свободно време за плаж и екскурзии: островите Пи Пи, Острова на Джеймс Бонд,  Khlong Chak Waterfall, Khlong Khlong Beach, Ko Jum, Nui Beach, Diamond Cliff Beach, Mu Koh Lanta National Park, Old Town.

 

Ден 93, 16 септември, Кох Ланта - Краби - Банкок - Накхон Ратчасима

Трансфер до летище Краби. Тръгване в 7 сутринта от хотела или място, което ще бъде уточнено на отиване. Пристигане на летището около 11ч. Следва полет в 13,15ч. до Банкок. Кацане в 14,35. Хващане на автобус от летището към Накхон Ратчасима. Пристигане около 20ч. Нощувка.

 

Ден 94, 17 септември до ден 122, 15 октомври, Накхон Ратчасима

Престоя в града ни е дълъг, тъй като това ще е времето, в което ще трябва да решим дали да си ползваме билета за България :) Места, които ще посетим в и около града са Prasat Hin Phimai (Phimai Historical Park), Thao Suranaree (Ya Mo) Monument, , The Mall Ratchasima, Wat Sala Loi, Prasat Hin Phanom Wan, Flora Park, Wat Phayap Temple, Khorat Fossil Museum, Wat Pa Lak Roi, Maha Viravong National Museum, Pha Kluai Mai Campsite и Korat Museum  

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Логистично изглежда добре.

Програмата за Ханой и Хо Ши Мин ти е доста разтеглена. Спокойно можеш тези неща в Ханой да ги видиш за три дни и единият ден да отидеш на дневен трип до Ха Лонг. По същия начин от забележителностите в Хо Ши Мин да съкратиш един ден (без да съкращаваш места)  и да отидеш до делтата на Меконг примерно. За Пном Пен двата дни, тези неща се гледат за по-малко от един. Казвам ти го като човек, който не обича екстремно претупано да бърза и да се чеква за норматив. Просто много от нещата са малки и много близо едно до друго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел

Много ти е разтеглена програмата на пръв поглед, и в Тайланд, и във Виетнам, в Лаос - също, за Камбоджа там, където сме били също бихме съкратили, но това си е твое решение. Чисто практично - Baan Tong Luang се намира до Чанг Рай, няма нужда да пътуваш от Чанг Май и после да се връщаш, сложи го в някой от дните в Чанг Рай.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз само да кажа, че много завиждам за възможността за тримесечно пътуване из Азия :) 

И Аютая си заслужава отделянето на един ден. Лично аз бих съкратила един ден от Чанг Май, въпреки че страшно го харесвам, и да увелича Банкок.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

- Ден 13 и 14 можеш спокойно да ги направиш за един ден и да видиш повече места - White temple, Long Neck Karen Akha Pakarkayoi & Lahu Villages, Mae Sai, Golden Triangle Opium museum and Chiang Sae, особено ако ползваш наета кола.

- Ден 19 и 20  също се прави в един ден

- При толкова време в Чанг Май можеш да отскочиш и до  Mae Hong Son. Там освен забележителностите можеш да посетиш и бежанския лагер на Кайените  и  Long neck woman

- С малко оптимизация на Виетнам ще ти остане време и за ХаЛонг ( задължително) и Сапа.

 

Завиждам!!! 

 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За ден 34 Хюе. Не знам дали предвиждаш само една единствена гробница да разгледаш. Ние наехме кола и от 8 сутринта до 12.30 ч. бяхме разгледали и трите гробници + пагодата като не мога да кажа, че много сме се юркали. То беше невероятна жега и така или иначе повече от час, час и нещо на гробница не можеш да уплътниш. Мисля, че имаш време да разгледаш всичко.

Що се отнася за двореца - мен въобще не ме впечатли.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички, които писахте до момента, определено ще включа съветите ви в програмата. Едно е инфо от интернет, съвсем друго от хора, които вече са били по тези места. Много благодаря. Иначе да, по разтегната ни е програмата, но с нас има и човек "на възраст", а и обичаме поне по ден в даден град да не правим нищо, освен да се шляем мързеливо по улиците и кафенетата :) Но сега от вас разбирам, че има доста места, които иначе щяхме да пропуснем! 

Преди 1 час, stefanrusev каза:

- Ден 13 и 14 можеш спокойно да ги направиш за един ден и да видиш повече места - White temple, Long Neck Karen Akha Pakarkayoi & Lahu Villages, Mae Sai, Golden Triangle Opium museum and Chiang Sae, особено ако ползваш наета кола.

- Ден 19 и 20  също се прави в един ден

- При толкова време в Чанг Май можеш да отскочиш и до  Mae Hong Son. Там освен забележителностите можеш да посетиш и бежанския лагер на Кайените  и  Long neck woman

- С малко оптимизация на Виетнам ще ти остане време и за ХаЛонг ( задължително) и Сапа.

 

Завиждам!!! 

Благодаря ти много, търсих много информация каква е "нормалната" цена за кола с шофьор за цял ден, но не намерих нищо конкретно. Дали имаш повече информация?

Преди 1 час, stefanrusev каза:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, desislavna каза:

Аз само да кажа, че много завиждам за възможността за тримесечно пътуване из Азия :) 

И Аютая си заслужава отделянето на един ден. Лично аз бих съкратила един ден от Чанг Май, въпреки че страшно го харесвам, и да увелича Банкок.

desislavna, много ти благодаря! Да, Аютая определено ще я включим. :) До Банкок ще отскачаме често в четвъртия месец, когато ще бъдем в Накхон Ратчасима. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, daniel85 каза:

mililia, 

благодаря за идеята за наемането на кола. А дали имаш спомен за цената за половин ден? 

 
  •  

Имам предвид, че наехме кола с шофьор. Времето на наемане нямаше значение, а маршрута.

За 3-те гробници + пагодата предложението от хотела ни беше 35 долара, а в агенциите е по- евтино. На едно място ни предложиха този маршрут за 23 долара, но без пагодата. С нея за около 26 долара.

Ние наехме колата за 38 долара, но с включен трансфер до летището, което е около 10 долара. Мисля, че реално ще откриеш кола за около 26-27 долара. Ако си добър в пазаренето може и по-ниско.

Помня, че от хотела ни имаше и предложение за наемане на моторчета с шофьор. На човек около 14 долара, но при нас беше невероятна жега и този вариант не беше опция. Ако при вас е опция може да разпитате и за този вариант.

Връзка към коментар
преди 8 минути , mililia каза:

Имам предвид, че наехме кола с шофьор. Времето на наемане нямаше значение, а маршрута.

За 3-те гробници + пагодата предложението от хотела ни беше 35 долара, а в агенциите е по- евтино. На едно място ни предложиха този маршрут за 23 долара, но без пагодата. С нея за около 26 долара.

Ние наехме колата за 38 долара, но с включен трансфер до летището, което е около 10 долара. Мисля, че реално ще откриеш кола за около 26-27 долара. Ако си добър в пазаренето може и по-ниско.

Помня, че от хотела ни имаше и предложение за наемане на моторчета с шофьор. На човек около 14 долара, но при нас беше невероятна жега и този вариант не беше опция. Ако при вас е опция може да разпитате и за този вариант.

Благодаря за подробната информация. Много ще ми е полезна :)

Връзка към коментар

И аз си мисля, че е доста разтеглена програмата, но пък ако предпочиташ лежерно - защо не :)

 

Съвсем градивно за Тайланд да поумувам:

Ден 65, 19 август, Сием Реп - Банкок, например за мен е напълно загубен - 8-10 часа автобус, безсмислено чакане на границата и т.н. Бих го летял.

В Тайланд бих включил Канчанабури и понамалил времето за Чанг Май, но пак е въпрос на лично виждане.

 

В Ден 66, 20 август, Банкок посещението на плаващия пазар е напълно безпредметно - вече ще си попаднал на много такива, а този не се отличава с нещо особено. Виж, Чайнатаун е OK :)

 

Ден 67, 21 август, Банкок

Разходка с лодка по реката? Тя бъка от фериботи и всичкия възможен воден транспорт. Нали не си представяш спокойно романтично реене в тихи води?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, cck каза:

И аз си мисля, че е доста разтеглена програмата, но пък ако предпочиташ лежерно - защо не :)

 

Съвсем градивно за Тайланд да поумувам:

Ден 65, 19 август, Сием Реп - Банкок, например за мен е напълно загубен - 8-10 часа автобус, безсмислено чакане на границата и т.н. Бих го летял.

В Тайланд бих включил Канчанабури и понамалил времето за Чанг Май, но пак е въпрос на лично виждане.

 

В Ден 66, 20 август, Банкок посещението на плаващия пазар е напълно безпредметно - вече ще си попаднал на много такива, а този не се отличава с нещо особено. Виж, Чайнатаун е OK :)

 

Ден 67, 21 август, Банкок

Разходка с лодка по реката? Тя бъка от фериботи и всичкия възможен воден транспорт. Нали не си представяш спокойно романтично реене в тихи води?

Благодаря за мнението :) Сием Реп - Банкок го избрахме с автобус заради значително по-ниската цена, поне за тези дати. Разходката с лодка - определено не си я представям тиха и спокойна, но пък и щом гъмжи от всякакъв воден транспорт и е лудница, вероятно ще отпадне. Благодаря много и за Канчанабури. Задължително ще го включим в четвъртия месец, когато ще имаме доста свободно време. Разгледах го в нета и много ни хареса :) Поздрави и спокоен ден :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.